ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 20:29

Mudrost ostavi sa sobom. ..pametno...:D

Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 20:45

Zagy wrote:GMoram vam ispricati sagu.....oni novi cigani sto su se doselili,pricala sam vam,sto je zena dosla kod mene sam tak,eto dosla....sjecate se?

Sjecate!

Super!


E,to su izgleda pravi bugarski cigani.....veceras je u dvoristu izbila frka....on je samo tako pokupio nas bicikli djecji,od susjeda kolica i igracke,svega je skupio,odasvud,na hrpu...i htjeo voziti....navodno na buvljak....problem je sto je pokupio privatne stvari,sto je naravno kradja....vani su se stanari skupili i iznapadali ga,nase je stvari vratio....ali iz auta istovario jos barem 15 velikih crnih vreca punih robe.....muz pretpostavlja da je obio one kontejnere od caritasa gdje je skuplja odjeca i obuca za potrebite.....rekli su mu zvati policiju.....sta ce biti tko zna,ali ti cigani nisu normalni......sada nosi te svoje vrece u podrum jer to ne smije stajati u dvoristu....


Curama sam zabranila da se druze sa njihovom malom jer sa takvim ljudima ne zelim imati posla.....jos smo se i pitali od cega zive kad oboje ne rade..... scratch
Mozda su i kleptomani :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 20:50

Zagy wrote:Generaliziranje je znak straha,gluposti,primitivizma. ...ii ograničenosti. ..


Najlakse je uprijeti prstom i osuditi ..ajd budi čovjek i pomozi osobi...
Slazem se. I sa Zagy i sa Veg.

Mene Cigan gurnuo pod auto i istukao.
U osnovnoj osnovnoj dok su me drugi zlostavljali, jedino cigan mi je pomogao! I dan danas se pozdravimo i pricamo.

Ne mrzim cigana, arapa ili srbina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 20:57

Naravno, svi od nas posjedujemo određene stereotipe. K vragu bez stereotipa koji nam omogućavaju tipifikaciju na svakodnevnoj bazi pomoću koje za neku situaciju pretpostavimo da je sigurna, a nešto drugo pak da predstavlja opasnost, teško da bismo preživjeli. Svi od nas posjedujemo i određene predrasude, i to je sve ljudski. I sama to priznajem.

Eto, nedavno kad sam išla prema kolodvoru, nosila hrpu stvari sa sobom uključujući i tablet i torbu s laptopom, prema meni je u jednom trenutku išla skupina od nekoliko muških Roma u srednjim dvadesetima. Osim nas na ulici nije bilo nigdje nikoga i u jednom trenutku kad su bili na par metara od mene, jedan od njih se odvojio i krenuo direkt prema meni. Priznajem da mi je bilo malo nelagodno u tom trenutku, a na kraju je ispalo da me lik samo htio pitati gdje se u kvartu nalazi jedna ulica. Ja nisam bila sigurna gdje se nalazi, rekoh da ne znam, bok-bok, i to je bilo to. Strah od drugačijeg i nepoznatog nije ništa čudno, pogotovo kad je zaista fakt da u njihovoj zajednici postoji jako puno problematičnih članova. Ali svatko je osoba za sebe i nikad nisu apsolutno svi isti. Prijatelje imam i među muslimanima, Srbima, purgerima i tovarima, desničarima, ljevičarima, vjernicima, nevjernicima, homoseksualcima i te mi  ladice ne znače ništa; ono što mi znači je kakva je tko od njih osoba. Čim čujem to kako treba pobiti sve pripadnike jednog naroda ili jedne religijske skupine jer eto, svi su oni isti, pada mi mrak na oči.

Eto, dva centa od mene na tu temu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by betty.boop 13/3/2016, 21:05

veberu, izjave u stilu longija zbilja nisu dobrodosle

ovaj out opomena, drugi put ces dobit ban
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 13/3/2016, 21:05

Ja sam kao mlađa bila otvorenija...

No, kao ženi mi je jednostavno njihova kultura nepojmljiva i nespojiva sa svima onim što jest Europa, pa ih radije u većem broju u svom susjedstvu ne bi.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 13/3/2016, 21:05

Ali sorry, o tome ne namjeravam na MILJU.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by eeero 13/3/2016, 21:07

...covjek napis'o sta misli...

...ocito ne dijelite stavove i iskustva...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:08

Vegvísir wrote:Naravno, svi od nas posjedujemo određene stereotipe. K vragu bez stereotipa koji nam omogućavaju tipifikaciju na svakodnevnoj bazi pomoću koje za neku situaciju pretpostavimo da je sigurna, a nešto drugo pak da predstavlja opasnost, teško da bismo preživjeli. Svi od nas posjedujemo i određene predrasude, i to je sve ljudski. I sama to priznajem.

Eto, nedavno kad sam išla prema kolodvoru, nosila hrpu stvari sa sobom uključujući i tablet i torbu s laptopom, prema meni je u jednom trenutku išla skupina od nekoliko muških Roma u srednjim dvadesetima. Osim nas na ulici nije bilo nigdje nikoga i u jednom trenutku kad su bili na par metara od mene, jedan od njih se odvojio i krenuo direkt prema meni. Priznajem da mi je bilo malo nelagodno u tom trenutku, a na kraju je ispalo da me lik samo htio pitati gdje se u kvartu nalazi jedna ulica. Ja nisam bila sigurna gdje se nalazi, rekoh da ne znam, bok-bok, i to je bilo to. Strah od drugačijeg i nepoznatog nije ništa čudno, pogotovo kad je zaista fakt da u njihovoj zajednici postoji jako puno problematičnih članova. Ali svatko je osoba za sebe i nikad nisu apsolutno svi isti. Prijatelje imam i među muslimanima, Srbima, purgerima i tovarima, desničarima, ljevičarima, vjernicima, nevjernicima, homoseksualcima i te mi  ladice ne znače ništa; ono što mi znači je kakva je tko od njih osoba. Čim čujem to kako treba pobiti sve pripadnike jednog naroda ili jedne religijske skupine jer eto, svi su oni isti, pada mi mrak na oči.

Eto, dva centa od mene na tu temu.
Bravo Veg.
:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by betty.boop 13/3/2016, 21:10

eeero wrote:...covjek napis'o sta misli...

...ocito ne dijelite stavove i iskustva...

mozda i dijelimo, ali ne pisemo kako 'to sve treba pobit'

kuzite razliku ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:10

betty.boop wrote:
eeero wrote:...covjek napis'o sta misli...

...ocito ne dijelite stavove i iskustva...

mozda i dijelimo, ali ne pisemo kako 'to sve treba pobit'

kuzite razliku ?

:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by eeero 13/3/2016, 21:15

betty.boop wrote:
eeero wrote:...covjek napis'o sta misli...

...ocito ne dijelite stavove i iskustva...

mozda i dijelimo, ali ne pisemo kako 'to sve treba pobit'

kuzite razliku ?
...ma to je vise figurativno...



...kod mjesta gdje radim zivi par radikalnih muslimana, nisu mi nista

   napravili, ali ih po marcanoj buri, onako celave, bradate i u trofrtaljkama

   ne volim sresti...

...jednostavno su ponasanjem van svih okvira...

...when in Rome...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by eeero 13/3/2016, 21:15

...p.s. ima dvoje preslatke nepristojne djece...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:20

Predrasude nisu fer....kad ih osjetiš na vlastitoj koži pogotovo naučiš. ...


Oprez i predrasuda nisu isto. ...nis čak ni susjede...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by modra 13/3/2016, 21:21

zagi, bila si pitala u vezi ramena da li je iščašeno..
moguće, zapravo nemam pojma
koliko smo mi nju skužili ovako nabrzinu, glava mu je bila ok okrenuta, kako i treba prema dolje valjda ?, ali vjerojatno ostatak tijela okrenut drukčije

ne prestaje plakat.. valjda ga ne boli nešto od tog mučnog poroda
jadno malo namučeno

kad je rekla da je skakala na lopti itd, sjetila sam se situacije iz vinkovaca... koma!

_________________
:guilty
modra
modra

Female
Posts : 7660
2014-04-17

Age : 34

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:21

mada i na zapadu sam ja npr. cesto bio predmet predrasuda zbog svoje nacionalnosti i dela kontinenta odakle dolazim... 

tako da to nije samo ovde ucestalo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by betty.boop 13/3/2016, 21:22

eeero wrote:
betty.boop wrote:
eeero wrote:...covjek napis'o sta misli...

...ocito ne dijelite stavove i iskustva...

mozda i dijelimo, ali ne pisemo kako 'to sve treba pobit'

kuzite razliku ?
...ma to je vise figurativno...



...kod mjesta gdje radim zivi par radikalnih muslimana, nisu mi nista

   napravili, ali ih po marcanoj buri, onako celave, bradate i u trofrtaljkama

   ne volim sresti...

...jednostavno su ponasanjem van svih okvira...

...when in Rome...

aj figurativno tako reci covjeku u facu i cekaj reakciju
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by eeero 13/3/2016, 21:25

Zagy wrote:Predrasude nisu fer....kad ih osjetiš na vlastitoj koži pogotovo naučiš. ...


Oprez i predrasuda nisu isto. ...nis čak ni susjede...
...ja sam hercegovac, mislis da nisam osjetio?

...zivio sam i u zgb. 3 godine, pa od najmodavca, koji je trazio 

   uvijek lovu unaprijed, jerbo mi plivamo u parama, pa do

   'belog zagreb grada, a ne bijele carape u zgb.', i da ne nabrajam...

...predrasude mogu biti jako opasne, kao i generaliziranje...

...opet kazem, covjek mi nije nista napravio, ali mi je nelagodno kad je u blizini...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by modra 13/3/2016, 21:26

i hvala beti i svima ostalima na čestitkama!
:)

idem se polako spremat, a totalno bez snage
izmorena sam potpuno....
:yawn

_________________
:guilty
modra
modra

Female
Posts : 7660
2014-04-17

Age : 34

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:26

@eeero: I gle, to je okej. Ni meni ne bi bilo svejedno biti u društvu bilo kakvih ekstremista. Ali nije ni približno isto reći da ne želiš vehabije u svojoj blizini i da želiš pobiti sve muslimane. Kao što nije isto da se groziš nekoga tko se naziva četnikom i poziva na, ne znam, klanje Hrvata i Bošnjaka i reći da treba pobiti sve Srbe. Ili pak gnušati se pedofilije u crkvenim redovima pa reći da treba pobiti sve svećenike. Da ne nabrajam dalje, kužiš uzorak.

Al' okej, kao što je već rečeno, ovo nije tema za MiLJ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 13/3/2016, 21:27

ovaj prica o predrasudama i ugnjetavanju hercegovaca u zagrebu...  lol!

to mi je isto kao kada mi neko kaze da su crnogorci u bg-u ugrozeni. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 33 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum