ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 23/7/2022, 10:40

abraham wrote:
Eroo wrote:
crvenkasti wrote:
FRANK wrote:
crvenkasti wrote:Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Ukr210

Ukrajinska omladina u Lavovu.
Znaju oni što Ruse najviše nervira.
Ima nade za svijet.
Slava Ukrajinskim.Nacistima.
Zivio Adolf Hitler

On živi u našim srcima.
Moskva:
Proslava 55. godišnjice polijetanja Jurija Gagarina u svemir.
Naravno, fašisti po srcu, i uvrnuti mozgovi vide nešto drugo.
Podsvijest i nečista savjest, jebiga..
kako se stoka pali.... Prvo scenografije iz filme a sad ovo a somovi bez zadrske progutaju mamac. Da mi je biti srbin jedan dan da se odmorim.... Kila jebenog pravoslavnog mozga.....
nacizam se osuđuje dok je ukrajinski dočim to prestaje biti nacizam kada se utvrdi da je to ipak događaj u rusiji. Slično je i sa azov postrojbama koji su nacisti( obrambene postrojbe) dočim su ovi iz vagnera(napadačke postrojbe) sa tetoviranim nacističkim obilježjima majka tereza.
Kako ti ono veliš kila mozga..

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 10:45

crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:
Ringo10 wrote:Citam da UKRAJINA ima 700 000 vojnika pod oruzjem.
Ogroman je to broj. Nije cudo da Rusi napreduju sporo jer imaju 3 puta manje vojnika

danas ih jos par stotina manje... kad pocme novacit po moskvi rat zavrsi

Dosadno je jer su Rusi trenutno na godišnjem odmoru.
Prisilnom.
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 11:14

Ukri im sad sistematski ukidaju i  komunikacije.
Što bi Crvenkasti reka, Rusi idu na prisilni odmor, jer
ponestaje sredstava za "rad".  :)
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Screenshot-3836
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 11:52

Ruski predsjednik Vladimir Putin nedavno je, govoreći o ratu u Ukrajini, izjavio: „Tek smo počeli“. Mislite li da blefira?

Mislim da laže, kao i o mnogim stvarima. Zapadni vojni analitičari koji prate akcije ruskih snaga primijetili su da se Rusija trenutno suočava s vrlo ozbiljnim nedostatkom ljudstva. Osim toga, izgubili su oko trećinu snaga s kojima su prvobitno planirali poraziti Ukrajinu. Procjene ruskih žrtava su neprecizne, ali vjerojatno je da imaju oko 20.000 mrtvih i možda oko 60.000 ranjenih. Povrh toga, tu su i ratni zarobljenici. Za zemlju veličine Rusije, to je zaista prilična vojna katastrofa.

S obzirom na to da su Rusi ostvarili vrlo marginalne uspjehe za dva mjeseca otkako su se počeli fokusirati na Donbas, ja zapravo mislim da oni nemaju mnogo rezervi i da Putin blefira kada kaže da nisu ni počeli.


Fukujama o Ukrajini
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Pirate 23/7/2022, 12:12

Fukujama o Ukrajini, kao da ikog zanima misljenje tog debila, osim naravno debila.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 12:15

Pirate wrote:Fukujama o Ukrajini, kao da ikog zanima misljenje tog debila, osim naravno debila.
Pa bila je rasprava ovdje ( nisam se uključivao u istu ) o tome koliko Rusija ima poginulih ...pa eto izdvojio taj dio razgovora i to je sve.

Ne mislim se ni sad previše baviti nagađanjima koliko imaju poginulih itd jer to je uvik neka srednja brojka a svakako nije baš ni mala tako da nekako mi najbliže ovo od Fukujame procjena. Naravno ta brojka će se povećavati kako sukob i dalje traje itd itd itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/7/2022, 12:29

RayMabus wrote:Ruski predsjednik Vladimir Putin nedavno je, govoreći o ratu u Ukrajini, izjavio: „Tek smo počeli“. Mislite li da blefira?

Mislim da laže, kao i o mnogim stvarima. Zapadni vojni analitičari koji prate akcije ruskih snaga primijetili su da se Rusija trenutno suočava s vrlo ozbiljnim nedostatkom ljudstva. Osim toga, izgubili su oko trećinu snaga s kojima su prvobitno planirali poraziti Ukrajinu. Procjene ruskih žrtava su neprecizne, ali vjerojatno je da imaju oko 20.000 mrtvih i možda oko 60.000 ranjenih. Povrh toga, tu su i ratni zarobljenici. Za zemlju veličine Rusije, to je zaista prilična vojna katastrofa.

S obzirom na to da su Rusi ostvarili vrlo marginalne uspjehe za dva mjeseca otkako su se počeli fokusirati na Donbas, ja zapravo mislim da oni nemaju mnogo rezervi i da Putin blefira kada kaže da nisu ni počeli.


Fukujama o Ukrajini

Rusija je inače poznata kao slabo vojno opremljena država, jel?

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Russian%20military%20parade%20from%20Russian%20government%20site%20hEsi9cyXIgGKyA15lt2Pfwo2bL6kjXgr
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 12:30

Nitko trenutno nije u stanju pokrenuti veću ofenzivu

Rusku ofenzivu na Donjeck nije uspio pokrenuti ni posjet ministra obrane Šojgua. S kroničnim nedostatnom ljudstva, a od nedavno i sa znatno manjom mogućnošću artiljerijske potpore, ruski zapovjednici ne vjeruju da mogu ostvariti znatna napredovanja. Zbog toga radije čekaju da logistika odradi posao i dopremi nove tisuće tona artiljerijskog streljiva nego da krenu u veća ofenzivna djelovanja.

Sa slabljenjem intenziteta borbi i sve jasnijom činjenicom da ni jedna strana nije sposobna pokrenuti veliku, odlučujuću ofenzivu, sve je očitije da će se budućnost Ukrajine odrediti mimo nje. Ukrajinski politički i vojni vrh vidi tsunami oružja, streljiva i druge vojne opreme koju su do sada dobili tek kao obvezu Zapada koji bi morao dati još više.

Prosječni Europljanin, a to znači birač koji svake četvrte godine odlučuje tko će vladati, na to gleda bitno drukčije. U početku je pomoć Ukrajini doživljavao kao dobrovoljnu i poželjnu potporu prijateljskoj državi da se obrani od ničim izazvane agresije. Međutim, to se promijenilo te je sada sve više doživljava kao žrtvu. Žrtvu koja vrlo brzo može postati prevelika.


Putin trenutno ima jednu ogromnu prednost kojom može slomiti Ukrajince
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 12:42

Nevjerojatno precizno...

Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 12:49

crvenkasti wrote:
Rusija je inače poznata kao slabo vojno opremljena država, jel?
Pusti to, nagledali smo se parada i "visoko preciznih" projektila i raketa.
To najbolje vidimo na trenu.
Jedino su im  dobro opremljeni  Čečeni, ostalo je ubibože. Što bi mi rekli - čarapani.
Preciznost oružja užasno loša:  10-12 puta manja od zapadnih.
Vidi se to po onim bezbrojnim rupama po poljima kad nešto žele pogoditi.
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 13:00

Prijevod(odprilike):
Mikolaev,  Mikolaevkskaya Oblast,
Ruske trupe uništile su nekoliko skladišta s raketno-artilerijskim oružjem.
Nigdje ni videa ni foto o uništenom, kao što to vidimo kod Ukrajinaca.
Onda mi se prigovara zašto ne objavljujem ruske podatke.
Bez dokaza? Ne pada mi na pamet.

Primitivna propaganda, pa neka vjeruje ko može.



Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Screenshot-3840
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/7/2022, 13:45

Što im vrijedi ako nešto unište, kad to nisu snimili i stavili na internet? Kao da i nisu.
Glupi Rusi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 15:01

crvenkasti wrote:Što im vrijedi ako nešto unište, kad to nisu snimili i stavili na internet? Kao da i nisu.
Glupi Rusi.
Glup si ti jer im slijepo vjeruješ. Ode im u zrak kompletno zapovjedništvo i primarno skladište oružja i municije,
a onda objave da im je ekspodirala "šalitra". Ne vidim ni da su išta o ovome rekli, na primjer:

Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 15:06

Ima nekih tisuću ruskih vojnika okupatora u nekakvom okruženju tamo kolko čujem.

Srbija ima monopol na granatama SSSR standarda.

Vjerujem da bi Poljska i Rumunjska vrlo rado platile da se ta gamad pobije.

Pokrenite proizvodnju granata 152 mm u zemljama koje su bile iza željezne zavjese.

TO JE NAREDBA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 15:17

JESTE VI SVJESNI TOGA DA AKO JA NEŠTO ODLUČIM

VIDI

OVO SAM IZJAVIO PAR DANA PRIJE NEGO ŠTA JE PAO ONAJ AVION PUN SRPSKOG ORUŽJA U GRČKOJ


by RayMabus Thu 14 Jul - 9:41

Sama njegova izjava kako se cijeli svijet bori protiv Rusa a pri tom totalno zanemaruje to da se sukob odvija u Ukrajini i da je Rusija ta koja je napala Ukrajinu je teški cinizam a onda mrtav ladan predlaže da se pristane na Putinove zahtjeve o komadanju Ukrajine.

Najebat će zbog ove izjave vrlo brzo.

---

Sukob u Ukrajini je svjetski rat u kojem se Zapad bori protiv Rusije uz pomoć ukrajinskih vojnika, izjavio je u srijedu navečer predsjednik Srbije Aleksandar Adem Vuchiqi.

“Trebamo shvatiti da usred svjetskog rata moraju biti odbačene sve priče da se radi o regionalnom ili lokalnom ratu. Cijeli zapadni svijet se bori protiv Rusije preko Ukrajinaca. To je globalni sukob”, rekao je u intervjuu Pink TV sinoć. “Znam što nas čeka. Onog trenutka kada Vladimir Putin bude završio stvari u Sjeversku, Bahmutu i Soledaru, a poslije toga na drugoj liniji Slovjansk- Kramatorsk – Avdijivka, slijedit će njegova ponuda. Ako Zapad ne prihvati ponudu, odlazimo u pakao, a neće je prihvatiti”, rekao je Adem Vuchiqi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 15:20

RayMabus wrote:Ima nekih tisuću ruskih vojnika okupatora u nekakvom okruženju tamo kolko čujem.

Srbija ima monopol na granatama SSSR standarda.

Vjerujem da bi Poljska i Rumunjska vrlo rado platile da se ta gamad pobije.

Pokrenite proizvodnju granata 152 mm u zemljama koje su bile iza željezne zavjese.

TO JE NAREDBA.
TO JE NAREDBA.

ŽELIM IH VIDJETI MRTVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 15:40

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Draghi je također zahvalio Turkiye na ulozi posrednika u deblokadi izvoza žitarica iz Ukrajine.
“Moramo što prije omogućiti izvoz žitarica kako bismo izbjegli humanitarnu i socijalnu katastrofu u najsiromašnijim državama svijeta“, poručio je Draghi.
Podsjetio je da je u tom kontekstu na nedavnom sastanku država G7, generalni sekretar Ujedinjenih naroda Antonio Guterres opisao plan na kojem radi UN, a koji predviđa centralnu ulogu Turkiye.
Ne sviđa mi se ovo jer ovo onda daje veći utjecaj Turskoj ( koja provodi politiku neosmanizma ) na Balkanu.

Nećemo se tako igrati.

IGRAT ĆEMO SE OVAKO :

Turska je u subotu objavila da je "zabrinuta" zbog ruskih napada na ukrajinsku luku Odesa dan nakon što su Kijev i Moskva u Istanbulu potpisali sporazum o obnovi ukrajinskog izvoza žitarica, dok je Rusija turskoj strani negirala svoju umiješanost.

"Činjenica da se takav incident dogodio odmah nakon sporazuma koji smo jučer postigli... zaista nas zabrinjava", rekao je turski ministar obrane Hulusi Akar.

Turski ministar pozvao je sve strane da nastave suradnju oko opskrbe žitaricama.

Akar je kazao i da su ruski dužnosnici rekli Ankari kako oni nemaju ništa s napadom na luku u Odesi.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/turska-zabrinuta-zbog-ruskih-napada-na-odesu-moskva-tvrdi-mi-nemamo-nista-s-tim-15226374




A USPUT MARIO DRAGI JE U MEĐUVREMENU ODLETIO.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 15:41

JEL VAM JASNO TKO SAM JA ?

NIJE

NIJE VAM JASNO

OBJASNIT ĆU VAM

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 16:13


Prije 11 minuta
Ukrajina: Pogodili smo glavnu rusku opskrbnu rutu
Ukrajina tvrdi da je pogodila most u okupiranoj crnomorskoj regiji Herson - ciljajući na ključnu rusku opskrbnu rutu. Kijev je objavio da se priprema za veliku protuofenzivu.

U udaru je pogođen most Daryivskyi preko rijeke Ingulets koji se koristi za opskrbu ruskih trupa, nekoliko dana nakon što je pogođen glavni most preko obližnjeg Dnjepra, rekao je savjetnik guvernera Hersona.

"Svaki most je slaba točka za logistiku i naše oružane snage vješto uništavaju neprijateljski sustav. Ovo još nije oslobađanje Hersona, već ozbiljan pripremni korak u tom smjeru", rekao je Serhiy Khlan.

Zamjenik čelnika ruske regionalne vlasti rekao je da je most pogođen sa sedam raketa iz topničkih raketnih sustava visoke mobilnosti (HIMARS) isporučenih sa Zapada, objavila je ruska novinska agencija TASS.

Unatoč tome, tvrdi da je most još uvijek u uporabi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/7/2022, 16:15

Zaboravio sam spomenit a pošto je Rusija jučer i službeno stavila Hrvatsku na listu neprijateljskih država ( zamisli oni napadnu drugoga pa onda sastavljaju listu neprijatelja koji su protiv toga ) da svaki ruski vojnik kojeg se uhvati na tlu Ukrajine mora biti ovjeren metkom u glavu na licu mjesta.

Nema zarobljenika i nema preživjelih.

SVE IH ŽELIM MRTVE.

MRTVE DA MRTVIJI NE MOGU BITI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 23/7/2022, 19:01

Jes vruće, pa velim da malo rashladim atmosferu... :)

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Screenshot-3842

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum