ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:07

Predsjednik desničarske Slobodarske partije Nizozemske (PVV) Geert Wilders najavio je kako će njegova partija ući u savez s novoformiranim klubom u Evropskom parlamentu - Patrioti Evrope.

Savez koji su nedavno formirali mađarski, češki i austrijski desničari postat će tako bogatiji za još jednog člana, a Wilders je na društvenoj mreži X obrazložio razlog ulaska u ovaj savez.

"Mi smo PVV patriote, mi volimo svoju naciju. Snažnu i suverenu. Pružamo otpor ilegalnim migracijama. Branimo mir i slobodu. Podržavamo Ukrajinu. Mi štitimo judeo-kršćansko naslijeđe i naše porodice. Želimo udružiti snage u Evropskom parlamentu i ponosno se pridružujemo Patriotama Evrope", poručio je Wilders.

Wildersova partija u novom sazivu Evropskog parlamenta brojat će ukupno šest mjesta.

Podsjetimo, 30. juna premijer Mađarske Viktor Orban i njegovi saveznici u Evropi potpisali su u Beču Patriotsku deklaraciju.

Patriotski manifest osim Orbanovog Fidesza potpisali su i predsjednik Slobodarske partije Austrije Herbert Kikl te nekadašnji premijer Češke Andrej Babiš (ANO), a nedugo nakon potpisivanja na stranici mađarskog premijera objavljeni su i sami detalji dokumenta.

Prema tekstu Patriotske deklaracije, narodi Evrope dostigli su historijsku prekretnicu.

"Evropska unija, koja je nekada bila projekt iz snova ukorijenjen u želji za pomirenjem nakon razaranja dva svjetska rata, okrenula se protiv Evropljana i sada zastupa interese koji su suprotni volji nacija, regija i malih zajednica koje čine našu evropsku domovinu. Institucije nepoznate evropskim građanima i udaljene od njih, zajedno s tako jakim globalističkim snagama, birokratama koje niko ne bira, lobijima i interesnim grupama, planiraju da zauzmu mjesto nacija. Koji je njihov alat za to? Evropska centralna država", navodi se u manifestu.

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders: "Štitimo judeo-kršćansko naslijeđe"
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:12

Ne znam baš jel ti taj Orban podržava Ukrajinu pošto je danas odletio u Moskvu a to je unaprijed dogovoreno s njime kako bi zatržio prekid vatre a sve u cilju da Putin obnovi oružane snage i krene u novi pohod na Ukrajinu i Europu.

Ne bih se aš složio s time d aće ti taj savez di je Orban zaista podržavati Ukrajinu. Prije Putina po svemu do sad viđeno od Orbana.


"Mi smo PVV patriote, mi volimo svoju naciju. Snažnu i suverenu. Pružamo otpor ilegalnim migracijama. Branimo mir i slobodu. Podržavamo Ukrajinu. Mi štitimo judeo-kršćansko naslijeđe i naše porodice. Želimo udružiti snage u Evropskom parlamentu i ponosno se pridružujemo Patriotama Evrope", poručio je Wilders.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:21

Putin je izjavio da su on i Orban razgovarali o mogućim načinima rješavanja rata u Ukrajini. Orban je pozvao na prekid vatre kako bi se stvorili uvjeti za pregovore. Putin je spomenuo da su izgledi za pobjedu na izborima za ukrajinske čelnike koji su izgubili rejting blizu nule. Naglasio je da Rusija podržava potpuni prekid sukoba u Ukrajini pod uvjetima Moskve, a ne samo primirje ili stanku. Orban je istaknuo da je nakon posjeta Kijevu i Moskvi shvatio da su stajališta strana dosta udaljena.

Toliko o beskorisnom doprinosu Viktora Orbana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:23

"Uvjeti za [okončanje rata] uključuju potpuno povlačenje svih ukrajinskih trupa iz Donjecke i Luganske narodne republike, regija Zaporizhzhia i Herson. Postoje i drugi uvjeti, ali sve su to teme za prilično detaljno razmatranje tijekom mogućih zajedničkih napora ." - Putin.

Uvjet je jednostavan: Get. Van. Od. Ukrajina.

https://x.com/Gerashchenko_en/status/1809243961795412068

Putin danas na sastanku s Orban ispred njega govori kako mu Ukrajina treba predati Kerson i Zaporožje ako želi mir. 

Nema pregovora s Putinom. Tog lika triba vojno istamburat u Ukrajini i to tako da se više nikad ne oporave od toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:56

Orban krade malo vrijeme jer idući pola godine presjedava EU al izbori u Austriji na jesen su najbitniji u ovom vremenskom periodu.

Nema nikakvih pregovora s Putinom. Ja ( GF5 ) ne pregovaram. Lijepo za to vrijeme dizat vojnu industriju u EU i to sve slat u Ukrajinu da mu uništava tehniku i živu silu koju je posla u napad na tu istu Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:58

Dame i gospodo,

Nova visoka predstavnica Europske unije 🇪🇺 za vanjske poslove i sigurnosnu politiku @kajakallas

„Ukrajina mora dobiti rat, a Rusija mora shvatiti da je izgubila. — Ovo je naš plan A, B i C“

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders K_26172376_640
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by crvenkasti Sat 6 Jul - 15:23

Oni još i pjevaju "ja sam Rus" kao da je to ok.

Ja, za sad, još ne mislim biti Rus ili Srbin.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by Serbinho-3 Sat 6 Jul - 21:56

Bilo OK, dok ih Nemac nije uzjahao i unakazio sve.

Nemce nisu zvali.

EU treba da se organizuje u novom pravcu i sebi 

obezbedi bolju poziciju na startnoj poziciji.

Kompanije iz EU moraju biti prisutne u celom Svetu i 

saradjivati, sto nije problem, one to rade.

Problem su politicari, koji prave blokove, zidove, ruse 

mostove i unose mrznju izmedju ljudi.

Orban pokusava da spasi, sta se spasti moze.

Dosadili su sa tim Migrantima.

Nema niko nista protiv nikoga, ali koja je svrha svega 

toga?

Dovedes 3 milijarde njih, 99.99% njih su nesposobni.

Pokusavas da kopiras USA?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders Empty Re: Širi se Orbanov savez u Evropi, pridružit će mu se i Geert Wilders

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum