ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 11 Nov - 17:56

Sad sve ovisi o razini Američke pomoći

Ako žele, Ukrajina bi mogla do ljeta razbucati Rusku vojsku i doći do Moskve.

No do sad su Amerikanci uglavnom bili konzervativni u razini pomoći...

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 11 Nov - 18:16

Ne može razbucati tamo nitko nikoga barem ne u nekim golemim operacijama. Iznenadnim brzim operacijama u kojima izbije panika pa se linije uruše same od sebe te je otpor gotov prije nego je i počeo...to da. Ovdje je odlično što ovaj dio fronte bi trebao biti puno sterilniji što se tiče direktne borbe, te bi se moglo dosta opreme i ljudi prebaciti negdje drugo gdje se može dalje barbare tjerati i uništavati. Ali ništa to neće biti brzo. Sada će Rusi krenuti raditi ono u čemu su najbolji. Gađati civilnu infrastrukturu i općenito sve što običnom narodu izaziva patnju. Čisto malo da i oni pucaju.

Nakon toga kreće valjda opet na neki drugi dio zemlje prebacivanje. Barbari su isto sada gomilu ljudstva oslobodili. Možda i oni sada pokušaju neku novu tragediju napraviti.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 11 Nov - 18:20

MDMiridije wrote:Ne može razbucati tamo nitko nikoga barem ne u nekim golemim operacijama. Iznenadnim brzim operacijama u kojima izbije panika pa se linije uruše same od sebe te je otpor gotov prije nego je i počeo...to da. Ovdje je odlično što ovaj dio fronte bi trebao biti puno sterilniji što se tiče direktne borbe, te bi se moglo dosta opreme i ljudi prebaciti negdje drugo gdje se može dalje barbare tjerati i uništavati. Ali ništa to neće biti brzo. Sada će  Rusi krenuti raditi ono u čemu su najbolji. Gađati civilnu infrastrukturu i općenito sve što običnom narodu izaziva patnju. Čisto malo da i oni pucaju.

Nakon toga kreće valjda opet na neki drugi dio zemlje prebacivanje. Barbari su isto sada gomilu ljudstva oslobodili. Možda i oni sada pokušaju neku novu tragediju napraviti.

Sa dovoljnom količinom ATACMS-a, F-16, Abramsa, PZO, bez problema bi mogli razbucati.

Čak su Ameri do sad slali HIMARS na kapaljku.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Fri 11 Nov - 18:27

kotlic !
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31380
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 11 Nov - 18:28

Hektorović wrote:

Ako žele, Ukrajina bi mogla do ljeta razbucati Rusku vojsku i doći do Moskve.

To ne bi, ali bi do ljeta mogli osloboditi cijelu maticu zemlju uključujući i Krim.
Dobro, možda ne baš do ljeta, ali do jeseni definitivno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 11 Nov - 18:35

Koliko treba za tranziciju sa miga na F16 vremenski? Prilagodba infrastrukture avionima...obuka dodatnog osoblja? To je godina dana minimum. Tenkove im do sada nisu slali ne vjerujem da će im ih i slati.

Što je u principu pomalo apsurdno. Himars i M270..u principu ista stvar osim mobilnosti...je sam po sebi kudikamo potentnije oružje od tenka i bukvalno oružje koje je okrenulo rat. I to ono par desetaka komada je sve preokrenulo. Ovi idioti jednostavno nemaju s čime kontrirati tome. Što se tiče nekih golemih operacija to je jako kompleksnije i dobro je da Ukraince niti ne interesira ništa van vlastitih granica i na tome trebaju stati. Samo ovih kučkinih sinova trebaju poubijati što je više moguće da im slična sranja više u budućnosti ne padaju na pamet.

Problem s tenkom je više u tome što isti dođe kao simbol nego nekakva prava vrijednost samoga tenka na bojnome polju, pogotovo danas. Jebeš i Abrams ako dođe u osnovnoj varijanti bez nabildanog oklopa, a opet ako dođe nabildan zapet će na ravnici. Mislim super bi bilo da su im dali sve što se mene tiče. Ili podržavaš nekoga skroz ili nikako. Mene je zaprepastilo kad su im dali i Himars iskren da budem. Sve ovo ostalo...stinger,javelin...nisu to nove stvari ali ovo, ovo je zadnji krik mode tj rakete koje su im dali. A i švabi s mobilnim iris-t i tu je neka gadna igra bila u pitanju jerbo je sustav bio napravljen za egipat.

Sve je ovo super ali nije još ni blizu gotovo. Barem stoka s ove strane teško može više ugrožavati kopnenim putem i Odesu i generalno taj dio države. Sada lijepo ih odjebat odmah po pitanju vode i presjeći po pola lijepo do mora...ako je ikako moguće.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 11 Nov - 18:35

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:

Ako žele, Ukrajina bi mogla do ljeta razbucati Rusku vojsku i doći do Moskve.

To ne bi, ali bi do ljeta mogli osloboditi cijelu maticu zemlju uključujući i Krim.
Dobro, možda ne baš do ljeta, ali do jeseni definitivno.

Puno brže. Ovih 20.000 što je uteklo sa Hersona je de facto jedino što je ostalo od predratne profesionalne Ruske vojske.

Sa dobrim ofenzivama preko zime Ukrajina može i prije proljeća prisiliti Ruse na povlačenje sa Krima.

Sve ovisi o tome što i koliko će dobiti sa zapada...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 11 Nov - 18:43

Hektorović wrote:
Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:

Ako žele, Ukrajina bi mogla do ljeta razbucati Rusku vojsku i doći do Moskve.

To ne bi, ali bi do ljeta mogli osloboditi cijelu maticu zemlju uključujući i Krim.
Dobro, možda ne baš do ljeta, ali do jeseni definitivno.

Puno brže. Ovih 20.000 što je uteklo sa Hersona je de facto jedino što je ostalo od predratne profesionalne Ruske vojske.

Sa dobrim ofenzivama preko zime Ukrajina može i prije proljeća prisiliti Ruse na povlačenje sa Krima.

Sve ovisi o tome što i koliko će dobiti sa zapada...

Možda je moguće i puno brže, ali onda se postavlja pitanje cijene koju je za to potrebno platiti. U ljudskim i materijalnim gubicima vlastite vojske.
Mislim da će Ukrajinci donijeti vrlo racionalnu odluku kakve su donosili i do sada, vojska, ali i političko vodstvo.
Dakle, u ovom slučaju bolje i malo polaganije, ali sigurnije nego brzo sa velikim rizikom da će im se dogoditi gubici koje bi jako teško izdržali, bez obzira što bi druga strana prošla još lošije. Svašta u ovakvom ratu može čak i posve iznenada i neočekivano poći po zlu.
Premda, za neke, dapače, mnoge, su i rokovi koje sam naveo (i koje navodim praktički od početka "specijalne vojne operacije") prekratki.
O onima koji i dalje sanjaju o nepobjedivosti velike oslobodilačke ruske vojske i Putinu koji igra šah u 4 dimenzije (ili kako već se o njemu pisalo još na starom forumu) ovaj puta neću reći niti A.
Sami sebi su i više nego dovoljna muka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Fri 11 Nov - 18:52

Znaci, skoncala i ta prica.
Lijepo me slusaju ukrajinci, a ovaj put bogme i rusi:)
Masa uvazenih analiticara, strucnjaka, generala opet u nista.
Te novi staljingrad, te nece dati rusi, te krvava bitka, a onda price tipa mozda bude zamka:)
Pa branit ce samo grad, pa preobuceni u civile docekat ce i napasti.
Sve neki likovi kao da su u virtualnim igricama.
Vec vidjeno u DR, nista novog.
B-) yoda :coffee
Rusofilima nikad teze, a bit ce jos teze.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18859
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 11 Nov - 18:53

dijagram wrote:
Rusofilima nikad teze, a bit ce jos teze.

Prava patnja im tek predstoji.
U slijedećim desetljećima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 11 Nov - 18:58

Prilaz samome poluotoku je čisti horor. Doslovno grlo široko par kilometara sa jednom jedinom cestom. Nema puno tu manevarskog prostora ili nekakvih bočnih udara itd...tu bi se doslovno moralo ići na to frontalno. Tu s ne znam koliko artiljerije to nije lako izvedivo. Niti ovome koji se brani treba tu ne znam što. Mogu napraviti 10 linija obrambenih u dubinu bez velikog truda.

Doduše da ih se sjebe sa rušenjem energetske mreže, obustavom vode...konstantnim bombardiranjem željezničke i cestovne infrastrukture...rušenjem mosta prema barbarlandu onda im se može života učiniti dovoljno mizernima da krenu razmišljati pomalo o svom životu i prošlosti.

I to sve pod uvjetom da na drugim dijelovima fronte nema prevelikih promjena. S obzirom da su svi prelazi rijeke onemogućeni do takvog scenarija se jedino može doći tako da se probiju kroz Zaporošku regiju ovo što je zauzeto. Što samo po sebi nije nemoguće ali nije ni lagano ostvarivo. Bilo kako bilo stoka neće u Odessu, neće ni u Mikolaiv...Kherson su popušili. S te strane ne mogu ugrožavati ni Krivi Rih ni Zaporožje. Strateški su vjerojatno odustali od svega toga barem za sada.

Ostaje im da ovo transferiraju barbara što je uteklo na neki drugi dio fronte ili da pokušaju nešto opet sa sjevera.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 11 Nov - 18:59

Prilaz samome poluotoku je čisti horor. Doslovno grlo široko par kilometara sa jednom jedinom cestom (Tj ima još jedna ali ta je još gori izbor). Nema puno tu manevarskog prostora ili nekakvih bočnih udara itd...tu bi se doslovno moralo ići na to frontalno. Tu s ne znam koliko artiljerije to nije lako izvedivo. Niti ovome koji se brani treba tu ne znam što. Mogu napraviti 10 linija obrambenih u dubinu bez velikog truda.

Doduše da ih se sjebe sa rušenjem energetske mreže, obustavom vode...konstantnim bombardiranjem željezničke i cestovne infrastrukture...rušenjem mosta prema barbarlandu onda im se može života učiniti dovoljno mizernima da krenu razmišljati pomalo o svom životu i prošlosti.

I to sve pod uvjetom da na drugim dijelovima fronte nema prevelikih promjena. S obzirom da su svi prelazi rijeke onemogućeni do takvog scenarija se jedino može doći tako da se probiju kroz Zaporošku regiju ovo što je zauzeto. Što samo po sebi nije nemoguće ali nije ni lagano ostvarivo. Bilo kako bilo stoka neće u Odessu, neće ni u Mikolaiv...Kherson su popušili. S te strane ne mogu ugrožavati ni Krivi Rih ni Zaporožje. Strateški su vjerojatno odustali od svega toga barem za sada.

Ostaje im da ovo transferiraju barbara što je uteklo na neki drugi dio fronte ili da pokušaju nešto opet sa sjevera.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Fri 11 Nov - 19:46

avatar
melkior

Posts : 17360
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Fri 11 Nov - 19:58

Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
avatar
melkior

Posts : 17360
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Fri 11 Nov - 20:24

STRANKA Ujedinjena Rusija predstavila je ruskom parlamentu nacrt zakona o zapošljavanju maloljetnika. Ako se ovaj zakon usvoji, maloljetnici od 14 do 18 godina za rad više neće trebati suglasnost roditelja ili socijalnih službi, objavili su na svojoj internetskoj  stranici.

"Naši mladi i djeca žele rasti i razvijati se, žele steći radno iskustvo, ali za to ne postoje učinkoviti mehanizmi. Prema istraživanjima, 9 od 10 tinejdžera želi raditi i prije nego što navrše 18 godina, ali to trenutno službeno ne mogu. Zbog brojnih provjera, birokracije i usklađivanja poslodavcima jednostavno nisu isplativi", kazao je Artem Metelev, jedan od zagovornika ovog zakona i predsjednik Odbora za politiku mladih unutar ruskog parlamenta.

Iz Ujedinjene Rusije kažu da će ovaj zakon donijeti niz važnih promjena koje će situaciju u Rusiji promijeniti nabolje. Kažu da će se ovim zakonom smanjiti i opterećenje poslodavaca koji su do sada morali plaćati liječničke troškove maloljetnih radnika, što po ovom zakonu više neće biti obavezno.

"Tijekom razgovora o zakonu s regionalnim i federalnim vlastima svugdje smo naišli na podršku i pozitivan odgovor na promjene. Tema je zaista aktualna, a u društvu već duže vrijeme postoji želja za izmjenama zakona koji se tiču ​​rada tinejdžera", naglasio je Metelev.




kod nas , a saamo smo deklarativno zemlja znanja , 9 od 10 klinaca/roditelja zele skolovanje a ovi tuntle bi klince od 14g. zaposlio bez prava ... sto je sljedece ? tko moze radit moze i ratovat ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31380
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Fri 11 Nov - 20:26

melkior wrote:Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
daj budaletino ne drobi.

eto rusi samo kaj nisu u berlinu.

nato se riješio stare tehnike.

koji ste vi idioti, to je nečitljivo.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 11 Nov - 20:28



Ostaviše i betonske bunkeriće :D
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 11 Nov - 20:29

melkior wrote:Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
Kako to misliš. Ima Nato na tisuće borbenih aviona zapadne proizvodnje, na tisuće i tisuće balističkih i krstarećih raketa, te koliko je HIMARSa /MRLSa Nato proizveo? 1000kom? Ukrainci su ih dobili manje od 40. Industrijski kapacitet nato zemalja je 10-20 puta veći od ruskog. Evo Ukraina u novom paketu od USA će dobiti novih 500 eskalibur granata i pitaj boga koliko stotina ili tisuća GPS projektila za himars. Plus ostalo. Plus Švabe šalju nove projektile za protu zračne sustave. Ukraini čak i odgovara nastavak rata jednostavno oni gomilaju puno više oružja nego što im Rusi mogu uništiti sa druge strane Ruska vojna industrija ne može zadovoljiti niti petinu pa čak i desetinu vojne potrošnje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


veber, Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 11 Nov - 20:30

Zanimljivo

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 FhTmBQJX0AEJs_I?format=jpg&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 11 Nov - 20:34

AssadNaPodmornici wrote:
melkior wrote:Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
Kako to misliš. Ima Nato na tisuće borbenih aviona zapadne proizvodnje, na tisuće i tisuće balističkih i krstarećih raketa, te koliko je HIMARSa /MRLSa Nato proizveo? 1000kom? Ukrainci su ih dobili manje od 40.

Tenkove da i ne spominjemo.
Koliko ih je Ukrajina dobila?
Vrhunskih tenkova zapadne proizvodnje tipa francuskog Leclerca (vjerojatno naš budući main battle tank)?
Dakle, zaista mi je nevjerojatno kako se ove manje više svima općepoznate informacije mogu samo tako zanemariti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 11 Nov - 20:39

AssadNaPodmornici wrote:
melkior wrote:Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
Kako to misliš. Ima Nato na tisuće borbenih aviona zapadne proizvodnje, na tisuće i tisuće balističkih i krstarećih raketa, te koliko je HIMARSa /MRLSa Nato proizveo? 1000kom? Ukrainci su ih dobili manje od 40. Industrijski kapacitet nato zemalja je 10-20 puta veći od ruskog. Evo Ukraina u novom paketu od USA će dobiti novih 500 eskalibur granata i pitaj boga koliko stotina ili tisuća GPS projektila za himars. Plus ostalo. Plus Švabe šalju nove projektile za protu zračne sustave. Ukraini čak i odgovara nastavak rata jednostavno oni gomilaju puno više oružja nego što im Rusi mogu uništiti sa druge strane Ruska vojna industrija ne može zadovoljiti niti petinu pa čak i desetinu vojne potrošnje.

Rekoh, Ukrajincima se uglavnom slalo na kapaljku

Recimo dobili su do sad oko 20tak HIMARS-a, Poljska planira nabaviti 500.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum