ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Afrički korpus

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 19/4/2024, 16:02

Afrički korpus - Page 2 Cw-1536x898

Pošiljke, koje stižu iz luke Tartus u Siriji (koju drži ruska vojska) sadrže vučeno topništvo, oklopne transportere i raketne bacače prema videu koji je objavila libijska novinska stranica Fawasel Media. Oprema bi se djelomično mogla koristiti za održavanje rastuće ruske vojne prisutnosti u istočnoj Libiji, ali je također vjerojatno namijenjena zemljama južnije u Africi poput Nigera, Malija i Burkine Faso gdje je Rusija sve jača i gdje istiskuje Francusku. Rusija održava veze s vođama nedavnih državnih udara u tim zemljama.

Rusija masovno iskrcava oružje u sredozemnoj luci

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 11/5/2024, 12:21

L-39C se srušio pod nejasnim okolnostima negdje u Africi. Navodno su bili na putu za Mali.

https://aviation-safety.net/wikibase/387712

Albatros nije bio oboren već je pao zbog tehničkog kvara. Dva ruska pilota umirovljena su iz ruskih oružanih snaga i pod ugovorom s privatnom tvrtkom, vjerojatno Afričkim korpusom, koji je preuzeo Wagner. Dvojica preminulih pilota bili su ruske nacionalnosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 27/7/2024, 22:17

U Maliju su lokalni militanti eliminirali veliku jurišnu skupinu PMC-a "Wagner" koja je pokušala napasti jedan od gradova pod njihovom kontrolom.

Tijekom bitke plaćenici su izgubili nekoliko oklopnih vozila tipa MRAP i helikopter Mi-24.


Afrički korpus - Page 2 GThQO99WoAAaSuI?format=jpg&name=medium
Afrički korpus - Page 2 GThQO-DWYAANIYH?format=jpg&name=medium
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 28/7/2024, 20:30

Kako tvrde ruski izvori, ukupni gubici Rusa/Wagnera u Maliju su blizu 100 ljudi. “80 ubijeno i više od 15 zarobljeno.”

Zapovjednik 13. jurišne desetine, pozivni znak "Rusich":

"U ovom trenutku, na području Republike Mali, u području grada Tin-Zouatin, malijske oružane snage provode operaciju uz potporu Wagnera.

Konkretno, podršku im je pružao 13. jurišni odred, u kojem sam ja, nažalost, zapovijedao, ali sam stjecajem okolnosti napustio četu. Ali moji ljudi su i dalje bili tamo i završavali ugovor.

U ovom trenutku, prema mojim informacijama, više od 80 ljudi - 200, kao rezultat ove operacije. (200 je izraz koji se koristi kao "ubijeno".) Više od 15 ljudi je u zarobljeništvu. Ovo su naši ruski drugovi, vojnici koji zastupaju interese Rusije.

Ja, zapovjednik 13. jurišne desetine, kontaktirao sam ljude iz Afričkog korpusa i Snaga za specijalne operacije, pokušavam prenijeti poruku zamjeniku ministra obrane.

Jednostavno tražim pomoć od Ministarstva obrane, od Vlade naše domovine u ovom pitanju. Zauzvrat, spreman sam pružiti sebe i sve one ljude koji su spremni ići za mnom apsolutno besplatno, kako bismo spasili dečke. Spreman sam okupiti sve ljude koji su spremni besplatno letjeti tamo bez plaćanja osiguranja, unajmit ću čarter i zajedno s tim ljudima odletjeti u Mali kako bismo spasili naše dečke."

https://x.com/bayraktar_1love/status/1817445185556504620


Vjerojatno je ovo tijelo ubijenog administratora Sive zone. Drugi ruski vojni propagandni kanali objavili su njegove prve fotografije prema kojima je utvrđen njegov identitet - 31-godišnji Moskovljanin Nikita Fedjanin.
Afrički korpus - Page 2 GTh2pYJXoAAluo-?format=jpg&name=large
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 29/7/2024, 18:14

Tuareški pobunjenici drže ukrajinsku zastavu.

Već neko vrijeme kruže glasine da ukrajinske obavještajne snage opstruiraju ruske interese u Africi i ovo bi mogao biti prvi pokazatelj toga.

To će ionako tešku situaciju za Moskvu učiniti još težom. Rusi su ostavili krvavi trag u Africi, uključujući desetke zločina koje su počinili Wagnerovi teroristi. U nekim slučajevima čak ni kineski prekomorski radnici nisu bili pošteđeni. To je izazvalo veliki bijes među stanovnicima ovog kraja. Reakcija je samo izravan rezultat ruskih operacija krvavog dijamanta i krvavog zlata.
Afrički korpus - Page 2 GTqQthQX0AAoU93?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by RayMabus 29/7/2024, 18:27

“Kyiv Post je u ponedjeljak, 29. srpnja dobio ekskluzivnu fotografiju od izvora u obrambenom i sigurnosnom sektoru Ukrajine na kojoj se vide pobunjenici iz Tuarega kako poziraju s ukrajinskom zastavom nakon što su upravo zadali veliki poraz ruskim Wagnerovim plaćenicima u Maliju koje financira država.”

Nešto ranije, Andriy Yusov, predstavnik Glavne obavještajne uprave Ukrajine, izjavio je da su "pobunjenici dobili potrebne informacije, koje su omogućile uspješnu vojnu operaciju protiv ruskih ratnih zločinaca", dodavši: "Nećemo razgovarati o detaljima na trenutak, ali bit će još toga.”
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Afrički korpus - Page 2 Empty Re: Afrički korpus

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum