ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

francuska izbori

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 9/4/2022, 13:27

Svejedno mi je tko će im biti predsjednik države. Nevažni izbori.

RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by dijagram 9/4/2022, 13:28

sace prcko, od francuske revolucije pa...do debe:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by prckov 9/4/2022, 13:30

dijagram wrote:sace prcko, od francuske revolucije pa...do debe:)

debo ima teme bas po mom ukusu  :D

evo zaboravio sam da su misli 21 stoljeca usle u inflaciju
al to je privremena inflacija
pardon, nije privremena nego stalna ali je to dobro za trziste
pardon, nije dobro za trziste ali je kriv putin

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by melkior 9/4/2022, 14:53

Macron će pobijediti iz jednostavnog razloga jer će mu u tome sveusrdno pomoći ruska ofenziva na Ukrajinu. Do prije mjesec dana La Pen je možda još i imala šanse, ali izbori u Srbiji i Mađarskoj pokazuju da u vrijeme ratne ugroze birači hoće stabilnost, ma što god to značilo.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 9/4/2022, 18:13

Francuski predsjednik Emmanuel Macron naljutio je, čini se, sve koje je mogao. Ono što su trebali biti relativno rutinski izbori, okršaj s nikad gorom i nikad slabijom opozicijom u Francuskoj, postalo je neizvjesna borba za budućnost Europe.

Samo u posljednjih desetak dana niz gafova, nepopularnih najava i veliki skandal urušili su Macronovu prednost pred potencijalnim protukandidatima i Francuska će, prema svemu sudeći, za dva tjedna ponovno birati između Macrona i Marine Le Pen. suparnice koju je uvjerljivo pobijedio na prošlim izborima. Ovaj put, kažu ankete, moglo bi biti znatno manje uvjerljivo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by pizzon 9/4/2022, 18:35

za srbiju je bolje da pobedi macron.
odnos la pen prema nama vise je
romantican nego benefit za srbiju.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5016
2020-04-21


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Francuski Izbori 2022

Post by Hektorović 10/4/2022, 19:08

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 10/4/2022, 19:09

francuska izbori - Page 2 20f6a41f-9b68-4cbc-93e9-88004891cbc5

Zatvorena birališta u Francuskoj. Izlazne ankete: Macron i Le Pen izjednačeni
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 10/4/2022, 19:10

francuska izbori - Page 2 20f6a41f-9b68-4cbc-93e9-88004891cbc5

Zatvorena birališta u Francuskoj. Izlazne ankete: Macron i Le Pen izjednačeni
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by pizzon 10/4/2022, 20:18

m : l.p.
28.6 : 24.4
prvi preliminarni rez.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5016
2020-04-21


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 10/4/2022, 21:32

Kandidatkinja konzervativaca Valerie Pécresse pozvala je birače da zaokruže Emmanuela Macrona u drugom krugu. Rekla je da krajnja desnica nikada nije bila bliža moći, ali da bi francuski narod morao reći ne ekstremizmu.
francuska izbori - Page 2 41d6476f-1bd1-4d8b-a249-07c7ab587a36

"Povijesna blizina Le Pen s Vladimirom Putinom diskreditira je od obrane interesa naše zemlje u ovim tragičnim vremenima. Njezin izbor značio bi da bi Francuska postala nevažna na europskoj i međunarodnoj sceni", rekla je Pecresse.

"Glasajte protiv krajnje desnice"

Isto tako, kandidatkinja Socijalističke stranke Anne Hidalgo rekla je svojim biračima da glasaju za Macrona u drugom krugu.

"Kako Francuska ne bi došla do toga da svi mrze sve, pozivam vas da 24. travnja glasate protiv krajnje desnice i Marine Le Pen, rekla je.

Fabien Roussel iz Komunističke partije i Yannick Jadot iz Zelenih također su zatražili od svojih birača da u drugom krugu glasaju za Macrona kako krajnja desnica ne bi došla na vlast.

No sve te stranke zajedno dobile su tek oko 12% glasova.


Poruka Francuzima iz četiri stožera: Glasajte protiv krajnje desnice u 2. krugu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 10/4/2022, 22:38

Lider francuske ljevice Žan-Luk Melanšon (Jean-Luc Mélenchon) koji je u prvom krugu predsjedničkih izbora osvojio treće mjesto, pozvao je svoje birače da nijedan glas ne daju kandidatkinji ekstremne desnice Marin Le Pen (Marine) koja je ušla u drugi krug.

- Ne smijemo dati nijedan glas za Marin Le Pen - tri puta je ponovio Melanšon u svom govoru na kraju prvog kruga izbora na kojima je osvojio oko 20 posto glasova iza aktuelnog predsjednika, centriste Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) koji je po procjenama dobio 28 posto glasova, i Le Pen koja dobila 23 posto.

S druge strane, kandidat ekstremne desnice Erik Zemur koji je osvojio sedam posto glasova, pozvao je svoje birače da u drugom krugu 24. aprila glasaju za Marin Le Pen.

- Imam mnogo nesuglasica sa Marin Le Pen, ali njen protivnik je doveo dva miliona imigranata i nikada nije pomenuo temu (nacionalnog) identiteta - rekao je Zemur svojim pristalicama, pozivajući ih da "glasaju za Marin Le Pen".
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by IL Risorto 10/4/2022, 22:41

AssadNaPodmornici wrote:Meni je dosta što je pokojni safet imao na profilu sliku od babojebača da znam za koga navijam
Pokojni ?
Je li ga dokrajčio buster ili neki novi soj covida za koji još ne znamo ? :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by AssadNaPodmornici 10/4/2022, 23:27

IL Risorto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni je dosta što je pokojni safet imao na profilu sliku od babojebača da znam za koga navijam
Pokojni ?
Je li ga dokrajčio buster ili neki novi soj covida za koji još ne znamo ? :rasta

A neman pojma xd
Ugl za koga je taj safet ja sam odmah protiv.
Kada sam vidio njegovu profilnu foto sa Ukr zastavom skoro sam počeo za Rusiju navijati.. Haha. Čim je nestao odmah je Ukraincima krenulo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by catabbath 11/4/2022, 00:37

S obzirom koliko su se Francuzi usrećili s babojebcem, budala onaj koji opet glasa za njega

_________________
francuska izbori - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by Službenik 11/4/2022, 09:51

živio zapad.
i mi u njemu.
i on u nama.


:)

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2920
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by Službenik 11/4/2022, 09:52

AssadNaPodmornici wrote:
IL Risorto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni je dosta što je pokojni safet imao na profilu sliku od babojebača da znam za koga navijam
Pokojni ?
Je li ga dokrajčio buster ili neki novi soj covida za koji još ne znamo ? :rasta

A neman pojma xd
Ugl za koga je taj safet ja sam odmah protiv.
Kada sam vidio njegovu profilnu foto sa Ukr zastavom skoro sam počeo za Rusiju navijati.. Haha. Čim je nestao odmah je Ukraincima krenulo

evo ga, pojavio se.
ukropima mrka kapa ide.

:)

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2920
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by AssadNaPodmornici 11/4/2022, 10:31

Tovariš Koba wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
IL Risorto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni je dosta što je pokojni safet imao na profilu sliku od babojebača da znam za koga navijam
Pokojni ?
Je li ga dokrajčio buster ili neki novi soj covida za koji još ne znamo ? :rasta

A neman pojma xd
Ugl za koga je taj safet ja sam odmah protiv.
Kada sam vidio njegovu profilnu foto sa Ukr zastavom skoro sam počeo za Rusiju navijati.. Haha. Čim je nestao odmah je Ukraincima krenulo

evo ga, pojavio se.
ukropima mrka kapa ide.

:)
sada očekujem loše vijesti sa fronte , pojavio se safet, doktori u deželi su ga nakljukali kemikalijama ustao kao frankestein i lupa po tipkovnici.. trenutno elektrošokovima puni baterije


Last edited by AssadNaPodmornici on 11/4/2022, 10:34; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by vuksadinare 11/4/2022, 10:34

Tovariš Koba wrote:živio zapad.
i mi u njemu.
i on u nama.


:)
....tko te hrani?..rus
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 23/4/2022, 08:48

Predsjednik Francuske Emmanuel Macron uporedio je predstojeći drugi krug predsjedničkih izbora u toj zemlji sa izborima u SAD-u kada su građani odabrali Donalda Trumpa i upozorio da njegovo trenutno vodstvo u anketama nije garancija pobjede.

“Narednog dana su se probudili sa mamurlukom”, rekao je Macron za BFMTV i dodao da je situacija u Francuskoj veoma slična, jer uključuje fundamentalan izbor pravca zemlje, prenio je Reuters.

On je također naglasio da agencija za istraživanje javnog mnijenja nisu bile u mogućnosti da predvide ishode izbora u SAD-u ili referenduma o Brexitu 2016. godine.

Na prethodnim izborima Macron je dobio 66, 10 posto glasova, a Le Pen tek 33, 90 posto.

Istraživanja vodećih francuskih agencija za ispitivanje javnog mnijenja objavljena posljednjih dana pokazuju da je podrška Macronu u odnosu na kandidatkinju krajnje desnice Marine Le Pen stabilna ili blago raste.

Rezultati izbora

Kao i u prvom krugu biračka mjesta će u nedjelju biti otvorena u 8.00 sati ujutru, a zatvorena u 19.00 u većini mjesta, dok će biračka mjesta u velikim gradovima imati mogućnost da ostanu otvorena do 20.00.

Na osnovu uzoraka posebno odabranih biračkih mjesta, već u 20.00 sati bit će poznat preliminarni rezultat, kao i u prvom krugu. Ako je rezultat izuzetno tijesan, postoji opcija da se ne objavljuju rani rezultati i sačekaju potpuni.

Brojanje se nastavlja tokom noći, a Ministarstvo unutrašnjih poslova objavljuje konačne rezultate u ponedjeljak ujutru, koji se obično razlikuju samo jedan do dva posto od preliminarnih rezultata.

Ako Macron pobijedi, on će biti prvi francuski predsjednik koji je osvojio drugi mandat zaredom na izborima u posljednjih 20 godina, otkako je Jacques Chirac pobijedio oca Marine Le Pen, Jean-Maria Le Pena, i osvojio drugi predsjednički mandat 2002. godine.

Njegov tim je rezervisao Marsova polja, odmah ispod Ajfelovog tornja, za nedjelju uvečer, tako da ako pobijedi tu će održati svoj pobjednički govor.

Kao aktuelni predsjednik, on ostaje u Jelisejskoj palati i nastavlja da vlada, nema prelaznog roka, iako će morati da se održi inauguracija do 14. maja, kada se Macronov aktuelni mandat završava.

Ukoliko bi pobijedila Le Pen, došlo bi do primopredaje vlasti koja se mora desiti prije 14. maja i u tom slučaju bi ona ušla u historiju kao prva predsjednica Francuske. Macron bi morao da se iseli iz Jelisejske palate, koji je dom kao i kancelarija francuskih predsjednika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by RayMabus 24/4/2022, 07:41

Počima dan D, iskrcavanje na Normandiju.

Kao i u prvom krugu biračka mjesta će u nedjelju biti otvorena u 8.00 sati ujutru, a zatvorena u 19.00 u većini mjesta, dok će biračka mjesta u velikim gradovima imati mogućnost da ostanu otvorena do 20.00.

Na osnovu uzoraka posebno odabranih biračkih mjesta, već u 20.00 sati bit će poznat preliminarni rezultat, kao i u prvom krugu. Ako je rezultat izuzetno tijesan, postoji opcija da se ne objavljuju rani rezultati i sačekaju potpuni.

Brojanje se nastavlja tokom noći, a Ministarstvo unutrašnjih poslova objavljuje konačne rezultate u ponedjeljak ujutru, koji se obično razlikuju samo jedan do dva posto od preliminarnih rezultata.

francuska izbori - Page 2 Hbg-title-9780297857815-14
RayMabus
RayMabus

Posts : 181996
2014-04-11


Back to top Go down

francuska izbori - Page 2 Empty Re: francuska izbori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum