ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije?

Go down

Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije? Empty Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije?

Post by Tony Soprano 29/2/2016, 08:53

Sadašnji saborski zastupnik HDZ-a Anđelko Stričak više je puta u svojstvu potpredsjednika Županijske skupštine Varaždinske županije, skoro godinu dana, preko županijskih tijela postavljao pisana pitanja tadašnjem ministru MUP-a Ranku Ostojiću o tome odakle potječe oružje zaplijenjeno 7. siječnja 2015. godine na području njegove županije kad su uhićena dvojica 41-godišnjih vozača kamiona. Jedan od uhićenih bio je i aktivni član HNS-a u Mjesnom odboru Križanec.

U prtljažniku osobnog automobila pronađeno je tada više desetaka prigušivača, devet automatskih pušaka sa spremnicima, 20 pištolja sa spremnicima, 16 automatskih pištolja sa spremnicima, 14 spremnika za automatski pištolj, 11 elektrodetonatorskih kapisli, 2,8 kilograma TNT-a, 30 ručnih bombi M-75, osam spremnika za kalašnjikove, 12 laserskih ciljnika i više stotina komada streljiva.
Pozvan kao svjedok
Pretragom domova i drugih prostorija kojima su se osumnjičenici služili policajci su pronašli pištolj i pušku kućne izrade, te više desetaka lovačkih patrona i malokalibarskog streljiva.

Stričak je svih ovih mjeseci vrlo konkretno postavljao pitanja ministru potječe li to oružje iz policijskog skladišta PU varaždinske, na koji je način bilo ukradeno i kome je bilo namijenjeno.

Jer teško bi i osnovnoškolac povjerovao da je cijela priča počela i zaustavila se na dva vozača kamiona.
– Tijekom 2015. godine dobio sam vrlo općenite odgovore, u stilu da je krim-istraživanje u tijeku i ni u jednom odgovoru ministra Ostojića nisam dobio informaciju potječe li to oružje iz policijskog skladišta PU varaždinske. Stoga sam se obratio dopisom i premijeru Milanoviću i uz odgovore na moja pitanja tražio sam i ostavku ministra Ostojića, ali ni tu se ništa nije dogodilo – govori nam Stričak, koji je tek dolaskom u Sabor ovo pitanje javno postavio.

– Ovo oružje mene i stanovnike moje županije muči više od godinu dana – govori Stričak, koji se grozi primjedbi da je ova pitanja postavljao samo kako bi skrenuo pozornost na sebe jer je jedno vrijeme slovio kao ozbiljan kandidat za ministra branitelja.

Nije se iznenadio kad smo mu rekli da je i on pozvan kao svjedok na varaždinsko Općinsko državno odvjetništvo u vezi s ovim slučajem o kojem je medijski govorio.

– To sam doznao od nekih novinara prošlog tjedna. A zašto će me zvati kada ja direktnih spoznaja o zaplijenjenom oružju nemam, samo iz javnog pogovora i medija. Da ja znam tko je krao oružje, zašto i kome je bilo namijenjeno, ja bih sazvao konferenciju za novnare i onda na njoj ne bih postavljao pitanja, nego bih prozvao odgovorne.
Ostojić 'dao odgovor'
Kako nemam odgovor, ja samo iznosim niz pitanja dok službeni odgovor ne stigne. A kakav ću ja biti svjedok na ODO-u? Vjerojatno ću morati objasniti zašto sam na sjednicama Županijske skupštine postavljao ova pitanja – kaže nam Stričak.

Sada već bivši ministar policije Ranko Ostojić odgovorio nam je SMS-om da dostavimo upit Ravnateljstvu policije i da vidimo jesu li konstatacije gospodina Strička istinite, te datum kad je on postavio to pitanje njemu kao ministru.

No, kad smo Ostojiću citirali dio njegova odgovora koji je kao ministar dao Upravnom odjelu za poslove župana, konstatirao je da je onda Stričak odgovor i dobio.
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije? Empty Re: Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije?

Post by vili40 29/2/2016, 09:36

stvar je vrlo jednostavna,istraga je zapela na vozačima kamiona i nikud dalje,a Ostojić naravno o tome nema pojma jer je imao za raditi važnija posla.
Jebote,da se to dogodilo u nekoj ozbiljnijoj zemlji razbucali bi cijelu državu dok se ne bi našli glavni organizatori.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije? Empty Re: Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije?

Post by Tony Soprano 29/2/2016, 11:18

vili40 wrote:stvar je vrlo jednostavna,istraga je zapela na vozačima kamiona i nikud dalje,a Ostojić naravno o tome nema pojma jer je imao za raditi važnija posla.
Jebote,da se to dogodilo u nekoj ozbiljnijoj zemlji razbucali bi cijelu državu dok se ne bi našli glavni organizatori.
ako su šverceri iz suprotne partije a ako su naši nikom ništ
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije? Empty Re: Je li arsenal oružja koji je vozio član HNS-a ukraden od policije?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum