ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by Noor Thu 26 Aug - 15:03

Prijetili su mi da će me ubiti. Kad su mi ubili oca, ja sam napustio Afganistan. Inače nisam planirao ići u Europu i živjeti u inozemstvu, ali kad su mi ubili oca, morao sam napustiti Afganistan.


Zainullah Ibrahimi u Hrvatsku je došao 2017. godine iz Afganistana preko Srbije. Kad je došao je bio bolestan pa je hospitaliziran te je završio u Dugavama, za razliku od ljudi s kojima je prevalio golemi put od srednje Azije. Iako je namjeravao u Njemačku, naučio je hrvatski te je u Zagrebu našao posao.




hrvatski slovi kao jedan jako težak jezik, zbog komplicirane i opsežne gramatike.
ne mogu vjerovati da ga je ovaj dečko naučio ovako SAVRŠENO, za samo 4 godine.
govori bez i jedne jedine greške...
poslušajte te jezične konstrukte, te riječi kojima barata...

ako zaista jest, ja mu skidam kapu do poda...i želim svu sreću ovog svijeta, da se ovdje snađe i da bude dobro prihvaćen u sredini.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


kic likes this post

Back to top Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Re: Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by Eroo Thu 26 Aug - 15:53

Ja sam se u tim godina preselio samo s jednoga kraja u drugi kraj države
pa je bilo traumatično...Dečko ima pravi pristup o načinu adaptacije u drugoj državi,
među drugim narodom s drugačijom kulturom. Korak po korak i uspije se sve
savladati. Kroz izvjesno vrijeme sve se stabilizira, jezik i kultura uđu u krvotok,
kad više nisi svjestan promjene. Postaneš, štono kažu, "transgraničan"...
Čestitke dećku na trudu i svako mu dobro želim.
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Re: Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by Hektorović Thu 26 Aug - 17:00

Noor wrote:

Prijetili su mi da će me ubiti. Kad su mi ubili oca, ja sam napustio Afganistan. Inače nisam planirao ići u Europu i živjeti u inozemstvu, ali kad su mi ubili oca, morao sam napustiti Afganistan.




Zainullah Ibrahimi u Hrvatsku je došao 2017. godine iz Afganistana preko Srbije. Kad je došao je bio bolestan pa je hospitaliziran te je završio u Dugavama, za razliku od ljudi s kojima je prevalio golemi put od srednje Azije. Iako je namjeravao u Njemačku, naučio je hrvatski te je u Zagrebu našao posao.




hrvatski slovi kao jedan jako težak jezik, zbog komplicirane i opsežne gramatike.
ne mogu vjerovati da ga je ovaj dečko naučio ovako SAVRŠENO, za samo 4 godine.
govori bez i jedne jedine greške...
poslušajte te jezične konstrukte, te riječi kojima barata...

ako zaista jest, ja mu skidam kapu do poda...i želim svu sreću ovog svijeta, da se ovdje snađe i da bude dobro prihvaćen u sredini.

Pašto i Dari su indo-europski jezici, jako slični Perzijskom (Dari i Perzijski su kao Hrvatski i Srpski, Pašto kao Slovenski naspram njih). Dakle ne samo da imamo zajedničke osnove, tako da mogu za 3-4 mjeseca skužiti I-E jezike, nego razumiju i našu Slavensku gramatiku i složene jezične cake jer i sami inherentno jako slično mentalno tako razmišljaju (Slavenska i Iranska plemena su imala blizak kontakt na Euro-Azijskoj stepi).
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Re: Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by max123 Thu 26 Aug - 17:09

špreha rvacki bolje neg pola hercegbosanaca.jest da izgledom dobacuje tamo oko niša i čačka ali je zato ekstra simpa momak...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Noor likes this post

Back to top Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Re: Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by Eroo Thu 26 Aug - 17:42

max123 wrote:špreha rvacki bolje neg pola hercegbosanaca.jest da izgledom dobacuje tamo oko niša i čačka ali je zato ekstra simpa momak...
Sad ga i ti malo prećera. Original je original, a kopija je kopija, je li tako? :D
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi afganistanac u HR stigao 2017. Empty Re: Mladi afganistanac u HR stigao 2017.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum