ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za odlikaše

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Za odlikaše Empty Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 16:14

5 načina kako najlakše naučiti ruski
Za odlikaše Russian_language_f6fjta_468

1. Student MSU preko interneta


Moskovsko državno sveučilište nudi ruske lekcije preko Skypea. Tečaj nije besplatan, ali je cijena prilično prihvatljiva – samo 16 eura za tečaj od najmanje osam lekcija. www.mgu-russian.com
Svoje znanje ruskog jezika možete provjeriti na free tests.

2. Od samih početaka do naprednog vokabulara


RT predlaže online ruske lekcije od azbuke za početnike do naprednijih zadataka za one koji već znaju ćirilicu. Lekcije sadrže širok materijal za učenje – od jednostavnih gramatičkih tablica do testova. learnrussian.rt.com


3. Besplatni ruski


Stranica The Russian for Free ima veliku arhivu ruskih lekcija – od početnih vježbi (azbuka, igre s vokabularom) do prilično razvijenih zadataka (glazbeni video i stripovi). Isto tako, na stranici možete pronaći i fraze za turiste koji žele vježbati svoj ruski prije odlaska u Rusiju. Stranica nudi i privatne lekcije jezika preko Skypea za samo jedan euro. www.russianforfree.com


4. Besplatne aplikacije


''Nauči bilo koji jezik tako da učiš 10 riječi dnevno'' – to je moto aplikacije The Easy Ten. To je vrlo zabavan način da se nauči ruski, pogotovo za one koji se ne mogu odvojiti od svojih pametnih telefona. Aplikaciju možete besplatno skinuti i na the App Store i na Google Play: www.easyten.ru
Još jedna aplikacija, koja je jednostavno nazvana Russian, nudi različite načine kako da se nauči vokabular - od kvizova do slušanja. Za samo iPhone i iPad.
Russia Alphabet je uobičajena aplikacija za početnike, dostupna i u AppStoreu i u Google Playu.

5. Podcast po vašem izboru


Jedan od najlakših načina da se nauči strani jezik je da slušate podcast u autu dok se vraćate s posla.
Tatjana Klimova snimila je oko 200 kratkih dijaloga u kojima objašnjava značenja kompliciranih riječi – jako dobra vježba za one koji žele prošiti svoj vokabular. russianpodcast.eu


 
Bonus
Ako ste u Rusiji, imat ćete mogućnost da naučite jezik, ali tečajevi uglavnom nisu besplatni. Ovdje možete pronaći korisne linkove za učenje jezika:
• Moskovsko državno sveučilište: www.mgu-russian.com
• Puškinov institut: www.pushkin.institute/en
• Visoka škola ekonomije: www.hse.ru
• Ruski jezik i kulturni institut u Sankt-Peterburgu: www.russian4foreigners.spbu.ru
• Sanktpeterburško sveučilište Petar Veliki: english.spbstu.ru

http://hr.rbth.com/arts/2016/01/22/5-nacina-kako-najlakse-nauciti-ruski_561447
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by epikur37 8/2/2016, 16:24

Koristim njemački i engleski, talijanski sam počeo učiti pa stao zbog prinove, idem prvo to završiti.

Poslije mi je u planu bio kineski ali zkaj ne mozda ruski ipak ....na jeen.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by dzango 8/2/2016, 16:32

Koliko kod tebe košta čas ruskog preko Skajpa?

_________________
Za odlikaše Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by jastreb 8/2/2016, 16:33

Ma...Kajgod.

Meni su najbolje pomogle stare čitanke i udžbenici iz 40-tih i 50-tih godina.

Svako malo sam čitao,listao i vsja v parjatke.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 16:50

znam ruski osnovno za sporazumit se, ali ga ne koristim toliko često, i onda koji kurac da trošim resurse na učenje, ako ga neću koristiti, jezik će onda izvitriti.. jezici se brzo zaboravljaju zanimljivo, čak i naši koji odu vanka, pa ne pričaju Hrvatski, već za koju godinu se jezik počinje gubiti.. nekada sam znao solidno njemački(osnovna, srednja škola), a sada jedva razumim 3 rečenice, jer ga nisam koristio godinama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 16:57

Čemu učiti Ruski kad cijeli svijet priča ili Engleski ili Španjolski?

Nikakve koristi od toga osim ako netko ne misli ići živjeti u Rusiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by veber 8/2/2016, 17:03

Jebes ruski, treba kineski ucit.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 17:12

veber wrote:Jebes ruski, treba kineski ucit.

Bolje da Kinezi nauče engleski, jer ono njihovo nema smisla, glagoli su im svi u infinitivu itd.

Zato i zaostaju za zapadom u znanosti, jer sa njihovim jezikom jednostavno ne možeš izražavati konpleksnije stvari a da ne ostaneš zbunjen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by melkior 8/2/2016, 19:31

deda na aparatima wrote:Čemu učiti Ruski kad cijeli svijet priča ili Engleski ili Španjolski?

Nikakve koristi od toga osim ako netko ne misli ići živjeti u Rusiju.
Ni španjolski nema smisla učiti ako ostaješ u Europi. Ako ideš na jug SAD-a, u Kaliforniju ili u Latinsku Ameriku, to je onda druga priča. Zato mi nije jasna tolika pomama za španjolskim u Hrvatskoj. Inače, strani jezici se uče po klasifikaciji:

1. primarni jezik- učiš onaj jezik koji je nužan za preživljavanje (to je dakle, engleski jer ga svi znaju i doista se svuda koristi) - treba biti obavezan u škomama bez iznimke
2. sekundarni strani jezik - jest onaj od kojeg možeš imati određene koristi (biznis, poslovne potrebe, kontakti s pojedinim važnim poslovnim partnerima u zemlji i inozemstvu: u kontinentalnoj Hrvatskoj to je njemački, u Istri to je talijanski, u Dalmaciji to je talijanski - sekundarni jezik također treba biti obavezan u školama, ali školama treba dopustiti mogućnost da same izaberu koji jezik je potrebniji
3. tercijarni jezik - uči se iz gušta, zabave, zadovoljstva, hobija, putovanja, itd. U ovu skupinu spadaju ruski, esperanto, francuski, portugalski, kineski, japanski, latinski...

Naravno, ovisno o geografskom položaju zemlje i pojedinih kulturnih utjecaja te povijesnih veza ovisi koji jezik će biti sekundarni, a koji tercijarni. Tako ako ste Nijemac, prvi jezik koji morate znati je engleski, drugi ruski, treći francuski. Ako ste Rus, prvi jezik koji morate znati je engleski, drugi njemački, treći kineski. Ako ste Španjolac, prvi jezik koji morate znati je engleski, drugi francuski. Ako ste Talijan, prvi jezik koji morate znati je engleski, drugi francuski, treći njemački. Ako ste Francuz, prvi jezik koji morate znati je engleski, drugi njemački (pardon arapski :^0 ). Ako ste u Srednjoj Europi, prvi jezik koji morate znati vam je engleski, drugi njemački, treći ruski.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 19:47

meni je najgore kad razgovaram sa google translate-om
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by kic 8/2/2016, 19:51

ja sam zapeo na francuskom iskreno, ali hvala.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Guest 8/2/2016, 19:52

veber wrote:Jebes ruski, treba kineski ucit.
Bojim se da će nama prije trebati turski i arapski  affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by danni1 8/2/2016, 19:53

epikur37 wrote:Koristim njemački i engleski, talijanski sam počeo učiti pa stao zbog prinove, idem prvo to završiti.

Poslije mi je u planu bio kineski ali zkaj ne mozda ruski ipak ....na jeen.
Jbga...ja koristim hrvatski ,nekad davno učio engleski pa odustao jer sam skužio da mi uopće to ne treba.
Tehnologija napreduje, softveri za prevode su sve bolji s ljudima se i onako ne družim,strani jezik je gubljene vremena.
Moram naučit kuhat i savladat tajne vešmašine.
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by veber 8/2/2016, 20:10

svakako ću nastaviti s latinskim.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by abraham 8/2/2016, 20:14

danni1 wrote:
epikur37 wrote:Koristim njemački i engleski, talijanski sam počeo učiti pa stao zbog prinove, idem prvo to završiti.

Poslije mi je u planu bio kineski ali zkaj ne mozda ruski ipak ....na jeen.
Jbga...ja koristim hrvatski ,nekad davno učio engleski pa odustao jer sam skužio da mi uopće to ne treba.
Tehnologija napreduje, softveri za prevode su sve bolji s ljudima se i onako ne družim,strani jezik je gubljene vremena.
Moram naučit kuhat i savladat tajne vešmašine.
Kuhanje je zakonSvi moguci zacini dostupni.Na yuotube-u ima sve zivo ,objasnjeno korak po korak. Uzivancija prava.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by epikur37 8/2/2016, 20:18

Za odlikaše Test-your-russian-750x468


Inače slažem se za kuhanje..


Pravio sam ruski šči ali mi se nije dopao.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by AlfaOmega 8/2/2016, 20:21

Jel se čirilica ka i latinica piše sa lijeva na desno?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by veber 8/2/2016, 20:22

ide po vertikali. odozgo prema dolje. kada napišeš 33 slova prelaziš u novi gornji red.
svi razmaci se broje.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by AlfaOmega 8/2/2016, 20:28

Bolje upisati kaligrafiju. Pari jednostavnije i jeftinije. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by melkior 8/2/2016, 20:38

AlfaOmega wrote:Bolje upisati kaligrafiju. Pari jednostavnije i jeftinije. :)
Nema do Japana :tu

avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Za odlikaše Empty Re: Za odlikaše

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum