ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:00

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
quod non est in possessione GF, non est in mundo
Iskreno dosadan si mi.

Pijani pojedinac koji je tvrdio da je 'veteran SMO-a' u Ivanovu, Rusija, mahao je vatrenim oružjem prema dugokosoj osobi i prijetio smrću zbog njihovog antivojnog stava.


PS: Nemoj me više zamarat svojim glupostima i ruskom propagandom. To ti kod mene ne prolazi.

RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:09

Ne zanima me propaganda Kremlja; neće nitko da se bori za Ukrajinu, svi bježe, Ukrajina je gotova, nemojte ih naoružavati itd a zajednički nazivnik svega toga je ovo: pustite nas da mi pobijedimo i to osvojimo.

Neće ti Ukrajinci nigdje jer za razliku od te Rusije koja ih napada oni imaju samo jednu državu.

I branit će je i zubima ako treba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:14

Američka pomoć ne rješava ono što ukrajinski i zapadni dužnosnici kažu da je najočitiji problem Kijeva - nemogućnost da se parira golemom ljudstvu koje je Rusija poslala na bojno polje. Christopher Cavoli, vrhovni zapovjednik savezničkih snaga NATO-a u Europi, rekao je zastupnicima na saslušanju u senatskom odboru za oružane snage ranije u travnju da Rusija regrutira 30.000 vojnika mjesečno, povećavajući broj svojih vojnika na prvoj liniji sa 360.000 prije godinu dana na 470.000.

Kako bi prikupila te snage, vojska nudi financijske poticaje, uključujući i plaće pet puta više od prosječne plaće u nekim od siromašnijih regija Rusije te bonuse u rasponu između 3000 i nešto više od 10.000 eura, prema izvješću estonske vanjske obavještajne službe. Vojnici mogu dobiti dodatne bonuse za svoje podvige na bojnom polju ili ranjavanje, dok njihove obitelji mogu ptimiti izdašne naknade ako poginu u borbi. A takvi ishodi su vrlo izgledni - 315.000 ruskih vojnika ubijeno je ili ranjeno, prema Cavolijevim riječima, što stvara dodatni pritisak da se popune prorijeđene jedinice.

Taj pristup omogućuje Kremlju da privuče dovoljno osoba za koje je opcija borbe financijski privlačna, a da istovremeno izbjegne mobilizaciju, što je korak koji je natjerao stotine tisuća muškaraca da pobjegnu iz zemlje u jesen 2022. godine. "Sada je glavni pristup ‘kupovanje krvi‘ u ruskoj nižoj klasi", kaže Luzin.

Nove ofenzive bi, međutim, zahtijevale od Putina da proglasi još jedan krug mobilizacije, ističe Massicot. "Ako Kremlj ima ambicije prema Harkivu ili nečemu još težem, poput južne Ukrajine, tada će morati prikupiti vrlo velike snage, vjerojatno više od 100.000 ljudi za oboje, plus opremu", dodaje. Čak i kad bi Rusija regrutirala više ljudi, ta brojka ne bi bila dovoljna da nadoknadi manjak njihove obuke, kaže Luzin. "Svi pričamo o mobilizaciji, ali gdje su zapovjednici, narednici i poručnici koji bi zapovijedali mobiliziranim vojnicima", zaključuje on.

Ni Amerikanci nisu u stanju riješiti ključni problem Kijeva, brojke sa sastanka NATO-a sve govore...

Pa ništa, igrat ćete obranu, pat pozicija. Za napad ti treba najmanje tri puta više vojske = to znači da ti za obranu treba tri puta manje vojske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:25

Zašto ovi anglosaski general iz NATO-a priča da Ukrajini fali vojnika ?

Pa zato šta on želi napad. Da osvoji Rusiju ove godine i šta prije.

Samo ja imam puno veći ćin od njega i onda ja kažem: Ne može.

I KRAJ RASPRAVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:27

Šta oni misle da sam ja kreten neki.

Jel ti smeta šta Rusija ima puno vojske itd itd itd ?

Jel ti smeta ?

E pa onda im uništi sve rafinerije.

A ne da Biden, njemu su izbori.

Ajd puši kurac i ti i on.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:34

Udri BiBi.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by AlfaOmega 29/4/2024, 15:44

RayMabus wrote:Šta oni misle da sam ja kreten neki.
:ming1

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:46

AlfaOmega wrote:
RayMabus wrote:Šta oni misle da sam ja kreten neki.
:ming1
Pusti ti njih, to je kabala koja instalira Komšića pa sad tu nešto seru.

Nema ništa. Ja vas sve koljem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by AlfaOmega 29/4/2024, 15:46

Sjedim s ovim jednim jučer, zabrinut za Ukre pravo, kaže - ak Rusi napreduju ovako brzo kad nije ofenziva, kak će onda tek napredovati kad krene ofenziva. Rekoh imam jednog Safeta na forumu, prenijet ću mu pitanje. Izvoli Safete...

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:49

AlfaOmega wrote:Sjedim s ovim jednim jučer, zabrinut za Ukre pravo, kaže - ak Rusi napreduju ovako brzo kad nije ofenziva, kak će onda tek napredovati kad krene ofenziva. Rekoh imam jednog Safeta na forumu, prenijet ću mu pitanje. Izvoli Safete...
Nek se zamara oni u Berlinu s time.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 16:00

Bitka za Harkov:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t57471-bitka-za-harkov


Mala Švabica koja je inače ministrica vanjskih poslova Njemačke i baš ona osobno je na onom sastanku EU ministara vanjskih poslova država članica EU, 20.02.2022 digla ruku protiv Hrvatske a za Komšića je prošle godine ( 10.01.2023 ) bila u posjeti tom istom Harkivu.

Druže Tito nešto bi te pito, gdje je moje sa tavana žito ?

Reci ti mala moja jesi li ti spremna braniti svoje ideale tako da ćeš izaći iz vlade jer Šolz ne da oružje Ukrajini ?

---

10. siječnja. 2023 godine - Njemačka ministrica vanjskih poslova Annalena Baerbock u utorak je iznenada posjetila istočni ukrajinski grad Kharkiv u blizini ruske granice, obećavši više oružja kao i "konkretne ponude" za pomoć Ukrajini da se pridruži Europskoj uniji.

U izjavi uoči sastanka s ministrom vanjskih poslova Dmytrom Kulebom, Baerbock je izrazio njemačku solidarnost s Ukrajincima koji žive kroz rusku invaziju i teške zimske uvjete.

Njemačka ministrica obećava Ukrajini oružje, pomoć za pristupanje EU na iznenadnom putovanju

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 30654997-baerbock-charkiw-news-ukraine-krieg-1UHJaOU5M6e9

Pazi: Nemaš baš puno vremena jer zima će brzo doći a bez struje oni će se svi smrznuti u tom Harkivu.
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 E7f38935b7b88a9e7fcb94cea917fa51
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 16:05

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
quod non est in possessione GF, non est in mundo
Iskreno dosadan si mi.

Pijani pojedinac koji je tvrdio da je 'veteran SMO-a' u Ivanovu, Rusija, mahao je vatrenim oružjem prema dugokosoj osobi i prijetio smrću zbog njihovog antivojnog stava.


PS: Nemoj me više zamarat svojim glupostima i ruskom propagandom. To ti kod mene ne prolazi.
Pa kažeš sam da ima takvih snimaka po Rusiji,a ja ti odgovaram da okačiš bar jednu Dakle da službe ureda za mobilizaciju otimaju ljude po ulicama što se u Ukrajini događa sve učeatalije,.može se svaki dan vidjeti nešto novo. A ne kad osoba xy izvadi pištolj jer to je moglo biti i zbog kokošiju u dvorištu ili zbog parkinga u Kaštelima...
Tu Priča završava. Ako bude nešto zakači i ćao đaci, a ne lipi gluposti i ne spamaj, ovo je ozbiljna tema.

U međuvremenu

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 16:06


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78039
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 16:10

Ne da mi se tražit te snimke. Bilo je ono jednom kad je neki puca na instruktura u Rusiji kad su radili novačenje.

Putin neće da radi masovnu mobilizaciju jer se dešava masovna bežanija. Zašto misliš da se dešava masovna bežanija onda ? Jer im se ide u vojsku ?

A mislim zamaraš me s glupostima i očekuješ od mene da ja izgubim sat dva da bi tebi eto kao dao dokaze za nešto šta mene ni ne zanima ( objasnija sam ti svoj vojni pogled na to ).

U zemlji od 40 miljona ljudi kremaljska propaganda snimi na dnevnoj bazi dva il tri koji neće i to posta kao dokaz da nitko tamo neće u vojsku i eto propade Ukrajina i onda me ti tu jebeš s time.

Nisan ti ja baš toliko glup koliko tebi izgleda.


Last edited by RayMabus on 29/4/2024, 16:14; edited 3 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 16:11

Hoholo Mudovski wrote: ovo je ozbiljna tema.

Itekako ozbiljna.
Eroo
Eroo

Posts : 78039
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 16:20


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78039
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 16:27

To kako ti ginu na brisanom prostoru kad ih napadne roj dronova isto ko da su ih mušice napale nema smisla ni komentirati jer je za tako što najviše kriva ruska komanda koju nije brige za ljude i jer im je to potrošna roba i dok je to tako tako će to tako i bit.

Nisu ti dronovi od jučer, mogli su nešto smislit da ako ne skroz da neutraliziraju štetu od napada dronovima onda barem da smanje gubitke u ljudstvu i opremi.

Al nije ih nešto brige za ljudstvo i opremu, doduše za opremu su počeli vodit računa a za ljudstvo još ništa.

Dok ima budala koje će ginit, samo šalji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 16:29

Kazahstanci su se, tako mi izgleda, odlijepili od Rusa.

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Screenshot-15644

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78039
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 16:32

RayMabus wrote:Ne da mi se tražit te snimke. Bilo je ono jednom kad je neki puca na instruktura u Rusiji kad su radili novačenje.
Ni u tom slučaju se ne radi o službenom lovanju po ulici.
sam si rekao da možeš staviti takve snimke, a radilo se o snimkama na kojima služba za mobilizaciju lova ljude po ulicama. Dakle nemaš. Ćao.
RayMabus wrote:
Nisan ti ja baš toliko glup koliko tebi izgleda.
:coffee
BMK jesi nisi...
Glup sam ja šta sam ispisa par postova na ovu temu.

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 16:35

Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote: ovo je ozbiljna tema.

Itekako ozbiljna.

Iz nekog razloga Rusi ne žele pasti u zarobljeništvo. Ukrajinci nemaju ovakve snimke.
Još jedan dokaz da će Ukrajina popušiti rat
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 16:36

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Nisan ti ja baš toliko glup koliko tebi izgleda.
:coffee
BMK jesi nisi...
Glup sam ja šta sam ispisa par postova na ovu temu.
U potpunosti se slažem. lol!

Jebe se mene šta manji dio stanovništva neće u vojsku. Pa to je očekivano. Toga imaš svugdi. Ukrajina ima 40 miljona ljudi i te snimke mi ništa ne prestavljaju šta tamo neki neće na front.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 19 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum