ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ljenot i hladnoća

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 16/11/2023, 17:20

immortal wrote:šta si dobrog popija
Par litara pive. Nasra se. Sutradan cili dan bija nikakvi. Srića padala kiša pa nisan mora u masline ( najavljivalo kišu pa san se onda napija da malo odmorin od svega pošto je zbog kiše sutradan dan odmora i meditacije Basketball :D ). Toliko san se nasra s pivon da me tek danas iza deset ujutro malo popustilo i tek onda san doša sebi nakon dan i po. Danas cili dan u maslinama. Evo sad doša doma i pijen kapućino.

Ubija san se s ton pivon prikjučer totalno. Nisan dan i po moga doć sebi tj vratit se u normalu. Ne pušta dan i po. Baš se nasra. Previše pive a odjednom i onda me zblokiralo sve do danas ujutro do deset ujutro kad san konačno proradija normalno. lol!

RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 01:27

a ja od 12 u podne do sad kolinje pilića, tranširanje, spremanje u škrinju
sin odradio muški dio posla (nakon maminih uputa) ja ostalo
rijetko kad popijem čašu vina ali sad nasula i zaključila da i njega valja pretočiti
sutra u podne stiže svinja od 250 kg --- u komadima
to su još tri dana posla

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by Serbinho-3 17/11/2023, 07:02

immortal wrote:
crvenkasti wrote:Zar vi živite u pećinama?

Gdje su vam radijatori?
kod mame
misliš da se u pećinu ne može ugraditi centralno



Pecine su za restorane, barove i slicno.

Ne moze se vise ni u pecinu.

Vidim u Leroy Merlin, imaju te neke generatore

sa solarnim panelima.

Ide oko 300 eura.

Stavis panel da ga puni, kasnije koristis.

Vremenom se otplati.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27348
2014-08-25

Lokacija: : Italy

immortal likes this post

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by Serbinho-3 17/11/2023, 07:03

RayMabus wrote:Kod mene u Dalmaciji ( Kaštela ) je relativno toplo.

Cijeli dan brao masline ( do mraka doslovno ). Već napravio sto litara maslinovog ulja a bit će još bar 30-ak litara. Sad to beremo al zove buru.

U nas su zime balge. Temperature ne padaju toliko nisko. Jedino kad udre bura onda je smrzotina i to je sve.



Krenuo i ti da radis, bice zemljotresa.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27348
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 08:41

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Kod mene u Dalmaciji ( Kaštela ) je relativno toplo.

Cijeli dan brao masline ( do mraka doslovno ). Već napravio sto litara maslinovog ulja a bit će još bar 30-ak litara. Sad to beremo al zove buru.

U nas su zime balge. Temperature ne padaju toliko nisko. Jedino kad udre bura onda je smrzotina i to je sve.



Krenuo i ti da radis,  bice zemljotresa.
A moran ih pobrat. Neću ih valjda ostavit na stablu. Svale godine u ovo vrime mi je berba. Radin kad moran i kad mi se da. Evo danas mi se ne da jer je kiša. lol!

Sad san u penziji. Ne da mi se ništa radit a ovo mi je igra i razbribriga. Reka san da ću do 40-te radit ( kod nekoga kao posao svaki dan ) a onda fino penzija. Iznajmljujem stanove, iman za režije i to, malo ovo kad je berba a inače uglavnom ostatk godine fino sve četiri u zrak i mozak na pašu. Ako mi se nešto da ovako malo radit radi sebe više nego radi para malo se razgiban i oden na svjež zrak al to je ono neka moja slobodna volja i želja a ne da ja moran.

Eto im žene pa nek im one rade. Mislile da će muški njima pravit dicu a one će šefovat i šta one oće i kako one oće. Kako da nećeš. Eto sad fino slom nataliteta pa vi serite i dalje s tom emanicipacijom i tim sranjima da će žene vladat u društvu. Nikad pa ni tada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 08:43

immortal wrote:a ja od 12 u podne do sad kolinje pilića, tranširanje, spremanje u škrinju
sin odradio muški dio posla (nakon maminih uputa) ja ostalo
rijetko kad popijem čašu vina ali sad nasula i zaključila da i njega valja pretočiti
sutra u podne stiže svinja od 250 kg --- u komadima
to su još tri dana posla
Kakva je to svinja od 250 kg ? To je slon a ne svinja. Znači u komadima. To je već zaklana. Aj bar se ne moraš sa crivima ( govnima ) zajebavat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 08:48

Težina odrasle svinje može biti, ovisno o potrebnim standardima za njezino održavanje, od 150 do 300 kg.

https://land.decorexpro.com/hr/svini/skolko-vesit-svina.html#google_vignette

Kolika je to svinja onda kad je u komadima tj zaklana dakle bez criva itd ? To neki slon od svinje. To je svinja od 300 kila žive vage.

To je neka masna svinja. To je dobro utovilo prije klanja. Da 250 kila u komadima tj zaklana dakle izvađena criva. Znači još teža kad je žive vage. 300 kila prase.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 18:54

RayMabus wrote:Težina odrasle svinje može biti, ovisno o potrebnim standardima za njezino održavanje, od 150 do 300 kg.

https://land.decorexpro.com/hr/svini/skolko-vesit-svina.html#google_vignette

Kolika je to svinja onda kad je u komadima tj zaklana dakle bez criva itd ? To neki slon od svinje. To je svinja od 300 kila žive vage.

To je neka masna svinja. To je dobro utovilo prije klanja. Da 250 kila u komadima tj zaklana dakle izvađena criva. Znači još teža kad je žive vage. 300 kila prase.
Nije 300, vagne dok je živa pa kolje. Imamo povjerenja u čovjeka. Dulje vrijeme surađujemo po tom pitanju.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 18:55

RayMabus wrote:Težina odrasle svinje može biti, ovisno o potrebnim standardima za njezino održavanje, od 150 do 300 kg.

https://land.decorexpro.com/hr/svini/skolko-vesit-svina.html#google_vignette
:rasta hah ti da bi znao nešto o svinji moraš izaći na google i pročitati o tome 
dobar si

drže li dalmatinci svinje
bit će samo sobe za turističke .....

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 18:58

Serbinho-3 wrote:
immortal wrote:
crvenkasti wrote:Zar vi živite u pećinama?

Gdje su vam radijatori?
kod mame
misliš da se u pećinu ne može ugraditi centralno



Pecine su za restorane, barove i slicno.

Ne moze se vise ni u pecinu.

Vidim u Leroy Merlin, imaju te neke generatore

sa solarnim panelima.

Ide oko 300 eura.

Stavis panel da ga puni, kasnije koristis.

Vremenom se otplati.
da vraćaju se ljudi u pećine
elita prva krenula

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 19:05

immortal wrote:
RayMabus wrote:Težina odrasle svinje može biti, ovisno o potrebnim standardima za njezino održavanje, od 150 do 300 kg.

https://land.decorexpro.com/hr/svini/skolko-vesit-svina.html#google_vignette
:rasta hah ti da bi znao nešto o svinji moraš izaći na google i pročitati o tome 
dobar si

drže li dalmatinci svinje
bit će samo sobe za turističke .....
Mora san provjerit nešto jer si rekla 250 kg mesa u komadima dakle već zaklana. Ima ti ta razlika jer žive vage kod stoke ti u osnovi znači s crijevima dakle probavni trak a to su da oprostiš govna. Tako da ispada da bi u tom slučaju to bila ova praščetina od 300 kg a šta je ogromno masno prase.

Uglavnom 250 kg žive vage pa oduzmi težinu probavnog traka itd dakle možda nekih 230 kg prase a to već nije 300 kg prase.

230 kg je ono utovljeno svinjče za klanje al ništa preglomazno jer ovo od 300 kila je slon.  lol!

Bilo je prije al sad se ne smi držat unutar naselja pa onda nema a tu i tamo drže ljudi po selima il negdi po polju tko ima neki svinjac il nešto pa da mu se to isplati. Većinom se nekako i navikli kupovat po dućanima i mesnicama pa onda se manje ljudi bave s tin da drže svoje il da kupe i zakolju il kupe zaklano pa ga onda stave u škrinju tako da ne moraju ić kod mesara svako malo itd.

Ima svinja samo ne smiš unutar naselja držat pa onda nešto manje tj uglavnom su po selima il farma neka da je dalje naselja pa tu ima svinja. Prije se to držalo i unutar naselja tko ima veći vrtal a sad ne smiš jer je zabranjeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


immortal likes this post

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 19:21

Ovo ti je živa vaga na prvoj slici a na drugoj ti je anatomija svinje i onda kad si rekla 250 kg u komadima onda znači da je zaklana tj tako mi ispada pa ja san ja to onda preračuna da je to prasetina od 300 kila žive vage jer moraš oduzimat težinu u crijevima.

ljenot i hladnoća - Page 2 17281675_605

ljenot i hladnoća - Page 2 Svinja-crijeva-croma-varazdin

Nije ti to sve meso kad ti neko računa živu vagu nego moraš oduzet ovu težinu u crijevima. Živa vaga ti je masa žive životinje , dakle ukupne sve. Nije to 250 kila mesa čistih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 19:26

Ovo na slici ti je vaga za životinje.

Iman ja u konobi ovakvu vagu i to još veću jer su se moji bavili trgovinom volova. Prodavali masline u Bosnu i Zagoru a dovodili volove ovamo pa prodavali meso. Pričam o 19 stoljeću da ne bune zabune kad je to bilo. To još pradida i otac mu itd dakle to par generacija unazad tamo u 19 stoljeću. Vagalo se s njom i posli al uglavnom to s volovima su trgovali u drugoj polovici 19 stoljeća, možda i nešto ranije od plovice 19 stoljeća al uglavnom taj period, druga polovica 19 stoljeća.

Baš ko na ovoj slici ovo metalno s čime ovaj važe ja iman u konobi i to još veća jer su vagali volove s time i to ima više od sto godina u toj mojoj vagi za volove al to su te vage na istu šemu jer je to za živu stoku vaga.

ljenot i hladnoća - Page 2 17281675_605
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 19:44

Nisu smili nosit pare jer su bili drumski razbojnici gore iz brda čim odeš u tzv divlje područje, hajduci jel i onda šta će ? Dositili se jer kako su moji imali puno zemlje a evo kad gledaš i nakon par generacija pa se to još usitnilo opet i ti potomci dakle i ja među njima san naslijedija velike zemlje a to znači da mi je taj pradida ima to sve dakle par puta veće, dakle puno zemlje itd.

I sad su oni tu imali maslina i drugi radili za njih i onda bi to napravili i u mišine i nije još bilo petroleja i to se gori u Bosni koristilo za rasvjetu i bila dobra lova i gore odili na konjima i to prodavali.

E sad to je ta baza s tim hajducima jer on te zaustavi i daj pare i onda se dostili i volove kupovali. Imali gori svoje neke s kojima su tu trgovinu radili i onda hrpu volova dovedi i ode imali štale i torove i normalno hrpu zemlje di će ih držat i fino prodavali volove jer to onda bila dobra lova kad dovedeš stado volova i lagano raspordaješ jer onda nisi ima mesnice nego kad zakolješ moraš pojist jer nije bilo frižidera. Il moraš nadimit u pršut jer inače nema škrinja a posebno ovde na priobalju di je klima toplija pa nema ni hladnih podruma nit bilo šta da je drži ( meso jel ) ladnim.

I to ti šema bila i onda dovedi gomilu volova iz Bosne i vamo doma, ima staje i sve i prodaja lagano.

Snašli se kako ih neće ovi hajduci puten "oporezovat" jer šta će njemu volovi ? On traži pare a para nema. Volovi su pare. A šta će on s volovima ? Teško, sporo, ne može s tim uteć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 20:08

RayMabus wrote:
immortal wrote:
RayMabus wrote:Težina odrasle svinje može biti, ovisno o potrebnim standardima za njezino održavanje, od 150 do 300 kg.

https://land.decorexpro.com/hr/svini/skolko-vesit-svina.html#google_vignette
:rasta hah ti da bi znao nešto o svinji moraš izaći na google i pročitati o tome 
dobar si

drže li dalmatinci svinje
bit će samo sobe za turističke .....
Mora san provjerit nešto jer si rekla 250 kg mesa u komadima dakle već zaklana. Ima ti ta razlika jer žive vage kod stoke ti u osnovi znači s crijevima dakle probavni trak a to su da oprostiš govna. Tako da ispada da bi u tom slučaju to bila ova praščetina od 300 kg a šta je ogromno masno prase.

Uglavnom 250 kg žive vage pa oduzmi težinu probavnog traka itd dakle možda nekih 230 kg prase a to već nije 300 kg prase.

230 kg je ono utovljeno svinjče za klanje al ništa preglomazno jer ovo od 300 kila je slon.  lol!

Bilo je prije al sad se ne smi držat unutar naselja pa onda nema a tu i tamo drže ljudi po selima il negdi po polju tko ima neki svinjac il nešto pa da mu se to isplati. Većinom se nekako i navikli kupovat po dućanima i mesnicama pa onda se manje ljudi bave s tin da drže svoje il da kupe i zakolju il kupe zaklano pa ga onda stave u škrinju tako da ne moraju ić kod mesara svako malo itd.

Ima svinja samo ne smiš unutar naselja držat pa onda nešto manje tj uglavnom su po selima il farma neka da je dalje naselja pa tu ima svinja. Prije se to držalo i unutar naselja tko ima veći vrtal a sad ne smiš jer je zabranjeno.
ok dogovoreno 250 žive vage.. koliko je očišćenog ne znam 
nisam navela da je bilo žive vage 250
affraid

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 20:11

RayMabus wrote:Ovo na slici ti je vaga za životinje.

Iman ja u konobi ovakvu vagu i to još veću jer su se moji bavili trgovinom volova. Prodavali masline u Bosnu i Zagoru a dovodili volove ovamo pa prodavali meso. Pričam o 19 stoljeću da ne bune zabune kad je to bilo. To još pradida i otac mu itd dakle to par generacija unazad tamo u 19 stoljeću. Vagalo se s njom i posli al uglavnom to s volovima su trgovali u drugoj polovici 19 stoljeća, možda i nešto ranije od plovice 19 stoljeća al uglavnom taj period, druga polovica 19 stoljeća.

Baš ko na ovoj slici ovo metalno s čime ovaj važe ja iman u konobi i to još veća jer su vagali volove s time i to ima više od sto godina u toj mojoj vagi za volove al to su te vage na istu šemu jer je to za živu stoku vaga.

ljenot i hladnoća - Page 2 17281675_605
striček od kojeg ja uzimam ima ograđen mali kavez u koji natjera svinju a ispod se nalazi vaga površine svinje pa ju tako izvaže
ovaj način na slici je koma

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by mentalitet 17/11/2023, 20:11

immortal wrote:a ja od 12 u podne do sad kolinje pilića, tranširanje, spremanje u škrinju
sin odradio muški dio posla (nakon maminih uputa) ja ostalo
rijetko kad popijem čašu vina ali sad nasula i zaključila da i njega valja pretočiti
sutra u podne stiže svinja od 250 kg --- u komadima
to su još tri dana posla

Vidi vidi,pochinjem drugachije razmishljati o tebi.Ja narucio 10 brojlera ponovo iako sam vec prosle godine uhranio 10 ali sve pijetlovi.Zao mi da koljem kokoshi.Nisam ih mogao ni zaklati a kamo li jesti.Ochito sam se odvikao od domacih pilica pa je(b)dem americhki galofak.Mozda zenske manje smrde na prchetinu od kokota?Budem vidio.To ustashice.zdravlje,ali i bolest ulazi na usta.Barem si u nechemu pametna::::))).Uf,izbjegavaj svinjetinu ,ona bash damfa.Nece te nitko htjeti polizati :::))))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5214
2020-07-05


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by immortal 17/11/2023, 20:15

mentalitet wrote:

Vidi vidi,
sad mi reci da si musliman
samo se ti ne brini za mene
što je jedna svinja na godinu dana
to se rasporedi po malo, pršuti posebno, nekad dva , nekad jedan, plećka isto na dim za Uskrs, dio u kobasice ... nikako ne ostane previše

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 20:24

immortal wrote:
RayMabus wrote:Ovo na slici ti je vaga za životinje.

Iman ja u konobi ovakvu vagu i to još veću jer su se moji bavili trgovinom volova. Prodavali masline u Bosnu i Zagoru a dovodili volove ovamo pa prodavali meso. Pričam o 19 stoljeću da ne bune zabune kad je to bilo. To još pradida i otac mu itd dakle to par generacija unazad tamo u 19 stoljeću. Vagalo se s njom i posli al uglavnom to s volovima su trgovali u drugoj polovici 19 stoljeća, možda i nešto ranije od plovice 19 stoljeća al uglavnom taj period, druga polovica 19 stoljeća.

Baš ko na ovoj slici ovo metalno s čime ovaj važe ja iman u konobi i to još veća jer su vagali volove s time i to ima više od sto godina u toj mojoj vagi za volove al to su te vage na istu šemu jer je to za živu stoku vaga.

ljenot i hladnoća - Page 2 17281675_605
striček od kojeg ja uzimam ima ograđen mali kavez u koji natjera svinju a ispod se nalazi vaga površine svinje pa ju tako izvaže
ovaj način na slici je koma
Tako ti se stoka prije vagala. Netko još važe tako jer nemaju svi te velike vage. Napisa san ti da iman takvu vagu u konobi i da su moj trgovali volovima i tako su vagali volove. Tko će ti dat tu današnju vagu za toliku masu u 19 stoljeću. Digli bi je i onda ovako na štap uteg izvagaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by RayMabus 17/11/2023, 20:29

Po današnjim mjerilima to bi ti bila ovakva vaga a njena prednost je šta je moš nosit sa sobom i vagat di god ima kakvo mjesto ( potporanj ) za izvagat stoku. Tako da je s te strane praktična za trgovinu kad šetaš okolo i tražiš i kupuješ stoku.

Postojale su i takve podne vage i u 19 stoljeću al to nisi moga nosit sa sobom pa nije bilo baš praktično kad odaš okolo i kupuješ stoku jer ne možeš to nosit sa sobom a na konjima ideš.

ljenot i hladnoća - Page 2 Vaga-kranska-digitalna-demandy-ocs-a-5000-kg-slika-64169094
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by mentalitet 17/11/2023, 20:45

immortal wrote:
mentalitet wrote:

Vidi vidi,
sad mi reci da si musliman
samo se ti ne brini za mene
što je jedna svinja na godinu dana
to se rasporedi po malo, pršuti posebno, nekad dva , nekad jedan, plećka isto na dim za Uskrs, dio u kobasice ... nikako ne ostane previše

Nisam musliman,mada kod nas tamo koliko mi je poznato i muslimani zderu prasetinu kao i ovdje.Vidio svojim ochima.Tako da taj stereotip nije bash neko mjerilo.Ali je dokazano da onaj koji jedde svinjetinu nije bash zdravo za ljude jer su svinje anatomski najslichnije nama pa recimo kada na medicinskom nema mrtvih ljudi autopsiju rade na svinjama pa ih onda nose kuci (barem je tako bilo nekada,prichao mi jedan Dr. sa zagrebachkog medicin.fakul.)Najzdravije su koze i ovce,posebno kada pasu po onom vashem krshu.Nekada smo igrali Belu u janjetinu pa odlazili u "Dva goluba" na Kvatricu i tamo zderali brachku uz dobro domace vino.Nedaleko od mene ima jedan nash ducan koji svake subote i nedelje pece janjice i prasetinu.Uzmem ponekada jankica i pojedem ,mada ne mogu bash puno pojesti jer jebeno damfa a kazu da je paslo travu u Novom Zelandu.Sjecam se prije par godina frend ispekao janje na raznju i nudio mi da probam a ja izbjegavao dok ipak nisam probao.Ubio sam se poslije zderuci kao da sam utekao od gladi jer nije smrdilo zato shto je bilo domace i jelo shto je samo zeljelo.Kada je u pitanju prsut,nekada sam to volio uz dobro crno vino a sada ponekada kod italijana kupim "Parma" pa uz dobro italijansko vino uzivam.Kazu da je to najkvalitetniji prshut na svijetu.Svinjsko volim samo sa roshtilja kada ga stavim u svoj patzc.


Last edited by mentalitet on 17/11/2023, 20:48; edited 1 time in total

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5214
2020-07-05


immortal likes this post

Back to top Go down

ljenot i hladnoća - Page 2 Empty Re: ljenot i hladnoća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum