ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krah europejske "solidarnosti"

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:16

cassa nuowa wrote:Ugrožava li ukrajinska poljoprivreda EU?
Poljski ministar poljoprivrede Robert Telus upozorio je da ukrajinska poljoprivreda predstavlja „prijetnju" ne samo za „države u blizini bojišta" već́ i za cijelu Europu. 


Predsjednik stranke PiS Jaroslaw Kaczynski je na jednom predizbornom skupu izjavio da bi konkurencija s ukrajinskim poljoprivrednim proizvodima „uništila" poljsku poljoprivredu.
To JE ne mali problem za Poljsku, jer je većim dijelom poljoprivredna država.
No, o tome se trebalo razgovarati sa saveznicima i ne na političkim
skupovima prije izbora. Vjetar u leđa ruso-nacistima je bio nepotreban.

Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:18

Desničarski nacionalistički tabor u Poljskoj, koji povijesnu politiku stavlja u prvi plan svojih aktivnosti, u prošlosti je uvijek bio skeptičan prema pomirenju s Ukrajinom. Krvavi događaji na kraju Drugog svjetskog rata i u prvim godinama po završetku rata i danas bacaju dugu sjenu. Nacionalisti Ukrajinske ustaničke armije (UPA) od 1943. godine su napadali poljska sela u regiji Volinj, današnjoj sjeverozapadnoj Ukrajini, kako bi protjerali Poljake s tog područja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:20

cassa nuowa wrote:PiS se vraća antiukrajinskoj retorici
Stranka PiS, koja je već́ osam godina na vlasti, ne može biti sigurna u još jednu pobjedu na parlamentarnim izborima 15. listopada ove godine. Važne glasove PiS-u bi mogala preoteti desničarsko nacionalistička Konfederacija (Konfederacja), koja u predizbornoj kampanji otvoreno koristi antiukrajinske parole. Da bi ponovo pridobio birače, PiS se vratio svojoj tradicionalnoj skeptičnoj liniji prema Ukrajini.
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:20

Duge sjene krvave prošlosti
Etničko čišćenje je trebalo stvoriti povoljne uvjete za ukrajinsku nacionalnu državu nakon rata. Prema podacima poljskih povjesničara, do kraja rata 1945. godine ubijeno je oko 100.000 Poljaka. Do pola milijuna ljudi je izbjeglo ili je bilo protjerano. U osvetničkim akcijama poljskih partizana poginulo je između 10.000 i 15.000 Ukrajinaca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:22

Eroo wrote:
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?

Ujediniti se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:26

cassa nuowa wrote:Desničarski nacionalistički tabor u Poljskoj, koji povijesnu politiku stavlja u prvi plan svojih aktivnosti, u prošlosti je uvijek bio skeptičan prema pomirenju s Ukrajinom. Krvavi događaji na kraju Drugog svjetskog rata i u prvim godinama po završetku rata i danas bacaju dugu sjenu. Nacionalisti Ukrajinske ustaničke armije (UPA) od 1943. godine su napadali poljska sela u regiji Volinj, današnjoj sjeverozapadnoj Ukrajini, kako bi protjerali Poljake s tog područja.

Jednom prije toga su Poljaci stigli čak do Moskve pa i vladali u Galiciji.
Provjeri kad su Srbi zavladali Vojvodinom i koliko su stoljeća vladali na Kosovu, a koliko Osmanlije.
Srpska zemlja se i danas vodi u carigradskim dokumentima kao vlasništvo turskih aga i begova.
Kao i moja imovina u Hercegovini, uostalom. :D
Možemo ovako u nedogled mudrovati.


Last edited by Eroo on 23/9/2023, 16:29; edited 1 time in total

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:27

PiS održava bliske kontakte s udruženjima poljskih raseljenih osoba koja predstavljaju Poljake iz Volinja i kao uvjet za približavanje Varšave i Kijeva postavlja ispriku Ukrajine i osudu nekadašnjih zločina. Tek je ruski rat protiv Ukrajine gurnuo u drugi plan probleme suočavanja s prošlošću – ali kako sada izgleda, samo privremeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:30

Ton između Poljske i Ukrajine postaje sve oštriji. Već́ nekoliko tjedana poljski predsjednik Andrzej Duda, premijer Mateusz Morawiecki, kao i drugi predstavnici desno-populističkog tabora vlade, koriste jezik koji je u predizbornoj kampanji obično bio rezerviran za tradicionalne neprijatelje poljske desnice – Rusiju i Njemačku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:32

cassa nuowa wrote:PiS održava bliske kontakte s udruženjima poljskih raseljenih osoba koja predstavljaju Poljake iz Volinja i kao uvjet za približavanje Varšave i Kijeva postavlja ispriku Ukrajine i osudu nekadašnjih zločina. Tek je ruski rat protiv Ukrajine gurnuo u drugi plan probleme suočavanja s prošlošću – ali kako sada izgleda, samo privremeno.
Nije ni Galicija bila poljska imovina, pa su njoj dugo vladali. Ne valjda milom, već silom, kao što je onda i bio običaj.
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:33

Eroo wrote:
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.
Ne želim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:33

cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?

Ujediniti se.
S kim? Daj to malo šire elaboriraj, ali uzmi u obzir i okolnosti (ondašnju realnost).

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:34

Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?

Ujediniti se.
S kim? Daj to malo šire elaboriraj, ali uzmi u obzir i okolnosti (ondašnju realnost).
Odjebi na prvu fazu i ne trolaj i ovdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:34

cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.
Ne želim.
Ne želiš pogledati realnosti u oči. To ti je veliki nedostatak.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:35

Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.
Ne želim.
Ne želiš pogledati realnosti u oči. To ti je veliki nedostatak.
Dobro, to nisam znao.
A sad odjebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:36

Ako PiS ostane na vlasti poslije 15. listopada, poljsko-ukrajinski odnosi će vjerojatno pretrpjeti trajnu štetu. "Medeni mjesec" koji je trajao godinu i pol dana je završen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:39

Poljski predsjednik je reagirao na govor svog ukrajinskog kolege Volodimira Zelenskog pred Općom skupštinom UN-a. Zelenski je, između ostalog, rekao: „Uznemirujuće je gledati kako neki u Europi u političkom kazalištu glume solidarnost, pretvarajući pitanje žita u triler. Misle da igraju svoje uloge, ali u stvarnosti pomažu pripremanju scene za glumca iz Moskve."
Zelenski pritom nije rekao koje su to zemlje, ali u Varšavi su njegove riječi shvaćene kao provokacija. Planirani sastanak između Dude i Zelenskog u New Yorku nije održan zbog, kako je priopćeno, „problema s terminima".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:41

cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?

Ujediniti se.
S kim? Daj to malo šire elaboriraj, ali uzmi u obzir i okolnosti (ondašnju realnost).
Odjebi na prvu fazu i ne trolaj i ovdje.
Smiri živci i ponašaj se dostojno i s poštovanjem sugovornika kad se i ne slažeš s njim.
Samo sam dao drugačije mišljenje, to je sve.
Znam da postavim neugodna pitanja za sugovornika, ali to je dobro i za njega.
Ničije mišljenje nije svetinja, ali stav je.
Sam iznosim svoje mišljenje, a ponekad i stavove o kojima se ne može raspravljati.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:43

Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Isukrste raspeti....
Da te nešto pitam, važno mije znati koje je tvoje mišljenje.
Što je hrvatski narod mogao bolje učiniti na završetku WW2?

Ujediniti se.
S kim? Daj to malo šire elaboriraj, ali uzmi u obzir i okolnosti (ondašnju realnost).
Odjebi na prvu fazu i ne trolaj i ovdje.
Smiri živci i ponašaj se dostojno i s poštovanjem sugovornika kad se i ne slažeš s njim.
Samo sam dao drugačije mišljenje, to je sve.
Znam da postavim neugodna pitanja za sugovornika, ali to je dobro i za njega.
Ničije mišljenje nije svetinja, ali stav je.
Sam iznosim svoje mišljenje, a ponekad i stavove o kojima se ne može raspravljati.
Ne iznosiš ti svoje mišljenje, nego propagandu svoje partije.

I pitanja ti nisu neugodna, nego tendenciozno glupa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Eroo 23/9/2023, 16:44

cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.
Ne želim.
Ne želiš pogledati realnosti u oči. To ti je veliki nedostatak.
Dobro, to nisam znao.
A sad odjebi.
Odakle? Od mojeg računala i stola odakle tipkam? Nemoguće.
Imaš lošu percepciju o stvarnosti, to sam ti već bez zle namjere i rekao.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:45

Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
cassa nuowa wrote:
Eroo wrote:
Odgovori mi na ono pitanje, koje sam ti gore postavio! Neželiš? I to je neki odgovor.
Ne želim.
Ne želiš pogledati realnosti u oči. To ti je veliki nedostatak.
Dobro, to nisam znao.
A sad odjebi.
Odakle? Od mojeg računala i stola odakle tipkam? Nemoguće.
Imaš lošu percepciju o stvarnosti, to sam ti već bez zle namjere i rekao.
Ti svoje mišljenje ni nemaš. Ti imaš mišljenje društvenih mreža i svoje partije.
Ti si zadrta osoba koja ni ne želi pomisliti da stvari mogu biti drugačije od nametnutih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Guest 23/9/2023, 16:49

Oglasio se i jedan liptard:

„PiS žrtvuje odnose s Ukrajinom", naslov je komentara novinara i politologa Bartosza Wielinskog u liberalnom dnevniku Gazeta Viborcza u četvrtak (21.09.). On piše o „destruktivnoj politici koja graniči s izdajom".
Prema njegovom mišljenju, spor oko ukrajinskog žita je samo izgovor. „U predizbornoj kampanji PiS ne preza ni pred čim. Da bi mobilizirali svoje birače, Kaczynski, Morawiecki i Duda raspiruju sukob sa susjednom zemljom i potiču antiukrajinsko raspoloženje", piše Wielinski.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krah europejske "solidarnosti" - Page 2 Empty Re: Krah europejske "solidarnosti"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum