ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:36

MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
kad je zapela i kad je dobila po pičci? kad je osakaćena? gdje? kad je uopće ta kolona stigla do kijeva? do kud je uopće ta kolona stigla? gdje je točno zaustavljena?
ta kolona je jednostavno isparila iz bilo kakvih vijesti kao da je nikad nije ni bilo.



Evo ja se bas potrudio :D
lijepo, ali bolje da nisi.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:38

MDMiridije wrote:
Inace zna se da se radi bas o toj elitnoj postrojbi jerbo imaju specijalizirana vozila koja samo oni koriste :) .... tj ono sto je ostalo od tih vozila. Da se vidjeti izmedu rupa uokolo,pougljenih ostataka i slicno o kojim se vozilima radi. Ostatci vojnika na istom mjestu brisu svaku sumnju. Izjave zarobljenika u uniformi "da ja sam padobranac" isto nose odredenu snagu :D
kakva vozila? kaj nisu iskočili iz helića? desant. bokte.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:39

ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
kad je zapela i kad je dobila po pičci? kad je osakaćena? gdje? kad je uopće ta kolona stigla do kijeva? do kud je uopće ta kolona stigla? gdje je točno zaustavljena?
ta kolona je jednostavno isparila iz bilo kakvih vijesti kao da je nikad nije ni bilo.



Evo ja se bas potrudio :D
lijepo, ali bolje da nisi.

Ti pitao, ja odgovorio. Temelj civilizirane rasprave :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:43

ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
Inace zna se da se radi bas o toj elitnoj postrojbi jerbo imaju specijalizirana vozila koja samo oni koriste :) .... tj ono sto je ostalo od tih vozila. Da se vidjeti izmedu rupa uokolo,pougljenih ostataka i slicno o kojim se vozilima radi. Ostatci vojnika na istom mjestu brisu svaku sumnju. Izjave zarobljenika u uniformi "da ja sam padobranac" isto nose odredenu snagu :D
kakva vozila? kaj nisu iskočili iz helića? desant. bokte.

Ovako sad će tebi Maxo objasniti.

Dakle desant na aerodrome u principu se radi u početcima većih akcija je da bi se osvojio aerodrom. E onda ti transportni avioni nakon što je pzo u blizini samoga aerodroma donesu ono što je potrebno jedinicama koje su isti zauzele kao i valu vojnika koji dolaze nakon toga, osnovna vozila i opremu da osiguraju mahom sam aerodrom kao određeni centar kojim bi se iz zraka dovozila oprema,naoruzanje i pojacanja.

Osim toga...jedna grupa vozila od otprilike 80 kamiona, oklopnih vozila bez tenkova te brzih terenskih vozila je do samoga aerodroma dosla nekih sat-dva nakon sto su ovi zauzeli aerodrom.


Ono što se pak ne radi u tim situacijam, što su rusi na teži način naučili je...da ne ideš baš raditi transportni centar od mjesta koje se nalazi jako blizu većih populacijskih centara i okruzen šumom koju niti kontroliraš niti imaš namjeru kontrolirati....te pod dometom svega što ispaljuje granate u krugu 20 kilometara. Koliko je to loša ideja dokazuje snimak aerodroma pod vatrom, s većim brojek gorespomenutih kamiona i oklopnjaka koji gore. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/3/2022, 21:44

Specijalna vojna operacija se nastavlja. pirat Basketball

VEČERAS se u selu pored ruskog grada Belgoroda čulo više eksplozija. Belgorod se nalazi oko 40 kilometara od granice s Ukrajinom. Pojavile su se informacije da je eksplodiralo skladište oružja, ali u ovom trenutku to nije potvrđeno.

Lokalni ruski mediji prenose izjavu guvernera Belgorodske regije Vjačeslava Gladkova. On kaže da su se eksplozije čule u Belgorodu i u Belgorodskoj oblasti. Incident se dogodio u selu Krasni Oktjabr.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/s-ruske-strane-granice-eksplodiralo-skladiste-oruzja-objavljena-snimka/2351666.aspx

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 29/3/2022, 21:45

Šandor Winnetou wrote:
Blokovska podjela je opet tu, samo ovaj put varšavski pakt spada na rusiju i bjelorusiju i naravno srbiju a svi ostali gledaju s prijezirom prema tim divljacima.

dobro, s rusijom i bjelorusijom još nekako, ali srbija je stvarno opasna :D

bogtejebo iz slovenije ih isprašilo lovačko društvo, a u WW2 ih je osvojio Fritz Klingenberg s šest pijanaca i pesom... ok, pes je bio stvaro oštar, što je je

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:47

RayMabus wrote:Specijalna vojna operacija se nastavlja. pirat Basketball

VEČERAS se u selu pored ruskog grada Belgoroda čulo više eksplozija. Belgorod se nalazi oko 40 kilometara od granice s Ukrajinom. Pojavile su se informacije da je eksplodiralo skladište oružja, ali u ovom trenutku to nije potvrđeno.

Lokalni ruski mediji prenose izjavu guvernera Belgorodske regije Vjačeslava Gladkova. On kaže da su se eksplozije čule u Belgorodu i u Belgorodskoj oblasti. Incident se dogodio u selu Krasni Oktjabr.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/s-ruske-strane-granice-eksplodiralo-skladiste-oruzja-objavljena-snimka/2351666.aspx


Ovako na prvu, reklo bi se da je nešto eksplodiralo :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/3/2022, 21:49

RayMabus wrote: Pojavile su se informacije da je eksplodiralo skladište oružja, ali u ovom trenutku to nije potvrđeno.

Jok. Slave kinesku Novu godinu. :^0 lol! :^0 :^0 :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:50



Evo ti ovdje točno tih vozila koja padobranci koriste i kojih je pun Hostomel....u pomalo promjenjenom izdanju Istinabog. Koriste ih bas padobranci. Tu ti je na clipu citav postupak...uz dostavu (padobranom cak :D )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:51

MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
kad je zapela i kad je dobila po pičci? kad je osakaćena? gdje? kad je uopće ta kolona stigla do kijeva? do kud je uopće ta kolona stigla? gdje je točno zaustavljena?
ta kolona je jednostavno isparila iz bilo kakvih vijesti kao da je nikad nije ni bilo.



Evo ja se bas potrudio :D
lijepo, ali bolje da nisi.

Ti pitao, ja odgovorio. Temelj civilizirane rasprave :D
je, ali mi odgovor nije, znaš ono, šuma, ne paše teren, napadali ih u malim skupinama, moral im stalno pada jer ih stalno napadaju. kao da si bio tamo a nigdje zabilježeno, nekakve vijesti pa čak i ukrajinske: uništavamo rusku kolonu dugu 60 km gerilskim akcijama, natjerali smo rusku kolonu dugu 60 km u bijeg, ono tipično hvalisanje koje je odlika ovog rata. tak si mi mogao prepričat kaj god.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 29/3/2022, 21:52

Što ovo bi? Nadrealno...Pobuna Ruske vojske?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:53

ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
kad je zapela i kad je dobila po pičci? kad je osakaćena? gdje? kad je uopće ta kolona stigla do kijeva? do kud je uopće ta kolona stigla? gdje je točno zaustavljena?
ta kolona je jednostavno isparila iz bilo kakvih vijesti kao da je nikad nije ni bilo.



Evo ja se bas potrudio :D
lijepo, ali bolje da nisi.

Ti pitao, ja odgovorio. Temelj civilizirane rasprave :D
je, ali mi odgovor nije, znaš ono, šuma, ne paše teren, napadali ih u malim skupinama, moral im stalno pada jer ih stalno napadaju. kao da si bio tamo a nigdje zabilježeno, nekakve vijesti pa čak i ukrajinske: uništavamo rusku kolonu dugu 60 km gerilskim akcijama, natjerali smo rusku kolonu dugu 60 km u bijeg, ono tipično hvalisanje koje je odlika ovog rata. tak si mi mogao prepričat kaj god.

Ama znam ja da ćeš ti to sebi objasniti onako kako je tebi lijepo. Samo ti po svome, meni svejedno nije teško napisati. Filantropski sam naheren :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/3/2022, 21:53

MDMiridije wrote:

Evo ti ovdje točno tih vozila koja padobranci koriste i kojih je pun Hostomel....u pomalo promjenjenom izdanju Istinabog. Koriste ih bas padobranci. Tu ti je na clipu citav postupak...uz dostavu (padobranom cak :D )
Misllim da se to zove Nona. Mogu se ukrcat u transportni avion po dimenzijama i mislim da su amfibije.

https://hr.wikipedia.org/wiki/2S9_Nona

2S9 Nona je samohodni 120 mm minobacač dizajniran od strane SSSR-a. Ušao je u službu 1981. godine. U verziji 120 mm minobacački sustav dobio je naziv Nona, s osnovom na BTR-80 vozilu Nona-SVK i verzija s 2B16 protutenkovskim topom Nona-K. Šasija je znana kao S-120 i bazirana je na aluminijskom podvozju BTR-D zračno-desantnog višenamjenskog vozila. Proizvedeno je više od 1000 2S9 vozila.

To su te neke šeme na ovu Nonu i mora imat dimenzije da može uć u avion i mislim da još traže da je amfibija tako da mogu i marinci to koristit itd.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:54

MDMiridije wrote:

Evo ti ovdje točno tih vozila koja padobranci koriste i kojih je pun Hostomel....u pomalo promjenjenom izdanju Istinabog. Koriste ih bas padobranci. Tu ti je na clipu citav postupak...uz dostavu (padobranom cak :D )
aha, i di je snimka tog izbacivanja padobranom u ukrajini? sve ima, njihovo iskakanje, pješačenje, sve, samo nigdje nema vozila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:54

red wolf wrote:Što ovo bi? Nadrealno...Pobuna Ruske vojske?

Prije će biti da je neki degenerik pušio dok je tankao gorivo u vozilo :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 29/3/2022, 21:55

MDMiridije wrote:
red wolf wrote:Što ovo bi? Nadrealno...Pobuna Ruske vojske?

Prije će biti da je neki degenerik pušio dok je tankao gorivo u vozilo :D
Ne, stižu izvješća da je projektil pogodio okolicu Belgoroda. Pitanje je čiji?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/3/2022, 21:56

MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
MDMiridije wrote:
ebenica wrote:
kad je zapela i kad je dobila po pičci? kad je osakaćena? gdje? kad je uopće ta kolona stigla do kijeva? do kud je uopće ta kolona stigla? gdje je točno zaustavljena?
ta kolona je jednostavno isparila iz bilo kakvih vijesti kao da je nikad nije ni bilo.



Evo ja se bas potrudio :D
lijepo, ali bolje da nisi.

Ti pitao, ja odgovorio. Temelj civilizirane rasprave :D
je, ali mi odgovor nije, znaš ono, šuma, ne paše teren, napadali ih u malim skupinama, moral im stalno pada jer ih stalno napadaju. kao da si bio tamo a nigdje zabilježeno, nekakve vijesti pa čak i ukrajinske: uništavamo rusku kolonu dugu 60 km gerilskim akcijama, natjerali smo rusku kolonu dugu 60 km u bijeg, ono tipično hvalisanje koje je odlika ovog rata. tak si mi mogao prepričat kaj god.

Ama znam ja da ćeš ti to sebi objasniti onako kako je tebi lijepo. Samo ti po svome, meni svejedno nije teško napisati. Filantropski sam naheren :D
a kak bi trebao objasnit? treptat i široko raširit okice i pitat: a kaj je onda bilo deda maxo? kolke je oči imala?
kolona od 60 km je uništena tak da su se našli u šumi, napadale ih skupine od 10 ljudi, uništavale po vozilo dva i puff, nema kolone. nema ostataka kolone, nema niakkvog traga koloni, pa čak ni olupina te iste 60 km kolone. ima samo tvoja priča kak je to išlo, šuma, teren, male skupine, padao moral.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 29/3/2022, 21:58

kaya wrote:
Tovariš Koba wrote:
kaya wrote:
marcellus wrote:
kaya wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
red wolf wrote:Iz Joe-a progovara mudrost koja je u njega rasla s godinama njegova političkog rada. I kad mnogi u njemu vide starca, on je Čovjek naspram njih, stijena nasuprot pahuljica koje ga kritiziraju.

ne vidim mudrost u dolijevanju ulja na vatru u ovom trenutku

ne, naravno, trebalo je isprovocirati ruse, 30 godina ih ponižavati, tretirati kao debile, a onda kad rat krene ne ić branit nekog ko je ni kriv ni dužan najebao zbog među ostalim promašenih zapadnih politika nego tražit mirno rješenje kad mirnog rješenja više nema.

a kad ga je bilo onda smo se pravili veliki kauboji.
Marc, a zašto misliš da je ruse netko tretirao kao debile 30 godina. 
Zato jer bi oni bili veliko mudo i globalna sila a sssr im se raspao , zbog neostvarenih ambicija da budu velesila?
Pa tretirali su ih normalno iako uvijek bili protiv, bilo čega. Kupovali od njih naftu, plin. 
Ne kužim što ih je zapad trebao poljubiti u čelo svako jutro da ne budu nezadovoljni jer nisu velesila?

pa tu je kvaka, trebalo je izgraditi ponovo rusiju nakon raspada SSSR-a kao njemačku nakon WW2.

Sad kad je puklo, sad više nema "joj mi smo za mir", sad Amerika mora u rat a ne ono "mi smo na strani ukrajine ali nećemo kurcem mrdnut jer putin ima bombu".

Pa ta amerika uleće u rat gdje god treba. A realno, i tu da nisu poslali ukrajini što treba i oružje prije svega kapitulirali bi. Ovako se drže. 
To "ponižavaju me" smo se naslušali i od rusije i od srbije. Njih ponižavaju jedino tako što im ne daju maltretirati i okupirati susjede . Pa ih onda kao ponižavaju. Jer oni nisu neki kurac. Pa i sada im je biden stresao u glavu što ih ide a francuz se ne bi tako razgovarao, nego bi jeo govna na drugoj strani stola. O njemcima da ne pričam, oni bi plin pa su eu napravili ovisnim o putleru. 
A ni nama europa nije pomogla konkretno nego srala o nekim pregovorima. Dok amerika je. Obučavala, dala zeleno za udri  pa ajd sad razgovarajte. Ali u kom pravcu da teroristi srbi krenu u otadžbinu kad ste vratili teritorij.

amerika nam pomogla embargom na oružje 1991.
a u komisiji koja je 1995. dala zeleno bili i ruje.
i nije to bilo zeleno svjetlo nego dizanje ruku od ludare martića koji je odbio z4 plan.

mpri je recimo to privatna tvrtka koja je obučavala u viz-u časnički i dočasnički kadar.

i to se sve plaćalo.

od oružja nam metak jedan nisu htjeli prodati.

znamo tko jest.
A tko je sredio oslobađajuću gotovini, isto ruje?
Tko je javio da su slovenci podmitili suca za more?
Tko je nazvao kada su premišljali da li da nas prime u eu i nato ili stave u koš sa srpskom azijom, ruje?
Pa crkli bi od gladi poslje ww2 da vas nisu nahranili ti ameri
tko je dao zeleno svjetlo njemačkoj da am isporuči ddr zalihe, USA
tko je dao zeleno svjetlo belgiji i nizozemskoj da nam isporuče falovke puške, USA
tko je dao zeleno svjetlo argentini da nam isporuči pun kurac i osamsto komada pištolja fn argentina, i ostalog brdo, USA
tko je dao zeleno svjetlo španjolskoj da nam proda pun kurac svojih pušaka namjerno neću reći kojih jer ovi ruski dragovoljci u 
hoSu i HVOu naravno nemaju pojma al ko ih jebe nek guglaju... e da USA da ne zaboravimo
za sve oružje po nato standardu za svaki etak, a bilo ih je na desetke milijuna je odobrenje za isporuku dao USA...Kayo, koji je to konj, ovaj drug... ti klošari ovog rata samo nickove mijenjaju...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


kaya likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/3/2022, 22:00

ebenica wrote:
MDMiridije wrote:

Evo ti ovdje točno tih vozila koja padobranci koriste i kojih je pun Hostomel....u pomalo promjenjenom izdanju Istinabog. Koriste ih bas padobranci. Tu ti je na clipu citav postupak...uz dostavu (padobranom cak :D )
aha, i di je snimka tog izbacivanja padobranom u ukrajini? sve ima, njihovo iskakanje, pješačenje, sve, samo nigdje nema vozila.
Pa šta će to bacat s padobranom kad su zauzeli aerodrom prvo ?

To kad je neka močvara di nema piste onda se baca to s padobranom. Kad je nepristupačno.

Zavežeš padobran oko nje. Ima ova kvačila. I onda se to baci ko teret i otvori se padobran i to je to. To kad nemaš pistu, kad je teren nepristupačan npr neka močvara, onda to bacaš.


Last edited by RayMabus on 29/3/2022, 22:02; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 29/3/2022, 22:02

marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Blokovska podjela je opet tu, samo ovaj put varšavski pakt spada na rusiju i bjelorusiju i naravno srbiju a svi ostali gledaju s prijezirom prema tim divljacima.

dobro, s rusijom i bjelorusijom još nekako, ali srbija je stvarno opasna :D

bogtejebo iz slovenije ih isprašilo lovačko društvo, a u WW2 ih je osvojio Fritz Klingenberg s šest pijanaca i pesom... ok, pes je bio stvaro oštar, što je je
Imam ja jednog zajebanog pa ako bude trebalo :aw

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 29/3/2022, 22:03

Ringo10 wrote:Tudjmanu I Susku je optuznica vec bila spremljena.
Sjetimo se terora nad generalom Bobetkom
Jebo vas ZAPAD. Nabijem ga na kitomira.
DaBogda ga Rusi sa zemljom sravnili
marš u pičku materinu, tebe briga za generala bobetka, kak te nije sram uopće ga spominjati, smeće jedno...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 17 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum