ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by dzango 6/5/2016, 16:40

veber wrote:dok sam imao firmu, kompenzacija mi je bila zakon.

nikad više keša, a manje davanja.

a, sve u zakonskoj regulativi.
po PS-u
Na kraju te uvatili pa si zatvorio?

dzango

Posts : 28141
2014-04-19


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by veber 6/5/2016, 16:43

dzango wrote:
veber wrote:dok sam imao firmu, kompenzacija mi je bila zakon.

nikad više keša, a manje davanja.

a, sve u zakonskoj regulativi.
po PS-u
Na kraju te uvatili pa si zatvorio?
ne.

sada kada gledam cjelokupnu situaciju trebao sam nastaviti.
nisu me mogli "uhvatiti" jer sam radio po zakonu koji je država propisala.

pao mi je promet s par milja kuna na pola milje.
trebao sam otpustiti sve ljude i samo se time bavit.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by veber 6/5/2016, 16:44

knjige su mi stalno bile u poreznoj.
dobar knjigovođa ih vodio.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Clone Stormtrooper 6/5/2016, 17:53

nevidim razlog zasto pretvarati eure,dolare,kune itd u bitcoin pa trositi ! nista ne dobivam a ni gubim,provizije se placaju i bitcoinasima ,doduse bitcoini su dobri za ilegalne poslove dilanje i kupovinu narkotika,pedofilski usluga,ilegalno naouruzavanje  itd...
Clone Stormtrooper
Clone Stormtrooper

Male
Posts : 738
2016-02-19


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 17:58

Clone Stormtrooper wrote:nevidim razlog zasto pretvarati eure,dolare,kune itd u bitcoin pa trositi ! nista ne dobivam a ni gubim,provizije se placaju i bitcoinasima ,doduse bitcoini su dobri za ilegalne poslove dilanje i kupovinu narkotika,pedofilski usluga,ilegalno naouruzavanje  itd...

jednostavno da ne platiš posao državi.

zamisli da si programer - freelancer. poslova na freelace sitovima(ovo upiši u google, tu se milijarde okreću online) ima koliko hoćeš(programerskih).. misec dana radiš nekoliko poslova, i nakon par mjeseci želiš povuć sebi 15 000$.

Ako ideš preko banke, mislim da ima određen godišnji iznos koji možeš nekako ...
uglavnom sve više manje trebaš prijaviti, i ispunjavati komplicirane porezne prijave, i državi plaćati ogromnu količinu poreza.

Sada dodjes i online kupiš za tu lovu bitcoine, i onda odeš na bitcoin bankomat i pretvoriš te pare u pravi novac.

Umjesto da se jebavaš sa pustim poreznim prijavama, pa još ako nešto zezneš doće ti policija na vrata( a samo si zaradio pošteno novac), ovako isplatiš se preko bitcoin aparata i čist si 1000000000000%

jednostavno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 21:09

preko_vode_do_slobode wrote:
Clone Stormtrooper wrote:nevidim razlog zasto pretvarati eure,dolare,kune itd u bitcoin pa trositi ! nista ne dobivam a ni gubim,provizije se placaju i bitcoinasima ,doduse bitcoini su dobri za ilegalne poslove dilanje i kupovinu narkotika,pedofilski usluga,ilegalno naouruzavanje  itd...

jednostavno da ne platiš posao državi.

zamisli da si programer - freelancer. poslova na freelace sitovima(ovo upiši u google, tu se milijarde okreću online) ima koliko hoćeš(programerskih).. misec dana radiš nekoliko poslova, i nakon par mjeseci želiš povuć sebi 15 000$.

Ako ideš preko banke, mislim da ima određen godišnji iznos koji možeš nekako ...
uglavnom sve više manje trebaš prijaviti, i ispunjavati komplicirane porezne prijave, i državi plaćati ogromnu količinu poreza.

Sada dodjes i online kupiš za tu lovu bitcoine, i onda odeš na bitcoin bankomat i pretvoriš te pare u pravi novac.

Umjesto da se jebavaš sa pustim poreznim prijavama, pa još ako nešto zezneš doće ti policija na vrata( a samo si zaradio pošteno novac), ovako isplatiš se preko bitcoin aparata i čist si 1000000000000%

jednostavno
Yoda,gusar sa Kariba... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 21:58

ma nije nego i ja sam radio freelance poslove, dobiješ preko preko paypall neku lovu, puvčeš sebi na banku i eto džeparac.. a onda dodje i čitam kako jedna cura isto tako radila, i došla joj porezna i sada se vuče po sudu radi par stotina zarađenih $ jer nije prijavila puste porezne obrasce i dala državi reket od 60% jer bandić treba auto od 300konja a ne 280.. kako da ne
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 22:03

preko_vode_do_slobode wrote:ma nije nego i ja sam radio freelance poslove, dobiješ preko preko paypall neku lovu, puvčeš sebi na banku i eto džeparac.. a onda dodje i čitam kako jedna cura isto tako radila, i došla joj porezna i sada se vuče po sudu radi par stotina zarađenih $ jer nije prijavila puste porezne obrasce i dala državi reket od 60% jer bandić treba auto od 300konja a ne 280.. kako da ne
Kolega registriro firmu na nekim Kurčevim Otocima i sva naplata ide na taj žiro, zajeb je što ne dolazi do tog keša ali kupuje sve šta mu treba preko paypala, i to na sitne količine da nekom ne upane u oko.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 22:10

udba wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:ma nije nego i ja sam radio freelance poslove, dobiješ preko preko paypall neku lovu, puvčeš sebi na banku i eto džeparac.. a onda dodje i čitam kako jedna cura isto tako radila, i došla joj porezna i sada se vuče po sudu radi par stotina zarađenih $ jer nije prijavila puste porezne obrasce i dala državi reket od 60% jer bandić treba auto od 300konja a ne 280.. kako da ne
Kolega registriro firmu na nekim Kurčevim Otocima i sva naplata ide na taj žiro, zajeb je što ne dolazi do tog keša ali kupuje sve šta mu treba preko paypala, i to na sitne količine da nekom ne upane u oko.
da ,ima si hrpu metoda..

a sada imaš bitcoin, i bitcoin bankomat u ZGu i Splitu.. u blizini splita živi 500 000 ljudi, u blizini zagreba 1,5 -2miliuna.. time si pokrio preko 50% države , sa dva bitcoin bankomata..

kada ti zatreba plaća, staviš 1 bitcoin(oko 450€) i odeš u grad, i digneš sebi prosječnu radničku plaću, bez da se treseš od porezne
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 22:12

preko_vode_do_slobode wrote:
udba wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:ma nije nego i ja sam radio freelance poslove, dobiješ preko preko paypall neku lovu, puvčeš sebi na banku i eto džeparac.. a onda dodje i čitam kako jedna cura isto tako radila, i došla joj porezna i sada se vuče po sudu radi par stotina zarađenih $ jer nije prijavila puste porezne obrasce i dala državi reket od 60% jer bandić treba auto od 300konja a ne 280.. kako da ne
Kolega registriro firmu na nekim Kurčevim Otocima i sva naplata ide na taj žiro, zajeb je što ne dolazi do tog keša ali kupuje sve šta mu treba preko paypala, i to na sitne količine da nekom ne upane u oko.
da ,ima si hrpu metoda..

a sada imaš bitcoin, i bitcoin bankomat u ZGu i Splitu.. u blizini splita živi 500 000 ljudi, u blizini zagreba 1,5 -2miliuna.. time si pokrio preko 50% države
moram to proučit, mislim da ima neka baza, već sam čito na jednom invormatičkon portalu i zaboravio, ili ima neki limit ili viskalizacija, oće kurac država dat da vrtiš pare bez da pola ide njoj, možta možeš vako 500 kuna provuć ali veću civfru nevirujen
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Trinity 6/5/2016, 22:35

Usne Stjepana Gnječa wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:kralju države oporezuju zrak doslovno, samo bitcoin ti pruža najveće šanse da izbjeneš plaćanje poreza za zrak, jer ne želim ja financirati bandiću automobile od 300konja

Možeš izbjeći porez načina ima samo to držiš za sebe ne pričaš urbi et orbi.
Yep. Nećeš o tome pisati na forumu. :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 22:39

Triny wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:kralju države oporezuju zrak doslovno, samo bitcoin ti pruža najveće šanse da izbjeneš plaćanje poreza za zrak, jer ne želim ja financirati bandiću automobile od 300konja

Možeš izbjeći porez načina ima samo to držiš za sebe ne pričaš urbi et orbi.
Yep. Nećeš o tome pisati na forumu. :D
Zašto ne? Evo, ja ću objelodanit par caka:

1. za manje iznose dobro je imat ženu li brata u poreznoj
2. imat rođaka u policiji
3. za veće iznose financirati stranku koja dolazi na vlast, ili bez rizika dvije najjače istovremeno, isplatljivije je nego platit porez.
4. stare fore tipa troškovi na firmu i putni nalozi
5. nagodba
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Trinity 6/5/2016, 22:42

Nemaš ti pojma.  B-)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 22:46

Triny wrote:Nemaš ti pojma.  B-)
Na crno možeš ti radit svašta dok ne padneš, ovo kokošarenje s paypalom, bitcoinom je kao kad kumica proda jaja za 100 kuna bez placovine. Todorić i Čačić ne posluju tako.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 23:12

ako imaš tvrtku ne plaćaš skoro nikakve poreze dok ne vadiš dobit van

a za vađenje dobiti uz porezne olakšice postoji 101 rupa u zakonu

ljudi previše energije i vremana troše na to kako izvući novac umjesto da se bave kako ostvariti stalni "cash flow"

prvo valja ostvariti promet, pa kad lova počne teći onda se baviti kako što više izvući, a ne obratno, smišljati šeme a da nikakvog biznisa i dotoka novca nema
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 23:17

udba wrote:
Triny wrote:Nemaš ti pojma.  B-)
ovo kokošarenje s paypalom, bitcoinom je kao kad kumica proda jaja za 100 kuna bez placovine

potpuno nepotrebno, za male iznose nitko ti ne nadzire tekući račun, banke ne prijavljuju promet poreznoj, pa ako te ne prijavi susjed nikomu ništa

u slučaju većih iznosa zbog ovih nekih novih zakona o terorizmu banka bi možda bila obvezna slati nekakve informacije ali nisam siguran 100%

evo npr. pravni savjet od prije 2 godine, vjerojatno je još uvijek aktualan

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/76021-Maksimalan-godi%C5%A1nji-primitak-na-teku%C4%87i-ra%C4%8Dun-i-porez
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 23:19

deda getting old wrote:ako imaš tvrtku ne plaćaš skoro nikakve poreze dok ne vadiš dobit van

a za vađenje dobiti uz porezne olakšice postoji 101 rupa u zakonu

ljudi previše energije i vremana troše na to kako izvući novac umjesto da se bave kako ostvariti stalni "cash flow"

prvo valja ostvariti promet, pa kad lova počne teći onda se baviti kako što više izvući, a ne obratno, smišljati šeme a da nikakvog biznisa i dotoka novca nema
Je, pa koja poanta tvrtke je nego zaradit nofce? Poreza u prometu tvrtke osim PDV i parafiskalnih nameta nema, ako ne računamo 40% na plaće ali to je problem radnika. Sam "cash flow" u knjigovodstvenom značenju isto ne znači ništa, možeš ti imat "cash flow" ako ti je marža 3% na malim iznosima si u gubitku. Upravo se radi u tome ako si naplati 2000 kuna, kako ih čim više podići s računa. Drugo, koje su ti porezne olakšice za dobit? Imaš 20 % i prirez. Možeš stavit dobit u temeljni kapital, ali ni onda to nije tvoja lova nego od firme.

_________________
Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 23:20

deda getting old wrote:
udba wrote:
Triny wrote:Nemaš ti pojma.  B-)
ovo kokošarenje s paypalom, bitcoinom je kao kad kumica proda jaja za 100 kuna bez placovine

potpuno nepotrebno, za male iznose nitko ti ne nadzire tekući račun, banke ne prijavljuju promet poreznoj, pa ako te ne prijavi susjed nikomu ništa

u slučaju većih iznosa zbog ovih nekih novih zakona o terorizmu banka bi možda bila obvezna slati nekakve informacije ali nisam siguran 100%

evo npr. pravni savjet od prije 2 godine, vjerojatno je još uvijek aktualan

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/76021-Maksimalan-godi%C5%A1nji-primitak-na-teku%C4%87i-ra%C4%8Dun-i-porez
da, to sam i napisao. pretpostavljam da je ovaj post nadovezivanje na moju misao.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Guest 6/5/2016, 23:31

udba wrote:Sam "cash flow" u knjigovodstvenom značenju isto ne znači ništa, možeš ti imat "cash flow" ako ti je marža 3% na malim iznosima si u gubitku.

Onda se nemoj baviti time, nađi nešto drugo gdje je dobit veća.


udba wrote:Upravo se radi u tome ako si naplati 2000 kuna, kako ih čim više podići s računa. Drugo, koje su ti porezne olakšice za dobit? Imaš 20 % i prirez. Možeš stavit dobit u temeljni kapital, ali ni onda to nije tvoja lova nego od firme.
Figurativno sam se izrazio o "poreznim olakšicama", uvijek postoji način kako prevariti državu i djelomično izbjeći plaćane poreza.

No poanta je da umjesto da trošiš vrijeme i energiju i smišljaš kako prevariti državu, možda je prioritetnije razmišljati o tome kako imati biznis koji generira stalne prihode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by udba 6/5/2016, 23:42

deda getting old wrote:
udba wrote:Sam "cash flow" u knjigovodstvenom značenju isto ne znači ništa, možeš ti imat "cash flow" ako ti je marža 3% na malim iznosima si u gubitku.

Onda se nemoj baviti time, nađi nešto drugo gdje je dobit veća.

Čim su veća opterećenja to je izbor manji. Nisu svi Marlboro i Coca Cola pa da im je svejedno kakvu su porezi. Nego, htjedoh reć da knjigovodstveni "cash flow" nije nužno velika dobit. Hoćeš dobar "cash flow"? Prodaj 50% ispod nabavne cijene i imaš keš flou samo takav. Ne dugo.

Figurativno sam se izrazio o "poreznim olakšicama", uvijek postoji način kako prevariti državu i djelomično izbjeći plaćane poreza.

No poanta je da umjesto da trošiš vrijeme i energiju i smišljaš kako prevariti državu, možda je prioritetnije razmišljati o tome kako imati biznis koji generira stalne prihode.

Čuj, ako imaš dobit od 5 miliona onda daš državi njen jedan i po pa ostatak uzmeš, ali ako si u mom selu i možeš popravljat strojeve ono malo ljudi tamo što je ostalo za bruto 5000 kn i onda ako ideš ful sve prijavljivat ostane ti 1500 onda ili varaš državu ili joj pokucaš na vrata "dobar dan, ja došo na burzu, nađite mi vi poso a dotle plaćajte zdravstveno", i svi imaju manje. Može doduše napisat nove Windowse i obogatit se ko Gejc, i to je u teoriji alternativa.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by darla 7/5/2016, 00:00

udba wrote:
deda getting old wrote:
udba wrote: Može doduše napisat nove Windowse i obogatit se ko Gejc, i to je u teoriji alternativa.

:D  ...

Nego de ti to ispitaj malo sa tim bitcoinima pa da se i mi ostali forumasi malo oparimo, ne moramo kao Gejts  :D.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market - Page 2 Empty Re: Bitcoin automat u Splitu -fuck yeah, fuck state, long live free market

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum