ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 16/3/2022, 22:08

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Žao bi mi bilo samo ringadinga, opet mu se ku**c ne bi digao godinama i umro bi tužan i ožalošćen jer su banderovci pobjedili :(
Sumnjam da će ti u ovom Mariupoliju banderovci pobijediti. Brojevi i situacija nisu na njihovoj strani.

No ovdje je pobjeda skupo prodati svoju kožu, nanijeti šta veće gubitke neprijatelju, vezat mu snage i dat ovima svojima na slobodnoj terioriji vremena da se bolje naoružaju.

Rekli su i onako ovi branitelji Mariupola odma na početku dok još grad nije bio potpuno ni okružen da traže samo jednu stvar a ta je da ih ne zaborave i da ih se sjećaju.

U prevodu :  Mi ćemo tamo skupo prodat svoju kožu.
Ukrajincima Mariupolj, Hrvatima Vukovar, samo vezivanje snaga i uništavanje i žive sile i tehnike daju ostatku države vremena da se pregupiraju, konsolidiraju, obuče i nabave sustave s kojima će zadati smrtonosan udarac srbima/rusima. Ukrajini je put otvoren jer nemaju embargo kao mi (kod njih ne postoji budo lončar koji bi zatražio embargo za napadnutu stranu) a sve suvremenije i naprednije oružije stiže li ga stiže u Ukrajinu a uz srčanost ukrajinaca koju so sada pokazali uspjeh im je zagarantiran.

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


RayMabus and michaellcmacha like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 16/3/2022, 22:13

U sklopu dvije minute duge objave prenijeli su riječi vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga Ukrajine Valerija Zalužnija koji je kazao kako su njihovi topnici za rusku vojsku "uredili" cestu do zapovjednog mjesta pakla.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-ukrajinci-objavili-snimku-razaranja-ruskih-vozila-i-opreme-blizu-kijeva/2348049.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d

-
Morat će Putin poslat nove kamione jer ovi više nisu u funkciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182049
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 16/3/2022, 22:15

Eroo
Eroo

Posts : 78079
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 16/3/2022, 22:23

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Točno, 2 tenka ošla u pizdu materinu a vozač tenka koji se uspio izvući je korisniji živ nego mrtav
ma da i vozač tenka se vrati nazad svojim rusima.. nema šanse da će se lik ući nazad u novi tenk. nema šanse. a da ne govorim kakve će priče pričati svojim kolegama koji će se usrati u gaće a to su sve klinci od 19-23godine koje putin šalje u smrt.

inače od onih famoznih čečenaca nema puno. ti famozni čečenci ne služe da bi se ratovali, nego ih je  Putin poslao da doslovno mlate Ruse , eto čemu služe čečenci. navodno prijete rusima streljanjem i mlate ih i takve stvari. 
inače navodno stanje u Mariopolu
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 FN-_ZAPWUAQN1bc?format=png&name=900x900

i dalje je 80% grada u rukama Azova, ali neznamo koliko ih ima, koliko im je ostalo oružja i kakav je moral protivnika.
Moj prijatelj S.J. srpski  rezervist koji je pogođen u 55tici na trpinjskoj cesti koji se i predao i postao čak časnik u HVu i teško ranjen u jednoj akciji HVa. E trebaš poslušati njega o tome kako je biti u tenku, on osobno više nikada nije htio ni ući u tenk čak ni u mirnodopskim uvjetima, to je za njega bio pokretni grob.
ja sam školovani tenkist, šro mladen stojanović u klasi iztoka kočevara, na 84ki, u ratu prvih se odmah od prvog dana prešaltao na 55icu i u oklopu u diskontinuitetu bio do kraja ljeta 1993. bio pogođen sa 40mm u kupolu, grdo grdo, na šestanj brdu skoro me upucao moj prvi susjed, ja bio napred ispod, a on htio gađat preko mene sa trenutnom pa pogodio stablo nekih 15 metara od nas..., uglavnom iako nije lako biti ni pješak, ali to mi je kasnije nekako lakše bilo, mada mi je u oluji bilo teško jer sam išao istom trasom kojom su išli i moji tenkisti, koji su na žalost zbog onog luđe basarca grdo najebali..., sve u svemu tada je bila 20-25 godina, sve je bilo lako i sve se nekako u hodu podnosilo, tek sam kasnije skužio da mi je stara koja je bila prirodna crnka skroz posjedila...poslije kad je rat završio i kad sam prešao u policiju još sam pet godina svake godine bar 3-4 mjeseca odrađivao zelenu granicu... i onda dođe onaj peder šime lučin i pederčina jozo radoš i razjebu dva jedina resora koji su mogli ovaj apsurdistan držati iznad vode... ili bar pod kontrolom

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 16/3/2022, 22:26

Ukrajina i Moldavija priključene su na elektrodistribucijsku mrežu Evropske unije, javlja Anadolija.
Komesar Evropske komisije za energetiku Kadri Simson saopćio je da su Ukrajina i Moldavija sinhronizovane s evropskom kontinentalnom električnom mrežom.
Ističući da će sinhronizacija održati stabilnost ukrajinskog sistema snabdijevanja električnom energijom, Simson je kazao da će stambeni objekti u Ukrajini biti topli i osvijetljeni.
-
:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 182049
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 16/3/2022, 22:27

RayMabus wrote:U sklopu dvije minute duge objave prenijeli su riječi vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga Ukrajine Valerija Zalužnija koji je kazao kako su njihovi topnici za rusku vojsku "uredili" cestu do zapovjednog mjesta pakla.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-ukrajinci-objavili-snimku-razaranja-ruskih-vozila-i-opreme-blizu-kijeva/2348049.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d

-
Morat će Putin poslat nove kamione jer ovi više nisu u funkciju.
Iskreno ovo je slabo ako se uzme u obzir da Ukrajinci imaju dronove u zraku i mogu napraviti korekciju vatre. Ja bi ovdje na ovako gustoj tehnici sasuo sasređene snopove sa 4 oruđa i češljao doslovce cijeli šumarak a 2 bi koristio za nasumičnu vatru u svrhu stvaranja panike i onemogućavanje pregupiranja ili izvlačanje ljudstva i tehnike sa ove lokacije

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 16/3/2022, 22:28

PS:
Onaj video gore mi djeluje kao tursko okupljanje vojske u 16.-om stoljeću. :D
Eroo
Eroo

Posts : 78079
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 16/3/2022, 22:41

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ma da i vozač tenka se vrati nazad svojim rusima.. nema šanse da će se lik ući nazad u novi tenk. nema šanse. a da ne govorim kakve će priče pričati svojim kolegama koji će se usrati u gaće a to su sve klinci od 19-23godine koje putin šalje u smrt.

inače od onih famoznih čečenaca nema puno. ti famozni čečenci ne služe da bi se ratovali, nego ih je  Putin poslao da doslovno mlate Ruse , eto čemu služe čečenci. navodno prijete rusima streljanjem i mlate ih i takve stvari. 
inače navodno stanje u Mariopolu
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 FN-_ZAPWUAQN1bc?format=png&name=900x900

i dalje je 80% grada u rukama Azova, ali neznamo koliko ih ima, koliko im je ostalo oružja i kakav je moral protivnika.
Moj prijatelj S.J. srpski  rezervist koji je pogođen u 55tici na trpinjskoj cesti koji se i predao i postao čak časnik u HVu i teško ranjen u jednoj akciji HVa. E trebaš poslušati njega o tome kako je biti u tenku, on osobno više nikada nije htio ni ući u tenk čak ni u mirnodopskim uvjetima, to je za njega bio pokretni grob.
ja sam školovani tenkist, šro mladen stojanović u klasi iztoka kočevara, na 84ki, u ratu prvih se odmah od prvog dana prešaltao na 55icu i u oklopu u diskontinuitetu bio do kraja ljeta 1993. bio pogođen sa 40mm u kupolu, grdo grdo, na šestanj brdu skoro me upucao moj prvi susjed, ja bio napred ispod, a on htio gađat preko mene sa trenutnom pa pogodio stablo nekih 15 metara od nas..., uglavnom iako nije lako biti ni pješak, ali to mi je kasnije nekako lakše bilo, mada mi je u oluji bilo teško jer sam išao istom trasom kojom su išli i moji tenkisti, koji su na žalost zbog onog luđe basarca grdo najebali..., sve u svemu tada je bila 20-25 godina, sve je bilo lako i sve se nekako u hodu podnosilo, tek sam kasnije skužio da mi je stara koja je bila prirodna crnka skroz posjedila...poslije kad je rat završio i kad sam prešao u policiju još sam pet godina svake godine bar 3-4 mjeseca odrađivao zelenu granicu... i onda dođe onaj peder šime lučin i pederčina jozo radoš i razjebu dva jedina resora koji su mogli ovaj apsurdistan držati iznad vode... ili bar pod kontrolom
Eto bili smo blizu u isto vrijeme, ja sam bio haubičar i završio obuku u kozari na 122mm M38, 122mm D30J i na B1 76mm i to sve kod onog ludog (tada major) laze babića koji je poslje bio zapovjednik 18 korpusa VRSK

No završio sam tu obuku kao prvi dodavač ili tako nešto, tek bijegom iz JNA sam se osposobio u smislu vođenja i vršenja ofenzivnih i obrambenih akcija u topništvu no moram priznati da mi je ta JNA obuka ipak pomogla u prvim danima jer sam poznavao rad i djelovanje spomenutih oruđa a sasvim lagano sam se prešaltao poslje i na MB120 mm, 82 mm, 60 mm, MT12 100mm mada nisam sa njim imao priliku djelovati.


Jel se sjećaš kako sam poklopio onu lažovčinu jehudija kada je počeo srati o topništvu? Poslje se pokazalo o kavom se sitnom kriminalcu radi, kokošaru i dileru te ucjenjivaču klinaca kojima je prodavao cigle.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 16/3/2022, 22:57

Eroo wrote:PS:
Onaj video gore mi djeluje kao tursko okupljanje vojske u 16.-om stoljeću. :D

Rasuli su se uzduž ceste. Zapravo ima određene logike da u tom rasulu pokušaju uspostaviti nekakav red organiziranjem točki nekih gdje će se okupljati.

Naravno to bi bilo pametno raditi van dometa protivničke artiljerije na terenu na kojem imaš kontrolu cirka 50 metara s obje strane ceste  :D

Ali jebote koja je razlika teren isto pa i kvaliteta infrastrukture u dijelovima te zemlje, razumijem da je golema zemlja. Ali ovdje imaju odlične ceste koje protivnik koristi dok na drugom dijelu zemlje (Mariupol i slično)...cestovna infrastruktura je strave i užas. Uz izuzetak kucavica i magistrala koje su napravili za Euro u nogometu...sve ceste su jezovito loše. Nije mi jasno jedino da nisu te ceste pokušali onesposobiti...dizati u zrak svako toliko itd....valjda im se ipak prebrzo sve dogodilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Noor 16/3/2022, 23:03

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Receiv21

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 16/3/2022, 23:04

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 275780052_5233761706682918_7370383769174695451_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=a26aad&_nc_ohc=Q4MEHGv1P74AX_w2Rp9&_nc_ht=scontent.fzag4-1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 16/3/2022, 23:30

Hoće li Kina okrenuti leđa Rusiji? Kineski dužnosnik: Moramo raskinuti s Putinom

Naravno da da. hehehehehehehehehehehehehehehehe

Samo jedan događaj u budućnosti će završiti ovaj rat. Samo jedan događaj koji se približava.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 16/3/2022, 23:36

Američki dnevni list Washington post preneo je pre pet dana vest da se Kijev zvanično obratio zapadu za isporuku sovjetskih raketnih sistema PVO velikog dometa tipa S-300. To bi moglo da ukaže da se ukrajinska PVO nalazi u problemu, odnosno da su raketne jedinice naoružane ovim sistemom u određenoj meri već degradirane. Kao što je Tango Six već pisao, Ukrajina je pre ovog sukoba, makar na papiru, imala 20 diviziona S-300PS i 8 diviziona S-300PT-1.

Navodno, u vezi sa ovim naporima, sekretar za odbranu SAD Lojd Ostin je ove nedelje u poseti Slovačkoj koja upravo raspolaže sistemom S-300. Osim Slovačke, koja poseduje divizion S-300PMU (izvozna verzija varijante S-300PS), od ostalih NATO članica ovim sistemom raspolažu i Bugarska čije oružane snage imaju divizion S-300PMU, dok Grčka raspolaže sa dva diviziona S-300PMU-1.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Photo_2022-03-14_13-09-29-850x350
Napušteno transportno-lansrino vozilo 5P85S raketnog sistema PVO S-300PS ukrajinske vojske.


https://tangosix.rs/2022/16/03/rat-u-ukrajini-ukrajina-trazi-od-zapada-raketne-sistem-pvo-rusija-koristi-dronove-kamikaze-jos-jedna-bespilotna-letelica-zavrsila-na-teritoriji-clanice-nato/
RayMabus
RayMabus

Posts : 182049
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 16/3/2022, 23:44

Je na papiru su ih imali gomilu, ali 70% tih nije 30 godina iz skladišta izašlo. Uspjeli su eventualno par komada dovesti u kakvu takvu funkciju. Nema raketa....treba to godinama odrzavati i mijenjati dijelove itd...ono sto je i bilo u funkciji je vecinom bilo na Krimu kad ga je stoka zauzela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 17/3/2022, 00:11

Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Moj prijatelj S.J. srpski  rezervist koji je pogođen u 55tici na trpinjskoj cesti koji se i predao i postao čak časnik u HVu i teško ranjen u jednoj akciji HVa. E trebaš poslušati njega o tome kako je biti u tenku, on osobno više nikada nije htio ni ući u tenk čak ni u mirnodopskim uvjetima, to je za njega bio pokretni grob.
ja sam školovani tenkist, šro mladen stojanović u klasi iztoka kočevara, na 84ki, u ratu prvih se odmah od prvog dana prešaltao na 55icu i u oklopu u diskontinuitetu bio do kraja ljeta 1993. bio pogođen sa 40mm u kupolu, grdo grdo, na šestanj brdu skoro me upucao moj prvi susjed, ja bio napred ispod, a on htio gađat preko mene sa trenutnom pa pogodio stablo nekih 15 metara od nas..., uglavnom iako nije lako biti ni pješak, ali to mi je kasnije nekako lakše bilo, mada mi je u oluji bilo teško jer sam išao istom trasom kojom su išli i moji tenkisti, koji su na žalost zbog onog luđe basarca grdo najebali..., sve u svemu tada je bila 20-25 godina, sve je bilo lako i sve se nekako u hodu podnosilo, tek sam kasnije skužio da mi je stara koja je bila prirodna crnka skroz posjedila...poslije kad je rat završio i kad sam prešao u policiju još sam pet godina svake godine bar 3-4 mjeseca odrađivao zelenu granicu... i onda dođe onaj peder šime lučin i pederčina jozo radoš i razjebu dva jedina resora koji su mogli ovaj apsurdistan držati iznad vode... ili bar pod kontrolom
Eto bili smo blizu u isto vrijeme, ja sam bio haubičar i završio obuku u kozari na 122mm M38, 122mm D30J i na B1 76mm i to sve kod onog ludog (tada major) laze babića koji je poslje bio zapovjednik 18 korpusa VRSK

No završio sam tu obuku kao prvi dodavač ili tako nešto, tek bijegom iz JNA sam se osposobio u smislu vođenja i vršenja ofenzivnih i obrambenih akcija u topništvu no moram priznati da mi je ta JNA obuka ipak pomogla u prvim danima jer sam poznavao rad i djelovanje spomenutih oruđa a sasvim lagano sam se prešaltao poslje i na MB120 mm, 82 mm, 60 mm, MT12 100mm mada nisam sa njim imao priliku djelovati.


Jel se sjećaš kako sam poklopio onu lažovčinu jehudija kada je počeo srati o topništvu? Poslje se pokazalo o kavom se sitnom kriminalcu radi, kokošaru i dileru te ucjenjivaču klinaca kojima je prodavao cigle.
naravno da se sjećam... ko i ona pederčina svetozar koji je bio snajperist sa glockom u vinkovačkoj sjp... nešto se ne mogu sjetiti gdje je ono šupčina Levi bio angažiran... predmnijevam da je odao okolo kad se grmljavina utišala i skupljao mesing... pleme jebo svoje...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 17/3/2022, 00:16

Eroo wrote:
Šandor Winnetou wrote:hehe ovo je odlična usporedba :tu

I ovo, također...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 11


jedna stvar je ovaj balavi post a sasvim drugo podrzavanje duboke drzave kojoj je obama bio lutka na koncu 
drugo, kad si vec stavio taj djeciji idiotluk, namece se pitanje sto onda putin nije napo ukrajinu kad je on bio predsjednik
trump je insistiro da njemacka i EU bude neovisna o ruskom plinu i obnovio americku vojsku 
trazio da sve clanice ulazu 2% u nato savez a ne da zabusavaju

trece ti si ono vjernik
evo ti malo vjernice 

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 17/3/2022, 00:19

znas li ti tulo sto je pokrenut prvi impeachment protiv trumpa

razlog za Trump-ov prvi impeachment je bio telefonski poziv Trampa Zelenskom u vezi , kako je Trump tvrdio,  mijesanja ukrajinske vlasti u americke izbore u korist Hilary uz koordinaciju americkih demokrata, digital-forensics company "crowdstrike" and FBI. Od Zelenskog je trazio da otvori istragu u vezi toga. Trump je takode tvrdio da je kompanija "crowdstrike" bila suosnovana i kontrolirana od strane bogatog ukrajinskog oligarha Dimitri Alperovitch ( https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitri_Alperovitch?msclkid=520d27c7a53811ec9abd21c01a1fd297 ) koji je btw clan "world economic forum-", i "atlatntic council". Fox news ga je imo u programu samo dan poslije kao strucnjaka u vezi rusije, koju je vodila Martha McCallum

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 17/3/2022, 00:27

MDMiridije wrote:Je na papiru su ih imali gomilu, ali 70% tih nije 30 godina iz skladišta izašlo. Uspjeli su eventualno par komada dovesti u kakvu takvu funkciju. Nema raketa....treba to godinama odrzavati i mijenjati dijelove itd...ono sto je i bilo u funkciji je vecinom bilo na Krimu kad ga je stoka zauzela.
Ukrajina je pre ovog sukoba, makar na papiru, imala 20 diviziona S-300PS i 8 diviziona S-300PT-1.


Ovo je brojka prije ovog sukoba pa sad pratimo ( praktički oduzimamo ) i ovaj na slici je svakako minus 1.


Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Photo_2022-03-14_13-09-29-850x350
Napušteno transportno-lansrino vozilo 5P85S raketnog sistema PVO S-300PS ukrajinske vojske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182049
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 17/3/2022, 01:10




Colonel Douglas Macgregor | Putin has already defeated Ukraine…



I’ve been saying from the outset the Russian offensive will be like slow moving lava flow instead of a pyroclastic event.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 17/3/2022, 01:10

Da sam na mjestu Rusa uzeo bih do kraja Mariopolj, Harkov i Odesu
I zavrsio.
To je Novorusija.
Samo bih organizirao lokalno stanovnistvo da brani Novorusiju
Ukrajina vise nije vojna opasnost za Rusiju.
Samo bih svaki pokusaj ulaska NATOa i biolaboratorija odradio raketiranjem
I to je to...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 17/3/2022, 01:16

Ringo10 wrote:Da sam na mjestu Rusa uzeo bih do kraja Mariopolj, Harkov i Odesu
I zavrsio.
To je Novorusija.
Uzeli bi oni to al malo su zapeli. lol!

Kad su debili. Tribaju radi ovo šta san napisa :

by RayMabus Mon 28 Feb - 2:15

Baš me brige za Mariupolj. Jasno je da je ruska mornarica to odlučila zauzet kako im se ne bi sutra neki Briti tu stacionirali s raketama za gađanje druge obale Azovskog mora tj Rusije.

Šta će oni tamo u tom Mariupoliju ili ne boli me kurac. Kad se to osvoji onda ono mornarice iz Azovskog mora izlazi u Crno more i skupa s tom oklopnom vojskom ide na Odesu i središnju Ukrajinu u prostor između Kijeva i Odese.

Odesa se mora osvojiti jer :

1. Da NATO nema još jednu državu na Crnom moru a koja je izrazito antiruska i želi vratiti Krim

2. Da se prekine veza Kijeva ( čak i ako isti ne padne ) s morem ali i s Turskom koja koliko vidim s onim dronovima šta je dala Ukri dobro rokaju Ruse na tlu.

3. Da se spoje s Moldavijom i povrate Transisitriju i osiguraju da Moldavija neće u EU i NATO.

4. Da izađu na rumunsjku granicu a šta je delta Dunava i imaju kontrolu na ušću Dunava ( nije u Ukrajini al je granica i imaju uvid odma )

5. Da se zacementira more oko Zmijskog ostrva ( Ukrajina ne bi imala onda više nikakvi izlaz na more ) i zablokiraju plinska polja koja se nalaze dijelom u rumunjskim vodama kako Rumunji ( čitaj američke, britanske i druge firme ) ne bi mogle tu vadit plin jer plina Rumunjska ima za još samo deset godina ( nalazi se unutra u Transilvaniji ta nalazišta koja imaju plina za Rumunjsku tek za još deset godina ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 182049
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum