ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Page 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus Thu 7 Oct - 15:05

a i kod evolucije zapravo ništa ne ide izravno protiv bilo kojeg religijskog učenja, pogotovo ne katoličkog. Osim ako neke stvari shvaćaš jako dogmatski


marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus Thu 7 Oct - 15:07

ebenica wrote:
prckov wrote:
onda ti se dostave neki pojedinci koji su bili vjernici a za koje se ne moze tvrdit da su kognitivno zaostali i time je sva prica zavrsena, a tvoja teza nezrela osim netocna
kakav je ovo usrani argument? ako je netko genijalan u nekom području ne može biti budala u drugom? jel to? genijalan je u svemu što radi?
to završava priču? :D

a u kojem su to polju lemaitre, max planck ili ruđer bošković bili glupi i kognitivno zaostali?

teološkom sigurno ne, jer su teologiju uglavnom i studirali

fizici i sličnom opet ne, ti nisi u stanju integral izračunat a prosuđivo bi da su neki od najvećih umova čovječanstva bili glupi?

istina, znaju u nekim područjima pametni ljudi bit blesavi, stevo jobs nije htio doktoru kad je saznao da ima rak nego se liječio alternativno a imo bi 95 posto šansi za izliječenje

einstein je bio smotan ko sajla, i tako

ali gdje je tko od navedenih bio glup?

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 15:13

violator wrote:
Sovak wrote:
marcellus wrote:i sad daj ti njima objasni da je autor danas općeprihvaćene teorije o nastanku svemira katolički svećenik...




Georges Lamaitre, začetnik teorije o Velikom prasku - isusovac.

Nikola Kopernik, spoznaja heliocentričnog sustava - isusovac.

Ruđer Bošković, začetnik teorije atoma između ''ostalog'' - isusovac.

Faust Vrančić ... princip visećeg mosta i padobran ... između ''ostalog'', svećenik RKC.

Charles Darwin ... evolucija ... studiral medicinu i teologiju, tip je inače bil religiozan, anglikanac.


Sve to spaliti ... i uspostaviti LTBGIQPIZDAMATERINACO2 s'stejnbl ''znanost''.

:cleanteeth


Prvo Ne razumijem, to je dokaz za sto tocno? :coffee

Naveli ste one koji su se bavili znanstvenim istrazivanjem, a ne dokazivanjem Bozje opstojnosti.. Bili su vjernici i sto sad s time? Mogli ste mi navesti i Bacona, zacetnika znanstvene metode koji je samu Bibliju koristio kao izvor za opravdanje vlastitih ideja vezanih za oslobodjenje znanosti od teologije.  ;)

Drugo Hajdemo malo o tome. Kad je zapoceo taj proces oslobadjanja od crkvenog tutorstva? Kad je zapocelo oslobadjanje znanja, istrazivanja od religijskog utjecaja?


I za one koji konstantno cvile kako sam im se uopce usudila reci da su kognitivno nazadni: da, jeste. Jer ste glupi fundamentalisti i jer masete vjerskom pripadnoscu kao zastavicom. A sada se okolisno usporedjujete i s navedenim ucenjacima jer su i oni bili vjernici! :D

Glupaci.

Prvo, bili su vjernici u Boga, pa opet ... je l'! 

Drugo ... po meni renesansa jer prethodni fokus samo na Boga usmjerava se na čovjeka, kultura i znanost počinju se usmjeravati na čovjeka, suprotno teologiji. 

To se veli još humanizam i empirijski doživljaj svijeta.

To su pratili i unutarnji sukobi u Crkvi.

No to nikako nije značilo i ''ateizam''.

Ali da ne ispadne kako ja branim Crkvu ili religije uopće citiral bum Davida Humea koji si je postavil vrlo zanimljiva pitanja opet nastavljajući se na antičko filozofiranje o zlu.

Ako Bog želi, a ne mre iskorijeniti zlo, onda nije svemoguć. 
Ako može, ali ne želi, onda je zal. 
Ako Bog može i želi iskorijeniti zlo, otkud onda zlo u svijetu? 
Ako Bog niti može niti želi, onda zakaj ga zvati Bogom?


Last edited by Sovak on Thu 7 Oct - 15:20; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 15:16

prckov wrote:
ebenica wrote:
prckov wrote:
ebenica wrote:
prckov wrote:
onda ti se dostave neki pojedinci koji su bili vjernici a za koje se ne moze tvrdit da su kognitivno zaostali i time je sva prica zavrsena, a tvoja teza nezrela osim netocna
kakav je ovo usrani argument? ako je netko genijalan u nekom području ne može biti budala u drugom? jel to? genijalan je u svemu što radi?
to završava priču? :D
ako je neko kognitivno napredan 9to je vas rijecnik) onda je kognitivno napredan
u znanosti vrhunski znanstvenici, matematicari su kognitivno napredni
a to sto ne znaju napravit ustipke ne znaci da nisu 
kuis sad
i taj boldani dio im nitko ne spori...van toga mogu biti totalni idioti. genijalnost u nekom području te ne čini genijalcem u svemu.
bravo
imal ko da uruci ovom coeku kakvu nagradu

Špar kjupek pivo i posjedneš ga na zidić ... i pustiš mu depru TBF-a ... sretan je kak kapucin kad mazne smokvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sora Thu 7 Oct - 15:16

Tajna je ljudskog mozga dacivsebi sadrži inkopatibilne dijelove kad se gleda racionalnoj.
Znam ne jednu osobu koja posjeduje pored nekoj divnih crta. Npr.. Kreativnost i neke idiotske. Neku retardaciju ili dl..
Znam osobu koja radi predivne umjetničke stvari a o politici i životu lupeta da mi zlo. Mozak ljudi očito ima MREŽU vlastitu i kojoj su čvorovi udaljeni
Dakle. Ne može se reći ako je netko vjernik da bi to isključivo značilo da je ortodoksni vjernik, sektaš, svetac...i sl.nego je samo običajni vjernik kpji čak i ne kuži da ga vjera obvezuje. A ateisti katkada naginju tvrdnjama o nekoj višoj silo itd. Te se očito ljudi u prosjeku slažu u konkretnom stvarima politike recimo. Ili morala 
Ali. Kako god, vjernici i azeisto ne trebaju u vjeri ili nevjeri naći opravdanje za svoje zle postupke. I jedni i drugi mogu biti dobro ljudi. To je i službeno stav crkve.
Ne znam čemu se svađate.
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Sora likes this post

Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by aben Thu 7 Oct - 15:36

Sora wrote:.
Ne znam čemu se svađate.

Zbog jugoslavije, mešanih brakova i sl

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by prckov Thu 7 Oct - 15:49

violator wrote:
prckov wrote:
violator wrote:
prckov wrote:
violator wrote:
prckov wrote:
violator wrote:
prckov wrote:
ebenica wrote:čobanština tvog rodnog zavičaja, šlatanje konobarica. zato je tu.
frendice su tu da ih se šlata i nudi im se kurac. inače nisi muško. to je to.
kršćanstvo u malom.
tebi sve treba crtat
da je moj tip i da sam zainteresiran vec bi mi bili uveliko u dijalogu
naprotiv, ona odbija a takvih sam sreo u zivotu dosta
izreka bi ti sve rekla ali je brutalna pa cu se suzdrzat
medutim ti se vrtis oko nje
ja bi joj dosad i troje djece napravio kolko ti kruzis ko lesinar oko nje 
 :D

Eto, tako zbore kognitivno napredni.

ja ne lebdim i ne prozivam nikog ni naprednim ni nazadnim
jedino prozovem za neku izjavu ako smatram da je glupa


Pa eto, tako i ja glupacima velim da su glupi.  :coffee
ti koliko sam procito velis da su vjernici kognitivno nazadni
dakle govorimo o milijardama ljudi ovdje o kojima nista ne znas
onda ti se dostave neki pojedinci koji su bili vjernici a za koje se ne moze tvrdit da su kognitivno zaostali i time je sva prica zavrsena, a tvoja teza nezrela osim netocna
ja prozivam izjavu za koju smatram da je glupa, mada ja mogu tu ispast glup
zato ne lebdim iznad drugih


Tvrdim da su kognitivno nazadni svi oni koji boga u zagradama ubacuju u svaku nepoznanicu. Oni kojima je bog odgovor na sve. Jos sam spomenula da na ovom topicu ionako ne vidim vjernike jer oni s kojima sam razgovarala bili su vrlo uceni i ugodni za razgovor. Iako doleprsa i kakav fanatik.

Nego, vezano uz ono tvoje kako samo prozivas ljude zbog gluoih izjava. Ne lazi. :) Nemoj mi te Nielsove folove. Jos od rasprave o znanosti trudis se pokazati kako ssm glupa, a kad te se prozove na slican nacin, cvilis. Daj si uzgoji muda, ribica. :)

istina je da kazem i pojedincima da su glupi, pogotovo onima sa kojim normalan razgovor uvjek ide u tom negativnom pravcu (ebenica)
medutim to ne znaci da zaista mislim da je osoba glupa, nego vise da se ne slazem sa argumentacijom i nacinom kako ga osoba vodi
ne mislim da si i ti glupa niti je moje da ja to ocjenjujem, niti me zanima
niti sam to dokazivo na raspravama prije, dokazivo sam da ti tvrdnja ne stoji, medutim tvoj negativisticki i pokroviteljsko nezrelo ponizavajuci nacin ophodjenja sa ljudima izaziva reakciju koja tome vodi 
ili bar da zakljuci da jedino takav nacin razumijes i dopire do tebe
jer moras primjetit da nekima to nikad nisam reko
evo recimo "cvilis i uzgoji muda" je to o cemu pricam
ti si magnet za negativno
negativnost ti je kicma


Ma jasno, jasno. Eto, sve je tako kako si rek'o.

Ja sam si sva negativna i brizne vas samo napadam, lebdim, vrijedjam. Vi stigli pitomo, razumom me zelite uvjerit' kako sam si glupa jer ne dijelim vasa razmisljanja, jer se usudjujes ista ispravljat', usudjujem se dovoditi u sumnju svaku vasu glupost koji izvalite.

Moze, moze, tako je, nema druge. :)
da, ti si negativna
parazit duse

ostalo sto brbljas i govoris u mnozini ko da nisi sva svoja ja nisam ni pomeno
tako da se slobodno mozes raspravljat sama sa sobom
ja ti tu ne trebam
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by prckov Thu 7 Oct - 15:52

violator wrote:
ebenica wrote:
prckov wrote:
onda ti se dostave neki pojedinci koji su bili vjernici a za koje se ne moze tvrdit da su kognitivno zaostali i time je sva prica zavrsena, a tvoja teza nezrela osim netocna
kakav je ovo usrani argument? ako je netko genijalan u nekom području ne može biti budala u drugom? jel to? genijalan je u svemu što radi?
to završava priču? :D


Ali, pazi argumenta! Jos su naveli ucenjake, znanstvenike koji su svojim intelektualnim radom isli kontra religijskih ucenja!? :)

Ne znam kako se nitko od tih lumena nije dosjetio spomenuti kreacionistima da je Darwin bio i teolog ili ovima koji nisu zadovoljni teorijom VP-a jer ne govori o Bogu (mislim, kako je moguce da nesto nastane ni iz čega, dakle Bog), kako se nisu dosjetili spomenuti da je Lemaître bio - katolicki svecenik!

A 'bemmu misa!
dakle jos uvjek ostajes na tvrdnji da su vjernici kognitivno zaostali ili sta?
lemaitre-a se takodje pomenulo 
stavi naocale pa ces vidit
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by prckov Thu 7 Oct - 15:53

aben wrote:
Sora wrote:.
Ne znam čemu se svađate.

Zbog jugoslavije, mešanih brakova i sl
a to je to
cudim se tolikom otrovu koji prosipaju
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 16:16

marcellus wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
prckov wrote:
onda ti se dostave neki pojedinci koji su bili vjernici a za koje se ne moze tvrdit da su kognitivno zaostali i time je sva prica zavrsena, a tvoja teza nezrela osim netocna
kakav je ovo usrani argument? ako je netko genijalan u nekom području ne može biti budala u drugom? jel to? genijalan je u svemu što radi?
to završava priču? :D


Ali, pazi argumenta! Jos su naveli ucenjake, znanstvenike koji su svojim intelektualnim radom isli kontra religijskih ucenja!? :)

Ne znam kako se nitko od tih lumena nije dosjetio spomenuti kreacionistima da je Darwin bio i teolog ili ovima koji nisu zadovoljni teorijom VP-a jer ne govori o Bogu (mislim, kako je moguce da nesto nastane ni iz čega, dakle Bog), kako se nisu dosjetili spomenuti da je Lemaître bio - katolicki svecenik!

A 'bemmu misa!

a jebem te mentalno retardiranu šta je tu išlo kod ovih znanstvenika kontra religijskih učenja???

ok moglo bi se raspravljat o evoluciji, makar je to opet brkanje fizike i metafizike

ali od ostalih ništa.

ajde sad svojim riječima objasni što u kvantnoj fizici, teoriji relativnosti ili big banga, heliocentrizmu, itd. ide kontra religijskih učenja?


A ne, ne. Sad ces TI meni fino pojasnit' bez brkanja fizike i metafizike :) kako su to radovi doticnih kompatibilni s religijskim ucenjima. :) I kakvo je uopce doslo do odvajanja znanosti od teologije, kad jedno nadopunjuje ili mozda i zavisi od drugog.

Ja sam mentalno retardirana pa prepustam tebi mikrofon.

Evo, zavalit cu se i u foteljicu i citam kad si oslobodim poveci razmak u satnici da i meni konacno sjedne na mjesto o cemu vi, zapravo, govorite. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 16:21

prckov wrote:]
da, ti si negativna
parazit duse


ostalo sto brbljas i govoris u mnozini ko da nisi sva svoja ja nisam ni pomeno
tako da se slobodno mozes raspravljat sama sa sobom
ja ti tu ne trebam


: )))

Oh, well, sad ces me rasplakat'! Ne znam sto cu drugo nakon tako gorkih rijeci. :^0

Nego, samp mi jos reci, jesam li takva sretnica pa me ostavljas definitivno i konacno da sama tugujem?

Ili ces mi se sutra opet petljat' oko nogu? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 16:25

Sovak wrote:
violator wrote:
Sovak wrote:
marcellus wrote:i sad daj ti njima objasni da je autor danas općeprihvaćene teorije o nastanku svemira katolički svećenik...




Georges Lamaitre, začetnik teorije o Velikom prasku - isusovac.

Nikola Kopernik, spoznaja heliocentričnog sustava - isusovac.

Ruđer Bošković, začetnik teorije atoma između ''ostalog'' - isusovac.

Faust Vrančić ... princip visećeg mosta i padobran ... između ''ostalog'', svećenik RKC.

Charles Darwin ... evolucija ... studiral medicinu i teologiju, tip je inače bil religiozan, anglikanac.


Sve to spaliti ... i uspostaviti LTBGIQPIZDAMATERINACO2 s'stejnbl ''znanost''.

:cleanteeth


Prvo Ne razumijem, to je dokaz za sto tocno? :coffee

Naveli ste one koji su se bavili znanstvenim istrazivanjem, a ne dokazivanjem Bozje opstojnosti.. Bili su vjernici i sto sad s time? Mogli ste mi navesti i Bacona, zacetnika znanstvene metode koji je samu Bibliju koristio kao izvor za opravdanje vlastitih ideja vezanih za oslobodjenje znanosti od teologije.  ;)

Drugo Hajdemo malo o tome. Kad je zapoceo taj proces oslobadjanja od crkvenog tutorstva? Kad je zapocelo oslobadjanje znanja, istrazivanja od religijskog utjecaja?


I za one koji konstantno cvile kako sam im se uopce usudila reci da su kognitivno nazadni: da, jeste. Jer ste glupi fundamentalisti i jer masete vjerskom pripadnoscu kao zastavicom. A sada se okolisno usporedjujete i s navedenim ucenjacima jer su i oni bili vjernici! :D

Glupaci.

Prvo, bili su vjernici u Boga, pa opet ... je l'! 

Drugo ... po meni renesansa jer prethodni fokus samo na Boga usmjerava se na čovjeka, kultura i znanost počinju se usmjeravati na čovjeka, suprotno teologiji. 

To se veli još humanizam i empirijski doživljaj svijeta.

To su pratili i unutarnji sukobi u Crkvi.

No to nikako nije značilo i ''ateizam''.

Ali da ne ispadne kako ja branim Crkvu ili religije uopće citiral bum Davida Humea koji si je postavil vrlo zanimljiva pitanja opet nastavljajući se na antičko filozofiranje o zlu.

Ako Bog želi, a ne mre iskorijeniti zlo, onda nije svemoguć. 
Ako može, ali ne želi, onda je zal. 
Ako Bog može i želi iskorijeniti zlo, otkud onda zlo u svijetu? 
Ako Bog niti može niti želi, onda zakaj ga zvati Bogom?

Pricekaj malo, molim te. Mora mi Marc pojasnit' neke stvari . Slijedi mi mentalno turbo premrezavanje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou Thu 7 Oct - 16:27

Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 16:31

Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou Thu 7 Oct - 16:34

violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 16:36

Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou Thu 7 Oct - 16:40

violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
Ja sam ipak čovjek, nisam parazit koji se prikači na nekoga dok ga ne isisa i onda traži novu žrtvu. Nego što se ne vratiš u staro hranilište, nema više resursa a?

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by crvenkasti Thu 7 Oct - 16:52

Odlazak u crkvu je kod nas Hrvata egzibionistički čin kojom pokazuješ da ne pripadaš velikosrpskoj ili jugokomunistčkoj struji, odnosno, da si pravi Hrvat.

Danas nema više komunuzma i Jugoslavije, ali avet srbizma i jugoslavizma prijeti i danas i to više nego ikad.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest Thu 7 Oct - 17:00

Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
Ja sam ipak čovjek, nisam parazit koji se prikači na nekoga dok ga ne isisa i onda traži novu žrtvu. Nego što se ne vratiš u staro hranilište, nema više resursa a?

Ti si, dragi moj, drek na sibici kojem nije upalilo pokolebati me ni mrvicu pa sad , poput ostalih vrih "moralnih djelatnika" kreces s ocrnjivanjem. Vec vidjeno i totalno dosadno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou Thu 7 Oct - 17:05

violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:
violator wrote:
Šandor Winnetou wrote:Aj ti ventilatoru reci koji kiki radiš na VIPu osim što se sa svima svađaš? Staro crpilište si isisala i sad se ovdje hraniš?


Ovu je temu otvorio @ebenica. Ne slijedim vas po temama i ne povlacim za rukav. Svatko je slobodan odgovoriti ili ne odgovoriti na moje upise. U cemu je problem, moj vrli vjernice? :)
Kakvi bona problemi, slobodno  se ti nastavi hraniti. Ako poželiš malo drugačiju hranu sijena uvijek ima :)


Sta ti to daju papati? A brizan. :(
Ja sam ipak čovjek, nisam parazit koji se prikači na nekoga dok ga ne isisa i onda traži novu žrtvu. Nego što se ne vratiš u staro hranilište, nema više resursa a?

Ti si, dragi moj, drek na sibici kojem nije upalilo pokolebati me ni mrvicu pa sad , poput ostalih vrih "moralnih djelatnika" kreces s ocrnjivanjem.  Vec vidjeno i totalno dosadno.
:D

Da si barem manje bahata pa ajde, ovako draga sretno ti bilo, nisam ti ja baš dobrog ukusa. Kad dođeš sebi slobodno se javi :)

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus Thu 7 Oct - 17:07

Sovak wrote:
violator wrote:
Sovak wrote:
marcellus wrote:i sad daj ti njima objasni da je autor danas općeprihvaćene teorije o nastanku svemira katolički svećenik...




Georges Lamaitre, začetnik teorije o Velikom prasku - isusovac.

Nikola Kopernik, spoznaja heliocentričnog sustava - isusovac.

Ruđer Bošković, začetnik teorije atoma između ''ostalog'' - isusovac.

Faust Vrančić ... princip visećeg mosta i padobran ... između ''ostalog'', svećenik RKC.

Charles Darwin ... evolucija ... studiral medicinu i teologiju, tip je inače bil religiozan, anglikanac.


Sve to spaliti ... i uspostaviti LTBGIQPIZDAMATERINACO2 s'stejnbl ''znanost''.

:cleanteeth


Prvo Ne razumijem, to je dokaz za sto tocno? :coffee

Naveli ste one koji su se bavili znanstvenim istrazivanjem, a ne dokazivanjem Bozje opstojnosti.. Bili su vjernici i sto sad s time? Mogli ste mi navesti i Bacona, zacetnika znanstvene metode koji je samu Bibliju koristio kao izvor za opravdanje vlastitih ideja vezanih za oslobodjenje znanosti od teologije.  ;)

Drugo Hajdemo malo o tome. Kad je zapoceo taj proces oslobadjanja od crkvenog tutorstva? Kad je zapocelo oslobadjanje znanja, istrazivanja od religijskog utjecaja?


I za one koji konstantno cvile kako sam im se uopce usudila reci da su kognitivno nazadni: da, jeste. Jer ste glupi fundamentalisti i jer masete vjerskom pripadnoscu kao zastavicom. A sada se okolisno usporedjujete i s navedenim ucenjacima jer su i oni bili vjernici! :D

Glupaci.

Prvo, bili su vjernici u Boga, pa opet ... je l'! 

Drugo ... po meni renesansa jer prethodni fokus samo na Boga usmjerava se na čovjeka, kultura i znanost počinju se usmjeravati na čovjeka, suprotno teologiji. 

To se veli još humanizam i empirijski doživljaj svijeta.

To su pratili i unutarnji sukobi u Crkvi.

No to nikako nije značilo i ''ateizam''.

Ali da ne ispadne kako ja branim Crkvu ili religije uopće citiral bum Davida Humea koji si je postavil vrlo zanimljiva pitanja opet nastavljajući se na antičko filozofiranje o zlu.

Ako Bog želi, a ne mre iskorijeniti zlo, onda nije svemoguć. 
Ako može, ali ne želi, onda je zal. 
Ako Bog može i želi iskorijeniti zlo, otkud onda zlo u svijetu? 
Ako Bog niti može niti želi, onda zakaj ga zvati Bogom?

da, zapravo prije renesanse dolazi sv, toma akvinski koji vadi iz arhive zaboravljenu antiku i ugrađuje antičku filozofiju u kršćansku misao, platon i to

inače još je on u srednjem vijeku definirao kršćanskog boga na način koji je sasvim održiv i u skladu sa znanošću i danas

uglavnom renesansa je nastala na tim temeljima koje je on postavio, dakle na otvaranju crkve prema filozofijama i misli izvan kršćanstva

to je posljedično kršćansku civilizaciju dovelo kroz renesansu do vodeće uloge u svijetu i najrazvijenije civilizacije ikad

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 11 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum