ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja sam genije, čudo prirode

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Ja sam genije, čudo prirode

Post by melkior Wed 27 Apr - 22:14

Novi ministar: Stajao sam na semaforu 20 minuta dok čovjek nije pritisnuo za zeleno

Ja sam genije, čudo prirode B1efafd4-eb6f-4fe8-b77b-aa782ea4ac55


DOMAGOJ Filipović postaje novi ministar gospodarstva i održivog razvoja, potvrdio je danas premijer Andrej Kenwood Kenon. Filipović će zamijeniti dosadašnjeg ministra Tomislava Ćorića.
Danijel Filipović je, podsjetimo, bio HDZ-ov kandidat na izborima za gradonačelnika Zagreba, na kojima je dobio manje od 10% glasova. Kenwood Kenon je tada tvrdio da je Filipović "profesor, sportaš, pristojan te ima i sportsku drskost".

Nakon što je Kenwood Kenon danas potvrdio da će Filipović zaista postati ministar, društvenim mrežama krenula se dijeliti jedna njegova ranija izjava.

"Pojavio se čovjek i pritisnuo tipku na semaforu"


Dragan Filipović je kao mladić igrao košarku i studirao u SAD-u, a za vrijeme kampanje za gradonačelnika Zagreba je Jutarnjem listu ispričao anegdotu iz svog života u Americi. Imao je problem kod prelaska preko ceste.
"Kad sam prvi put došao u Ameriku, dobili smo jasnu uputu da se ne smiju kršiti pravila jer se može izgubiti stipendija. Kako je moja stipendija bila 35.000 dolara godišnje, pazio sam na svaki detalj, pa i na prelazak ulice", rekao je Filipović.

"Tako sam jednom 15-20 minuta stajao na semaforu, nigdje nije bilo žive duše, dok se nije pojavio jedan čovjek i pritisnuo ono što mi danas imamo i upalilo se zeleno svjetlo. Međutim, 2002. godine nije bilo takvih semafora kod nas u Zagrebu, a ja sam se striktno držao pravila", rekao je u ožujku prošle godine Filipović.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-ministar-stajao-sam-na-semaforu-20-minuta-dok-covjek-nije-pritisnuo-za-zeleno/2359806.aspx
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by debotoijusto Wed 27 Apr - 22:26

melkior wrote:Novi ministar: Stajao sam na semaforu 20 minuta dok čovjek nije pritisnuo za zeleno

Ja sam genije, čudo prirode B1efafd4-eb6f-4fe8-b77b-aa782ea4ac55


DOMAGOJ Filipović postaje novi ministar gospodarstva i održivog razvoja, potvrdio je danas premijer Andrej Kenwood Kenon. Filipović će zamijeniti dosadašnjeg ministra Tomislava Ćorića.
Danijel Filipović je, podsjetimo, bio HDZ-ov kandidat na izborima za gradonačelnika Zagreba, na kojima je dobio manje od 10% glasova. Kenwood Kenon je tada tvrdio da je Filipović "profesor, sportaš, pristojan te ima i sportsku drskost".

Nakon što je Kenwood Kenon danas potvrdio da će Filipović zaista postati ministar, društvenim mrežama krenula se dijeliti jedna njegova ranija izjava.

"Pojavio se čovjek i pritisnuo tipku na semaforu"


Dragan Filipović je kao mladić igrao košarku i studirao u SAD-u, a za vrijeme kampanje za gradonačelnika Zagreba je Jutarnjem listu ispričao anegdotu iz svog života u Americi. Imao je problem kod prelaska preko ceste.
"Kad sam prvi put došao u Ameriku, dobili smo jasnu uputu da se ne smiju kršiti pravila jer se može izgubiti stipendija. Kako je moja stipendija bila 35.000 dolara godišnje, pazio sam na svaki detalj, pa i na prelazak ulice", rekao je Filipović.

"Tako sam jednom 15-20 minuta stajao na semaforu, nigdje nije bilo žive duše, dok se nije pojavio jedan čovjek i pritisnuo ono što mi danas imamo i upalilo se zeleno svjetlo. Međutim, 2002. godine nije bilo takvih semafora kod nas u Zagrebu, a ja sam se striktno držao pravila", rekao je u ožujku prošle godine Filipović.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-ministar-stajao-sam-na-semaforu-20-minuta-dok-covjek-nije-pritisnuo-za-zeleno/2359806.aspx
DOMAGOJ Filipović
Danijel Filipović

Dragan Filipović



:D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:29

Tip ima izvanrednu facu koja će lijepo ići uz sve afere koje će se vezivati uz njegovo ime u sljedećih godinu dana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by debotoijusto Wed 27 Apr - 22:32

pklenkovic nas zajebava i drzi retardima kad ovakvog lika stavlja da obnasa neke duznosti u korist gradjana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:33

debotoijusto wrote:pklenkovic nas zajebava i drzi retardima kad ovakvog lika stavlja da obnasa neke duznosti u korist gradjana

Jel se ti zajebavas ili je ovo bila ozbiljna recenica?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:33

MDMiridije wrote:Tip ima izvanrednu facu koja će lijepo ići uz sve afere koje će se vezivati uz njegovo ime u sljedećih godinu dana.

Moram Priznati kako Plenky "zna izabrat", kadrovska politika je zbilja ponekad čudna.

No dobro, možda je cilj da ovaj iritantni lik bude gromobran koji će upijati sve negativno.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:35

Pa nema vise ni odakle birati....jos malo pa ce na forumu morati birati. Pola drzave je u saboru bilo :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by debotoijusto Wed 27 Apr - 22:36

MDMiridije wrote:
debotoijusto wrote:pklenkovic nas zajebava i drzi retardima kad ovakvog lika stavlja da obnasa neke duznosti u korist gradjana

Jel se ti zajebavas ili je ovo bila ozbiljna recenica?

zbog " u korist gradjana" ?  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by veber Wed 27 Apr - 22:38

ako je lik stvarno to izjavio.
onda fakat plenky ima "elitu" oko sebe.

iz koje jebene selendre je lik?
garant zagora pa prema sjeveru dinaridi.

u americi prvi put vidio semafor.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:38

MDMiridije wrote:Pa nema vise ni odakle birati....jos malo pa ce na forumu morati birati. Pola drzave je u saboru bilo :D


Fora je da gomila ljudi i ne želi biti ministrima, jer danas jesi sutra nisi, a izložen si medijima. Uglavnom puno bolje je biti pozadinac. Pozadinci i upraljaju državom, dok su ministri više figure, recimo neka vrsta povjerenika od samog premijera koji tu čisto općenito nadgledaju za gazdu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:39

Pa naravno da nas drzi retardima. Pa HDZ je po kolicini sranja koje je napravio kao stranka medu rijetkima u svijetu koje imaju ovakvu sljedbu. Ako raspravljamo o koliko toliko civiliziranim drustvima. Pa ljudima koji glasaju za tu stranku je u drustvu neugodno priznati da to rade. Zato i vole one seoske pijanke gdje se nadje 50 budala koji razmisljaju jednako pa krenu srati sto je jedina stvar koju zamjeraju ovome ili onome politicaru....te se vode rasprave o visokoj politici u Vinjanima Donjim. A onda gleda sutra vijesti i svjedoci kako mu se njegov mali usko ogradjeni svijet urusava radi odluka koje je isti taj hdz prisiljen napraviti da bi ostavio koliko toliko civiliziran dojam.

I na kraju balade sve to uredno prolazi.

Naravno da nas drze retardima i idiotima. Radi manjih stvari su revolucije zapocinjale.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:43

HDZ dođe nešto kao Juventus u nogometu. Nevjerojatni pljačkaši i mutikaše....a opet imaju čitavu vojsku navijača koji opravdavaju sve što ti idioti naprave, neugodno im je raspravljati o najgorim dijelovima svoje povijesti. Ali su svejedno non stop na tribini.

Jedina je razlika što Juventusovi tifosi redovito popiju batine gdje god da se pojave. Ovu gamad nitko ne dira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:44

MDMiridije wrote:Pa naravno da nas drzi retardima. Pa HDZ je po kolicini sranja koje je napravio kao stranka medu rijetkima u svijetu koje imaju ovakvu sljedbu. Ako raspravljamo o koliko toliko civiliziranim drustvima. Pa ljudima koji glasaju za tu stranku je u drustvu neugodno priznati da to rade. Zato i vole one seoske pijanke gdje se nadje 50 budala koji razmisljaju jednako pa krenu srati sto je jedina stvar koju zamjeraju ovome ili onome politicaru....te se vode rasprave o visokoj politici u Vinjanima Donjim. A onda gleda sutra vijesti i svjedoci kako mu se njegov mali usko ogradjeni svijet urusava radi odluka koje je isti taj hdz prisiljen napraviti da bi ostavio koliko toliko civiliziran dojam.

I na kraju balade sve to uredno prolazi.

Naravno da nas drze retardima i idiotima. Radi manjih stvari su revolucije zapocinjale.

HDZ nema alternativu.

Ne zbog ovakvih PR antitalenata kao Filipović, nego zbog širine kadrovskog porencijala koji upravlja državnim strojem.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Guest Wed 27 Apr - 22:46

Pa jebemu mater generale ok nema alternativu sve pet. Ali evo aj mi reci nešto. Zato jer nema alternativu jel to znači da su dobri ili pozitivni?

Zar nedostatak alternative najmanje lošem izboru eventualno znači da taj najmanje loš izbor treba kucati u nebesa?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by veber Wed 27 Apr - 22:50

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Pa nema vise ni odakle birati....jos malo pa ce na forumu morati birati. Pola drzave je u saboru bilo :D


Fora je da gomila ljudi i ne želi biti ministrima, jer danas jesi sutra nisi, a izložen si medijima. Uglavnom puno bolje je biti pozadinac. Pozadinci i upraljaju državom, dok su ministri više figure, recimo neka vrsta povjerenika od samog premijera koji tu čisto općenito nadgledaju za gazdu.
moj frend je 30 godina visokopozicioniran u vlasti.
nije član hdz-a ali je simpatizer.

preživio je sve ministre.
u zadnjem sazivu čak je bio zamjenik ministra.

davno prije je glatko odbio kosorici i kradezeju isplatiti dobit jedne firme s obrazloženjem da će nova vlast-nebitno koja-dobiti novac.
cijelo vrijeme je dovoljno visoko da bi imao benefite, a dovoljno nisko da mu ne odfrkare glavu.

svatko tko je dovoljno pametan neće mijenjati dobrog operativca.


a s druge strane pogledaj ovog idiota paladinu.
jel to normalno?
umjesto da se sakrije on se eksponira.

ili su ga ucijenili nečim.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by melkior Wed 27 Apr - 22:52

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Pa naravno da nas drzi retardima. Pa HDZ je po kolicini sranja koje je napravio kao stranka medu rijetkima u svijetu koje imaju ovakvu sljedbu. Ako raspravljamo o koliko toliko civiliziranim drustvima. Pa ljudima koji glasaju za tu stranku je u drustvu neugodno priznati da to rade. Zato i vole one seoske pijanke gdje se nadje 50 budala koji razmisljaju jednako pa krenu srati sto je jedina stvar koju zamjeraju ovome ili onome politicaru....te se vode rasprave o visokoj politici u Vinjanima Donjim. A onda gleda sutra vijesti i svjedoci kako mu se njegov mali usko ogradjeni svijet urusava radi odluka koje je isti taj hdz prisiljen napraviti da bi ostavio koliko toliko civiliziran dojam.

I na kraju balade sve to uredno prolazi.

Naravno da nas drze retardima i idiotima. Radi manjih stvari su revolucije zapocinjale.

HDZ nema alternativu.

Ne zbog ovakvih PR antitalenata kao Filipović, nego zbog širine kadrovskog porencijala koji upravlja državnim strojem.
Da ponovimo, širina kadrovskog potencijala da upravlja državnim strojem  lol!

Iskreno, mene čudi kako ova država još nije propala. Ma zapravo jest, ali nikog nije briga.


DETALJI PRIVOĐENJA / Poznati akteri USKOK-ove akcije: Među njima su dugogodišnji ravnatelj državne agencije i HDZ-ova vijećnica


Ja sam genije, čudo prirode 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd





Među akterima nove akcija USKOK-a i policija su ravnatelj Agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Davor Mikulić i HDZ-ova županijska vijećnica Renata Forjan






USKOK je u suradnji s policijom proveo nekoliko ljudi iz Javne ustanove Agencija za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije.



Kako doznaje Jutarnji list, priveden je ravnatelj Davor Mikulić (59) te još troje zaposlenika ove Agencije, zbog sumnje u namještanje natječaja za zapošljavanje jedne djelatnice.



Osim Mikulića, privedeni su viša stručna savjetnica za turizam i projekte Renata Forjan (43), viši savjetnik za pravne poslove Tomislav Kordi (42) te stručni referent za rad na projektima Zdravko Peko (63). Iz priopćenja PU osječko-baranjske i USKOK-a, koji navode samo godišta uhićenih, može se iščitati da je Forjan poticala Mikulića da ju nezakonito zaposli u Agenciji, u čemu su, kao članovi natječajnog povjerenstva, pomogli Kordi i Peko.


Natječaj 'po mjeri'


Iz policije su izvijestili kako se "osnovano sumnja da je od početka rujna 2021. do početka veljače 2022. Mikulić, na poticaj Forjan da ju zaposli, to i učinio, tako da je objavio natječaj za radno mjesto te dogovorio s članovima povjerenstva da ona bude odabrana kao najbolji kandidat". USKOK, koji je temeljem policijske kaznene prijave otvorio istragu nad osumnjičenima, donosi i još nekoliko detalja.

''Osnovano se sumnja da je 43-godišnjakinja u razdoblju od rujna 2021. do veljače 2022. zatražila od Mikulića, svog bliskog prijatelja i ravnatelja Javne ustanove Agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije, da u Agenciji sistematizira novo radno mjesto koje odgovara njenoj stručnoj spremi i kvalifikaciji te joj osigura zapošljavanje na tom radnom mjestu, na što je on i pristao", naveli su iz USKOK-a.

Također su istaknuli kako je Mikulić ''najprije osigurao potrebne izmjene dvaju pravilnika tako što je kod Upravnog vijeća Agencije inicirao da se u navedenim internim aktima sistematizira do tada nepostojeće novo radno mjesto s uvjetima prilagođenim isključivo kvalifikacijama Forjan, nakon čega je ishodio i potrebnu suglasnost za navedene izmjene. Potom je, sukladno dogovoru s njom, 17. siječnja 2022. raspisao javni natječaj za popunjavanje tog radnog mjesta. Za članove natječajnog povjerenstva imenovao je Kordija i Peku, od kojih je, koristeći se autoritetom neposredno im nadređenoga, zatražio da kao najboljeg kandidata na natječaju izaberu Forjan bez obzira na prijave drugih kandidata i njihove kvalifikacije, na što su oni pristali.''

Policijski pretres


Svoj su naum potom i realizirali te je Mikulić 31. siječnja 2022. donio odluku o njezinu zapošljavanju, a sljedeći dan s njom u je ime Agencije sklopio ugovor o radu. Policijski službenici pretražili su dom i druge prostorije, prijevozna sredstva i poslovni prostor kojima se koriste osumnjičene osobe te su oduzeli poslovnu dokumentaciju, prijenosna računala, mobitele i USB stickove. Njih četvero je predano policijskom nadzorniku, a USKOK je sucu istrage Županijskog suda u Osijeku predložio određivanje istražnog zatvora protiv svih okrivljenika.

Davor Mikulić već je nekoliko godina na čelu ove Agencije, čiji je osnivač Osječko-baranjska županija, a prethodno je bio v.d. ravnatelja JU Park prirode Kopački rit.
Forjan je, pak, u Agenciju stigla s funkcije ravnateljice Turističke zajednice Općine Bilje, a inače je članica HDZ-a i njihova vijećnica u Skupštini Osječko-baranjske županije. Na izborima 2017. bila je i njihov kandidat za načelnicu Općine Bilje, ali nije uspjela pobijediti.

https://net.hr/danas/hrvatska/medu-privedenima-u-uskok-ovoj-akciji-ravnatelj-drzavne-agencije-i-hdz-ova-vijecnica-27c0f06e-c631-11ec-9c69-cac38611839f
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:52

MDMiridije wrote:Pa jebemu mater generale ok nema alternativu sve pet. Ali evo aj mi reci nešto. Zato jer nema alternativu jel to znači da su dobri ili pozitivni?

Zar nedostatak alternative najmanje lošem izboru eventualno znači da taj najmanje loš izbor treba kucati u nebesa?

Pa slušaj, i u crkvi ima svakakvih ljudi, no niti crkva nema alternativu.

Jednostavno takve su velike organizacije, ima svega. Općenito mislim da je od HDZ-a došlo ipak više dobrog nego lošeg. 

Ono loše uglavnom dolazi iz narodnog mentaliteta. Pogledaj IDS u Istri, apsolutno ista matrica ko najgore od HDZ-a.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by veber Wed 27 Apr - 22:54

MDMiridije wrote:Pa jebemu mater generale ok nema alternativu sve pet. Ali evo aj mi reci nešto. Zato jer nema alternativu jel to znači da su dobri ili pozitivni?

Zar nedostatak alternative najmanje lošem izboru eventualno znači da taj najmanje loš izbor treba kucati u nebesa?
lepi, prije deset godina su "poslodavci" pričali da ima radnika na hitanje, kamare i lopate.
tko neće raditi za 400€ neka ode.

desilo se da su "otišli"

sada po dalmaciji cvile kako nemaju radnike.

tko ih jebe. nema đabe ni u stare babe.

sada su im i nepalci ok.
i stan i rana i jedan dan fraj.

sve je to dugogodišnji odraz ili bolje rečeno posljedica kradezejove politike.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:56

veber wrote:moj frend je 30 godina visokopozicioniran u vlasti.
nije član hdz-a ali je simpatizer.

preživio je sve ministre.
u zadnjem sazivu čak je bio zamjenik ministra.

davno prije je glatko odbio kosorici i kradezeju isplatiti dobit jedne firme s obrazloženjem da će nova vlast-nebitno koja-dobiti novac.
cijelo vrijeme je dovoljno visoko da bi imao benefite, a dovoljno nisko da mu ne odfrkare glavu.

svatko tko je dovoljno pametan neće mijenjati dobrog operativca.


a s druge strane pogledaj ovog idiota paladinu.
jel to normalno?
umjesto da se sakrije on se eksponira.

ili su ga ucijenili nečim.

Pa to je pametan lik.

A kod Paladina, valjda pretjerana ambicija, nema "i jare i pare". Lik nije skužio kako se nakon onih rabota ne smije eksponirat. Sve bi bilo Ok da je ostao u dubokoj hladovini, onakvih ima na stotine u državi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Hektorović Wed 27 Apr - 22:59

Problem krene kad ti bezveznjaci pokušaju iskoristit svojih 5 minuta važnosti za brzo osobno bogaćenje, onda završe ko Josipa Rimac, Gabica,...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ja sam genije, čudo prirode Empty Re: Ja sam genije, čudo prirode

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum