ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 7/7/2022, 15:31

Pirate wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Pirate wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:Evo Ukri preprodali Rusima francuske haubice Cezar
Kostaju 7 milijuna dolara komad a oni ih prodavali za 120 tisuca
Eto vam Ukri jebali vas oni.

Teško ti pada što masiraju Ruse a?

Masiraju? Yoda ti kao da si u paralelnom svijetu? Najznacajniji poduhvat im je osvajanje zmijskog otoka na koji se ne smiju ni iskrcat i udaranje po perifernim skladistima municije kojima pridajes takav znacaj kao da su pred Moskvom i konacnom pobjedom. Pritom si umanjivao znacaj RU udara po UKR vojsci do te mjere kao da nema efekta, a ovi im potukli sve zivo, od skladista, areodroma, luka, zelj. Stanica do komunikacijskih centara i dr. Ispada da Ukrima nista od toga ne treba s obzirom da ih nije ni najmanje omelo u akcijama, o samim gubicima i da ne pricam, po tebi ispada da Ukrajinke stancaju djecu na traci pa na svakog izgubljenog dodju tri nova iako ih zapravo u stvarnom svijetu zapravo love po bazenima.

Tebe i Eru ceka jos jedna sirijska epizoda a kako je krenulo, kraj rata u Ukrajini bi mogao biti i kraj ovog foruma.
sve si točno rekao, to što su stukli Ukraincima , međutim unatoč svim tim udarima, evo Rusija proglašava "operativnu pauzu".. 


Ukrainski gubici su strahoviti, Ruski gubici su također strahoviti.. da je Putin znao da će biti desetina od ovoga što se događa trenutno, nema šanse da bi pokrenuo rat..

a to što ginu Ukrainci, ginu i Rusi, ne znam šta da kažem? ako puste da ih Rusi "osvoje" onda su svakako nestali.. ovako se brane i mlate.
možemo mi govoriti "ovo-ono" "gine im mladost nema ih puno" , sve to stoji, ali to je ono što su Ukrainci izabrali. 
Čak i oni Ukrainci koji se "odbijaju boriti" , svi naglašavaju da se žele boriti, ali da im je loša komanda, organizacija, itd.. dakle očito su nabrijani na rat. Čak i ankete pokazale da većina UKR podržava nastavak rata s Rusijom, jer su uvjereni(sa pravom) da recimo ako RUsima daju osvojen teritorij, ovi će se samo "pregrupirati" i onda za godinu dvije nastaviti dalje osvajanje i razaranje. 
 
što se tiče svih tih "loših nataliteta", sve je to normalno kroz ljudsku povjest, imao si dosta perioda kada bi natalitet skočio i pao naglo.. 

neka se desi neka ekonomska kataklizma( a mogla bi lako) , dolazi do totalne promjene mindseta, mjenjaju se i neke druge stvari, natalitet itd..

Pitanje je koliko su to ruski gubici strahoviti, necu licitirati sa brojkama posto ih nemam ali svakako mislim da su nekoliko puta manji od ukrajinskih iz par razloga. Prosto su Rusi desetak puta ispucali vise granata od Ukra, Ukri su  mogli nanijeti vece gubitke pri obrani na utvrdjenim mjestima i odnos profija kod Ukra i kod Rusa, gdje mislim da je broj profija kod Rusa nekoliko puta veci srazmjerno ruskoj velicini i iskustvu njene vojske u prethodnim ratovanjima, sto je od ogromnog znacaja.

Pogledaj si samo na youtubeu ona dva SASovca na airsoftu gdje sami potaracaju 50 amatera, slicno je bilo u Ukrajini kad su dva wagnerovca zarobili 8 ukra vjv teritorijalce.

Nastavak dovrsim kasnije dok zavrsim sa poslom.
što se tiče gubitaka UKR i RU vojske idemo sljedeće. 
naravno svetac citira Rusko ministarstvo obrane, safet citira UKR ministarstvo obrane. i jedni i drugi su totalno netočni.. da su točne informacije RU MOD , fronta bi opet bila kod Kijeva a da su točne informacije UKR MOD fronta bi bila kod Rostova na Donu. --- ostaju razne procjene . 
Što se tiče artiljerije. RU ima jednostavno više granata i topova(iako zadnjih par dana zbog djelovanja na RU logistiku gledam one analize satelitskih explozija po fronti, praktički na istoku situacija više nije 10 :1 ili 20: 1 nego cca 2:1 ili 1.5:1 u korist RU, i Ruski blogeri te Strelkov govore o nestašici streljiva za granate). Što se tiče Herson fronte, tamo čak i UKR artiljerija ima nešto više udara. 

Dalje, UKR artiljerija iako je bila slabija (barem na krajnjem istoku zbog logističkih problema), je bila pun kurac preciznija i bolja.  UKR artiljerija je jednostavno bolja , ne mislim na kvalitetu topova, nego na ljudstvo i managment sistem, Ukrainci su razvili svoj sustav upravljanja informacijama, gdje praktički imaju live-feed i djeluju doslovno u roku par desetaka sekundi kada lociraju metu.  Tu su čak i Ameri ostali impresionirani. Svi Ruski blogeri govore da im najveće gubitke nanosi UKR artiljerija. Deki Berić na svakom videu priča o gubicima koje im nanosi UKR artiljerija čak i jučer spomenuo. 

E što se tiče ukupnih gubitaka, najbolji izvor što mi smrtnici možemo dobiti jest - - 
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

Ponavljam ovo su dokumentirani gubici, nisu konačni (ne snimi se sve videom ili ono što uroka artiljerija u pozadini osim ako ne procure snimke). 
RU je izgubila 4600 komada teške tehnike, a UKR 1200komada.  za svaki komad željeza ima dokumentacija , slika gdje je nastala i kada itd. provjeravaju se duplikati i sve ostalo. 

Dakle prema ovome je 4vs1, u "korist Ukrainaca".  Evo danas je izašla hrpa videa o uništavanju RU tehnike, i jučer izašla itd. Ne izlazi toliko obrnuto, što ne znači da ih nema. 
Dakle nikako ne može biti da Ukrainci imaju "višestruke gubitke" ako ono što ekipa ozbiljno proučava imaš 4vs1 u korist Rusa(ponavljam nije savršena brojka ali to je dokumentirano sa slikom/videom). 

Ti omjeru granatama 20:1 ili 10:1 , su bili samo na krajnjem istoku fronte, Lisičnjask/SjevernoDonjeck/Zolote , na drugim djelovima fronte omjer je bio 1:1 , ili max 1.5:1 ,2:1 u korist Rusa , danas više nije niti to.. sa naglaskom da je UKR artiljerija zbog nadmoći u broju dronova, i obuci bolja. 

Što se tiče profića Ruske vojske, i nemaju ih toliko, i velik postotak njih je izginuo u prvih par tjedana rata kada su su se zabijali.. 
a UKR je imala pa profesionalnu vojsku od 200 000 vojnika i to prije rata, što je veći broj profića nego RU kopnena vojska.. 
jedni i drugi su potrošili velik dio bazena od profesionalaca i ovise o sirovoj mobilizaciji

što se tiče prethodnog iskustva, imali su iživljavanje nad kozojebima u Siriji, nad jadnim gruzijcima , čečenija je daleko.. Ukrainci su recimo učili na porazima koje im je Ruska vojska(ne pobunjenici oni su šaka jada) nanjela 2014 i 2015 godine u dvije intervencije.. recimo RUsi im nisu napravili niti jedan ozbiljan kotao(izuzev Mariopol gdje su ovi asevi ostali namerno)

AssadNaPodmornici

Posts : 21836
2018-06-14


Pirate likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 7/7/2022, 15:39

Pirate wrote:
Pitanje je koliko su to ruski gubici strahoviti, necu licitirati sa brojkama posto ih nemam ali svakako mislim da su nekoliko puta manji od ukrajinskih iz par razloga. Prosto su Rusi desetak puta ispucali vise granata od Ukra, Ukri su  mogli nanijeti vece gubitke pri obrani na utvrdjenim mjestima i odnos profija kod Ukra i kod Rusa, gdje mislim da je broj profija kod Rusa nekoliko puta veci srazmjerno ruskoj velicini i iskustvu njene vojske u prethodnim ratovanjima, sto je od ogromnog znacaja.

Pogledaj si samo na youtubeu ona dva SASovca na airsoftu gdje sami potaracaju 50 amatera, slicno je bilo u Ukrajini kad su dva wagnerovca zarobili 8 ukra vjv teritorijalce.

Nastavak dovrsim kasnije dok zavrsim sa poslom.
U pitanju je tvoj moral i dignititet, a sve drugo je za ovaj forum nebitno.
Naći i jednu riječ odobravanja za barbarsko uništavanje jedne europske države
i naroda...malo je reći da to može samo uvrnut mozak i osoba neupitno
lošeg karaktera i morala. Tko će na kraju biti u pravu, ja, a hoću, jamčim godinama moga iskustva,
ili ti, to je sasvim nebitno. Važno je biti svoj u svakom trenutku. Samo tada se možeš nadati
ispravnom završetku. Iz povjesti znamo da je uvijek bilo tako...Jedna pobjeda ne znači i dobijen rat.
Eroo
Eroo

Posts : 78078
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 7/7/2022, 16:13

Rusi moraju istjerali Ukre iz Avdijevke odakle Ukri neprestano granatama ubijaju civile i djecu Donbasa
Jucer su troje djece ubili
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 7/7/2022, 16:21

Ringo10 wrote:Rusi moraju istjerali Ukre iz Avdijevke odakle Ukri neprestano granatama ubijaju civile i djecu Donbasa
Jucer su troje djece ubili
Ajde jedi rake govnare led te jebo mutavi, pogledaj šro su rusi napravili ukrajinskim gradovima i koliko su civili pobili. Nije ni čudo što te tjeraju sa različitih foruma kao bijesnog psa kad si baš ogavan u svojim idiotarijama.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 7/7/2022, 16:30

Pizdis, pizdis...
Samo pizdi debilcino
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 7/7/2022, 16:32

Ringo10 wrote:Pizdis, pizdis...
Samo pizdi debilcino
Nisam ja taj koji sanja o otimačini tuđeg nego ti, ti si stoka krupnog zuba i tebe otjeraju sa svih normalnih foruma a ovdje egzistiraš samo zato jer smo jedan od najliberalnijih foruma pa se trpe tvoja sranja  budaletino ogavana.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 7/7/2022, 16:36

Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:Pizdis, pizdis...
Samo pizdi debilcino
Nisam ja taj koji sanja o otimačini tuđeg nego ti, ti si stoka krupnog zuba i tebe otjeraju sa svih normalnih foruma a ovdje egzistiraš samo zato jer smo jedan od najliberalnijih foruma pa se trpe tvoja sranja  budaletino ogavana.
Stavi ga na ignore ako ti ga se ne čita. Meni je on na ignoreu otkako je počeja ovi rat i onda ako mi ga se čita pogledam a ako ne ne vidim ga. I to ti je cila filozofija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 7/7/2022, 16:38

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:Pizdis, pizdis...
Samo pizdi debilcino
Nisam ja taj koji sanja o otimačini tuđeg nego ti, ti si stoka krupnog zuba i tebe otjeraju sa svih normalnih foruma a ovdje egzistiraš samo zato jer smo jedan od najliberalnijih foruma pa se trpe tvoja sranja  budaletino ogavana.
Stavi ga na ignore ako ti ga se ne čita. Meni je on na ignoreu otkako je počeja ovi rat i onda ako mi ga se čita pogledam a ako ne ne vidim ga. I to ti je cila filozofija.
Pa ne čitam ga, no sada sam pogledao i vidim da piše svinjarije koje pas s maslom ne bi pojeo,

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 7/7/2022, 16:42

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:Pizdis, pizdis...
Samo pizdi debilcino
Nisam ja taj koji sanja o otimačini tuđeg nego ti, ti si stoka krupnog zuba i tebe otjeraju sa svih normalnih foruma a ovdje egzistiraš samo zato jer smo jedan od najliberalnijih foruma pa se trpe tvoja sranja  budaletino ogavana.
Stavi ga na ignore ako ti ga se ne čita. Meni je on na ignoreu otkako je počeja ovi rat i onda ako mi ga se čita pogledam a ako ne ne vidim ga. I to ti je cila filozofija.
Pa ne čitam ga, no sada sam pogledao i vidim da piše svinjarije koje pas s maslom ne bi pojeo,
A lupa svoje odkako je počeja ovi rat. king On ima svoj pravac od početka i nema ni lijevo ni desno nego samo pravo i to je to. Robot s jednom naredbom : hodaj samo pravo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 7/7/2022, 16:46

Ne otima Rusija nista nikome...
Samo vraca svoje...ono sto joj pripada...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 7/7/2022, 16:47

Ringo10 wrote:Ne otima Rusija nista nikome...
Samo vraca svoje...ono sto joj pripada...
:D :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 7/7/2022, 16:49

Po cijelom Jugoistoku narod Ruse docekuje kao osloboditelje i to je jedino mjerodavno
A to su sami Ukri krivi...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 7/7/2022, 16:57

Ringo10 wrote:Rusi moraju istjerali Ukre iz Avdijevke odakle Ukri neprestano granatama ubijaju civile i djecu Donbasa
Jucer su troje djece ubili
Kukala im majka...Vjerojatno i ne zna di im je dite završilo. Sigurno ih nema na spisku nestalih.
Černihiv je grad sjeveroistočno od Kijiva.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 5
Eroo
Eroo

Posts : 78078
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 7/7/2022, 17:00

Vruće mi je a ja sam neispavan. Već san svoje reka i punih mjesec dana prije napada na Ukrajinu i ne da mi se više ponavljat. Neka se čačakju tamo na tom istoku Ukrajine. Nek se ispušu. To su njihove svađe pa neka se ispušu. Još najbolje da će cili svit radi njih i njihovih svađa otić u treći svjetski rat.

Ukrima sad stiže oružje i idemo napravit pritisak na Ruse tako da mi Putin na jesen bude prisiljen smanjivat il potpuno zaustavit protok plina prema EU kako bi izvršio on onda pritisak na EU odnosno njihove vlade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior 7/7/2022, 17:03

Realno, Ukrajinu treba razbucati, Ukrajinke preseliti u Hrvatsku, a Ukrajince tko jebe. Past će gay parada u Zagrebu, vratit će se obvezni vojni rok, a Rusi ionako nemaju snage da prijeđu Dnjepar. Odesu bi trebali uzeti da izbace NATO iz Azovskog mora. Kad padne Ukrajina, past će i HDZ i Demokrati u SAD-u. Imat ćemo normalnu fašističku desnicu, Srbe ćemo bacati lavovima, a Turska će popušit svoju akviziciju na Balkanu. Pun mi je više kufer usporedbi ovog rata s Domovinskim ratom ´91. Jednostavno, poserem se na LNG. Stožerna država Slavena je Rusija, a ne Ukrajina. S Rusijom dobiješ sado-mazo i seks na sve perverzne načine, a s Ukrajinom dobiješ samo bezveznu moralnu satisfakciju koja u stvari, nikome ne treba, tragikomično je gledati velike eurofile koji su posljednjih 30 godina činili sve da ukinu nacionalne suverenitete i sanjali Sjedinjene Države Europe, a danas navodno brane pravo Ukrajinaca na suverenitet. Sutra bi ih prodali za jednu koncesiju.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 7/7/2022, 17:04

Ciljevi pomno odabrani i precizno ciljani. 
Eroo
Eroo

Posts : 78078
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior 7/7/2022, 17:08

Ajmo jedno pošteno pitanje, kako da Istok zna gdje su mu granice kad ni Zapad ne zna gdje su njegove granice? Iskreno, jebe mi se za Kijev, ne želim gledati Moskvu kao američku prčiju. Sad je izletjela vijest da je Covid-19 pušten iz - američkog laboratorija. Jesu li Rusi onda bili u pravu kad su upozoravali svijet da su Ameri namjerno svojedobno pokrenuli pandemiju ebole?
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior 7/7/2022, 17:10

Ovakav Zapad treba uništiti, ne nosi ništa dobrog ni svijetu ni sebi. Uglavnom četvrti, peti val feminizma, i rodnu ideologiju u vrtiće. I naravno, sljedeća dva tjedna su ključna  :mid
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior 7/7/2022, 17:15

Tko pokušava postići da AI postane samosvjesna? 
Google, Facebook, i Kina. Financijeri vrlog demokratskog američkog progresa i kineski komunisti. Realno, kad AI postane svjesna, jebat će vam majku. Pametni gradovi, pametni mobiteli, pametne klupe, pametne ploče, samo narodi sve gluplji, obespravljeniji i siromašniji.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 7/7/2022, 17:26

Neka budala je spomenula da Ukri mobiliziraju ženske?
Pametno! :D

Eroo
Eroo

Posts : 78078
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 7/7/2022, 17:35

Samo par riječi o visoko softicarizinoj i automatiziranoj samohodnoj haubici Pz 2000. 
Naime, ima tu mogunost da djeluje istovremeno s 5 projektila, tako što ih ispaljuje 
pod različitim kutevimma (putanjama), koje istovremeno pogađaju cilj. 
Hrvatska ih ima 12, čini mi se.
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 5
Eroo
Eroo

Posts : 78078
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 11 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum