ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Šandor Winnetou 12/7/2024, 15:45

Hoholo Mudovski wrote:
abraham wrote:

Rusija tako brzo gubi vojsku da je sad ima više nego prošle godine, a proizvodi oružja vipe nego cijeli nato...
https://www.newsweek.com/russia-losing-troops-so-fast-they-may-collapse-years-end-ex-general-1788660

Za ovaj rat nije pitanje kada će Rusija ostati bez vojske, nego Ukrajina.
Drugo pitanje je hoće li se slati narodi istočne Europe nakon što nestane Ukrajinaca, u prvom redu Poljaci, da ratuju za Ukrajinu ili ne.
Ja mislim ne...
Rusija je u ratnoj ekonomiji no to znači da im sve druge grand privrede trpe i to gadno, 18% kamatna stopa da se obuzda inflacija kaže da nema ulaganja u ništa drugo osim vojske a povijest nas je valjda naučila kako to završava. Još kad se skinu zabrane za zapadno oružje za udarati po ruskom teritoriju biti će veselo na ruskoj strani.

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


abraham and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by abraham 12/7/2024, 16:14

Mislim da je fenomenalno da je Rusija stigla cak i do ove faze. Naime, prije zadnje faze rata 2022 ruska ekonomija je bila u rangu Italije. U USA samo cetiri drzave su imale vecu ekonomiju od Ruske federacije. Sada nakon  sankcija i brutalmog trosenja resursa je pravo cudo da se jos drzi na nogama, da se pjesnicki izrazim. Ukrajina ima veliku sansu kada ovo sranje zavrsi. Korupcija i kriminal se daju rijesit narocito nakon rata jer je narod spreman na zrtvu. Ovih dana gledam sto se dogodilo sa El Salvador i to je fantasticno. Neki modus oprandi za poslijeratnu Ukrajinu a mnogima unutar EU ne bi skodilo nesta takovo. DNRH npr....
Rusija je zavrsena prica. Trebati ce uloziti veliki napor da se spasi sto se spasiti da. Jebeni zapad ce im pomoci ali osobno ne mislim da ce biti nesta od toga. Burlaci su to i pijani seljoberi a ne Puskini ili Dostojevski. Ista slika kao sa srpskim gedzama na ovome forumu a i inace, Misle da Tesle i Dokovici a u stvarnosti polupismeni isfrustrirani gedze. Definitivno im treba zabraniti bilo kakovo preseljavanje ili trazenje zastite na zapadu. 
Kila jebenog mozga...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 12/7/2024, 16:42

Šandor Winnetou wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
abraham wrote:

Rusija tako brzo gubi vojsku da je sad ima više nego prošle godine, a proizvodi oružja vipe nego cijeli nato...
https://www.newsweek.com/russia-losing-troops-so-fast-they-may-collapse-years-end-ex-general-1788660

Za ovaj rat nije pitanje kada će Rusija ostati bez vojske, nego Ukrajina.
Drugo pitanje je hoće li se slati narodi istočne Europe nakon što nestane Ukrajinaca, u prvom redu Poljaci, da ratuju za Ukrajinu ili ne.
Ja mislim ne...
Rusija je u ratnoj ekonomiji no to znači da im sve druge grand privrede trpe i to gadno, 18% kamatna stopa da se obuzda inflacija kaže da nema ulaganja u ništa drugo osim vojske a povijest nas je valjda naučila kako to završava. Još kad se skinu zabrane za zapadno oružje za udarati po ruskom teritoriju biti će veselo na ruskoj strani.

Kažu da je u Rusiji korupcija od 2022 odnijela preko 100 milijarda. Mislim da je to moguće.
Ovo je za Ruse rat biti ili ne biti, za Ameriku samo još jedan u nizu sukoba kojeg može priuštiti izgubiti, a Ukrajinu nitko ništa neće ni pitati jer plaće idu od Američkih poreznih obveznika.
Dakle, u koliko se ne bude postigao mir, Rusija diže ulog i ide s još jednom mobilizacijom, a Zelenski ni sad ne može pratiti...
U tom slučaju ili ulazi Poljska i ww3 ili mirovni ugovor po još gorim uvjetima.

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 12/7/2024, 18:22

AssadNaPodmornici wrote:U Rusiji i to prema normalnim procjenama 120 000 mrtvih realne procjene, sa ranjenima je to između 500 000 - 750 000, gubitaka, ukratko 2% muške populacije u fertilnoj dobi ili mrtvo ili ranjeno.
Odlično za Ruski natalitet, budućnost Rusije i sve ostalo. Ruskoj državi fali 4 milijuna muškaraca da zadovolje potrebe kako vojske, tako vojne industrije te civilne ekonomije koja financira rat. 
Zbog toga Putin uvozi muškarce iz Azije i Afrike da zamjene Ruse sa plavim očima gnjoje po Ukraini u samoubilačkim napadima. 

Nisu niti Ukrajinci ništa bolje prošli ako ne vjerojatno i gore. 
Aj barem imaju etnički čistu državu (one Ruse pod vlasti Kijeva ne računam kao petu kolonu većina ih je mobiliziran za rat)
Dobar okvir za ruske gubitke će dati njihov proračun za iduću godinu jer iz njega se može izračunati koliki su gubici prema jednokratnim isplatama za ranjene vojnike i za obitelji ubijenih (iznos je propisan zakonom, a Putin ga je dekretima par puta povisio).

Trenutno stanje je da obitelji ubijenih dobivaju 14 milijuna rubalja što je oko 160.000 dolara. Rusi sad odvajaju čak 6% budžeta za takve isplate što znači da su imali preko 100.000 mrtvih i 300.000 ranjenih i to je ono što je sigurno. Sve ostalo su spekulacije.

Vidjet ćemo koliko će brojka narasti u prijedlogu proračuna kroz koji mjesec, a sve su češći izvještaji da Rusi svoje mrtve proglašavaju MIA odnosno "nestalima" kako ne bi morali isplaćivati pune iznose obiteljima i da su isplate počele kasniti. Čak je i ludi Berić u zadnjem videu upozorio Srbe i ostale koji dolaze u rusku vojsku da se naviknu da plaće za ruske vojnike znaju dosta kasniti.
Piglet
Piglet

Posts : 1441
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Šandor Winnetou 12/7/2024, 20:54

Hoholo Mudovski wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
abraham wrote:

Rusija tako brzo gubi vojsku da je sad ima više nego prošle godine, a proizvodi oružja vipe nego cijeli nato...
https://www.newsweek.com/russia-losing-troops-so-fast-they-may-collapse-years-end-ex-general-1788660

Za ovaj rat nije pitanje kada će Rusija ostati bez vojske, nego Ukrajina.
Drugo pitanje je hoće li se slati narodi istočne Europe nakon što nestane Ukrajinaca, u prvom redu Poljaci, da ratuju za Ukrajinu ili ne.
Ja mislim ne...
Rusija je u ratnoj ekonomiji no to znači da im sve druge grand privrede trpe i to gadno, 18% kamatna stopa da se obuzda inflacija kaže da nema ulaganja u ništa drugo osim vojske a povijest nas je valjda naučila kako to završava. Još kad se skinu zabrane za zapadno oružje za udarati po ruskom teritoriju biti će veselo na ruskoj strani.

Kažu da je u Rusiji korupcija od 2022 odnijela preko 100 milijarda. Mislim da je to moguće.
Ovo je za Ruse rat biti ili ne biti, za Ameriku samo još jedan u nizu sukoba kojeg može priuštiti izgubiti, a Ukrajinu nitko ništa neće ni pitati jer plaće idu od Američkih poreznih obveznika.
Dakle, u koliko se ne bude postigao mir, Rusija diže ulog i ide s još jednom mobilizacijom, a Zelenski ni sad ne može pratiti...
U tom slučaju ili ulazi Poljska i ww3 ili mirovni ugovor po još gorim uvjetima.

Rusi se samo trebaju povući iz Ukrajjne i zapad će im oprostiti pun krc svega no to idiotima u kremlju ne pada na pamet, zabrijali su da su nepobjedivi a skidanje s te droge će biti jako gadno

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


abraham likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by abraham 12/7/2024, 22:04

Slazem se kolega ali trenutno u Rusiji ne postoji netkao normalan, neka normalna opozicija. Naprotiv ne postoji nikakova opozicija. Medvedev je jebena alternativa???? Daklem alkolizam lijeciti heroinom i nije bas najsretnije rjesenje. Ne znam tocno kako ce ici jer su mi muslimaske gubrnije nepoznanica. Jedno znam , da ce biti i te kako cupavo. Znam da EU mora hermeticki zatvoriti granice sa Rusijom. U protivnom ce biti preplavljena mafijom, oruzje, drogom i prostitucijom i otvoranim ratom  izmedu rusa i mena otpada. Vecina oruzja koje se sada rabi u Svedskoj npr je sa Balkana iz Balkanskih ratova. Zanimljivo tu srbadija i siptarija saraduju kao braca rodena...Ti "nasi" ratovi izgledaju kao nedjeljna promenada prema ovome sta se dogadja u Ukrajini. Muhahahaha kila jebenog mozga,,,,,

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 12/7/2024, 22:23

Šandor Winnetou wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
abraham wrote:

Rusija tako brzo gubi vojsku da je sad ima više nego prošle godine, a proizvodi oružja vipe nego cijeli nato...
https://www.newsweek.com/russia-losing-troops-so-fast-they-may-collapse-years-end-ex-general-1788660

Za ovaj rat nije pitanje kada će Rusija ostati bez vojske, nego Ukrajina.
Drugo pitanje je hoće li se slati narodi istočne Europe nakon što nestane Ukrajinaca, u prvom redu Poljaci, da ratuju za Ukrajinu ili ne.
Ja mislim ne...
Rusija je u ratnoj ekonomiji no to znači da im sve druge grand privrede trpe i to gadno, 18% kamatna stopa da se obuzda inflacija kaže da nema ulaganja u ništa drugo osim vojske a povijest nas je valjda naučila kako to završava. Još kad se skinu zabrane za zapadno oružje za udarati po ruskom teritoriju biti će veselo na ruskoj strani.

Kažu da je u Rusiji korupcija od 2022 odnijela preko 100 milijarda. Mislim da je to moguće.
Ovo je za Ruse rat biti ili ne biti, za Ameriku samo još jedan u nizu sukoba kojeg može priuštiti izgubiti, a Ukrajinu nitko ništa neće ni pitati jer plaće idu od Američkih poreznih obveznika.
Dakle, u koliko se ne bude postigao mir, Rusija diže ulog i ide s još jednom mobilizacijom, a Zelenski ni sad ne može pratiti...
U tom slučaju ili ulazi Poljska i ww3 ili mirovni ugovor po još gorim uvjetima.

Rusi se samo trebaju povući iz Ukrajjne i zapad će im oprostiti pun krc svega no to idiotima u kremlju ne pada na pamet, zabrijali su da su nepobjedivi a skidanje s te droge će biti jako gadno
Svijet ne funkcionira tako. Da je ne bi Libija sada bila u kamenom dobu, a Obama za taj posao dobio Nobela za mir.
Problem Ukrajine je to što dok rusima objasniš da se moraju povući već su u Berlinu. Naravno ovo je šala. Nisu ludi da idu tamo.
Drugi problem je što ostatak svijeta, nekih 6, 7 milijarda ljudi jedva čeka kolaps Anglosaksonskog poretka čiji smo i mi vazali te su barem zauzeli neutralan stav prema ovom oružanom sukobu, ako ih i ne podržavaju.
Problem Ukrajine je što gubi rat, a Anglosaksonci su daleko, a Rusi preko granice...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 12/7/2024, 22:32

abraham wrote:Slazem se kolega ali trenutno u Rusiji ne postoji netkao normalan, neka normalna opozicija. Naprotiv ne postoji nikakova opozicija. Medvedev je jebena alternativa???? Daklem alkolizam lijeciti heroinom i nije bas najsretnije rjesenje. Ne znam tocno kako ce ici jer su mi muslimaske gubrnije nepoznanica. Jedno znam , da ce biti i te kako cupavo. Znam da EU mora hermeticki zatvoriti granice sa Rusijom. U protivnom ce biti preplavljena mafijom, oruzje, drogom i prostitucijom i otvoranim ratom  izmedu rusa i mena otpada. Vecina oruzja koje se sada rabi u Svedskoj npr je sa Balkana iz Balkanskih ratova. Zanimljivo tu srbadija i siptarija saraduju kao braca rodena...Ti "nasi" ratovi izgledaju kao nedjeljna promenada prema ovome sta se dogadja u Ukrajini. Muhahahaha kila jebenog mozga,,,,,
Ako netko zna nešto o migracijama to je Švedistan.
Ono kada se poziva svjetske čelnike na nedostatak opozicije i probleme s mozgom treba uzeti u obzir da Bidena koji vodi slobodan svijet bez 90% mozga, kao i ekipu političara na Zapada koja osim što je uvjerena u pobjedu Ukrajine, svi ti bez izuzetka vjeruju da muškarac može postati žena i obrnuto.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/7/2024, 08:44

Vladimir Putin potpisao paket amandmana za povećanje poreza

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je paket povećanja poreza vrijedan skoro 30 milijardi dolara.

Troškovi Rusije premašili su prihode za desetke milijardi dolara otkako je naredila ulazak vojnika u Ukrajinu u februaru 2022. godine. 

Rusija je 2023. godine imala proračunski manjak od oko 36 milijardi dolara, što je ravno dva posto BDP-a.

Putin je danas potpisao niz amandmana na ruski porezni zakon, koji uključuje povećanje poreza na dohodak za osobe s visokim primanjima i poreza na dobit koje plaćaju preduzeća, u pokušaju da se popuni budžet. Ruski parlament odobrio ih je početkom ove sedmice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2024, 09:31

Piglet wrote:
AssadNaPodmornici wrote:U Rusiji i to prema normalnim procjenama 120 000 mrtvih realne procjene, sa ranjenima je to između 500 000 - 750 000, gubitaka, ukratko 2% muške populacije u fertilnoj dobi ili mrtvo ili ranjeno.
Odlično za Ruski natalitet, budućnost Rusije i sve ostalo. Ruskoj državi fali 4 milijuna muškaraca da zadovolje potrebe kako vojske, tako vojne industrije te civilne ekonomije koja financira rat. 
Zbog toga Putin uvozi muškarce iz Azije i Afrike da zamjene Ruse sa plavim očima gnjoje po Ukraini u samoubilačkim napadima. 

Nisu niti Ukrajinci ništa bolje prošli ako ne vjerojatno i gore. 
Aj barem imaju etnički čistu državu (one Ruse pod vlasti Kijeva ne računam kao petu kolonu većina ih je mobiliziran za rat)
Dobar okvir za ruske gubitke će dati njihov proračun za iduću godinu jer iz njega se može izračunati koliki su gubici prema jednokratnim isplatama za ranjene vojnike i za obitelji ubijenih (iznos je propisan zakonom, a Putin ga je dekretima par puta povisio).

Trenutno stanje je da obitelji ubijenih dobivaju 14 milijuna rubalja što je oko 160.000 dolara. Rusi sad odvajaju čak 6% budžeta za takve isplate što znači da su imali preko 100.000 mrtvih i 300.000 ranjenih i to je ono što je sigurno. Sve ostalo su spekulacije.

Vidjet ćemo koliko će brojka narasti u prijedlogu proračuna kroz koji mjesec, a sve su češći izvještaji da Rusi svoje mrtve proglašavaju MIA odnosno "nestalima" kako ne bi morali isplaćivati pune iznose obiteljima i da su isplate počele kasniti. Čak je i ludi Berić u zadnjem videu upozorio Srbe i ostale koji dolaze u rusku vojsku da se naviknu da plaće za ruske vojnike znaju dosta kasniti.
Taman sam pročitao da je to procjena iz 5 og mjeseca da Ruski proračun 6% sredstava troši na mrtve i ranjene. 
Uništiti će ih Putin. 
Mislim i Ukrajinci vjerojatno imaju slične brojke ali 35-40 milijuna Ukrajinaca može hraniti 1 milijardu bogatih stanovnika Eu i Usa +Koreja, Japan, Australia da nitko od nas ne osjeti.
Bogami Rusiju kada se ovako samoubije raščetvoriti će od Kine do Finske do Ukrajine, Turske, Čečeni, Tatari, Islamisti, Turci,.
Kakav luđak. Na kraju će Ameri i Švabe spašavati ostatke ostataka

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/7/2024, 09:35

Čisto sumnjam da će se netko ić zalečivati na nuklearnu velesilu s gomilom bojnih atomskih glava. Onako više su nešto kao Albanija za vrijeme Envera Hoxhe priča ( jarak, bodljikava žica, krokodili, minska polja, visoki zidovi itd ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2024, 09:44

Hoholo Mudovski wrote:
Svijet ne funkcionira tako. Da je ne bi Libija sada bila u kamenom dobu, a Obama za taj posao dobio Nobela za mir.
Problem Ukrajine je to što dok rusima objasniš da se moraju povući već su u Berlinu. Naravno ovo je šala. Nisu ludi da idu tamo.
Drugi problem je što ostatak svijeta, nekih 6, 7 milijarda ljudi jedva čeka kolaps Anglosaksonskog poretka čiji smo i mi vazali te su barem zauzeli neutralan stav prema ovom oružanom sukobu, ako ih i ne podržavaju.
Problem Ukrajine je što gubi rat, a Anglosaksonci su daleko, a Rusi preko granice...
Nisi uzeo idući komentar Juliana Ropcke koji se osvrće na taj komentar 


Jedno ne isključuje drugo nego se savršeno poklapa. 
Opisuje modus operandi Ruske vojske. 
Isti kao u WW2 Crvena Armija. 
Posij prednje linije protivnika sa hrpom explosiva a onda nakon toga juriš u starom/novom oklopu i valovima pješadije. Bez neke velike taktike.
Ako prođe - prođe. Ako ne. Sutra opet.
Zato i stravični gubici.

A bogami gubici im se počinju toliko gomilati da još godinu dana pa sovjetskog oklopa neće biti više a borbu protiv inflacije održavaju sa kamatnom stopom od 18% a pitanje je koliko će još to moći s obzirom da im navodno troškovi poginulih i mrtvih koštaju već 6% proračuna, da im u državi fali 4 milijuna muškaraca a Ukrajinci im svaki dan tuku po nafti. Evo i jutros gori još jedno skladište.
To što će oni osvojiti par desetaka selendri a izgubiti doslovno za svaku od njih desetke tisuća muškaraca neće odlučiti rat. 
Rekao sam država koja prva doživi hiperinflaciju će izgubiti rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2024, 09:46

RayMabus wrote:Čisto sumnjam da će se netko ić zalečivati na nuklearnu velesilu s gomilom bojnih atomskih glava. Onako više su nešto kao Albanija za vrijeme Envera Hoxhe priča ( jarak, bodljikava žica, krokodili, minska polja, visoki zidovi itd ).
A šta ako u Rusiji izbije revolucija, muslimani se pobune, pojedini generali raznih vjera svatko ide pokušao uzimati svoje atomske. Onda budeš gledao razne intervencije tipa Kina ulazi u Vladivostok "da smiri situaciju".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/7/2024, 09:51

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Čisto sumnjam da će se netko ić zalečivati na nuklearnu velesilu s gomilom bojnih atomskih glava. Onako više su nešto kao Albanija za vrijeme Envera Hoxhe priča ( jarak, bodljikava žica, krokodili, minska polja, visoki zidovi itd ).
A šta ako u Rusiji izbije revolucija, muslimani se pobune, pojedini generali raznih vjera svatko ide pokušao uzimati svoje atomske. Onda budeš gledao razne intervencije tipa Kina ulazi u Vladivostok "da smiri situaciju".
Nema u Vladivostoku muslimana.

Objasnit ću ti taj scenarij o kojem ti stalno pričaš da će Kina ući vojskom u Rusiju: Kinezi su gusto naseljeni i Rusija ih ima na nišanu od gore a mogu atomske s bilo kojeg položaja uključujući balističke podmornice i avione bombardere ispalit na Peking i onih par gradova i gusto naseljenih dijelova Kine uz obalu i Kina prestaje postajati.

Kina da bi uzvratila na ovo mora gađati Moskvu no Moskva je u Europi i to su u osnovi atomske bojne glave upućene prema EU i onda EU uzvraća udarac Kini i sad je EU također pretvara u prah i pepeo.

Sad kad sam ti objasnio ovaj nuklearni scenarij zamolio bih te da prestaneš više pričati o tome kako će Kinezi krenuti vojno na Rusiju s ciljem da joj osvoje i otmu dijelove teritorija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2024, 09:54

50 000 - 100 000 granata velikog kalibra koje je Eu kupovala po svijetu će dolaziti mjesečno u Ukrainu do kraja godine.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/7/2024, 11:45

Kina godišnje proizvede 30 miljona auta. Treba im nafta. Puno nafte.

Ujedno su sad počeli štancat termoelektrane na ugljen. Treba im i ugljena. Termoelektrane na ugljen rade uglavnom uz obalu a to znači da osim željeznicom iz unutrašnjosti Kine taj ugljen također misle dovoditi morskim putem iz Rusije, Indonezije, Australije itd. 

Kako ga dovode brodom iz Rusje ? Pa dođe željeznicom do Vladivostoka i tamo ( ima čak i na sjeveru sjeverne Koreje Rusija svoj lučki terminal za ukrcaj ugljena ) ga utovaraju na brodove i voze dalje a prije su najveći kupci tog ugljena iz Sibira bili Japan i južna Koreja a sad nešto neće a ujedno je i EU udarila zabranu uvoza ruskog ugljena ( ujedno ga se dakle ugljena općenito rješava zbog zelene tranzicije pa i ne triba isti baš toliko ) i sad će umjesto za Japan i južnu Koreju taj ugljen ići za Kinu.

----

Kina sada predstavlja 68% svjetskih projekata ugljena u razvoju, naglašavajući njezin značajan utjecaj na globalnu dinamiku ugljena.

Dakle prevedeno: 68 posto svih svjetskih termoelektrana na ugljen koje se grade il će se sad početi graditi se gradi u Kini.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t58182-energetika-u-zamci-geopolitike

Također Kina sad radi jako puno solarnih elektrana i vjetrenjača jer joj treba gomila energije za gospodarski rast i ekonomiju uopće no ovoliko masovno štancanje novih termoelektrana na ugljen sada očito kaže to da nije ugljen taj kojeg će se riješiti jer da ga se misle riješiti onda ne bi ovoliko sad termoelektrana na ugljen radili.

Dakle prevedeno: Kina i Rusija su poslovni partneri.

Prosto ko pasulj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Šandor Winnetou 13/7/2024, 12:11

RayMabus wrote:Vladimir Putin potpisao paket amandmana za povećanje poreza

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je paket povećanja poreza vrijedan skoro 30 milijardi dolara.

Troškovi Rusije premašili su prihode za desetke milijardi dolara otkako je naredila ulazak vojnika u Ukrajinu u februaru 2022. godine. 

Rusija je 2023. godine imala proračunski manjak od oko 36 milijardi dolara, što je ravno dva posto BDP-a.

Putin je danas potpisao niz amandmana na ruski porezni zakon, koji uključuje povećanje poreza na dohodak za osobe s visokim primanjima i poreza na dobit koje plaćaju preduzeća, u pokušaju da se popuni budžet. Ruski parlament odobrio ih je početkom ove sedmice.
Rat uzima svoj danak, rusija će ekonomski puknuti kao i u hladnom ratu.

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/7/2024, 12:15

A pa šta ću im ja ? Jebe se mene za njih. Nisan ga ja natira da ide napadat Europu.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Screenshot-17180
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by abraham 13/7/2024, 12:33

AssadNaPodmornici wrote:
Piglet wrote:
AssadNaPodmornici wrote:U Rusiji i to prema normalnim procjenama 120 000 mrtvih realne procjene, sa ranjenima je to između 500 000 - 750 000, gubitaka, ukratko 2% muške populacije u fertilnoj dobi ili mrtvo ili ranjeno.
Odlično za Ruski natalitet, budućnost Rusije i sve ostalo. Ruskoj državi fali 4 milijuna muškaraca da zadovolje potrebe kako vojske, tako vojne industrije te civilne ekonomije koja financira rat. 
Zbog toga Putin uvozi muškarce iz Azije i Afrike da zamjene Ruse sa plavim očima gnjoje po Ukraini u samoubilačkim napadima. 

Nisu niti Ukrajinci ništa bolje prošli ako ne vjerojatno i gore. 
Aj barem imaju etnički čistu državu (one Ruse pod vlasti Kijeva ne računam kao petu kolonu većina ih je mobiliziran za rat)
Dobar okvir za ruske gubitke će dati njihov proračun za iduću godinu jer iz njega se može izračunati koliki su gubici prema jednokratnim isplatama za ranjene vojnike i za obitelji ubijenih (iznos je propisan zakonom, a Putin ga je dekretima par puta povisio).

Trenutno stanje je da obitelji ubijenih dobivaju 14 milijuna rubalja što je oko 160.000 dolara. Rusi sad odvajaju čak 6% budžeta za takve isplate što znači da su imali preko 100.000 mrtvih i 300.000 ranjenih i to je ono što je sigurno. Sve ostalo su spekulacije.

Vidjet ćemo koliko će brojka narasti u prijedlogu proračuna kroz koji mjesec, a sve su češći izvještaji da Rusi svoje mrtve proglašavaju MIA odnosno "nestalima" kako ne bi morali isplaćivati pune iznose obiteljima i da su isplate počele kasniti. Čak je i ludi Berić u zadnjem videu upozorio Srbe i ostale koji dolaze u rusku vojsku da se naviknu da plaće za ruske vojnike znaju dosta kasniti.
Taman sam pročitao da je to procjena iz 5 og mjeseca da Ruski proračun 6% sredstava troši na mrtve i ranjene. 
Uništiti će ih Putin. 
Mislim i Ukrajinci vjerojatno imaju slične brojke ali 35-40 milijuna Ukrajinaca može hraniti 1 milijardu bogatih stanovnika Eu i Usa +Koreja, Japan, Australia da nitko od nas ne osjeti.
Bogami Rusiju kada se ovako samoubije raščetvoriti će od Kine do Finske do Ukrajine, Turske, Čečeni, Tatari, Islamisti, Turci,.
Kakav luđak. Na kraju će Ameri i Švabe spašavati ostatke ostataka
Na to treba dodati rast troska javnog zdravstva od najmanje 2% direktno povezano sa uslugama vezanim za rat. Daklem direktni trosak (optimisticno) 8%. cestitamo....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/7/2024, 19:50

Ukrajina je već propala kao država, a kad će Rusija. Ne u ovom ratu, treba biti strpljiv
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 200.gif?cid=0679c7acbgcsgf1f1f9kh9zdv7we004emb25ityat98i19nx&ep=v1_gifs_search&rid=200

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2024, 20:59

odlična vijest za Rusiju. Uništili su sebe i Ukrajinu. Vrhunski , maestralni potez Putina, vođu slobodnog svijeta, konzervativnog slavena kršćanina bijelca. 
Staljin se okreće u grobu kada vidi kakva ga je budala nasljedila.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum