ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:03

Tako da u suštini nije bitno jel ti njega peceš na gradelama i te šeme ....il si ga samo jednom udarija nogom dok je bija na podu.

Kriv si.

Kraj price.

RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:20

Nakon što sam otet u Mostaru (19. aprila 1992) odveden sam u Grude, gdje sam boravio do jedan sat poslije pola noći. 20-og aprila iz Gruda sam odveden u Loru, gdje sam ostao sve do razmjene 14. augusta 1992. godine.
Po profesiji sam vojni pilot helikoptera – transportnog, a u Mostaru sam kidnapovan kao civil, naravno i bez naoružanja.
Moram da napomenem da sam nečovječno napadnut i prije same otmice. S obzirom da sam rođen na tim prostorima, od oca Srbina i majke Slovenke, nuđeno mi je da pređem u tada tzv. Hrvatsku vojsku, na što nisam pristao. Zbog toga mi je izvjesni Perišić (nadimak Rambo), kojega sam i poslije sreo u Lori, izrešetao stan, naravno s ciljem da me ubije. Tada su mi prišili etiketu ratnog zločinca. Da li može čovjek biti zločinac ako još vrijeme zločina nije ni počelo? Jedino zato što nisam otišao na tu stranu ili što nosim srpsko prezime, bio sam zločinac!

....

Inace mu je ova prica nategnuta da je on SAMO vozac transportnog helihoptera ....jer to nema veze ....moš tako vozit i :


U našoj službi ove letelice su imale tri zadatka:

   1.PPd borba
   2.Osmatranje akvatorije i navođenje udarnih pomorskih snaga na otkrivenog neprijatelja
   3.Obuka naših podmorničara u izbegavanju otkrivanja  i dejstva neprijateljskih PPD letelica

Početkom Jugoslovenskog građanskog rata ove letelice su prebačene iz svoje matične baze u Divuljama pored Splita, na aerodrom Jesenice pored Mostara, 28 juna 1991 godine, odakle su povremeno išle na zadatke osmatranja akvatorije. Daljom eskalacijom sukoba u bivšoj Jugoslaviji 1992 godine, dobijaju zadatak da izvode izviđačke letove iznad Hercegovine za račun artiljerije 13. korpusa JNA. Tokom sletanja po izvođenju jednog od noćnih letova, helikopter sa VE brojem 11301 je doživeo udes. Naime prilikom sletanja na aerodrom Ortješ u noći između 28 i 29 aprila 1992 godine, artiljerijska jedinica, koja se nalazila u neposrednoj blizini PSS, otvara vatru i njime zaslepljuje pilota koji gubi kontrolu nad letelicom, te se ona zanosi, udara o stajanku i prevrće se. Posada je prošla sa lakšim povredama, ali je helikopter totalno uništen, tako da je mogao da se koristi samo za rezervne delove. Povlačenjem i ostalih jedinica JNA iz BiH, preostala tri helikoptera Ka-25 dobijaju novi dom na aerodromu Golubovci pored Titograda ( danas Podgorica).

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=11465
Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Clip Ka-25PL-03.jpg (99.81 KB. 600x432 - viewed 142 times.)


Kako je situacija sa NATO-om bila sve zategnutija, ove letelice su krajem iste godine prebačene na aerodrom Ečka kod Zrenjanina, a zatim na aerodrom Batajnica. Kasnije se ponovo vraćaju na aerodorm u Golubovcima, da bi definitivno bile prizemljene 14 avgusta 1994 godine kada im je istekao tehnički resurs od 20 godina. Letelice su konzervisane jer se pretpostavljalo da će biti omogućen njihov remont po skidanju sankcija, ali se kasnije od toga odustalo. U međuvremenu je Ka-25 sa VE brojem 11323 osposobljen za letenje i njime piloti Velibor Mekić i Tihomir Arbinja, 16 septembra 1998 godine,  izvode poslednji let od aerodroma Golubovci do Muzeja Vazduhoplovstva u Surčinu. Preostale dve letelice 11305 i 11306 bivaju uništene 1999 godine prilikom bombardovanja aerodroma Golubovci od strane NATO snaga. Tako je završena karijera helikoptera Kamov Ka-25 u našem RV i PVO.

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=11465
Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Clip Ka-25PL-07.jpg (53.88 KB. 800x600 - viewed 83 times.)


Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=11465
Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Clip Ka-25 kabina 01.jpg (55.77 KB. 500x425 - viewed 91 times.)


     tip: protivpodmornički helikopter sa dva do tri člana posade
     motor: dve gasne turbine Glušenko GTD-3M sa 1000 KS svaka
     dužina: 9,71 m
     širina: 3,76 m
     prečnik rotora: 15,74 m
     masa: prazan 4765 kg, normalna poletna 7200 kg, maksimalna poletna 7500 kg
     brzina: krstareća 185 km/h, maksimalna 220 km/h
     plafon leta: 4500 m
     dolet: 650 km
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:22

Početkom Jugoslovenskog građanskog rata ove letelice su prebačene iz svoje matične baze u Divuljama pored Splita, na aerodrom Jesenice pored Mostara, 28 juna 1991 godine, odakle su povremeno išle na zadatke osmatranja akvatorije. Daljom eskalacijom sukoba u bivšoj Jugoslaviji 1992 godine, dobijaju zadatak da izvode izviđačke letove iznad Hercegovine za račun artiljerije 13. korpusa JNA. Tokom sletanja po izvođenju jednog od noćnih letova, helikopter sa VE brojem 11301 je doživeo udes. Naime prilikom sletanja na aerodrom Ortješ u noći između 28 i 29 aprila 1992 godine, artiljerijska jedinica, koja se nalazila u neposrednoj blizini PSS, otvara vatru i njime zaslepljuje pilota koji gubi kontrolu nad letelicom, te se ona zanosi, udara o stajanku i prevrće se. Posada je prošla sa lakšim povredama, ali je helikopter totalno uništen, tako da je mogao da se koristi samo za rezervne delove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:22

Pajdo je :

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 BOROVO-BOROVOSELO-1991
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:24

Dobro je on proša.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:48

RayMabus wrote: Daljom eskalacijom sukoba u bivšoj Jugoslaviji 1992 godine, dobijaju zadatak da izvode izviđačke letove iznad Hercegovine za račun artiljerije 13. korpusa JNA. Tokom sletanja po izvođenju jednog od noćnih letova, helikopter sa VE brojem 11301 je doživeo udes. Naime prilikom sletanja na aerodrom Ortješ u noći između 28 i 29 aprila 1992 godine, artiljerijska jedinica, koja se nalazila u neposrednoj blizini PSS, otvara vatru i njime zaslepljuje pilota koji gubi kontrolu nad letelicom, te se ona zanosi, udara o stajanku i prevrće se.

Nakon što sam otet u Mostaru (19. aprila 1992) odveden sam u Grude, gdje sam boravio do jedan sat poslije pola noći. 20-og aprila iz Gruda sam odveden u Loru, gdje sam ostao sve do razmjene 14. augusta 1992. godine.

---

Pajdo peta kolona ono i još se žali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:51

- Milan i ja smo se venčali 28. marta, a njega su na moje oči kidnapovali 19. aprila, u Splitskoj ulici gde smo stanovali.


---

Znaci u Mostaru ......navođenje helihoptera svoje vojske i davanje informacija svojima ....zato je i pao ovaj koji dan poslije ....izgubio oci.

Navoditelj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by RayMabus 21/5/2016, 12:53

Peta kolona ....helihopterski casnik .....ti poletiš a tvoj ti govori šta se dešava ovamo s druge strane ....gdje je sigurno gdje nije i tako ......vizualni pregledi plus osluškivanje .......kad njega izgubiš .....gubiš vanjski radar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest - Page 2 Empty Re: Mučiteljka našeg Milana knjigom "pere" svoju savest

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum