ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 19:15


Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 19:21


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 20:06


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 20:08

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Screenshot-17539

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 20:32

Još improviziranih ruskih topničkih oruđa napravljenih od 73 mm topa 2A28 "Grom" BMP-1.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 20:48

Srušio im se jedan lovac bombarder Su-34.

"Zrakoplov Suhoj Su-34 srušio se tijekom obuke pilota u Volgogradskoj oblasti. Posada je iskočila, a životi pilota nisu ugroženi", reklo je Ministarstvo obrane Ruske Federacije.

Suhoj Su-34 srušio se na nenaseljenom području. Zrakoplov nije bio naoružan. Ministarstvo obrane Rusije reklo je da je do nesreće došlo zbog tehničkog kvara


Te ukrajinske priče kako su oni dronovima nešto il napravili sabotaže po aerodromima u Rusiji nešto a nigdje opipljivog dokaza da su nešto i uništili/oštetili samo preskočim i ne razmatraju se uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 21:24

Za ovaj servis i popravak  helikoptera koji je tu negdje u Moskvi ima nekih dokaza da jesu nešto izveli al to su ako je to ti šta se vidi da nešto gori, izgleda neki helikopteri parkirani sa strane za popravak il rezervne dijelove pa nisu dobro čuvani itd.

https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1817198491669541178
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 21:27

Operateri bespilotnih letjelica iz 24. zasebne mehanizirane brigade uspješno su gađali sljedeće u pravcu Chasiv Yar:

- 5 haubica D-30
- 2 haubice D-20
- 1 poljski top M-46
- 1 haubica 2A65 "Msta-B".

https://x.com/NOELreports/status/1817278622937362714
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 21:32

Fotografije visokokvalitetnog ruskog mamca haubice D-30.
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 GTdnErdXYAAPWAH?format=jpg&name=large
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 21:56

Moskovska tvornica helikoptera Mil uključuje projektni biro i eksperimentalni proizvodni pogon. Evo povijesne slike Google Eartha iz svibnja 2024. tamošnjih helikoptera: Vidio sam satelitsku sliku od 24. srpnja, ali je još uvijek analiziram.

https://x.com/kromark/status/1817234911868174750
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 GTgc_nEWgAAVwEh?format=jpg&name=large
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 22:36


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 22:38

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Screenshot-17540

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo Sat 27 Jul - 22:41

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Screenshot-17542



_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78000
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 27 Jul - 23:02

Dana 1. travnja 2020. godine prestala je postojati pravna osoba Kamov dd. Kao rezultat reorganizacije, Kamovljevo poduzeće spojeno je s Milovim poduzećem (JSC Moskovska tvornica helikoptera nazvana po M.L. Mil). Usput, kao pravni Više ne postoji ni lice troškovnika. Umjesto dvije tvrtke, stvorena je jedna - JSC National Helicopter Manufacturing Center nazvana po M.L. Mil i N.I.

Međutim, spajanje kao takvo počelo je dosta davno: 2017. godine tvornica helikoptera Ukhtomsky, u kojoj se nalazio Dizajnerski biro Kamov, preselila se iz grada Lyubertsy u selo Tomilino, gdje se nalazi troškovno mjesto.

Holding Helikopteri Rusije, koji uključuje oba projektna biroa, isprva  je naglašavao da će brendovi dviju razvojnih škola biti sačuvani kao neovisni, a timovi oba biroa pridružit će se Nacionalnom helikopterskom inženjerskom centru (NCV). 

U međuvremenu, internetom kruže samo projekti od prije 30 godina koje projektantski biro Kamov predlaže inicijativno, samo u obliku maketa na izložbama. Reći da su ti projekti “srezani u korist Mila” je u najmanju ruku netočno. Ubio ih je raspad Sovjetskog Saveza i nedostatak stvarne potražnje kupaca.

Da budem potpuno iskren i grub, moderna Rusija nema ni novca, ni vremena, ni genija na razini Mihaila Mila i Nikolaja Kamova da održava goleme dizajnerske biroe i tvornice u sovjetskim razmjerima. Štoviše, za njih nema narudžbi, jer je vojska već zasićena novom opremom, a civilna traži puno manje. Možete pričati koliko hoćete o socijalnoj nepravdi i kakav je bio svjetski poredak prije raspada SSSR-a, ali vidjeti zlu namjeru i želju da se “sve upropasti” u današnjoj reorganizaciji ruske helikopterske industrije u najmanju je ruku čudno. 

Isplati li se prije vremena pokopati Dizajnerski biro Kamov?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 0:32

Nacionalni centar za helikoptersko inženjerstvo nazvan po M. L. Milu i N. I. Kamovu

Nešto dizajniranja novih helikoptera nakon raspada SSSR-a nije bilo pa su ovi Kamov koji su manja firma od Mil-a prodali urede i garaže i preselili kod Mil-a ( to je ovo di su sad Ukrajinci napali u Moskvi ) i sad tamo imaju u sklopu s ovima iz Mil-a urede te se u njihovim servisima vrši i servis Kamova.

Zato taj uništeni mali Kamov ( Kamov 226 ) tamo jer kako su prodali svoje urede i garaže pa preselili ovamo prije koju godinu onda se nema gdje to servisirati u Moskvi ( i općenito vamo u ovom evropskom dijelu Rusije ) nego tu.
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Ka-226

https://en.wikipedia.org/wiki/Kamov_Ka-226
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 1:54

Eroo wrote:Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Screenshot-17540
Ako se pokaže točno da su im uništili na stajanci taj jedan jurišni helikopter Mi-28 onda će to biti dva uništena u samo par dana jer im se 25.07.2024 srušio jedan a izgrađeno ih je sve skupa 126 komada a tvornica di se rade je u Rostovu na Donu koja je na udaru pa se trenutno ne proizvode a ni ruska vojska ih baš nešto ne naručuje previše ( imaju bolji jurišni helikopter Kamov 52 ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 3:31


Zašto ruske zračne snage koriste 2 odvojena jurišna helikoptera, Kamov Ka-52 i Mil Mi-28?


[ltr]Korupcija i lobizam projektnog biroa Mil'.[/ltr]

[ltr]Program razvoja novog jurišnog helikoptera započeo je još 1980-ih kada su Sovjeti odlučili da trebaju nešto što će zamijeniti Mi-24. Svoje prototipove predstavili su i biroi Kamov i Mil'.[/ltr]

[ltr]Biro Mil' predstavio je konzervativni dizajn Mi-28. Valja napomenuti da je Milov prethodni borbeni helikopter, časni Mi-24, bio baziran na višenamjenskom Mi-8 - slično kao što se AH-1 Cobra temeljio na UH-1 Iroquois. Mi-28 je pak bio svojevrsna dorada Mi-24.[/ltr]


[ltr]Mi-28 ima klasičnu konfiguraciju helikoptera, s glavnim i repnim rotorima, pilotom i kopilotom koji sjede u rasporedu naprijed-straga i topom od 30 mm u kupoli u donjem nosu. Originalni Mi-28A iz 1980-ih imao je sustav ciljanja PrPNK-28 i trebao je koristiti iste Shturm ATGM-ove kao i suvremeni Mi-24.[/ltr]

[ltr]U usporedbi s tim, V-80 (budući Ka-50) predstavlja novi korak u razvoju jurišnih helikoptera. Ima prepoznatljivu shemu koaksijalnog rotora koju favorizira biro Kamov, što je značajno poboljšalo manevarske sposobnosti helikoptera, penjanje i sigurnost. Ka-50 je bio helikopter s jednim sjedalom i kako bi omogućio upravljanje jednim pilotom, imao je tada novi sustav za ciljanje Shkval, koji je trebao raditi u kombinaciji s najnovijim ATGM-ima Vikhr. Osim toga, Ka-50 je bio opremljen sjedalom za izbacivanje.[/ltr]

[ltr]Tijekom vojnih ispitivanja 1980-ih, Ka-50 je smatran superiornijim od Mi-28 u svakom pogledu, s izuzetkom otkrivanja ciljeva - budući da je bio dvosjed, Mi-28 je imao prednost. Ka-50 je preporučen za usvajanje i biro Kamov je razmatrao dva načina za poboljšanje gore spomenute mane: prvi je bio stvaranje namjenskog "izvidničkog" helikoptera za ciljanje Ka-50 - to je Ka-60. Ovaj program nije otišao daleko. Druga ideja bila je napraviti Ka-50 dvosjed. Tako je rođen Ka-52.[/ltr]

[ltr]Brzo naprijed u 2010-te, gdje se Ka-52 i Mi-28N natječu za svjetla reflektora. Oba helikoptera su značajno modernizirana u odnosu na standarde iz 1980-ih, ali čak i tada je Mi-28N daleko zaostajao.[/ltr]

[ltr]Ka-52 ima radar, Mi-28 nema.
Ka-52 ima obrambeni sustav, Mi-28 nema.
Ka-52 ima bolju vidljivost i lakši je za pilotiranje.
Ka-52 ima bolje penjanje i manevriranje.
Ka-52 ima bolju preciznost topova.
Ka-52 može koristiti rakete Vikhr, Mi-28 još uvijek ne može.
Ka-52 ima duplo upravljanje (helikopterom mogu upravljati i pilot i kopilot), Mi-28 nema.
Ka-52 ima bolju opremu za ciljanje.[/ltr]

[ltr]U izradi je verzija Mi-28NM koja bi trebala povući Mi-28 na razini Ka-52, ali onda je Ka-52 spreman za nadogradnju s verzijom Ka-52M… A cijena oba helikoptera je usporediva , tako da argument o ekonomiji ovdje ne igra ulogu.[/ltr]

[ltr]Nema razloga za nabavu više Mi-28 kad postoji Ka-52... osim lobiranja i mita.[/ltr]


[ltr]Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Main-qimg-489ff78d0f2ed0069c2d3c8cdf8594f8-lq[/ltr]
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 3:50

Osim toga, Ka-50 je bio opremljen sjedalom za izbacivanje.

Znači ovi Mi-28 uopće nema sjedala za izbacivanje.

Zato su im sad prije tri dana poginula oba pilota odnosno člana posade u tom Mi28 u Rusiji ispod Moskve negdje prema Ukrajini kad su lovili dronove pa im izbio požar i onda problem odma i nema sjedala za izbacivanje nego tresli u šumu.

Mi-28

Ako dođe do izvanredne situacije ili do katastrofalnog uništenja konstrukcije na nadmorskoj visini većoj od 100 m, vrata obiju kabina najprije se pucaju, zatim se pojasevi za prisilno privlačenje režu posebnim rezačima, posebne "ljestve" se napuhuju - baloni koji sprječavaju posadu da dotakne stajni trap ili rotirani top pri napuštanju, a posada napušta automobil pomoću padobrana.

25.07.2024Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 22px-Flag_of_the_Russian_Air_Force.svgUkrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 22px-Flag_of_Russia.svgSelo Klenki , regija Kaluga2/2Prema preliminarnim informacijama, srušio se zbog tehničkog kvara, posada je poginula 
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 4:20

Natječaj u Indiji

Natječaj u Indiji za nabavu 22 jurišna helikoptera održan je 2011. (?). Na temelju rezultata testiranja indijska vojska odlučila je kupiti američke helikoptere AH-64D Apache umjesto ruskih Mi-28N Night Hunter. Prema indijskoj vojsci, Mi-28N ne ispunjava uvjete natječaja u 20 točaka  ; pritužbe su podigli sustavi elektroničkog ratovanja, sposobnost preživljavanja, sposobnost borbe noću, učinkovitost elektronike i oružja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 5:06

Sami Rusi favoriziraju pouzdaniji helikopter Ka-52, prebacujući Mi-28 na sporedne zadatke tijekom rata u Ukrajini.

Unatoč njihovoj sporednoj ulozi, ruske trupe izgubile su najmanje 13 helikoptera Mi-28 u Ukrajini od 24. veljače 2022.

---

Neće ga ni Rusi jer je leteći kapsel taj ruski jurišni helikopter Mi-28.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 28 Jul - 6:24

Jučer su im osim šta su im pobili gomilu Wagnerovaca ovi Tuaregi oborili i jurišni helikopter Mi-24 koji je preteča ovog Mi-28.

---


U Maliju su lokalni militanti eliminirali veliku jurišnu skupinu PMC-a "Wagner" koja je pokušala napasti jedan od gradova pod njihovom kontrolom.

Tijekom bitke plaćenici su izgubili nekoliko oklopnih vozila tipa MRAP i helikopter Mi-24.


Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 GThQO99WoAAaSuI?format=jpg&name=medium
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 GThQO-DWYAANIYH?format=jpg&name=medium
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 47 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum