ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by L'âme 30/4/2016, 15:26

RayMabus wrote:Imaš na Balkanu dosta lažnih diploma ....to šta netko dođe sa diplomom ne znači da je stwarno doktor ....ewo owaj iz Lazarewca lik ...to u biti lik čijeli žiwot u tome ....nema falinge ....takwi če stručnu prowjeru proč bez večih problema a ni jezik im nije problem.
ima nasa komora svoje sisteme provjera..samo da ne bude kao onaj luđak u Zg-u prije par godina koji je i operacije cak izvodio..:-S

L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 15:29

IvyTeasdale wrote:6,plus staz i specijalizacija.A,ta trzista su samo wishful thinking..doci ce nam i kadar razlicitih rasa uskoro..;-)
Da samo šta prwo treba postojat to radno mjesto za kojeg se nekoga traži a ne ono onako brezveze jel.

Ponuda potražnja natječaj provjera kandidata ...itd itd itd ....tek onda ide ovo da ispunjava traženo i da ulazi u uži krug potencijalnih za to radno mjesto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 15:32

IvyTeasdale wrote:
RayMabus wrote:Imaš na Balkanu dosta lažnih diploma ....to šta netko dođe sa diplomom ne znači da je stwarno doktor ....ewo owaj iz Lazarewca lik ...to u biti lik čijeli žiwot u tome ....nema falinge ....takwi če stručnu prowjeru proč bez večih problema a ni jezik im nije problem.
ima nasa komora svoje sisteme provjera..samo da ne bude kao onaj luđak u Zg-u prije par godina koji je i operacije cak izvodio..:-S
IMaš wojno medičinsku akademiju u Bg , liječničku komoru Srbije .....oni znaju tko je njiho a tko nije.

Tako ti je lakše jer odma dobiješ info jel netko stwarno doktor ili je neki padobranac.


Last edited by RayMabus on 30/4/2016, 15:33; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by L'âme 30/4/2016, 15:32

Potraznja je vec tu..ne mislim na Zagreb,Split..sto dalje od centara,potraznja veca..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by L'âme 30/4/2016, 15:33

RayMabus wrote:
IvyTeasdale wrote:
RayMabus wrote:Imaš na Balkanu dosta lažnih diploma ....to šta netko dođe sa diplomom ne znači da je stwarno doktor ....ewo owaj iz Lazarewca lik ...to u biti lik čijeli žiwot u tome ....nema falinge ....takwi če stručnu prowjeru proč bez večih problema a ni jezik im nije problem.
ima nasa komora svoje sisteme provjera..samo da ne bude kao onaj luđak u Zg-u prije par godina koji je i operacije cak izvodio..:-S
IMaš wojno medičinsku akademiju u Bg , liječničku komoru Srbije .....oni znaju tko je njiho a tko nije.

Tako ti je lakše jer odma dobiješ info jel netko stwarno doktor il ije neki padobranac.
eto..brzo to ide kad je potreba stvarna..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 15:34

IvyTeasdale wrote:Potraznja je vec tu..ne mislim na Zagreb,Split..sto dalje od centara,potraznja veca..
Li la ...ok široka tema mada nije to baš sad nešto prevelika potražnja toliko koliko se misli al je ima ....međutim prawa lowa ti je : turizam , sezona ....tu oni mogu okrečat welike pare jer ono očito je nama manjak tu da stworimo 1000 doktora ili 500 a trebat če nam.

Sezona je lowa jer doktor iz Srbije ljeti u Hr može okrenit ogromnu lowu ....dakle swake godine dođe i radi ugowor tri mjeseča i to je to.

Nama i onako tada fali doktora , em owi naši uzmu godišnji em dođe miljon turista odhednom.

TU JE LOWA SINE ....TU JE MONEY.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by L'âme 30/4/2016, 15:39

Plus medicinski turizam tijekom cijele godine ;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 15:46

IvyTeasdale wrote:Plus medicinski turizam tijekom cijele godine ;-)
OK samo ja kad pričam o biznisu a to se widi i na drugim temama di se raspričam ja gledam široko i ono ne pričam o sitnišu nego prawoj lowi i prawom biznisu.

Doktore ( ili doktoriće ) je teško naći pogotwo fleksibilno na ugowor tri mjeseča koji mogu dobit weč sad u Hr i onda zbroji miljon truista plus owi naši uzmu godišnji ....I ŠTA SI ZAKLJUČILA.

500 do 1000 doktora nam treba ljeti na tri mjeseča ugovor ....prednost imaju zemlje koje pričaju owaj jezik dakle eks JU plus neki strani jezik i to al ok .....i brajo suradnaj sa njihowim medičinskim ustanowama da ti oni kažu jel netko stwarno njihov doktor ili je lažnjak .....lupiš mu pečat , tri mjeseča dozwola rada i ajmo ....terenski rad plus doktor plus ljeti ....to su dnewniče za njih tamo boli glawa ....i nama su a kamo li ne njima.

Srbija je tu samo jedna od zemlja , imaš tu : Makedonija , Bugarska , črna gora , Ukrajina , Rusija čak .....mislim swe je to to tržište.

Tko prwi njemu posao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 15:55

Đabe meni šta će netko dat plaču šta ja znam ( ako gledamo owu na Mljetu ) onda su to neke plače preko 10 000 kuna mjesečno plus ostali troškowi plačeni ( smještaj , režije ) kad ja nisam doktor.

Owi naši su na godišnjem liti , nawali miljon turista , mladi kako koji , neki wanka neki se kupaju .....jbga tri smjene ....treba ti doktor ono.

Nema tu rasprawe.

Ponuda ...tko oče , prowjera , pečat idemo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:01

Doktor opče medicine otok Mljet ....znači otok , odwojenost , terenski rad jel dodatni bonusi plus ljeti još ono dodatni bonusi ......pa to je lowa ....odradiš tri miseča , okupaš se , imaš swojih osam sati i koji wiše jer to je takwi posao da nema tu sad ono od tad do tad nego ako je nešto onda ostaješ duže ....

Plaća je od 11 i 14 tisuća kuna, ovisno i specijalistici i danima pripravnosti.
Jedan od dvoje zainteresiranih liječnika 57-godišnji je Andrija Milić, specijalist hitne medicine iz beogradske prigradske općine Lazarevac.

Pa tuči če se za to a mi nemožemo nač nikoga .....ono nitko neče ....daš ponudu po Balkanu ....jawit če ih se dosta ....pogotovo ovako ljeti sezona i to.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:08

Daš ponudu ministarstvu te i te države ....ne mora bit Srbija al recimo da je ....njihova lječnička komora i to ....povežeš se ....kažeš šta ti treba  , koliko toga , kolika je plaća , uvjeti  ....oni to prenesu svojima pa tko oće.

Jednostavno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:16

Praktički zemlja kojoj ti daš prednost owdje će ti biti zahwalna jer si im zaposlio par stotina liječnika pa makar i na tri mjeseča al zato je ekipa obrala dnewnice samo takwe a inače rade u toj zemlji tj imaju posao a ljeti kod tih kontinetalnih zemalja u unutrašnjosti nema posla.

Owo ti je biznis i poweziwanje držawa,

Tko owo prije shwati je na konju.

Hrwatska tu samo nudi poslownu suradnju.

Uzmi Makedoniju ....treba mi 200 liječnika opče mediine ljeti ....oni se dogowore i to je to.

On radi tamo a owdje odradi sezonu ....to je sine para.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:24

To ti je nešto ko da mi nemamo turizam ...dođe ljeto , nit lowe nit ičega i dođe Britanac i kaže e treba mi 200 lječnika opće prakse od was ako imate od 6 do 9 mjeseca a plače bar duplo nego u Hr.

E baš super zdrastwo mi je u dugowima , neka naknada od 10 - 20% toj liječničkoj komori i njihov uposlenik ode u Britaniju odratit ta tri miseca kad njima treba višak liječnika.

Jel tko šta izgubio ?

NIje.

Svi dobivaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:31

Jednostanost. Moć jednostanvosti.

Njegova plača je 5000 kuna tamo i još 2000 kuna doprisnosi državi.

Ugovor ....sad je plača 12 000 kuna .....uplaćuje se njihoom ministartvu 7000 i njemu 5000 .....njegovo ministarstvo ovih 5000 opet njemu uplaćuje na plaču jer je on i dalje njihov zapsolenik samo na posudbi u drugoj državi.

Li la takva matematička šema više manje ...šablonski pričam al u suštini on dobiva najmanje duplu plaču a i dalje je zapsolen a država ga ne plača nego dobija odavde.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:39

Sad ako se radi o 500 do 1000 doktora a radi se onda ispada da taj višak liječnika iz druge države koji toj državi i treba i ne treba al ga mora imat u logistici ...puta tri mjeseca ...ona njima ne isplačuje ovih 5000 kuna niti ovih 2000 kuna doprisnosa nego neki drugi .....pa izračunaj ....

1 liječnik 7000 kuna manje iz proračuna plus lik dobije duplu plaču


tri mjeseca 21 tisuća kuna

1000 liječnika tako ....21 000 000 ......

21 miljon kuna manje izdvajanje iz zdrastwa držawi kojoj owo ponudiš plus doktori im dobiju duplo weče plače za ta tri miseća.

PA TO IMA DA SE TUČEŠ ZA TO.

PLus kupanje jer radiš osam sati a ne 24 sata.

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Hotel-mediteran-moscenicka-draga-croatia-beach-4-fullscreen

smještaj i režije plačeni .....praktički besplatni godišnji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by marcellus 30/4/2016, 16:46

RayMabus wrote:
IvyTeasdale wrote:O tome ti ja..sve vise ce se javljat..:-)
Pa neka ...šta ima veze ....doktori su netko tko pomaže ljudima plus školovani ljudi ....nisu nacionalisti zli ....ko četnici......seljoberi.

doktor a ne zločinac!

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Radovan_karadzic_dragan_dabic_286201482

_________________
Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:48

marcellus wrote:
RayMabus wrote:
IvyTeasdale wrote:O tome ti ja..sve vise ce se javljat..:-)
Pa neka ...šta ima veze ....doktori su netko tko pomaže ljudima plus školovani ljudi ....nisu nacionalisti zli ....ko četnici......seljoberi.

doktor a ne zločinac!

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Radovan_karadzic_dragan_dabic_286201482
Ćuj ja sam postavio šablonsku šemu za biznis ....i naveo da Srbija nije jedina nego samo jedna od kandidata ....pa tko prvi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:51

Da Srbija neće biti prwa zemlja kojoj će Hr ponudit owu suradnju i u owakwom obliku to je swima jasno no jasno je da će prije ili poslije upasti u owu šemu kao jedna od .....kooperanata.

Weć sad imamo tu potrebu za dodatnim zapošljawanjem od nekih dodatnih 500 doktora tokom sezone ( tri mjeseca ugowor ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 16:56

Pripremite se za neku suradnju na najvišoj razini a to su ministarstva zdrastva u ovom slućaju između Hr i neke još države kojoj je manji standard , nema potrebu ljeti za povečanim kapacitetima doktora a ima niži standard.

Možda će to biti BiH ....ne znam ....al pripremite se na to.

Radi se o tome da će naš kadar koji nije zapsolen ići na zapad , da ovi naši ljeti uzimaju godišnji te da nam dolazi miljon turista .....logično ne držiš te doktore u ormaru negdje da bi ih krositio samo ta tri mjeseca .....a trebat će ti ....od 500 do 1000 njih ...tri smjene....NON STOP.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by RayMabus 30/4/2016, 17:09

Vama je to smiješno a meni nije ...dođe lito svi ovi doktor naravno uzimaju liti godišnji i to je njihovo pravo  .....onda se tako naredaju pa ono jel ....onda dođu ovi turisti ....ovi se nabija na ježinca ....ovi se napija ...ovi ovo oni ono ...napuni čekaonu ....em nema doktora em se ovi još dodatno nasheru ....a kao treba bit 24 sata liti da je dostupan doktor ....a ovi koji nisu stalno zaposelni to će otpičit na zapad .....I ŠTA JE VAM SMIJEŠNO , ČUDNO u tome da nam liti triba 500 do 1000 doktora.

PA TO JE MINIMUM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by dzango 30/4/2016, 21:15

marcellus wrote:
dzango wrote:
Ero wrote:Spremaju ulazak Kosova u EU? Eto vama prave blokade... :D

To bato. Nikad EU i NATO.

Jedv čekam tu libellarizaciju i hiljade Šiptara na Zapadu. Nisu Englezi ni svesni šta ih tek čeka.

a ja jedva čekam da uđete u EU pa da vas milionče doseli u Hrvatsku. Naime, jezične barijere nema, a vama su plaće trećina naših za isti posao. Inženjer u Srbiji petsto eura. Nije teško pogoditi kamo ćete kad uđete u EU i ne budu vam trebale radne dozvole za rad u ustaškoj državi.
Kod nas inženjeri nemaju jezičku barijeru. Ne znam kako je kod vas. A ne verujem ni da su spemni da rade za 3 puta manju platu od one u Nemačkoj, Norveškoj... i da ih neki Haso ili Ivica zjebavaju zato što se zovu Nemanja Mihailović.

_________________
Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?  - Page 5 Empty Re: Tereza Mej: Zašto da Srbiju pustimo u Uniju?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum