ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 10:43

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Smanji malo taj potpis. Po stranice zauzme. Ne vidim ni šta tko piše od istoga.
Na zapovjed generale
Nije to nikakva zapovjed nego samo zamolba radi bolje čitljivosti. Hvala.

RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 10:48

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 12
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 12

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 77998
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Eroo 29/4/2024, 10:55

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 12
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 12
Eroo
Eroo

Posts : 77998
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 10:57

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Images19

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 11:08



"Vojna situacija u Ukrajini je kritična i svakim danom postaje sve teža", kaže bivši šef vojnog odbora NATO-a Harald Kujat.

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by T. 29/4/2024, 11:12

Hoholo Mudovski wrote:

"Vojna situacija u Ukrajini je kritična i svakim danom postaje sve teža", kaže bivši šef vojnog odbora NATO-a Harald Kujat.
da izdrže barem dok se onih 60 miljardi 'zavrti' i vrati natrag u džepove kongresnicima i senatorima...

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 60810
T.
T.

Posts : 17402
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by crvenkasti 29/4/2024, 12:16

Jebiga, gotovo je ...

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 12:20

Hoholo Mudovski wrote:
"Vojna situacija u Ukrajini je kritična i svakim danom postaje sve teža", kaže bivši šef vojnog odbora NATO-a Harald Kujat.
Sad će doći gomila granata iz Amerike pa će ih izbubat i zaustaviti napredovanje ( za protudar nemaju dovoljno vojnika a vrijeme za obuku istih a šta bi najkraće bilo tri mjeseca a šta je osnovna obuka je već jesen dok iste obuće za bilo šta a onda već idu kiše pa snijeg, bljuzga, poleđica pa ništa do proljeća iduće godine dok snijeg ne otopi ).

Pat pozicija. Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 13:13

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
"Vojna situacija u Ukrajini je kritična i svakim danom postaje sve teža", kaže bivši šef vojnog odbora NATO-a Harald Kujat.
Sad će doći gomila granata iz Amerike pa će ih izbubat i zaustaviti napredovanje ( za protudar nemaju dovoljno vojnika a vrijeme za obuku istih a šta bi najkraće bilo tri mjeseca a šta je osnovna obuka je već jesen dok iste obuće za bilo šta a onda već idu kiše pa snijeg, bljuzga, poleđica pa ništa do proljeća iduće godine dok snijeg ne otopi ).

Pat pozicija. Basketball
Nekada je GF radila dobre demografske  analize. Ova piramida je nešto zategnuta u struku, a to je zbog gladi za topovskim mesom.
GF  može zamjeniti Tabaka i njegove analize
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Images20
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 13:19

Ti Ukrajinci tj Zelenski nije još ništa mobilizirao. Tek sad radi neke masovne mobilizacije tako da ima ljudi .... da drži pat poziciju. lol!

Poanta je da ću ja uvijek pričati o onome šta je meni bitno pa vezano uz ovo: ovi će sad povući ukrajinsku radnu snagu iz Europe pa će mali Švaba opet plakati kako nema radne snage.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 13:32

RayMabus wrote:Ti Ukrajinci tj Zelenski nije još ništa mobilizirao. Tek sad radi neke masovne mobilizacije tako da ima ljudi .... da drži pat poziciju. lol!

Poanta je da ću ja uvijek pričati o onome šta je meni bitno pa vezano uz ovo: ovi će sad povući ukrajinsku radnu snagu iz Europe pa će mali Švaba opet plakati kako nema radne snage.
Nakon desetak ciklusa mobilizacije
dok su motivirani za braniti domovinu nema straja. Evo najnoviji kojemu je uručen poziv i koji će se odazvati u centar za obuku pilota F16
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 13:36

Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 14:10

RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
Može, volio bi vidjeti ovakve snimke i iz Rusije...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 14:12

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
Može, volio bi vidjeti ovakve snimke i iz Rusije...
Nakon Putinove najave djelomične mobilizacije 21. rujna 2022., započeo je treći val ruske emigracije.

Samo u ovom trećem valu, gotovo 300.000 ruskih državljana napustilo je Rusiju prije 27. rujna,  a taj se broj približio 400.000 do 4. listopada. Gornja procjena je da je 700.000 Rusa pobjeglo od vojnog roka otkako je najavljeno. Mnogi su otišli u Kazahstan, Srbiju , Tursku, Ujedinjene Arapske Emirate, Gruziju i Finsku

Nekoliko zemalja EU-a, poput Latvije i Češke , suspendiralo je izdavanje viza ruskim građanima, komplicirajući njihov izlazak iz Rusije.  Finska , Poljska i baltičke zemlje Latvija, Litva i Estonija najavile su da neće ponuditi utočište Rusima koji bježe od mobilizacije.

Oni koji su pobjegli uglavnom su mladi i dobro obrazovani stručnjaci, zbog čega neki ekonomisti sugeriraju da se odljev mozgova iz Rusije pogoršava. Više od 50.000 ruskih stručnjaka za informacijsku tehnologiju napustilo je Rusiju. 

Od izbijanja rata u Ukrajini, oko 200.000 ruskih državljana ušlo je u Gruziju iz Rusije, od kojih je 60.000 ostalo u zemlji, dok su ostali prešli u Tursku i Armeniju. Vrhunac migracije došao je u razdoblju mobilizacije u Rusiji

Migracija je navodno pomogla gruzijskom gospodarstvu da raste brže i da gruzijski lari stalno jača. Međutim, dolazak Rusa također je navodno doveo do skoka cijena nekretnina u Tbilisiju ; u studenom 2022. prosječne cijene nekretnina bile su 210% više nego godinu dana prije. Važan čimbenik u tome je što su ruski migranti, često bogati, spremni platiti puno veće iznose od Gruzijaca za stanove. To je učinilo stanarinu nepriuštivom za neke gruzijske mještane, pogoršavajući već postojeće napetosti između Rusa i Gruzijaca uzrokovane nedavnim rusko-gruzijskim ratom i činjenicom da je 20% gruzijskog teritorija okupirano od strane Rusije.

U siječnju 2023. Kazahstan je objavio da pooštrava vizna pravila, potez za koji se očekuje da će Rusima otežati ostanak u zemlji. Kazahstan je rekao da će izručiti Ruse tražene zbog izbjegavanja mobilizacije.

Godine 2023. Kirgistan je pristao podijeliti osobne podatke prognanih antiratnih Rusa s ruskom vladom. Kirgiške vlasti nisu objasnile odluku, ali pravi razlog bi mogao biti taj što je postsovjetski Kirgistan jako ovisan o Rusiji i pod utjecajem ruske vlade.

U siječnju 2024. članovi samoprognanog ruskog rock benda, koji su pobjegli iz Rusije nakon ruske invazije na Ukrajinu i javno osudili rat i Putinov režim, uhićeni su na Tajlandu zbog navodnog kršenja imigracijskih propisa i suočeni s mogućom deportacijom u Rusiju jer pet njegovih članova ima rusko državljanstvo.

Vijetnam je na zahtjev Kremlja deportirao nekoliko ruskih državljana koji su živjeli u Vijetnamu jer su kritizirali rusku invaziju na Ukrajinu.

Ruska emigracija nakon ruske invazije na Ukrajinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 14:16

Tko se najviše bunio u Ukrajini protiv mobilzacije ?

Ne znate jel. Evo ja ću vam sad reč: vlasnici firmi. Kukaju kako oni neće imat radne snage.

E pa puši kurac fino. Digni plaće pa ćeš imat radne snage.

Njih boli kurac šta je država u ratu samo da njemu firma i zarada ne propadne. Ma gonite se u pičku materinu.

Sad fino masovna mobilizacija i odjebte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 14:22

Komandant ukrajinske vojske Oleksandr Syrskyi objavio je da su se kijevske snage premjestile na nove granice zapadno sela Berdychi, Semenivka i Novomykhailivka kako bi očuvale živote i zdravlje vojnika.

Ukrajina se zbog nedostatka municije povukla iz tri sela, čekaju pomoć saveznika
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 14:28

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
Može, volio bi vidjeti ovakve snimke i iz Rusije...
Nakon Putinove najave djelomične mobilizacije 21. rujna 2022., započeo je treći val ruske emigracije.

Samo u ovom trećem valu, gotovo 300.000 ruskih državljana napustilo je Rusiju prije 27. rujna,  a taj se broj približio 400.000 do 4. listopada. Gornja procjena je da je 700.000 Rusa pobjeglo od vojnog roka otkako je najavljeno. Mnogi su otišli u Kazahstan, Srbiju , Tursku, Ujedinjene Arapske Emirate, Gruziju i Finsku

Nekoliko zemalja EU-a, poput Latvije i Češke , suspendiralo je izdavanje viza ruskim građanima, komplicirajući njihov izlazak iz Rusije.  Finska , Poljska i baltičke zemlje Latvija, Litva i Estonija najavile su da neće ponuditi utočište Rusima koji bježe od mobilizacije.

Oni koji su pobjegli uglavnom su mladi i dobro obrazovani stručnjaci, zbog čega neki ekonomisti sugeriraju da se odljev mozgova iz Rusije pogoršava. Više od 50.000 ruskih stručnjaka za informacijsku tehnologiju napustilo je Rusiju. 

Od izbijanja rata u Ukrajini, oko 200.000 ruskih državljana ušlo je u Gruziju iz Rusije, od kojih je 60.000 ostalo u zemlji, dok su ostali prešli u Tursku i Armeniju. Vrhunac migracije došao je u razdoblju mobilizacije u Rusiji

Migracija je navodno pomogla gruzijskom gospodarstvu da raste brže i da gruzijski lari stalno jača. Međutim, dolazak Rusa također je navodno doveo do skoka cijena nekretnina u Tbilisiju ; u studenom 2022. prosječne cijene nekretnina bile su 210% više nego godinu dana prije. Važan čimbenik u tome je što su ruski migranti, često bogati, spremni platiti puno veće iznose od Gruzijaca za stanove. To je učinilo stanarinu nepriuštivom za neke gruzijske mještane, pogoršavajući već postojeće napetosti između Rusa i Gruzijaca uzrokovane nedavnim rusko-gruzijskim ratom i činjenicom da je 20% gruzijskog teritorija okupirano od strane Rusije.

U siječnju 2023. Kazahstan je objavio da pooštrava vizna pravila, potez za koji se očekuje da će Rusima otežati ostanak u zemlji. Kazahstan je rekao da će izručiti Ruse tražene zbog izbjegavanja mobilizacije.

Godine 2023. Kirgistan je pristao podijeliti osobne podatke prognanih antiratnih Rusa s ruskom vladom. Kirgiške vlasti nisu objasnile odluku, ali pravi razlog bi mogao biti taj što je postsovjetski Kirgistan jako ovisan o Rusiji i pod utjecajem ruske vlade.

U siječnju 2024. članovi samoprognanog ruskog rock benda, koji su pobjegli iz Rusije nakon ruske invazije na Ukrajinu i javno osudili rat i Putinov režim, uhićeni su na Tajlandu zbog navodnog kršenja imigracijskih propisa i suočeni s mogućom deportacijom u Rusiju jer pet njegovih članova ima rusko državljanstvo.

Vijetnam je na zahtjev Kremlja deportirao nekoliko ruskih državljana koji su živjeli u Vijetnamu jer su kritizirali rusku invaziju na Ukrajinu.

Ruska emigracija nakon ruske invazije na Ukrajinu
Daj mi barem jedan ovakav video kakve svakodnevno viđamo po Ukrajini
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 14:30

Eto da sam ti tekst.

Ne pratim ti ja te neke snimke di neki neće u vojsku iz xy razloga. Toga imaš svugdje i ja to kao general ne pratim jer znam da toga ima uvijek i svugdje i uvijek će biti i meni je to vojno potpuno nebitna stvar ( te snimke jel ).

Vojni problem bi bio da taj neodaziv u vojsku prelazi neke norme npr oko 20% a to meni tih par snimaka nisu.

Do 20-25% je očekivano. Takve stvari ( kad je unutar tih očekivanih normi ) generali ne prate.

To ti je zato jer u slučaju potrebe taj isti general može dodati vojni rod teritorijalna obrana straža pa ti nisu na prvoj crti nego čuvaju objekte itd i vojni rok im je tri mjeseca duži ( inače bi se svi priajvljivali samo tu ).

Nije sva vojska na prvoj crti bojišta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 14:42

Imaju dovoljno ljudskog baze da popune redove za pat poziciji.

A za ostalo ćemo vidit jer još nisu prošle one četiri godine jer meni treba pat pozicija neko vrijeme jer su izbori u demokraciji svako četiri godine a ja koljem Komšičevce.

Veljača 2022 + 4 godine = veljača 2026
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski 29/4/2024, 14:49

RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
quod non est in possessione GF, non est in mundo
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus 29/4/2024, 15:00

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Ne pratim te snimke tih koji ne žele u vojsku. Toga će uvijek biti svugdje pa mi takve snimke ne znače ništa.

Mogu ja tako stavljat i slične takve snimke po Rusiji šta ima pa šta ćemo onda ?

Bezveze jel.
quod non est in possessione GF, non est in mundo
Iskreno dosadan si mi.

Pijani pojedinac koji je tvrdio da je 'veteran SMO-a' u Ivanovu, Rusija, mahao je vatrenim oružjem prema dugokosoj osobi i prijetio smrću zbog njihovog antivojnog stava.


PS: Nemoj me više zamarat svojim glupostima i ruskom propagandom. To ti kod mene ne prolazi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 18 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum