ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolinda o aktualnom problemu

Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 15:23

SAMO 12 posto svjetske humanitarne pomoći odlazi za specifične potrebe žena i djevojčica, a tek jedan posto udrugama koje se bore za ravnopravnost žena, upozorila je hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović koja je u utorak na humanitarnom summitu u Istanbulu supredsjedala okruglim stolom o ravnopravnosti spolova i naglasila da žene moraju postati pokretači promjena u društvu.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-zene-su-bile-orudje-rata-posebno-u-vukovaru-i-srebrenici--moraju-napustiti-ulogu-zrtve/895293.aspx



Kolinda o aktualnom i gorećem hrvatskom problemu. Kolinda o aktualnom problemu 1f600 Očito je samo to da žene u HDZ, od Kolinde, do vanjskih suradnica Markićke pa i žene premijera, imaju ulogu kao i ovce u Orwelovoj farmi. A ta je da svojim blejanjem nadjačaju bilo koju kritiku vlasti. Karamarko, TTIP i Monsanto problemi moraju se pomest pod tepih, a aktualizirati i medijski eksponirati pobačj, koji je nikad niže nego prošle godine, čak 75% nego prije 20 godina, ili problem humanitarne pomoći koji žene dobivaju na svjestkoj razini. Ideš, bez toga bi zbilja svi pomrli u neznanju. HDZ zajedničarke u akciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 15:28

ah da...kolinda....kolinda..kolinda...kolinda.....zagorio rucak
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Ero 24/5/2016, 15:34

Kolinda: Žene su bile oruđe rata, posebno u Vukovaru i Srebrenici - moraju napustiti ulogu žrtve
Piše: Hina

Kolinda o aktualnom problemu Kolinda_grabar_kitarovic_FAH-35
Foto: Hina
SAMO 12 posto svjetske humanitarne pomoći odlazi za specifične potrebe žena i djevojčica, a tek jedan posto udrugama koje se bore za ravnopravnost žena, upozorila je hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović koja je u utorak na humanitarnom summitu u Istanbulu supredsjedala okruglim stolom o ravnopravnosti spolova i naglasila da žene moraju postati pokretači promjena u društvu.

Problemi žena često nisu prepoznati u društvima zahvaćenim ratnim sukobima, ustvrdila je predsjednica te pozvala na potrebu boljeg obrazovanja žena, ekonomskog osnaživanja i osiguravanja njihova reproduktivnog zdravlja.

"Treba promijeniti način razmišljanja. Prestati razmišljati o nasilju nad ženama, posebno seksualnom nasilju u sukobima kao o činjenici rata, već treba o tome razmišljati kao o nečemu što je potpuno nedopustivo. I naravno o stereotipima, kad je riječ o ženama i jednakosti spolova, koje trebamo ukloniti ne samo iz društava u sukobu nego i iz naših vlastitih društava", rekla je predsjednica posljednjeg dana prvog svjetskog humanitarnog summita.

Obraćajući se predstavnicima 13 država na okruglom stolu, prisjetila se i ratnih stradanja u Hrvatskoj, BiH i na Kosovu, gdje je tisuće žena bilo izloženo masovnom silovanju i seksualnom nasilju.

"Žene su bile oruđe rata, posebno u Vukovaru i Srebrenici", rekla je predsjednica. Dodala je i kako je nasilje nad ženama i danas stvarnost u svijetu, navevši primjer socijalne isključenosti žena u Afganistanu. 

Na skupu je upućen apel za pomoć u osnaživanju uloge žena u odlučivanju i sprečavanju nasilja nad ženama, a upozoreno je i na nedostatnu primjenu UN-ovih rezolucija usmjerenih na jačanje uloge žena, borbu protiv seksualnog nasilja nad ženama i djecom u oružanim sukobima, te na ulogu žena i njihovih potreba u izgradnji mira nakon  sukoba.

"To je sramota za sve nas. Sramota je što se ne provode rezolucije UN-a, prihvaćene prije nekoliko godina o ulozi žena i njihovim potrebama u izgradnji mira, te aktivnoj ulozi žena u mirovnim procesima, rekla je hrvatska predsjednica.

Pozvala je na izgradnju nove politike koja će omogućiti ženama da postanu ravnopravni sudionici društva.

"Žene trebaju napustiti ulogu žrtve i postati pokretači promjena", poručila je. Istaknula je i kako je dokazano da ekonomski procesi imaju veću šansu za uspjeh, a gospodarstvo cijele zemlje napreduje, kada su žene uključene u mirovne i ekonomske procese.

Hrvatska predsjednica govorila je i o potrebi skrbi za reproduktivno zdravlje žena, ocijenivši nedopustivim velik broj mrtvorođene djece i smrti pri porodima u nekim dijelovima svijeta.

Trebamo sve učiniti da olakšamo zdravstveni pristup svim tim ženama, rekla je hrvatska predsjednica i pozvala na proširivanje humanitarne pomoći širom paletom zdravstvene skrbi i njege za žene i djevojčice.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Ero 24/5/2016, 15:35

Svaka joj je na mjestu.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Stanojko 24/5/2016, 15:35

Ova zena je sve gluplja i gluplja... U stvari...vergla sta joj kazu...

_________________
Kolinda o aktualnom problemu Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 15:43

Oduvijek je glupa, ali samo nije usta otvarala već se smješkala iza Sanadera pa je bila lijepa slika, bila je još u poželjnim gabaritima, i nije njena "pamet" nije dolazila u prvi plan.Umjesto cvijeća na stolu. Sad su te latice mutirale pod Monsanto utjecajem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 15:47

kolinda  brzo na dijetu inace ce te evva pojest....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 15:52

Bolje da si mozak presadi, jer onda ne bu od sebe delala cirkus kroz odjevanje i blebetala tuđe floskule kao pokvarena ploča. Jednom operacijom riješi sve probleme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 15:54

....o's pasalica za predsjednika
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 15:57

Neću. Treba izabrati kompjutorski nekog tko je punoljetan a hrvatski je državljanin. To je najpoštenije, na kome se zaustavi brojač taj-ili ta je predsjednik slijedeći mandat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 15:58

Eva wrote:Neću. Treba izabrati kompjutorski nekog tko je punoljetan a hrvatski je državljanin. To je najpoštenije, na kome se zaustavi brojač taj-ili ta je predsjednik slijedeći mandat.
pa ovaj ti ej hrvatski drzavljanin...tako moze biti predsjednik i hamdija sa trnovcice...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 16:00

Pa gore od nato sobarice nemre bit, a nisi ni prethodnici bili neke veličine. Tak da može bilo koji hrvatski državljanin isto bit, vjerojatno bi imali pametnijih stvari za reć od ovih kupljenih papagaja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 16:00

Eva wrote:Pa gore od nato sobarice nemre bit, a nisi ni prethodnici bili  neke veličine. Tak da može bilo koji hrvatski državljanin isto bit, vjerojatno bi imali pametnijih stvari za reć od ovih kupljenih papagaja.
..a sto ako ja postanem predsjednik....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 16:05

Čestitat ću ti i krenut te komentirat. Veselim se unaprijed!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 16:08

Eva wrote:Čestitat ću ti i krenut te komentirat. Veselim se unaprijed!
.....nemoj se iznenadit....bas bi mi bilo onda zanimljivo citat tvoje komentare....ta'k ej i mislila ona druga...pa je paf....ali doslovce paf..a tvoje je sorte
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 16:12

Ma mene nije lako iznenadit. Mislim svakaj sam već vidjela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 16:20

Eva wrote:Ma mene nije lako iznenadit. Mislim svakaj sam već vidjela.
to vjerujem....ali mene pogledi sa visoka izuzetno privlace...izazov su mi...pa cak i sama vidis da ima savrsenu kontrolu na provokacije na moj racun..osobno..gnjeca bi sastavio sa zemljom dok si keks rekao i en samo gnjeca..ali naucen sam se kontrolirat pa bacam salu na njegove provokacije...i prijetnje....skola zivota a i profesionalna..zato sam se stavio u obranu tebe da te ne baniraju jer to nije rjesenje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Guest 24/5/2016, 16:21

Joj sad se sjetila pa ja sam tebi svojedobno i prijetila čakijom radi nekog, ali se nemrem sjetit koga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by vuksadinare 24/5/2016, 16:26

Eva wrote:Joj sad se sjetila pa ja sam tebi svojedobno i prijetila čakijom radi nekog, ali se nemrem sjetit koga.
kad znam izbaciti iz takta...slomiti ako treba...uostalom to sam ti rekao...no nisi jedina koja mi ej takvim nesto prijetila..no kako se vidi ziv sam i zdrav....jer takvi mi samo predstavljaju izazov...jer psihologija nalaze da im das sansu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda o aktualnom problemu Empty Re: Kolinda o aktualnom problemu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum