ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 10:09

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Dot_blue SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN
Svjetski meteorološki dan obilježava se u znak sjećanja na 23. ožujka 1950. godine, kada je službeno osnovana Svjetska meteorološka organizacija (WMO) - međuvladina organizacija i specijalizirana agencija Organizacije ujedinjenih naroda koja okuplja 185 članica.
Temeljni program WMO-a je služba Svjetskoga meteorološkog bdjenja (World Weather Watch, kratica WWW). Jedinstvena mreža, koju čine tri svjetska meteorološka centra, 34 regionalna specijalizirana meterološka centra i 185 zemaljskih ili nacionalnih meteoroloških centara, skuplja, obrađuje i razmjenjuje oko 15 milijuna znakovnih informacija na dan i izrađuje 2000 vremenskih karata. SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN 0323MeteoroloskiDan2WMO je već 1975. izdao prvu znanstvenu objavu o promjenama ozonske ovojnice koja je bila preteča Bečkoj konvenciji, Montrealskom protokolu i njegovim naknadnim dopunama.
Upravo su podaci iz mreža posebnih meteorološko-ekologijskih postaja za mjerenje ozona, stakleničkih plinova i aerosola omogućili WMO-u, u posljednjoj četvrtini 19. stoljeća, uzbunjivanje svjetske javnosti o mogućim, umjetno izazvanim globalnim promjenama klime. Na poticaj Prve svjetske konferencije o klimi, održane 1976., tri godine kasnije ustanovljen je izvanredno važan Svjetski klimatski program.
Svjetska meteorološka organizacija, u suradnji s nacionalnim meteorološkim i hidrološkim službama, ima veliki udio u osiguranju hrane za svjetsko pučanstvo, kao i za zadovoljavanje zahtjeva za slatkom vodom kućanstava, poljodjelstva, industrije i drugog.
Hrvatska je od osnutka WMO-a surađivala s tom organizacijom, a nakon stjecanja samostalnosti i sama se učlanila u WMO u studenome 1992
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 10:11

Danas je bila zanimljiva rasprava na emisiji Vita jela-Zelen bor,u kojoj su se suprostavljali sajko i Popadić,oko nekih pizdarija u dva suprostavljena hrvatska meteorološa društva.

Popadić veli da su Dalmacija i ostatak Jadrana jedina područja u Europi koja nisu pokrivena meteo radarima.

Iknar je također istaknuti meteorolog.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 10:12

ranki1 wrote:hehe,srecom na  meteorologiju mogu utjecati svojim Mocima,hahah
 bolje recneo ne predviđati nego mijenjati vremenske utjecaje,heheh
A šta misliš zbog koga sam otvorio ovu temu? SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN 1f60e
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by udba 23/3/2016, 10:12

ranki1 wrote:hehe,srecom na  meteorologiju mogu utjecati svojim Mocima,hahah
 bolje recneo ne predviđati nego mijenjati vremenske utjecaje,heheh
jel to ono kad tebe zabole leđa onda tako stvoriš drugi dan promjenu vremena?

_________________
SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 10:17

Inače svakog jutra saznajem na TV ili radiju da je taj i taj dan -dan neke pičke materine.

Eto danas je svjetski dan meteorologa,neki dan je bio dan voda,pa dan nepušenja,pa dan grljenja,pa dan borbe protiv TBC-a....

Šta je to?
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by udba 23/3/2016, 10:22

jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 10:24

udba wrote:
jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
Ja bih za glavnom meteorologa postavio Eru.

Kad bi on rekao "Kad vam Ero kaže,sutra se toplo odjenite i ponesite kišobrane",ja bih taj dan obukao majicu kratkih rukava i pogodio.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by udba 23/3/2016, 10:27

jastreb wrote:
udba wrote:
jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
Ja bih za glavnom meteorologa postavio Eru.

Kad bi on rekao "Kad vam Ero kaže,sutra se toplo odjenite i ponesite kišobrane",ja bih taj dan obukao majicu kratkih rukava i pogodio.
Najlakše je pogodit kad ide ruska hladna fronta, znaš kojom brzinom ide i ko i 1944 možeš reć, evo za dva dana biće tu. Islandska ciklona je malo zajebanija jer krak može završit na Sloveniji pa tamo bude nevrijeme do Macelja i Bregane, a kod nas ništa. Najgora je Đenovska ciklona, to ne možeš polovit ni za glavu ni za rep, ka da je ADZ i MOST dogovaraju.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by Guest 23/3/2016, 14:38

jastreb wrote:
udba wrote:
jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
Ja bih za glavnom meteorologa postavio Eru.

Kad bi on rekao "Kad vam Ero kaže,sutra se toplo odjenite i ponesite kišobrane",ja bih taj dan obukao majicu kratkih rukava i pogodio.
Bolje da ti kaže brojeve za jack pot!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by jastreb 23/3/2016, 15:00

Eva wrote:
jastreb wrote:
udba wrote:
jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
Ja bih za glavnom meteorologa postavio Eru.

Kad bi on rekao "Kad vam Ero kaže,sutra se toplo odjenite i ponesite kišobrane",ja bih taj dan obukao majicu kratkih rukava i pogodio.
Bolje da ti kaže brojeve za jack pot!
Ne. Da prati sport onda bih se okušao u sportskoj prognozi prateći njegove upise.

Recimo za zadnji derbi između Dinama i Hajduka,Ero bi predvidio sigurnu pobjedu Dinama,a ja bih se kladio na Hajduk.

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN 2016-03-20-17-33-6481-
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by Tony Soprano 23/3/2016, 18:23

Evo ti prilika sa odeš iza dučana sa svojim prijateljima srbima koj su još 71 bili ugroženi u Hr i da se nalčetei plačete za šugoslavijom
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by T. 23/3/2016, 20:17

udba wrote:
jastreb wrote:Eto danas je svjetski dan meteorologa

Šta je to?
Sijerković je vođa te mafije, prošli tjedan su namjerno zajebali prognozu za utorak, kao biće kiša ja uzeo ono koplje od kišobrana od metar i po kad ono udrilo sunce, to oni namjerno rade ako im ne platu na vreme.
ne vjerujem, sijerković je vjerojatno nekada bio glavni, sada je više neke vrste počasni član.....
vakula je izbačen u prvi plan, ali predmnjevam da čaćić vuče konce iz pozadine....

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN 1000
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN Empty Re: SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum