ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Page 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 17:07

Sovak wrote:
violator wrote:
Sovak wrote:
marcellus wrote:i sad daj ti njima objasni da je autor danas općeprihvaćene teorije o nastanku svemira katolički svećenik...




Georges Lamaitre, začetnik teorije o Velikom prasku - isusovac.

Nikola Kopernik, spoznaja heliocentričnog sustava - isusovac.

Ruđer Bošković, začetnik teorije atoma između ''ostalog'' - isusovac.

Faust Vrančić ... princip visećeg mosta i padobran ... između ''ostalog'', svećenik RKC.

Charles Darwin ... evolucija ... studiral medicinu i teologiju, tip je inače bil religiozan, anglikanac.


Sve to spaliti ... i uspostaviti LTBGIQPIZDAMATERINACO2 s'stejnbl ''znanost''.

:cleanteeth


Prvo Ne razumijem, to je dokaz za sto tocno? :coffee

Naveli ste one koji su se bavili znanstvenim istrazivanjem, a ne dokazivanjem Bozje opstojnosti.. Bili su vjernici i sto sad s time? Mogli ste mi navesti i Bacona, zacetnika znanstvene metode koji je samu Bibliju koristio kao izvor za opravdanje vlastitih ideja vezanih za oslobodjenje znanosti od teologije.  ;)

Drugo Hajdemo malo o tome. Kad je zapoceo taj proces oslobadjanja od crkvenog tutorstva? Kad je zapocelo oslobadjanje znanja, istrazivanja od religijskog utjecaja?


I za one koji konstantno cvile kako sam im se uopce usudila reci da su kognitivno nazadni: da, jeste. Jer ste glupi fundamentalisti i jer masete vjerskom pripadnoscu kao zastavicom. A sada se okolisno usporedjujete i s navedenim ucenjacima jer su i oni bili vjernici! :D

Glupaci.

Prvo, bili su vjernici u Boga, pa opet ... je l'! 

Drugo ... po meni renesansa jer prethodni fokus samo na Boga usmjerava se na čovjeka, kultura i znanost počinju se usmjeravati na čovjeka, suprotno teologiji. 

To se veli još humanizam i empirijski doživljaj svijeta.

To su pratili i unutarnji sukobi u Crkvi.

No to nikako nije značilo i ''ateizam''.

Ali da ne ispadne kako ja branim Crkvu ili religije uopće citiral bum Davida Humea koji si je postavil vrlo zanimljiva pitanja opet nastavljajući se na antičko filozofiranje o zlu.

Ako Bog želi, a ne mre iskorijeniti zlo, onda nije svemoguć. 
Ako može, ali ne želi, onda je zal. 
Ako Bog može i želi iskorijeniti zlo, otkud onda zlo u svijetu? 
Ako Bog niti može niti želi, onda zakaj ga zvati Bogom?

da, zapravo prije renesanse dolazi sv, toma akvinski koji vadi iz arhive zaboravljenu antiku i ugrađuje antičku filozofiju u kršćansku misao, platon i to

inače još je on u srednjem vijeku definirao kršćanskog boga na način koji je sasvim održiv i u skladu sa znanošću i danas

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by metilda 7/10/2021, 17:18

Sovak wrote:
violator wrote:
Sovak wrote:
marcellus wrote:i sad daj ti njima objasni da je autor danas općeprihvaćene teorije o nastanku svemira katolički svećenik...




Georges Lamaitre, začetnik teorije o Velikom prasku - isusovac.

Nikola Kopernik, spoznaja heliocentričnog sustava - isusovac.

Ruđer Bošković, začetnik teorije atoma između ''ostalog'' - isusovac.

Faust Vrančić ... princip visećeg mosta i padobran ... između ''ostalog'', svećenik RKC.

Charles Darwin ... evolucija ... studiral medicinu i teologiju, tip je inače bil religiozan, anglikanac.


Sve to spaliti ... i uspostaviti LTBGIQPIZDAMATERINACO2 s'stejnbl ''znanost''.

:cleanteeth


Prvo Ne razumijem, to je dokaz za sto tocno? :coffee

Naveli ste one koji su se bavili znanstvenim istrazivanjem, a ne dokazivanjem Bozje opstojnosti.. Bili su vjernici i sto sad s time? Mogli ste mi navesti i Bacona, zacetnika znanstvene metode koji je samu Bibliju koristio kao izvor za opravdanje vlastitih ideja vezanih za oslobodjenje znanosti od teologije.  ;)

Drugo Hajdemo malo o tome. Kad je zapoceo taj proces oslobadjanja od crkvenog tutorstva? Kad je zapocelo oslobadjanje znanja, istrazivanja od religijskog utjecaja?


I za one koji konstantno cvile kako sam im se uopce usudila reci da su kognitivno nazadni: da, jeste. Jer ste glupi fundamentalisti i jer masete vjerskom pripadnoscu kao zastavicom. A sada se okolisno usporedjujete i s navedenim ucenjacima jer su i oni bili vjernici! :D

Glupaci.

Prvo, bili su vjernici u Boga, pa opet ... je l'! 

Drugo ... po meni renesansa jer prethodni fokus samo na Boga usmjerava se na čovjeka, kultura i znanost počinju se usmjeravati na čovjeka, suprotno teologiji. 

To se veli još humanizam i empirijski doživljaj svijeta.

To su pratili i unutarnji sukobi u Crkvi.

No to nikako nije značilo i ''ateizam''.

Ali da ne ispadne kako ja branim Crkvu ili religije uopće citiral bum Davida Humea koji si je postavil vrlo zanimljiva pitanja opet nastavljajući se na antičko filozofiranje o zlu.

Ako Bog želi, a ne mre iskorijeniti zlo, onda nije svemoguć. 
Ako može, ali ne želi, onda je zal. 
Ako Bog može i želi iskorijeniti zlo, otkud onda zlo u svijetu? 
Ako Bog niti može niti želi, onda zakaj ga zvati Bogom
Ovo mi je promaklo. Zanimljiva Humeova pitanja ali na svako od njih je odgovor isti i sasvim jednostavan. Svako dobro dolazi od Boga, svako zlo od čovjeka. Ne uzrokuje ratove, bijedu, svađu ili bilo koje drugo zlo Bog nego čovjek sa svojom slobodnom voljom. A Bog iznad svega poštuje čovjekovu slobodnu volju. One koji su pravedni i pate zbog zla nastalog zbog drugih ljudi Bog nagrađuje vječnim životom. 
Možda bi pitanje nad pitanjima bilo zašto Bog ne intervenira u zlu slobodnu volju nekog čovjeka. Odgovor je podugačak ali postoji.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5024
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:18

Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
Ja sam ipak čovjek, nisam parazit koji se prikači na nekoga dok ga ne isisa i onda traži novu žrtvu. Nego što se ne vratiš u staro hranilište, nema više resursa a?

Ti si, dragi moj, drek na sibici kojem nije upalilo pokolebati me ni mrvicu pa sad , poput ostalih vrih "moralnih djelatnika" kreces s ocrnjivanjem.  Vec vidjeno i totalno dosadno.
:D

Da si barem manje bahata pa ajde, ovako draga sretno ti bilo, nisam ti ja baš dobrog ukusa. Kad dođeš sebi slobodno se javi :)

Ja nikada i nisam bila izvan sebe. :) A za poziv, hvala ti lijepa, ali ne bih .

Neka tebi tvog pojilista samo za tebe. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 17:28

violator wrote:
A ne, ne. Sad ces TI meni fino pojasnit' bez brkanja fizike i metafizike :) kako su to radovi doticnih kompatibilni s religijskim ucenjima. :) I kakvo je uopce doslo do odvajanja znanosti od teologije, kad jedno nadopunjuje ili mozda i zavisi od drugog.

tako što kršćanska vjera ne govori baš ništa o tome sastoji li se naš svijet od atoma, je li zemlja okrugla ili ne (niti jedan obrazovni kršćanin u povijesti nikad nije smatrao da je ravna ali danas puno ljudi to misli), vrti li se zemlja oko sunca ili je u središtu svemira (galileo je osuđen jer su tadašnji znanstvenici na čelu s tychom bracheom tražili da ga se osudi zbog fejknjuza i pseudoznanosti dok ga je papa podržavao, ali kršćanska teologija kao takva ne govori ama baš ništa o tome), ne govori baš ništa o tome je li bog stvorio svemir big bangom ili kako drukčije, dapače znamo da je prije njega bila "tama nad bezdanom", ne govori baš ništa o sili teži niti o brzini svjetlosti, je li konstanta ili ne.

Jednostavno baš ništa od gore navedenog nije ni u kakvom neskladu s bilo kakvim crkvenim učenjem. Uostalom, upravo je kršćanska europa razvila znanost i znanstvenu metodu (što ateističkoj kini nije pošlo za rukom kroz svih 3000 godina njihove civilizacije, i više).

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou 7/10/2021, 17:32

violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
Ja sam ipak čovjek, nisam parazit koji se prikači na nekoga dok ga ne isisa i onda traži novu žrtvu. Nego što se ne vratiš u staro hranilište, nema više resursa a?

Ti si, dragi moj, drek na sibici kojem nije upalilo pokolebati me ni mrvicu pa sad , poput ostalih vrih "moralnih djelatnika" kreces s ocrnjivanjem.  Vec vidjeno i totalno dosadno.
:D

Da si barem manje bahata pa ajde, ovako draga sretno ti bilo, nisam ti ja baš dobrog ukusa. Kad dođeš sebi slobodno se javi :)

Ja nikada i nisam bila izvan sebe. :) A za poziv, hvala ti lijepa, ali ne bih .

Neka tebi tvog pojilista samo za tebe. ;)
Pričao sam o hranilištu a ne pojilištu :)

Nego srećo kad si se zadnji put nasmijala, dozvolila šalu na svoj račun, našalila se na tuđi, ispričala vic...ono otkako si na vipu nadrkana si i bahata kao i ebenica a takvi ljudi su teži nego grobni kamen. Zar se nikada ne pitaš što nije s tobom u redu da rastjeruješ sve oko sebe? Da ne možeš funkcionirati s nikim ako nešto nije po tvome, da na dobronamjerne postove reagiraš kao da su ti vruće šilo u guzicu zabili? Ono svi voze u krivom smjeru i jedino ti voziš u pravom.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:34

violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
dobro čo, kai je tebi? zašto se svađaš sa svima? kai nemoš samo kimat glavom i samo bit lijepa? zakai si takva?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by kaya 7/10/2021, 17:35

violator wrote:

Ja sam mentalno retardirana pa prepustam tebi mikrofon.

u pravu si. konačno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:35

marcellus wrote:

a u kojem su to polju lemaitre, max planck ili ruđer bošković bili glupi i kognitivno zaostali?

teološkom sigurno ne, jer su teologiju uglavnom i studirali
ako mi kažemo da je religija glupost a ti kažeš oni su to studirali pa zato nisu glupi....
jel razumiješ sherloče?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:36

kaya wrote:
violator wrote:

Ja sam mentalno retardirana pa prepustam tebi mikrofon.

u pravu si. konačno.
trebaš pitat publiku kao inače, jelda da je? jelda je je? jelda da su njih dvoje..jelda, jelda, jeldaaaaa....


Last edited by ebenica on 7/10/2021, 17:40; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:39

marcellus wrote:
violator wrote:
A ne, ne. Sad ces TI meni fino pojasnit' bez brkanja fizike i metafizike :) kako su to radovi doticnih kompatibilni s religijskim ucenjima. :) I kakvo je uopce doslo do odvajanja znanosti od teologije, kad jedno nadopunjuje ili mozda i zavisi od drugog.

tako što kršćanska vjera ne govori baš ništa o tome sastoji li se naš svijet od atoma, je li zemlja okrugla ili ne (niti jedan obrazovni kršćanin u povijesti nikad nije smatrao da je ravna ali danas puno ljudi to misli), vrti li se zemlja oko sunca ili je u središtu svemira (galileo je osuđen jer su tadašnji znanstvenici na čelu s tychom bracheom tražili da ga se osudi zbog fejknjuza i pseudoznanosti dok ga je papa podržavao, ali kršćanska teologija kao takva ne govori ama baš ništa o tome), ne govori baš ništa o tome je li bog stvorio svemir big bangom ili kako drukčije, dapače znamo da je prije njega bila "tama nad bezdanom", ne govori baš ništa o sili teži niti o brzini svjetlosti, je li konstanta ili ne.

Jednostavno baš ništa od gore navedenog nije ni u kakvom neskladu s bilo kakvim crkvenim učenjem. Uostalom, upravo je kršćanska europa razvila znanost i znanstvenu metodu (što ateističkoj kini nije pošlo za rukom kroz svih 3000 godina njihove civilizacije, i više).
točno, ne govori baš ništa...jer je glupost. nastalo je, kak, boli te kurac...kakvog je oblika, ne pitaj boli te kurac, brzina svjetlosti, boli te kurac....ako netko pita ja se slažem sa svim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 17:47

marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 19:06

ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 19:11

marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

jel si tako odgovorio i profesoru na satu povijesti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 19:14

inače europa je bila najrazvijenija civilizacija ikad na planeti i po književnosti, glazbi, kulturi, umjetnosti, znanosti i svemu ostalom DAVNO, STOLJEĆIMA PRIJE KOLONIJALIZMA, dakle prije nego je otrkrivena amerika (početak kolonizacije je 16. stoljeće, a vrhunac 19., dakle u biti se amerika kolonizira nakon renesanse.) i subsaharska Afrika (19. stoljeće, do tada u Europi nisu ni znali da bantu i zulu postoje)

Inače kad razgovaraš s nekim tko tvrdi da se "europa obogatila koloniziranjem drugih civilizacija" znaš da razgovaraš s autentičnim debilom bez obrazovanja i mozga, nekim tko samo papagaji fraze koje je čuo u trash-tv emisijama i pročitao u šarenim časopisima, jer za takve teze APSOLUTNO nema temelja u stvarnosti.

Europa je bila nenadjebivo bogata u 16-17. stoljeću, PRIJE nego je kolonizirala bilo koga bilo gdje. Ne samo to, nego je dobar dio italije, španjolske, i balkana tijekom srednjeg vijeka bio koloniziran od strane turaka. kao i cijeli bliski istok.

Europa se obogatila isključivo tako što je razvijala znanost dok su se drugi bavili koljačinom i trgovinom robovima (arapi) ili održavanjem despotizma na srednjevjekovni način (kina, japan) ili su jednostavno visili s grana i čekali da im banana padne u usta. U Južnoj Americi su cijele civilizacije nestale bez traga jer su se poklali do zadnjeg međusobno. PRIJE nego su ugledali prvog bijelca. U sjevernoj civilizacije nikad nije ni bilo dok nisu došli bijelci.

Dakle, to što je Europa kolonizirala svijet je posljedica toga što su bili bogati i razvijeni, a ne uzrok.


Last edited by marcellus on 7/10/2021, 19:19; edited 1 time in total

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 19:16

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

jel si tako odgovorio i profesoru na satu povijesti?

majka mrkoci nam se na 20. godišnjici mature ispričala što nas je morala učiti komunjarsku izmišljenu povijest

ali nije morala, jer je u biti uvijek znala između redova dati hint što se stvarno dogodilo

btw žena mi je po profesiji povjesničar među ostalim diplomama, ta joj nije s FFZG-a nego od tamo gdje je predavao prije spomenuti lemaitre

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 19:17

marcellus wrote:inače europa je bila najrazvijenija civilizacija ikad na planeti i po književnosti, glazbi, kulturi, umjetnosti, znanosti i svemu ostalom DAVNO, STOLJEĆIMA PRIJE KOLONIJALIZMA, dakle prije nego je otrkrivena amerika (početak kolonizacije je 16. stoljeće, a vrhunac 19., dakle u biti se amerika kolonizira nakon renesanse.) i subsaharska Afrika (19. stoljeće, do tada u Europi nisu ni znali da bantu i zulu postoje)

Inače kad razgovaraš s nekim tko tvrdi da se "europa obogatila koloniziranjem drugih civilizacija" znaš da razgovaraš s autentičnim debilom bez obrazovanja i mozga, nekim tko samo papagaji fraze koje je čuo u trash-tv emisijama i pročitao u šarenim časopisima, jer za takve teze APSOLUTNO nema temelja u stvarnosti.

Europa je bila nenadjebivo bogata u 16-17. stoljeću, PRIJE nego je kolonizirala bilo koga bilo gdje. Ne samo to, nego je dobar dio italije, španjolske, i balkana tijekom srednjeg vijeka bio koloniziran od strane turaka. kao i cijeli bliski istok.

Europa se obogatila isključivo tako što je razvijala znanost dok su se drugi bavili koljačinom (arapi) ili održavanjem despotizma na srednjevjekovni način (kina, japan) ili su jednostavno visili s grana i čekali da im banana padne u usta. U Južnoj Americi su cijele civilizacije nestale bez traga jer su se poklali do zadnjeg međusobno. PRIJE nego su ugledali prvog bijelca. U sjevernoj civilizacije nikad nije ni bilo dok nisu došli bijelci.

Dakle, to što je Europa kolonizirala svijet je posljedica toga što su bili bogati i razvijeni, a ne uzrok.




sjedi 1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 19:20

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

jel si tako odgovorio i profesoru na satu povijesti?

majka mrkoci nam se na 20. godišnjici mature ispričala što nas je morala učiti komunjarsku izmišljenu povijest

ali nije morala, jer je u biti uvijek znala između redova dati hint što se stvarno dogodilo

btw žena mi je po profesiji povjesničar među ostalim diplomama, ta joj nije s FFZG-a nego od tamo gdje je predavao prije spomenuti lemaitre


Boleyn? de ba... koja je tvoja profesija? huškač?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 19:21

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

jel si tako odgovorio i profesoru na satu povijesti?

majka mrkoci nam se na 20. godišnjici mature ispričala što nas je morala učiti komunjarsku izmišljenu povijest

ali nije morala, jer je u biti uvijek znala između redova dati hint što se stvarno dogodilo

btw žena mi je po profesiji povjesničar među ostalim diplomama, ta joj nije s FFZG-a nego od tamo gdje je predavao prije spomenuti lemaitre


Boleyn? de ba... koja je tvoja profesija? huškač?

radio sam jako puno posve različitih stvari u životu, i čak danas ne znam kako ću dočekat penziju.

je, da boleyn

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 19:25

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad
ne, dovela ju je krađa i palež po drugim kontinentima što je i dan danas praksa.

indijanci i crnci su palili i krali žene od susjednih plemena, a europljani su osvajali i kolonizirali crnce i indijance jer su bili jebeno zaostali.

u biti su im još napravili i uslugu, inače bi dan danas jeli one iz susjednog plemena i svađali se s hijenama i kojotima za lavlje i pumine ostatke

jel si tako odgovorio i profesoru na satu povijesti?

majka mrkoci nam se na 20. godišnjici mature ispričala što nas je morala učiti komunjarsku izmišljenu povijest

ali nije morala, jer je u biti uvijek znala između redova dati hint što se stvarno dogodilo

btw žena mi je po profesiji povjesničar među ostalim diplomama, ta joj nije s FFZG-a nego od tamo gdje je predavao prije spomenuti lemaitre


Boleyn? de ba... koja je tvoja profesija? huškač?

radio sam jako puno posve različitih stvari u životu, i čak danas ne znam kako ću dočekat penziju.

je, da boleyn

koji kurac si radio navedi barem pet šest poslova. ali to nije bilo moje pitanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 7/10/2021, 19:28

Gnječ wrote:
koji kurac si radio navedi barem pet šest poslova. ali to nije bilo moje pitanje.

elektroničar, bankar, informatičar / programer, novinar, PR, svašta nešto

mislim se s politike prebacit na automobile ostavit ću si kolumnu ipak u tiskanom izdanju

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 7/10/2021, 19:34

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
koji kurac si radio navedi barem pet šest poslova. ali to nije bilo moje pitanje.

elektroničar, bankar, informatičar / programer, novinar, PR, svašta nešto

mislim se s politike prebacit na automobile ostavit ću si kolumnu ipak u tiskanom izdanju

ali koja je tvoja profesija opet te pitam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 12 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum