ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ljenot i hladnoća

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by mentalitet 17/11/2023, 20:45

immortal wrote:
mentalitet wrote:

Vidi vidi,
sad mi reci da si musliman
samo se ti ne brini za mene
što je jedna svinja na godinu dana
to se rasporedi po malo, pršuti posebno, nekad dva , nekad jedan, plećka isto na dim za Uskrs, dio u kobasice ... nikako ne ostane previše

Nisam musliman,mada kod nas tamo koliko mi je poznato i muslimani zderu prasetinu kao i ovdje.Vidio svojim ochima.Tako da taj stereotip nije bash neko mjerilo.Ali je dokazano da onaj koji jedde svinjetinu nije bash zdravo za ljude jer su svinje anatomski najslichnije nama pa recimo kada na medicinskom nema mrtvih ljudi autopsiju rade na svinjama pa ih onda nose kuci (barem je tako bilo nekada,prichao mi jedan Dr. sa zagrebachkog medicin.fakul.)Najzdravije su koze i ovce,posebno kada pasu po onom vashem krshu.Nekada smo igrali Belu u janjetinu pa odlazili u "Dva goluba" na Kvatricu i tamo zderali brachku uz dobro domace vino.Nedaleko od mene ima jedan nash ducan koji svake subote i nedelje pece janjice i prasetinu.Uzmem ponekada jankica i pojedem ,mada ne mogu bash puno pojesti jer jebeno damfa a kazu da je paslo travu u Novom Zelandu.Sjecam se prije par godina frend ispekao janje na raznju i nudio mi da probam a ja izbjegavao dok ipak nisam probao.Ubio sam se poslije zderuci kao da sam utekao od gladi jer nije smrdilo zato shto je bilo domace i jelo shto je samo zeljelo.Kada je u pitanju prsut,nekada sam to volio uz dobro crno vino a sada ponekada kod italijana kupim "Parma" pa uz dobro italijansko vino uzivam.Kazu da je to najkvalitetniji prshut na svijetu.Svinjsko volim samo sa roshtilja kada ga stavim u svoj patzc.


Last edited by mentalitet on 17/11/2023, 20:48; edited 1 time in total

mentalitet

Posts : 5214
2020-07-05


immortal likes this post

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 20:47

immortal wrote:
što je jedna svinja na godinu dana
to se rasporedi po malo, pršuti posebno, nekad dva , nekad jedan, plećka isto na dim za Uskrs, dio u kobasice ... nikako ne ostane previše
Ništa. Zato to još ljudi rade. Ne ovi po gradu jer oni nemaju prostora za to držat al ovako po selima i tko ima prostora a na selima imaju pa onda da ne ide u mesara svako malo, uzme te polovice i na komade i u škrinju i kad ti se jede izvadiš šta oćeš i to ti je to.  Ionako ćeš zimi pojist najviše ( radi masnoće jer je vani zima ) tako da ode odma pola škrinje.

Kad se stavi ta računica i da ćeš odma sad dok je zima pojist najviše jer je ladno a to je masno fino i odma pola svinje ode a ova druga polovica ostatkom godine onda se to i isplati tako uzet i u škrinju cilo prase i na komade kako se komada već i to ti je to. Jeftinije iziđe nego da trčiš u mesara svako malo.

A druga prednost toga je šta imaš u kući pa se ne moraš mislit nego ti je tu pa onda moš skuvat il ispeć šta ti padne na pamet taj dan.

Mi smo to davno isto tako, kupi svinju i onda na stol neki i iskomadaj i za zimu. Neki su i držali te svinje pa bi radili kolinje itd. 

Al ne možeš sad više držat jer je ovo kod mene ipak naselje nego moraš se udaljit tj van naselja a i onda ide se po tim dućanima pa onda malo tko tako i radi da cilu svinju pripremi za zimu itd i da ima mesa doma.


Last edited by RayMabus on 17/11/2023, 20:55; edited 3 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by mentalitet 17/11/2023, 20:49

Sada san dobio apetit,odo kod kineza neshto zvaknut.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5214
2020-07-05


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 21:00

U naselju ne može više držat jer je zabranjeno a ja mislin da ovi poviše mene u polju ima neke svinje. Nešto drži tamo. Sad jesu li kokoši ... kokoše drže, baš jučer proša pored kokošinjca a dvi kokoške ispri auta se šetakju, utekle iz tog kokošinjca kraj puta gore u ovom drugom polju.

Ne znan kad san vidija zadnji put baš gudina. To otkako su zabranili u naselju onda to ljudi drže gore u polju di nije naselje al moraš baš gledat čoviku u svinjac da to vidiš. Tako da se ne sićan kad san zadnji put vidija gudina u svinjcu uživo. Jesan u kamionima kad prevoze pa prođe di kad stoka al baš svinjac kod nekoga nisan. Al ima ih. Ljudi to drže al u polju, van naselja.

Kokoše drže. Znam u polje mi dođu od prvog susida njegove pa šetaju okolo. Al svinja je zatvorena pa to baš ako nisi doša kod nekoga u polje a da taj drži nećeš je ni vidit. To se ne pušta da šeta okolo nego je zatvoreno da se tovi.

Prasac je zatvoren tako da ako baš nisi doša kod nekoga tko ih drži pa pogleda iz bliza, neš ga ni vidit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 21:13

Valjda za te svinje ovo još kako je EU pa propise puste, veterinar ovo ono pa se ne da ljudima to ni držat tko baš nema uređeno sve itd. Valjda i to još jedan razlog zašto se nešto manje drži il ako netko drži onda ima neku malo veću farmu a ne samo dva gudina itd ko prije šta je bilo da svaka kuća ima svog prasca.

Peradi na sve strane. Ne smi in mačka ništa. Pivac šeta okolo. Kokoše zobaju dole u mene od susida, pređu ogradu, provuću se. Onda njegove mačke stoje okolo a ne smi ej taknit jer odma dobije kljunom pa ih izbjegavaju. Tako da u osnovi nema je tko ugrozit. Možda lisica il koji pas ako naleti al brzo se one vrate i ispod ograde na sigurno ako im šta signalizira da je opasnost. Al inače ne jebu živu silu. Mene uopće ne doživljavaju. Samo se maknu dva metra i nastave kljucat. Valjda navikle na ljude pa onda te ne šljive dva posto. Bereš masline i onda ti kokoš prođe ispod skala. To njima paša tu. Ko ovce neke ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 21:30

Mačke dolaze na kokoši ili patke kako bi uhvatile miševe u kokošinjcu, a zimi su kokoši tople i zadovoljne.


I kokoši i patke savršeno razlikuju svoje mačke od drugih životinja, čak i iste boje.


https://vrt.firenews.video/kucni-ljubimci/strucnjak-je-rekao-je-li-moguce-drzati-macku-i-pticu-u-istoj-kuci/



Ima hrpu mačaka i kokoši i svi šetaju okolo al izgleda da neće te njegove mačke dirat odraslu kokoš il patku. Prođu jedno pokraj druge. Ne diraju se. A inače idu one na veće ptice al izgleda da neće baš na kokoš il patku a posebno ako su iz iste kuće tj vlasnika tj tako naučile pa ne diraju te kokoši.


Last edited by RayMabus on 17/11/2023, 21:33; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 21:31

RayMabus wrote:
immortal wrote:
što je jedna svinja na godinu dana
to se rasporedi po malo, pršuti posebno, nekad dva , nekad jedan, plećka isto na dim za Uskrs, dio u kobasice ... nikako ne ostane previše
Ništa. Zato to još ljudi rade. Ne ovi po gradu jer oni nemaju prostora za to držat al ovako po selima i tko ima prostora a na selima imaju pa onda da ne ide u mesara svako malo, uzme te polovice i na komade i u škrinju i kad ti se jede izvadiš šta oćeš i to ti je to.  Ionako ćeš zimi pojist najviše ( radi masnoće jer je vani zima ) tako da ode odma pola škrinje.

Kad se stavi ta računica i da ćeš odma sad dok je zima pojist najviše jer je ladno a to je masno fino i odma pola svinje ode a ova druga polovica ostatkom godine onda se to i isplati tako uzet i u škrinju cilo prase i na komade kako se komada već i to ti je to. Jeftinije iziđe nego da trčiš u mesara svako malo.

A druga prednost toga je šta imaš u kući pa se ne moraš mislit nego ti je tu pa onda moš skuvat il ispeć šta ti padne na pamet taj dan.

Mi smo to davno isto tako, kupi svinju i onda na stol neki i iskomadaj i za zimu. Neki su i držali te svinje pa bi radili kolinje itd. 

Al ne možeš sad više držat jer je ovo kod mene ipak naselje nego moraš se udaljit tj van naselja a i onda ide se po tim dućanima pa onda malo tko tako i radi da cilu svinju pripremi za zimu itd i da ima mesa doma.
:tu
najgore kad se sjetiš ili moraš nešto napraviti i nešto nedostaje, ako je više stvari... još gore
ovako ono osnovno ima a ako koja sitnica (začin) zahvali nije tako strašno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 21:38

I kokoši i patke savršeno razlikuju svoje mačke od drugih životinja, čak i iste boje.


Vidiš ovo nisan zna da one znaju koja je mačka koja. Bit će ih iskljucale kad in se pribiži pa ih sad zaobilaze u širokom luku. Ide kokoš il par njih il više i zobaju onda te njegove mačke se tu vrte i onda vidiš mačku kako ih zaobilazi. Ona njih zaobilazi. lol! Ne jebu živu silu te kokoše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 23:45

RayMabus wrote:I kokoši i patke savršeno razlikuju svoje mačke od drugih životinja, čak i iste boje.


Vidiš ovo nisan zna da one znaju koja je mačka koja. Bit će ih iskljucale kad in se pribiži pa ih sad zaobilaze u širokom luku. Ide kokoš il par njih il više i zobaju onda te njegove mačke se tu vrte i onda vidiš mačku kako ih zaobilazi. Ona njih zaobilazi. lol! Ne jebu živu silu te kokoše.
koke mogu i poletiti, mačke ne mogu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 3 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum