ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Noor 3/9/2021, 18:19

pa imali su zorni primjer u ne tako davnoj povijesti dinastije, šta su mislili da će zbog nje promijeniti tisućljetna pravila?

Edward VIII i Wallis Simpson

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Noor 3/9/2021, 18:24

a Harryja je obrlatila, on sad misli kako je napravio pravu stvar, al doći će k pameti jednog dana..samo vrijeme mu nitko neće moći vratiti




_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 18:25

Noor wrote:pa imali su zorni primjer u ne tako davnoj povijesti dinastije, šta su mislili da će zbog nje promijeniti tisućljetna pravila?

Edward VIII i Wallis Simpson

zapravo, vjeruj mi, wallis je bila samo izgovor. Problem je što je Edward VIII jako naginjao nacizmu i Hitleru. I zato je prisiljen odstupiti, samo to nije bilo lijepo za reći, pa su rekli da je to jer se oženio razvedenom amerikankom. Inače i Charles se oženio razvedenom ženom, doduše nije Amerikanka, i svejedno će postati kralj.

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 18:27

naime da je Edward ostao kraljem Engleska bi ušla u rat na strani Hitlera, a javnost je bila protiv toga. Inače dinastija Windsor su inače čisti Nijemci, Von Saxe Coburg und Gotha po jednoj i Hannover po drugoj liniji (ova potonja dinastija je inače obersmeće, možda nisu bili krvavi kao Tudori ali su bili krkani i seljačine razine Vuce pa i gori).

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Hartmann 3/9/2021, 18:27

Tesko je u danasnje vrijeme ostati tradicionalan,makar bio i clan Kraljevske obitelji,pored toliko medija koji pumpaju liberalizam i hedonizam kao stil zivota prije svega.
Na Zapadu ,je politicka,drustvena smrt usprotiviti se danasnjim lijevo-liberalnim hedonistickim kenjarijama,koje stavlaju u centar univerzuma egocentricnu i sebicnu individuu,koja prije svega svoje zelje ispunjava,i spremna je za to preko leseva hodati.

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by kaya 3/9/2021, 18:29

marcellus wrote:
Noor wrote:pa imali su zorni primjer u ne tako davnoj povijesti dinastije, šta su mislili da će zbog nje promijeniti tisućljetna pravila?

Edward VIII i Wallis Simpson

zapravo, vjeruj mi, wallis je bila samo izgovor. Problem je što je Edward VIII jako naginjao nacizmu i Hitleru. I zato je prisiljen odstupiti, samo to nije bilo lijepo za reći, pa su rekli da je to jer se oženio razvedenom amerikankom. Inače i Charles se oženio razvedenom ženom, doduše nije Amerikanka, i svejedno će postati kralj.
Ja mislim da mali harry na njega. I on voli nazi uniforme
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Hartmann 3/9/2021, 18:32

Harry ce ubuduce biti vrlo poslusan i podatan,kao Civava.Amerikanci ne simpatiziraju Kraljevsku obitelj,kao niti taj tip uredjenja,a i sitnicavi i osjetljivi su na to,kad netko nesto krivo(ne zelim cuti),kaze svojoj boljoj polovici..

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 18:33

Kraljica Victorija je bila zadnja iz dinastije Hanover, a njezin sin Edward VII je bio prvi iz Saxe Coburg und Gotha po ocu. Inače posve incestuozni brak, prvi rođaci. Do nje su se već malo civilizirali. Vicotrijini preci su međutim bili teške seljačine i poneki čisti luđak koji je razgovarao s drvećem.

Preimenovali su se u Windsor tijekom prvog svjetskog jer baš nije bilo zgodno ratovat s nijemcima a nijemci na prijestolju. Ali generalno englezi nisu loše prošli s tim što su im nijemci vladali i još vladaju, jer su njihove dinastije razmirice uglavnom rješavale sjekirama i odsjecanjem glava.

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by kaya 3/9/2021, 18:38

marcellus wrote:Kraljica Victorija je bila zadnja iz dinastije Hanover, a njezin sin Edward VII je bio prvi iz Saxe Coburg und Gotha po ocu. Inače posve incestuozni brak, prvi rođaci. Do nje su se već malo civilizirali. Vicotrijini preci su međutim bili teške seljačine i poneki čisti luđak koji je razgovarao s drvećem.

Preimenovali su se u Windsor tijekom prvog svjetskog jer baš nije bilo zgodno ratovat s nijemcima a nijemci na prijestolju. Ali generalno englezi nisu loše prošli s tim što su im nijemci vladali i još vladaju, jer su njihove dinastije razmirice uglavnom rješavale sjekirama i odsjecanjem glava.
I malička je dobro prošla. S obzirom da ovi vole više svastiku nego kukuljicu . Mogli su biti ku klux klan jebate...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Noor 3/9/2021, 18:42

marcellus wrote:
Noor wrote:pa imali su zorni primjer u ne tako davnoj povijesti dinastije, šta su mislili da će zbog nje promijeniti tisućljetna pravila?

Edward VIII i Wallis Simpson

zapravo, vjeruj mi, wallis je bila samo izgovor. Problem je što je Edward VIII jako naginjao nacizmu i Hitleru. I zato je prisiljen odstupiti, samo to nije bilo lijepo za reći, pa su rekli da je to jer se oženio razvedenom amerikankom. Inače i Charles se oženio razvedenom ženom, doduše nije Amerikanka, i svejedno će postati kralj.
možda hoće, ali to ćemo još vidjeti
da je htjela, kraljica bi mu već krunu predala

a Camilla jest bila razvedena, ali je uz to bila i plave krvi - vojvotkinja od Cornwalla

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by kaya 3/9/2021, 18:59

A inače vezano uz to da nije znala ništa o monarhiji a i to da kopira dijanu evo što joj kaže prijateljica:
[size=79]Ninaki Prida je ispričala i da je njenu nekadašnju prijateljicu Megan jako zanimala kraljevska porodica.[/size]
[size=79]-Znam da je bila fascinirana njom. Imala je knjigu o princezi Dajani na svojoj polici i čak mi je dok je bila još s Trevorom rekla da bi htela da otputuje u London i ostane tamo barem mesec dana. Ne sećam se kad je to tačno bilo, ali bila u braku sa Trevorom i glumila je u seriji 'Suits, rekla je Ninaki Prida i dodala:[/size]
[size=79]Nisam bila šokirana niti čak iznenađena kad sam čula za princa Harija. Znam da je nekad volela da gleda filmove 'Princezini dnevnici' o devojci iz naroda koja je postala deo kraljevske porodice. Jako ju je obuzela ta ideja, dodala je Ninaki Pridi.[/size]


Last edited by kaya on 3/9/2021, 19:00; edited 1 time in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 19:00

Noor wrote:
marcellus wrote:
Noor wrote:pa imali su zorni primjer u ne tako davnoj povijesti dinastije, šta su mislili da će zbog nje promijeniti tisućljetna pravila?

Edward VIII i Wallis Simpson

zapravo, vjeruj mi, wallis je bila samo izgovor. Problem je što je Edward VIII jako naginjao nacizmu i Hitleru. I zato je prisiljen odstupiti, samo to nije bilo lijepo za reći, pa su rekli da je to jer se oženio razvedenom amerikankom. Inače i Charles se oženio razvedenom ženom, doduše nije Amerikanka, i svejedno će postati kralj.
možda hoće, ali to ćemo još vidjeti
da je htjela, kraljica bi mu već krunu predala

a Camilla jest bila razvedena, ali je uz to bila i plave krvi - vojvotkinja od Cornwalla

kraljica ne odlučuje kome će predati krunu, kad ona umre on je naslijeđuje. Ako abdicira, opet je on naslijeđuje. Ako je živ. Ako nije onda William.


što se tiče ostalog -

When King Edward VIII abdicated the British throne in December 1936 to marry Wallis Simpson, the pair, now styled the Duke and Duchess of Windsor, began a decades-long semi-exile in continental Europe. Their lavish lifestyle, which included friendships with louche characters of dubious distinction, led to criticism by the press and public. But documents, including some only recently declassified, may help bolster an even darker claim — that the couple harbored pro-Nazi sympathies and were involved in a failed plot to overthrow the British crown during World War II.

Edward expressed his early support for Hitler
Up until it was changed to “Windsor” during World War I, the British royal family’s name of Saxe-Coburg-Gotha made clear their strong German origins. The future King Edward VIII, known as David to his friends and family, was particularly close to his German cousins, and strongly embraced German culture. The horrors of World War I left a deep impression on him, and his wartime service, including visits to the front where he witnessed the carnage firsthand, helped form his determination to avoid another global conflict at all costs.

When Adolf Hitler and his Nazi Party began its rise to power in the late 1920s and early 1930s, many in Europe, Edward included, applauded the economic recovery of war-torn Germany. In Britain, support for more far-right political parties increased, leading to the creation of the British Union of Fascists in 1932, led by former MP Sir Oswald Mosely. Groups like the BUF and others embraced these authoritarian positions as a bulwark against what they perceived to be a growing Communist threat.

A strong streak of anti-Semitism ran through these political groups, as well as the British government and royal family. Many were more than willing to overlook the sharp rise of anti-Jewish attacks and legislation in Germany, with Edward purportedly telling a German relative in 1933 that it was “no business of ours to interfere in Germany’s internal affairs either re Jews or re anything else.” He went on to add, “Dictators are very popular these days. We might want one in England before long.”

British intelligence had Edward and Wallis under surveillance
While Edward's strongly pro-German sentiments were shared by others, his outspokenness as heir to the throne made his words potentially dangerous. His support for Mosely and other fascist organizers (many of whom would be imprisoned after Britain went to war with Germany) increases suspicions on his political beliefs.

Another liability was his playboy reputation and his burgeoning affair with a twice-divorced American, Simpson. Although the British public remained in the dark about the affair, it was common knowledge in royal, government and intelligence circles. Rumors about Simpson’s romantic past swirled, with some claiming she had a begun a long-term affair with Nazi official Joseph von Ribbentrop while he served as Germany’s ambassador to Britain in the mid-1930s. Even more salacious were allegations that Simpson had passed along confidential British government secrets gleaned from private dispatches.

The situation came to a head when Edward became king following his father’s death in January 1936. Fearful that the new king (and his relationship) might be a danger to national security, Prime Minister Stanley Baldwin stepped in, ordering Mi5, Britain’s domestic intelligence agency, to begin surveillance of the couple. Their phones were tapped, and members of their Scotland Yard security team were tapped to provide information about the king they were also charged with protecting.

The British weren’t the only ones worried. After war broke out, the FBI began its own massive file on the couple, closely monitoring their visits to the United States. Among its hundreds of pages were several memos sent to President Franklin Roosevelt, warning of the Duke and Duchess of Windsor’s pro-German allegiances.


_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 19:01

dakle, kralj je bio pod nadzorom scotland yarda i FBI-ja zbog otvorenog podržavanja hitlera i prijateljstva s njim.

On i Wallis su kasnije često odlazili hitleru u goste, i tak...

Germany hatched a bizarre plot to reinstate Edward to the throne
In the waning days of World War II, a large cache of files from the German Foreign Ministry were discovered at Marburg Castle. Among the 400 tons of paperwork were a smaller collection of some 60 or so documents and telegrams, which became known as the “Windsor File,” detailing German communication with the Duke and Duchess of Windsor before and during World War II.

The file included details of a secret plan, codenamed “Operation Willi.” In the summer of 1940, the Duke and Duchess fled Nazi-occupied Paris and traveled to neutral Spain and Portugal. German Foreign Minister Joachim von Ribbentrop ordered local Nazi officials to meet with the couple, who, the Windsor File documents claimed, voiced their displeasure with both the British royal family and Winston Churchill’s government.


_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 19:05

usto, dakle, manji je problem što je Wallis bila razvedena amerikanka a veći što se jebala s Von Ribbentropom i dostavljala engleske državne tajne Adolfu.

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Adolf-hitler-r-with-the-duke-and-duchess-of-windsor-on-the-recent-occasion-when-they-visited-the-bavarian-alpine-retreat-of-the-german-dictator


"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Duke_and_Duchess_of_Windsor_meet_Adolf_Hitler_1937

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by marcellus 3/9/2021, 19:35

evo oglasila se i kraljica -

- Cijela obitelj je s tugom primila spoznaju o tome koliko su izazovne protekle godine bile za Harry i Meghan, počinje priopćenje koje potpisuje sama kraljica Elizabeta II.

Prijevod - "Nisi dorasla izazovu".

- Pitanja kojih su se dotaknuli, posebice ona koja se tiču rase, su zabrinjavajuća. Iako se nekih događaja možda prisjećamo na različite načine,

Prijevod: "Lažete ko psi"

"svakako ih tretiramo vrlo ozbiljno i pozabavit ćemo se s njima privatno unutar obitelji"

Prijevod: Mi stvari rješavamo privatno unutar obitelji, i nećemo ići Opri s tim. Predlažemo to i vama.

"Harry, Meghan i Archie će uvijek biti voljeni članovi naše obitelji"

prijevod: Volimo vas na daljinu. Odjebite.

_________________
"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by immortal 3/9/2021, 20:01

Serbinho-3 wrote:




- Kakva ku**a. Nadam se da će ona i Hari izgubiti titule. Ona ne zna da se ponaša i ne zaslužuje da ima veze sa kraljevskom porodicom. Meganina polusestra je imala pravo




https://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/3639741/britanci-pobesneli-posle-intervjua-uzmite-titule-hariju-i-megan-ovo-je-veliko-nepostovanje-i-prava-izdaja
zašto bi on gubio titulu radi nje

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23276
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by vuksadinare 3/9/2021, 20:15

Megan je tipicna ogranicena amerikanka koja je valjda mislila u dvorcu raditi tulume...pa kad su joj ovi objasnili da u dvorcu mora biti kraljevsko i plemicko ponasanje ostala je paf..te joj rekli ak zeli raditi tulume za misissipi ckiken ima bezbroj kraljevskih posjeda po bivsim kolonijama i polukolonijama..no njoj nije na pamet imat tulumiske u nekakvim vilama to je mogla i doma nego u dvorcu o kojem ce pisati svi tabloidi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99842
2015-09-08


Back to top Go down

"Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ" - Page 3 Empty Re: "Promenili su pravila da moj sin ne bi bio princ"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum