ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede - Page 2 Empty Re: Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede

Post by mentalitet 4/6/2023, 23:18

Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:
mentalitet wrote:
vili40 wrote:ništa,zamijenit će bezvrijednu liru kineskim juanom.Bitno je biti suveren i stalno zveckati oružjem i prijetiti.To košta ali nema veze.

Turcima zapad moze popushiti samo ako im daju ili ako unishte onaj plinovod iz Rusije.Za par godina Turska ce biti razvijenija od Njemachke jer svaka ekonomija koja ima jeftine energente je konkurentna i brzo se razvija.Eno Indija ,rast 20% a Europa pad ispod nule,chak i sjebana Srbija ima veci rast od nje a zashto,pa rekoh,jeftini energenti i da vidish kako cvate cvece i u nashe preduzece:::))No vama hrvatima je badava objashnjavati jer ste glupi i tupi ko kurac na traktoru.Uostalom,shto vas boli kurac vi ste ionako sva jaja stavili pod jednu kvochku.Nema shto,pametni za popizdit.

Dodushe,sad ce vam turski traktori i bageri biti jeftiniji jer chujem da se prodaju u Hrvatskoj kao halva.Moj dobar frend sarajlija,musliman kupio kucu u Turskoj na moru u ogradjenom naselju gdje sve vrvi od schwaba,schwedjana i inih europljana pa me zove na godishnji tamo .Mozda se i predomislim da vidim shto to toliko privlachi schwedjanke ,kanadjanke,schwabice .Vjerovatno dobar turski kurac pa da i ja utrpam svoj od ovih malih 30 cm :::)))
Alo kretenčino u srbiji je plin 35,97 eura po mWh, u europi i kod nas je 23,50 eura...  Daj si lupi šamar, kad već nemaš muda stresti se u glavu tu mutavu
On je glup ko kurac, jučer sam mu to morao i crtati i samo je korak falio do bojica.

Ja ne znam koja je tebi pichka materina sa tim bojicama a sada cu ti napisati iako sam mislio da je ruzno otkrivati tko si i shto si u stvarnom zivotu.Dakle,po vashim kucama visi stotine mojih slika koje imaju neke veze sa hrvatskim nacionalnim bicem ,a da ne govorim koliko ih je po svijetu,tako da nepismeni idiote prestani sa tim djechijim forama o boji da ti ne bi odrzao jedno predavanje o toj temi i opet bi me optuzio da ja ne razumijem nishta o tome iako sam klarificiran jer sam se na tome polju dokazao a ti si samo prochitao negdje da postoje bojice i onda se shutash tom rijechi misleci da cete netko shvatiti kako si pismen i educiran.Ajd dobro,mozda si neki zagorski selak koji se bavi naivom u shto sumnjam jer josh ni jednog zagorca nisam sreo da je glup kao ti.Problem je u tome majmune shto ste niza bica koja si umishljaju da se kuze u neshto a ni shupak nakon sranja ne znaju obrisati nego to radite prstima ostavljajuci tragove govana po zidovima pa mislite da su to bojice.Mrsh u kucicu i kevci tamo svojoj zeni.::::))

mentalitet

Posts : 5213
2020-07-05


Back to top Go down

Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede - Page 2 Empty Re: Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede

Post by Šandor Winnetou 5/6/2023, 04:43

GSKK

_________________
Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede - Page 2 Empty Re: Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede

Post by RayMabus 7/6/2023, 14:46

Turska lira pala je na novu rekordno nisku razinu. Nastavila je pad u odnosu na američki dolar otkako je predsjednik Recep Tayyip Erdogan započeo svoj treći mandat. Lira je u danas oslabila za više od 6 posto, dosegnuvši 23,15 u odnosu na dolar. Turska valute je od imenovanja nove vlade gospodina Erdogana pala za dodatnih 8%.

Od početka godine je oslabila za oko 20 posto. Vanjski ekonomisti kažu da lira pada zbog Erdoganovog inzistiranja na održavanju niskih troškova posuđivanja kako bi se potaknuo rast, unatoč snažnoj inflaciji. Ova ekonomska politika je u suprotnosti s konvencionalnim ekonomskim pristupima koji pozivaju na više kamatne stope kako bi se ukrotila inflacija.

Turska lira slabi na početku Erdoganovog novog mandata
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede - Page 2 Empty Re: Turska lira pala blizu povijesnog minimuma nakon Erdoganove pobjede

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum