ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 9/4/2023, 17:24

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare 19861012tmdjurovsm-460x0

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare 19861012tmelzner1-460x0



[size=31]Milko Đurovski, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Partizana, dao je jedan intervju za [size=31]"Glas Srpske"[/size] u kom je još jednom pričao kako je Marakanu zamenio Humskoj![/size]






[size=31]Međutim, i pored toga što je nosio crno-beli dres, Milko je priznao da je i kao igrač Partizana uvek navijao za Zvezdu.[/size]
[size=31][size=31]Zvezda je za mene svetinja[/size], ali Zvezda do 1991. godine. Mene je Zvezda “napravila” zbog nje ste i došli ovde, jer me je ona stvorila. [size=31]Obožavam Zvezdu.[/size] Moraš da shvatiš, u bivšoj Jugoslaviji, ako igraš za Zvezdu to je vrh ne moraš za nikog više, kakav Real Madrid, kakvi bakrači... Garantujem ti da bi mnogi Španci, Italijani, nebitno, sve dali u to vreme da igraju za Zvezdu - rekao je Đurovski i dodao:[/size]
[size=31]- Dok postoje Zvezda i Partizan uvek će se pitati zašto sam to uradio. Ima svega tu, ali najviše ima u tome što sam bio drugačiji. Tada me nisu pare zanimale. Dinamo mi je davao kuću na Pantovčaku. Hteo sam da me pamte, tako sam tad razmišljao. Uvek je bilo u Zvezdi tada, dođe igrač sa strane i njemu sve daju, a naša deca neka sačekaju. [size=31]Kada je u pitanju navijanje u derbiju, uvek navijam za Zvezdu.[/size] Evo recimo, u ono vreme kada sam igrao u Partizanu, kad se završi utakmica, ako smo igrali u isto vreme, uvek sam pitao šta je uradila Zvezda. [size=31]Okoreli sam zvezdaš i ne mogu da navijam za Partizan.[/size] Bio sam četiri godine u Partizanu pa mi je i on drag, ali ne može to da se meri koliko volim Zvezdu.[/size]

[size=31]Otkrio je Đurovski i šta se sve dešavalo kada je trebalo da pređe u Partizan iz Zvezde.[/size]

[size=31]- [size=31]Bio sam u Pragu 15 dana i čekao da mi prebace lovu ovi iz Partizana.[/size] Sa mnom je tada bio samo jedan Mile Fosna da mi sredi taj novac, a bio je još jedan njegov prijatelj koji me je kao čuvao. Posle smo bili u Titovim lovištima u Osijeku. Onda sam se vratio u Beograd i prvi dan sam otišao u Zvezdu da se pozdravim sa svima. Bili su Cvele (Vladimir Cvetković) i Džaja (Dragan Džajić). Oni me gledaju. Cvele će odmah: “'Aj, sedi da se dogovorimo. Koliko ti oni daju, mi ti damo duplo”.[/size]
[size=31]- Nisu verovali kad sam im rekao da sam došao da se pozdravimo. Onda se Cvele opet nadovezao: “Mi bismo ti dali duplo, ali sve lažne pare hahahah....” [size=31]Ovi iz Partizana su čuli gde sam i kreće jurnjava. Diže se policija[/size]. Posle toga su me uzeli i nisu puštali do ujutro i prvi sam potpisao. Odem posle u Zemun i zaspim. Probudim se oko pola osam i pročitam u novinama, a ono piše - “Milko Đurovski potpisao za Partizan!” Ja ne verujem, a onda rekoh: “Au?!” Nisam sebi verovao dok nisam potpisao i onda je bilo gotovo.[/size]
[size=31](Telegraf.rs)[/size]


[size=31]https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3659284-djurovski-bio-sam-4-godine-u-partizanu-ali-zvezda-je-za-mene-svetinja[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 9/4/2023, 17:28

Klasa Piksija, Susica, Savicevica, Mijatovica. Bio vizija buducnosti, nakon njega su dosli svi ostali i sadasnje vreme. On se pre oko 35 godina, prodao za novac, bukvalno. Bio ispred vremena a realno tacno za Zvezdu , kakav bre Real Madrid, oni i sada zive od banaka, prodaje dresova i TV prava. Mi ni od toga.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 9/4/2023, 17:53

Bio je i ispred politicara, on simbolizuje velicinu Crvene Zvezde, sto je tacno, Arigo Saki je u svojoj Autobiografiji, jedino Zvezdi posvetio nekoliko stranica, koliko se divio. Pored svega toga, Milko je prodao Zvezdu za pare a zatim i politicari narod i drzavu za pare.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 9/4/2023, 21:14

Arrigo Sacchi: Stojim u Beogradskom Hotelu, gde su bile i Sudije, vidim Predsednika Crvene Zvezde, kako vodi lepe devojke sudijama.  


Lopta usla u gol, ali Sudija nije hteo to da vidi, prvi put sam hteo nekoga da ubijem. 

https://m.calciomercato.com/news/milan-sacchi-il-presidente-della-stella-rossa-porto-delle-ragazz-75961
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 9/4/2023, 21:17

Izgleda su devojke bile lepe a kasnije je taj model primenio i Berluskoni. Zvezda je do 1992 nekako funkcionisala, uz kurve ili bez njih a da ih se niko nije ni setio, osim Ariga Sakija.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by jastreb 10/4/2023, 15:29

Onda se igrao nogomet.

Milko pogađa i moje misli.

danas se nogomet srozava na svim nivoima. Od seoskih klubova do reprezentacije.

Više Nijemc ne može za Elfe reći "to je moja reprezentacija",a kamo li Španjolac za Real da je njihov,ma ni madridski,a kamo li španjolski klub.

Vidim ove hrvatske niže ligaše. nekad se to išlo pogledati jer su u timovima igrali domaći dečki ,a sad ne da je domaći momak rijetkost poput bijelca u NBA 80-tih,,nego su i Hrvati postali raritet,pa i u seoskim klubovima igraju crnci,latinosi itd itd.

Sve je to postalo drek.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by vuksadinare 10/4/2023, 19:56

volem zvezdu kao oci svoje nisu mi bitne pare ali otisao sam u partizan..ljutog rivala zvezde..i on je malo veci serator..opcenito tim makedonskim igracima fali neka kvaka u glavi..jedini od njih sa vecim IQ je bio vasil ringov...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by jastreb 10/4/2023, 20:04

vuksadinare wrote:volem zvezdu kao oci svoje nisu mi bitne pare ali otisao sam u partizan..ljutog rivala zvezde. 
Trebao je preći u Rijeku,ali mu nisu dali što je tražio.

200.000 DM i privremeni stan.

Danas ta svota izgleda smiješna kad je i onaj mulac od 15 g. "vrijedan" millijun eurona,.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by vuksadinare 10/4/2023, 20:22

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:volem zvezdu kao oci svoje nisu mi bitne pare ali otisao sam u partizan..ljutog rivala zvezde. 
Trebao je preći u Rijeku,ali mu nisu dali što je tražio.

200.000 DM i privremeni stan.

Danas ta svota izgleda smiješna kad je i onaj mulac od 15 g. "vrijedan" millijun eurona,.
trebao je on k prijeci..imao je sve dogovoreno sa partizanom..pa sjecam se kad je prelazio iz zvezde u partizan..inace ti fosili poceli pricati bedastoce...cast izuzecima...poput zlatka vujovica,savicevica,zajeca...ostali zapeli u nekom svom svemiru
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by jastreb 11/4/2023, 19:38

vuksadinare wrote: 
trebao je on k prijeci..imao je sve dogovoreno sa partizanom. 
Naći ću negdje Novi list iz 86.koji piše o tome. Imam kući,pa ću ti okačiti.

Milko je jedino želio što prije otići iz Zvezde.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 11/4/2023, 21:57

Mozda je Milko Djurovski znao da ce mu ga zavuci sa Marakane, pa po onom nepisanom pravilu, bolje ja njima, nego oni meni. On je verovatno znao nesto vise a to nece reci. Kada je on otisao, oni su doveli Piksija kasnije ili su vec doveli. Znao je verovatno glasine da ce ga dovesti, jer je on otisao otprilike taj neki period. Doveden Piksi a zatim i Savicevic. Piksija su pustili u Marselj, greska Veka. Piksi je bio Maradona, dogovorio sa Berluskonijem za Milan, dao potpis Marselju, klasican Balkanski mentalitet. Tamo u Marselju i nije bio bas odmah Zvezda, sjebao i koleno. Ispao je glup, ali to je fudbaler. Igra Marselj protiv Zvezde, trener im jos gluplji, uveo Piksija pri kraju. Ucinio nam uslugu, jer da ga je uveo ranije, spakovao bi nas ko Fedex Paket. Usao Piksi, oni vec izgledaju ko mocan tim, vrti Pikseta one nase i probija po levoj strani. Bio je previse jak, Savicevic i ostali su mogli samo da mu traze autogram i da se slikaju. Naravno, jedina greska Piksija, bila je ta oko Marselja. Da je dosao u Milan, mozda bi bio Pele. Marselj klasican mafijaski novokomponovani tim, uhapsili kasnije Tapija a skoro ga i pretukli u kuci. Milko je verovatno znao za Piksija i napravili su tako da kao ne ispadne gubitnik, vec ode sam u Partizan i napravi mesto Piksiju. Tako napravili mesto Savicevicu, ali on i Piksi, nisu za poredjenje. Tada si imao te glavne igrace da nadjes, sada gledas istorijske slike. Danasnji nemaju te karakteristike kao nekad.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 11/4/2023, 21:59

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
trebao je on k prijeci..imao je sve dogovoreno sa partizanom. 
Naći ću negdje Novi list iz 86.koji piše o tome. Imam kući,pa ću ti okačiti.

Milko je jedino želio što prije otići iz Zvezde.


Tacno, verovatno je Piksi bio razlog. Nece to nikad reci, ali verujem da je upravo to i da nije izdao, vec je morao. Danas raspad igrac ode gde hoce, tada toga nije bilo. Danas takve igrace na Planeti i da trazis, neces ih naci.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 11/4/2023, 22:02

Evo i ova druga slika, Piksi tu, Milko u Partizanu. To je ono sto govorim a neki su plakali i dalje ga nazivaju izdajnikom. Ljudi su naivni.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by vuksadinare 12/4/2023, 13:11

djurovski nikad u rijeku ne bi presao..to je nonses...tada veliki igraci bi izabrali onda klubove velike cetvorke iz mnogo razloga ne samo love..lakse se bilo prodati vani..reprezentacija...sto bi on u rijeci radio..koja tada prakticno drzala poziciju zlatne sredine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by jastreb 12/4/2023, 20:22

vuksadinare wrote:djurovski nikad u rijeku ne bi presao..to je nonses...tada veliki igraci bi izabrali onda klubove velike cetvorke iz mnogo razloga ne samo love..lakse se bilo prodati vani..reprezentacija...sto bi on u rijeci radio..koja tada prakticno drzala poziciju zlatne sredine
Rijeka je te sezone igrala u kupu Uefa i borila se za 2-3 mjesto. Bila i u finalu kupa. Kazem ti da imam negdje N.list koji pise o tome.

Rijeka je bila jedini klub izvan velike cetvorke koji je dovodio zvucna pojacanja sa strane.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by vuksadinare 12/4/2023, 20:48

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:djurovski nikad u rijeku ne bi presao..to je nonses...tada veliki igraci bi izabrali onda klubove velike cetvorke iz mnogo razloga ne samo love..lakse se bilo prodati vani..reprezentacija...sto bi on u rijeci radio..koja tada prakticno drzala poziciju zlatne sredine
Rijeka je te sezone igrala u kupu Uefa i borila se za 2-3 mjesto. Bila i u finalu kupa. Kazem ti da imam negdje N.list koji pise o tome.

Rijeka je bila jedini klub izvan velike cetvorke koji je dovodio zvucna pojacanja sa strane.
jedno je zelja drugo stvarnost..da je htio u rijeku dosao bi...iz beograda ocito nije htio ici ...a ne vjerujem da su mu opcije bile rad ili galenika ..dakle ostao je samo partizan..i ti svasta mozes popusiti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by vuksadinare 12/4/2023, 20:54

inace ti makedonski igraci su samohvalisavi..nerealni..i tupavi ponajvise
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 13/4/2023, 08:10

Bilo ih je dobrih u Jugoslaviji, Bosanaca takodje, zatim Crnogoraca. Slovenci preko Partizana nesto, kasnije pokazali vise, sada trenutno nista. Jugoslavija je bila jaka za fudbal, pojavi se iz nekog sela i dribla, probija. Danas toga nema, slabe lige, ljudi se ne pale vise na fudbal kao nekad. Mladima veci uzori kriminalci, nego fudbaleri. Treneri su losi, bili i ranije, samo oni na terenu individualnim akcijama pokrivali neznanje. Trener treba sematski da organizuje fudbal a takvih neces naci, gleda sta igraju i pravi se pametan, to ces naci.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by jastreb 13/4/2023, 17:46

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:djurovski nikad u rijeku ne bi presao..to je nonses...tada veliki igraci bi izabrali onda klubove velike cetvorke iz mnogo razloga ne samo love..lakse se bilo prodati vani..reprezentacija...sto bi on u rijeci radio..koja tada prakticno drzala poziciju zlatne sredine
Rijeka je te sezone igrala u kupu Uefa i borila se za 2-3 mjesto. Bila i u finalu kupa. Kazem ti da imam negdje N.list koji pise o tome.

Rijeka je bila jedini klub izvan velike cetvorke koji je dovodio zvucna pojacanja sa strane.
jedno je zelja drugo stvarnost..da je htio u rijeku dosao bi...iz beograda ocito nije htio ici ...a ne vjerujem da su mu opcije bile rad ili galenika ..dakle ostao je samo partizan..i ti svasta mozes popusiti...
Ja ti kažem šta je pisalo u Novom listu.

Nisu pristali na njegov zahtjev i otišo je u Partizan.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Serbinho-3 14/4/2023, 09:23

Milko bi otisao bilo gde za pare, samo sto se nisu skupili da prikupe novac. Da su dali po neku marku, dosao bi u Rijeku. Zvezda je dovodila Piksija i on je bio slobodan. Moj model za ex-YU klubove bi bio kupovina igraca od strane javnosti. Investicija, gde bi se prodajom zaradjivalo ili gubilo. Igrac kosta 5 miliona eura, ponude ga na trzistu ili trziste trazi igraca a klub odluci. Tako niko ne moze da se zali, svi ste bili u prici. Klub bi delio i procenat od zarade na osnovu rezultata u Evropi. Igrac kosta 10 miliona, neko 100 eura, neko 1000, neko 10.000 i kasnije ide racunica. Tesko da ex YU klubovi mogu parirati drugima pod ovakvim okolnostima, treba promena.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare Empty Re: Milko Djurovski: Voleo sam ih za sve pare

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum