ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

23 Milijuna u 5 god

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:10

Ero wrote:
deda getting old wrote:
Ero wrote:Idemo najprije o Opus Dei. Što su oni po vaše i odakle crpite spoznaje o njima?
Oni su sekta unutar katoličke crkve.
I? Zašto bi to trebao biti vaš problem?
Moj nije.

Ljudski
um
bavi
se
uočavanjem
i
pohranjivanjem
podataka,
sastavljanjem
ili
donošenjem
zaključaka,
postavljanjem i
rješavanjem
problema
vezanih
uz
organizme
duž
sve
četiri
dinamike;
svrha
uočavanja,
pohranjivanja,
zaključivanja
i
rješavanja
problema
jest
usmjeravanje
pripadnog
organizma
i simbionata,
te
drugih
organizama
i simbionata,
duž
četiri
dinamike
prema
opstanku
Inteligencija
j
e
sposobnost
opažanja,postavljanja
i
rješavanja
problema
.

RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:12

Opus dei je slabiji od mene.

Njihovo najjace oružje je um.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Guest Fri 3 Jun - 1:13

Ero wrote:
deda getting old wrote:
Ero wrote:Idemo najprije o Opus Dei. Što su oni po vaše i odakle crpite spoznaje o njima?
Oni su sekta unutar katoličke crkve.
I? Zašto bi to trebao biti vaš problem?
Ne znam, pitaj provokatora, on ima slične komentare kad se napiše nešto o komunistima i Venezueli, onda slično pita zašto su oni naš problem te traži da ih se pusti na miru i ne komentira više.


Last edited by deda getting old on Fri 3 Jun - 1:19; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:15

KC opcenito možemo gledati kao entitet koji pokušava opstati. OPus dei je samo dio toga.

Problem je šta je taj entitet zastario u odnosu na današnje doba i to im je ahilova peta.

Zato trpaju muslimane u Evropu tj podržavaju to jer su ovi zaostaliji od KC pa ce KC tu ispasti ok al to meni ne igra jer je moje bojno polje glavno na ovoj planeti ipak Amerika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:16

Starhemberg wrote:
Ero wrote:
Starhemberg wrote:
Ero wrote:
Starhemberg wrote:
Dobro i zlo je relativan pojam, ovisi o mjerilima zainteresiranih.
"Mjerila zainteresiranih" su kod nas poznata.
20.000 Isusovaca u svijetu ne bi trebalo biti neki problem.
Barem 100x je u ex Yu bilo više komunista, pa opet nisu bili neki problem.
Riješili smo se njihove torture dok si reko keks, ali ...Isusovaca, a-a, jok. Zašto? :D
Ja se slažem s tobom, ne znam što mi pokušavaš dokazati?
To da ne znate puno o Opus Dei, ili Isusovcima...Ja znam ponešto o Isusovcima.
Znam kako se postane i što je pozadina njihove moći. Znam da možeš čak i završit
njihov 8-godišnji studij, pa čak i dobiti diplomu i ne dobiti pravo da nosiš naziv "IS".
Može li mi itko od njihovih kritizera objasniti zašto je to tako?
Priznam, veoma intigrantno pitanje...Tko na njega odgovori ima od mene milijun dolara. :D
Kvalitetno obrazovanje. Veliki znanstvenici su izašli iz njihovog krila. Isto tako i teolozi, pa i političari. Bez svega toga ne bi bili siva eminencija na brojnim europskim dvorovima, savjetnici i ispovjednici vladara. Ako se sjećam, to ti je zasmetalo što sam napisao. Zašto, što tu ne stoji?
Sv ok, ali je to što si naveo samo posledica. Vjeruj mi, puno više je onoga što se ne zna  niti približno o Isusovcima.
hint! Nisam slučajno napisao da možeš završiti i njihov 8-godišnji studij (2 g. dio-magisterij- u Vatikanu), ali to još
uvijek ne jamči da ćeš dobiti pravo na korištenje "IS" u svome podpisu. Tu je kvaka 22... ;)

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:19

Ero sve te sekte i crkve djeluju uvijek po istoj šabloni. Pitanje je samo tko ima jace štivo.

KC ce se opet dignit u Evropi jer trpju gore od sebe ( Arape i te ) i onda KC ispada super naspram toga.

Ista ta prica u Americi NE PROLAZI a AMerika je glavno bojno polje na planeti.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:20

deda getting old wrote:
Ero wrote:
deda getting old wrote:
Ero wrote:Idemo najprije o Opus Dei. Što su oni po vaše i odakle crpite spoznaje o njima?
Oni su sekta unutar katoličke crkve.
I? Zašto bi to trebao biti vaš problem?
Neznam, pitaj provokatora, on ima slične komentare kad se napiše nešto o komunistima i Venezueli, onda slično pita zašto su oni naš problem te traži da ih se pusti na miru i ne komentira više.
Samo sam pitao, ništa osobno...Pitanje je bilo više od uobičajenog pitanja. Imam ga i u postu iznad.

20.000 vrhunski izobraženih Isusovaca  (u cijelom svijetu) da bi bio nekakav  problem? Prije rješenje problma..


Last edited by Ero on Fri 3 Jun - 1:23; edited 1 time in total

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Guest Fri 3 Jun - 1:22

Ero wrote:
20.000 vrhunski izobraženih Isusovaca ne bi trebali biti problem, prije rješenje problema...
većina isusovaca nisu članovi Opus Dei, nego su sasvim normalni redovnici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:23

KC ovi Arapi dobro došli jer su totalno ukruzu plus wehabdije da ne spominjemo da sama KC ispadne odlicna naspram njih.

CIjela prica oko katolicke inteligencije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:28

deda getting old wrote:
Ero wrote:
20.000 vrhunski izobraženih Isusovaca ne bi trebali biti problem, prije rješenje problema...
većina isusovaca nisu članovi Opus Dei, nego su sasvim normalni redovnici
Opus Dei su nešto kao Frama, mada puno šire i vjerojatno su utjecajniji u KC.
Isusovci? Hja, što god bih rekao ne bih bio shvaćen na pravi način...
Možda bi neki (ne svi!!!) mogli naći objašnjenje u knjigama Sv. Ivana od Križa
Možda.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:28

Crkve su prazne .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:29

deda getting old wrote:većina isusovaca nisu članovi Opus Dei
Ne nego uopće nisu.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:31

Europa, kako se to često kaže 'kolijevka kršćanstva' bilježi rapidan pad broja vjernika koji prakticiraju svoju vjeru. Uglavnom je riječ o pravom otpadu od vjere iako će neki reći: 'Krist da, Crkva ne', ostajući negdje po strani crkvenih zbivanja a u praksi to s vremenom ipak znači i prekid svakog osobnog bogoštovlja.
Brojke su zastrašujuće. U Velikoj Britaniji u posljednjih pedeset godina zatvoreno je oko 10 tisuća crkava. U Nizozemskoj je u proteklih dvadeset godina 250 katoličkih i protestantskih crkava prodano i sada se koriste u razne svrhe, uglavnom kao džamije. Njemačka bilježi sličan pad, oko 400 crkva je zatvoreno, od kojih je 60 katoličkih i sada su objekti za druge namjene. Prognoze su da će se u narednim godinama tamo crkvene zgrade i prateći objekti, njih oko 15 tisuća, početi rušiti jer jednostavno više nisu isplativi.
http://www.dnevno.hr/vjera/iz-zivota-crkve/alarmantno-crkve-u-europi-su-prazne-postaju-shoping-centri-nocni-klubovi-i-dzamije-122038
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:33

Od cijele te crkve ostalo je samo kamenje a negdje niti to.

Ostali su samo na kamenju ......
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Guest Fri 3 Jun - 1:34

Ero wrote:
deda getting old wrote:većina isusovaca nisu članovi Opus Dei
Ne nego uopće nisu.
Opus Dei has around 90,000 members, both men and women. 98% are laypeople, most of whom are married. The remaining 2% are priests.

http://www.opusdei.org/en-us/article/members/
izračunaj koliko je 2% od 90.000, pa dobiješ otprilike broj isusovaca koji su članovi Opus Dei
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:36

Dok je Isusovaca Crkva će bit Crkva.
U HR ih je manje od 200, ali sasvim dovoljno.
U SLO 59. Dobro su raspoređeni. drunken

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Guest Fri 3 Jun - 1:38

Ero wrote:To da ne znate puno o Opus Dei, ili Isusovcima...Ja znam ponešto o Isusovcima.
Znam kako se postane i što je pozadina njihove moći. Znam da možeš čak i završit
njihov 8-godišnji studij, pa čak i dobiti diplomu i ne dobiti pravo da nosiš naziv "IS".
Može li mi itko od njihovih kritizera objasniti zašto je to tako?
Priznam, veoma intigrantno pitanje...Tko na njega odgovori ima od mene milijun dolara. :D

Zato što još mora proći kroz ciklus duhovnih vježbi sv. Ignacija, tj. tertianship? scratch

The final element of formation before a Jesuit takes solemn vows is called the tertianship. It is, in effect, a second novitiate and represents a return to the school of the heart.
Whereas the novitiate lasts two years, the tertianship programme takes less than a year. During this time Jesuits complete the 30 day retreat for the second time in their Jesuit life. They also take time to study the constitutions of the Society in closer detail to come to a greater understanding of our mission, our vows etc. The ‘schola affectus’, or school of the heart, is so important because the extent to which we allow Christ to permeate our whole being will have an impact on how effective we are in mission. If we don’t go deep in our study and prayer then we run the risk of remaining on the surface or being superficial.

Što si ono rekao, milijun dolara? :trlja :roflrofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:38

deda getting old wrote:
Ero wrote:
deda getting old wrote:većina isusovaca nisu članovi Opus Dei
Ne nego uopće nisu.
Opus Dei has around 90,000 members, both men and women. 98% are laypeople, most of whom are married. The remaining 2% are priests.

http://www.opusdei.org/en-us/article/members/
izračunaj koliko je 2% od 90.000, pa dobiješ otprilike broj isusovaca koji su članovi Opus Dei
Čega 2%?

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus Fri 3 Jun - 1:39

Meni je draži Karmelicani ....lijepi su samostan napravili baš na lijepom mjestu ....

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRHmu0pzOq2W5ryiwjD_Eyemdt5NqV90YlDYfROpdhKSodlhhNYww

23 Milijuna u 5 god - Page 3 11
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Guest Fri 3 Jun - 1:42

Ero wrote:
deda getting old wrote:
Ero wrote:
deda getting old wrote:većina isusovaca nisu članovi Opus Dei
Ne nego uopće nisu.
Opus Dei has around 90,000 members, both men and women. 98% are laypeople, most of whom are married. The remaining 2% are priests.

http://www.opusdei.org/en-us/article/members/
izračunaj koliko je 2% od 90.000, pa dobiješ otprilike broj isusovaca koji su članovi Opus Dei
Čega 2%?
podebljano ti je u tekstu, 2% članova Opus Dei čini svećenstvo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero Fri 3 Jun - 1:44

Vegvísir wrote:
Ero wrote:To da ne znate puno o Opus Dei, ili Isusovcima...Ja znam ponešto o Isusovcima.
Znam kako se postane i što je pozadina njihove moći. Znam da možeš čak i završit
njihov 8-godišnji studij, pa čak i dobiti diplomu i ne dobiti pravo da nosiš naziv "IS".
Može li mi itko od njihovih kritizera objasniti zašto je to tako?
Priznam, veoma intigrantno pitanje...Tko na njega odgovori ima od mene milijun dolara. :D

Zato što još mora proći kroz ciklus duhovnih vježbi sv. Ignacija, tj. tertianship? scratch

The final element of formation before a Jesuit takes solemn vows is called the tertianship. It is, in effect, a second novitiate and represents a return to the school of the heart.
Whereas the novitiate lasts two years, the tertianship programme takes less than a year. During this time Jesuits complete the 30 day retreat for the second time in their Jesuit life. They also take time to study the constitutions of the Society in closer detail to come to a greater understanding of our mission, our vows etc. The ‘schola affectus’, or school of the heart, is so important because the extent to which we allow Christ to permeate our whole being will have an impact on how effective we are in mission. If we don’t go deep in our study and prayer then we run the risk of remaining on the surface or being superficial.

Što si ono rekao, milijun dolara? :trlja :roflrofl
Za prvi dio odgovora imaš sokić od mene.Ali, nije to sve...
Kroz Ignacijeve duhovne vježbe prođu svi, ali  nije dovoljno (kao ni sav 8-godišnji studij) za nositi naziv IS.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 3 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum