ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Page 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by veber 11/2/2021, 13:00

Stanojko wrote:Tuzan ste vi (recimo) narod...pretuzan...
sada vas je 7 milja. prije drugog rata bilo vas je bilo 6 milja.
ubijeno vas je milja a ima vas 10 milja.

matematika vam baš ne ide.

ali niti želite pogledati stvarno stanje.

nemoguće, tehnički, u uvjetima ndh i stanja logora pobit 800 000 ljudi u 4 godine.
tehnički ne ide.

hipotetski gledano.
da me želi unajmit NDH kako bi organizirao proizvodnju za 200 000 klanja na godišnjoj razini, odgovorio bi im da uz njihove resurse, postojeću infrastrukturu, energetiku to nije moguće.

bulaznite, ali to je vaša mitomanija kojom se hranite.
jedino što imate.

čekamo pižona da nas obavesti o nalazištu uranijuma i titanijuma usred srbije.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare 11/2/2021, 13:00

dzango wrote:
vuksadinare wrote:
dzango wrote:
Stanojko wrote:
Sta ces brale, nije im lako ... To je ustaško zlo tesko pojmiti iole normalnom coveku. Moraju da se prave vestačke paralele, ali tesko to ide ...
Išlo im je samo za vrijeme komunista. Nego, da smo znali da će ovako ovako hiperventilirati, ranije bi snimili film.
Kak si glup ... ajd da je ovo bas film..ovo je propagandna mitomanska glupost prelosa kopija sindlerove liste ... ako bas hoces pogledati film kao film na tematiku ustaskog logora predlazem film 'crne ptice' ... danas bi taj film bio u ozbiljnoj konkurenciji za oskara ...
Kako znaš ako ga ne gledaš? Vama ne treba gledati film da bi znali kakav je. Dovoljno vam je da vam jave na dnevno.hr. Gori ste sedvičari od onih Vučićevih.
Joj daj nemoj sa tim blesavim argumentima...pa cak je onaj film dnevnik diane budisavljevic malo remek djelo za ovo...pa ovako ne bi snimio ni lordan zafranovic
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by veber 11/2/2021, 13:02

Ringo10 wrote:Zadnjih dana logora  prije samoga proboja logorasa  poubijano je preko 700 zena is zenskog dijela logora. To je i navelo muskarce na proboj jer su znali da su slijedeci

Djeca su umirala u velikom broju

Ustaski rezim je civilizacijska sramota i najodvratnija gadost koja se moze zamisliti. To je uostalom i sam Stepinac napisao u pismu Pavelicu

I tu brojevi mrtvih nista ne mijenjaju

A to sto nema mnogo ostataka je logicno jer su ustase spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaskim apologetima
es ist boese, ein bosnier auf der welt zu sein.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Šandor Winnetou 11/2/2021, 13:07

Ringo10 wrote:Zadnjih dana logora  prije samoga proboja logorasa  poubijano je preko 700 zena is zenskog dijela logora. To je i navelo muskarce na proboj jer su znali da su slijedeci

Djeca su umirala u velikom broju

Ustaski rezim je civilizacijska sramota i najodvratnija gadost koja se moze zamisliti. To je uostalom i sam Stepinac napisao u pismu Pavelicu

I tu brojevi mrtvih nista ne mijenjaju

A to sto nema mnogo ostataka je logicno jer su ustase spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaskim apologetima
Spaljivale su kurac a ne leševe. Da je sramota jeste, da su ubijali vjerojatno je da jesu ali spaljivali nisu. Za spaljivanje ljudi trebaš tone i tone ugljena i ostaci istoga bi bio vidljiv kao i pepeo poubijanih a za to nema apsolutno nikakvih ni tragova ni dokaza.

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare 11/2/2021, 13:09

tre wrote:
Ringo10 wrote:Zadnjih dana logora prije samoga proboja logorasa poubijano je preko 700 zena je ženskog dijela logora. To je i navelo muskarce na proboj jer su znali da su slijedeci

Djeca su umirala u velikom broju

Ustaški rezim je civilizacijska sramota i najodvratnija gadost koja se može zamisliti. To je uostalom i sam Stepinac napisao u pismu Pavelicu

I tu brojevi mrtvih ništa ne mijenjaju

A to što nema mnogo ostataka je logično jer su ustaše spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaškim apologetima
Spaljivale su kurac a ne leševe. Da je sramota jeste, da su ubijali vjerojatno je da jesu ali spaljivali nisu. Za spaljivanje ljudi trebaš ton i ton ugljena i ostaci istoga bi bio vidljiv kao i pepeo poubijanih a za to nema apsolutno nikakvih ni tragova ni dokaza.
..tocno...npr u filmu sindlerova lista kad njemci spaljuju leseve..kaze njemacki casnik ogroman posao treba ljudi,ugljena i traje danima a pepel je prekrio ogromno podrucje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by marcellus 11/2/2021, 13:10

tre wrote:
Ringo10 wrote:Zadnjih dana logora  prije samoga proboja logorasa  poubijano je preko 700 zena is zenskog dijela logora. To je i navelo muskarce na proboj jer su znali da su slijedeci

Djeca su umirala u velikom broju

Ustaski rezim je civilizacijska sramota i najodvratnija gadost koja se moze zamisliti. To je uostalom i sam Stepinac napisao u pismu Pavelicu

I tu brojevi mrtvih nista ne mijenjaju

A to sto nema mnogo ostataka je logicno jer su ustase spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaskim apologetima
Spaljivale su kurac a ne leševe. Da je sramota jeste, da su ubijali vjerojatno je da jesu ali spaljivali nisu. Za spaljivanje ljudi trebaš tone i tone ugljena i ostaci istoga bi bio vidljiv kao i pepeo poubijanih a za to nema apsolutno nikakvih ni tragova ni dokaza.

da su i spaljivali, kosti ostanu.

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Guest 11/2/2021, 13:11

Pizdarije oko Jasenovca se lako daju riešiti.

Prvo izvornu dokumentaciju na vidielo.

Drugo, prekopati područja za koje tvrdiju da su masgrobnice.

Sve se rieši kak pičkin dim za godinu dana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare 11/2/2021, 13:12

Drugo ustase nit su imali tad dovoljno ljudi a kamoli ugljena..bilo je pitanje dana kad ce partizani uci u jasenovac...oko jasenovca splelo se bezbroj mitova i nije sistematski obradjen jer ga se nije zeljelo obraditi zbog propagande i sistema reko mi djedo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by marcellus 11/2/2021, 13:13

ujkani su uostalom klali "na ruke", nije bilo plinskih komora i toga, a masovna smaknuća su trajala niti godinu dana, dok nije crveni križ ušao u logor, bio je pritisak međunarodne javnosti, domaće javnosti, pa i stepinca i crkve, tako da nije jasno kad bi stigli pobit tih milion srba (da ne govorimo da ih je u cijelom ratu poginulo pola milijuna - uključujući travanjski rat, bombardiranje beograda, četničke postrojbe na tlu srbije i ndh, partizane u ndh i srbiji, civile koje su potukle švabe, i tako dalje). To s pola milijuna su podaci srpskih povjesničara.

Dakle, jasenovac - cca 80 k mrtvih, što je i dalje zastrašujuće puno, od toga 13 k hrvata, židovi, cigani, cca 40 k srba

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by veber 11/2/2021, 13:18

marcellus wrote:
tre wrote:
Ringo10 wrote:Zadnjih dana logora  prije samoga proboja logorasa  poubijano je preko 700 zena is zenskog dijela logora. To je i navelo muskarce na proboj jer su znali da su slijedeci

Djeca su umirala u velikom broju

Ustaski rezim je civilizacijska sramota i najodvratnija gadost koja se moze zamisliti. To je uostalom i sam Stepinac napisao u pismu Pavelicu

I tu brojevi mrtvih nista ne mijenjaju

A to sto nema mnogo ostataka je logicno jer su ustase spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaskim apologetima
Spaljivale su kurac a ne leševe. Da je sramota jeste, da su ubijali vjerojatno je da jesu ali spaljivali nisu. Za spaljivanje ljudi trebaš tone i tone ugljena i ostaci istoga bi bio vidljiv kao i pepeo poubijanih a za to nema apsolutno nikakvih ni tragova ni dokaza.

da su i spaljivali, kosti ostanu.
kada napraviš suhu destilaciju jako malo kostiju ostane, a nakon toga pomiješaš s vodom i nikada nikog nije tu bilo.

ali usraše nisu imali tu tehnologiju. a niti nijemci ju nisu koristili jer je omjer energije bio 3:1, a ionako nisu računali da će spušiti rat pa ih je bolio kurac za ostatke.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Stanojko 11/2/2021, 13:19

Evo, pa citajte o jedinoj relevantnoj istrazi koja je napravljena:

KADA je Državna komisija sudskih antropologa bivše SFRJ u sastavu: dr Zdravko Marić, Vida Brodar, Aton Pogačnik i dr Srboljub Živanović, septembra 1964. završila prvu fazu ispitivanja masovnih grobnica na stratištu u Donjoj Gradini sa druge strane Save od logora Jasenovac, uplašili smo se brojeva do kojih smo došli. Na stratištima duž reke, u masovnim grobnicama koje su se prostirale na dužini 12,5 kilometara i širini 4,5, složili smo se nedvosmisleno da tu leži više stotina hiljada zverski ubijenih ljudi - 700.000 Srba, 23.000 Jevreja i 80.000 Roma! U grobnice, široke šest, a duboke osam metara, naslagani su jedno na drugo, po 27 osoba, starih i mladih. Prve analize uzroka smrti svedočile su da je oko 20 odsto njih u grob otišlo živo.

Ovako danas, sa gorčinom u glasu, govori  akademik Srboljub Živanović, jedini profesor medicine Državne komisije koja je istraživala broj žrtava u Jasenovcu i predsednik Međunarodne komisije za istinu o ovom NDH logoru sa sedištem u Londonu. Živanović ističe da je Komisija izvršila 130 sondažnih bušenja na 100 masovnih grobnica, čiji su se rovovi protezeli između 60 i 80 metara. Radili su, seća se, tri meseca, te daleke 1964. godine. Posle prvih izveštaja, sve je, međutim, stopirano. Država im nije rekla zašto.

* Sa kolegama iz Sarajeva i Ljubljane bili ste prva stručna komisija koja je za račun države pokušala da utvrdi broj žrtava?


- I pre nas je bilo istraživanja. Prvo je bilo u maju 1945. Komisija ZAVNOH iznela je tada procenu o između 500.000 i 600.000 ubijenih. Dve godine kasnije, bivši logoraš dr Nikola Nikolić sa sinom u Donjoj Gradini je identifikovao 258 grobnica dužine od 60 do 80 metara dubokih oko osam metara. Borci iz Kozarske Dubice 1961. ponovo su počeli sa istraživanjima, mada oni nisu imali stručna znanja. Nas su pozvali 1964. i bili smo najreprezentativnija grupa stručnjaka do tada. Posebnim bušilicama izvršili smo otvaranje 100 grobnica i posle tri meseca teškog rada izneli smo državnim organima procenu o broju žrtava.

* Kako je izgledao odlazak u Jasenovac 1964?


- Bilo je čudno. Veliki profesori iz Beograda, Zagreba, Ljubljane nisu hteli ni da čuju da budu u sastavu te komisije. Pošto je ona ipak stvorena, odabrani su referentni centri iz Sarajeva, Ljubljane i Novog Sada, odakle sam i ja odabran kao docent sa medicinskim znanjem. Sećam se da sam prvo otišao u Aušvic da se spremim za posao jer do tada nisam znao mnogo o istraživanju masovnih stratišta. U tom logoru sam video da su Nemci praktično, industrijski ubijali žrtve, praveći od njih sapune, češljeve. U Donjoj Gradini smo naišli na žrtve koje su sadistički ubijane iz mržnje i sa velikom strašću.


* Koja vam je prva asocijacija kada se danas prisetite tog vremena?


- Strah i stravičan slatkasti miris smrti uvek kada je sonda otvorila grobnicu. Kada se istražuje jedna takva raka, pa kada u ruke uzmete polomljenu lobanju jednogodišnjeg deteta, to vas promeni zauvek. Kada god govorim o tome, pa i u ovom momentu, ja se tresem, a kao sudski antropolog svašta sam video. Onda možete zamisliti kakav je to osećaj bio. Kada vidite cucle, kantice za mleko, flašice...

* Vama je bilo zabranjeno da fotografišete svoje nalaze. Šta ste radili sa pronađenim stvarima u grobnicama?


- Nismo smeli da slikamo, ali sve smo beležili u radne sveske. Svaki član komisije je vodio dnevnik i posle radnog dana jedan drugom smo pregledali zapisnike i potom ih potpisivali. Sva četiri dnevnika imaju potpise svih članova komisije. U tim zapisnicima su neke od najstrašnijih stvari koje čovek može da zamisli. Recimo, u lobanjama su se tada još nalazili ostaci mozga i oni su poslati na obradu u Zavod za sudsku medicinu u Ljubljanu. Na osnovu rada došli smo do zaključka da je gotovo dvadeset odsto žrtava živo otišlo u grob. U grobnicama, naročito tamo gde su bili ujamljeni Romi, nalazili smo ogromne količine zlata, đerdana, dukata, i sve to smo posle otvaranja grobnica ponovo sahranjivali. Mi smo imali obećanje da će se istraživanje nastaviti i pravljeni su planovi kako dalje.

* Kako ste došli do broja od 730.000 umorenih samo u Gradini?


- Anton Pogačnik je radio matematičku procenu broja žrtava na osnovu broja grobnica i na osnovu broja pronađenih žrtava u onima koje su bile otvorene. Svi smo se složili oko ove brojke.

* Međutim, pošto ste u jesen 1964. predali nalaze, sve je stalo?


- Obavezali smo se na ćutanje u javnosti, a ja nisam mogao da ne govorim. Razgovarao sam sa jednim novinarom "Politike". Međutim, taj tekst nikada nije ugledao svetlost dana. Kada sam pitao novinara Momu Stefanovića šta se događa, on mi je samo kratko rekao da ga više nikada o tome ništa ne pitam. Posle još nekih signala, 1965. sam emigrirao u Afriku, pa u Englesku, a 1968. indirektno mi je saopšteno da se ne vraćam u zemlju. Ipak, nastavio sam sa istraživanjem Jasenovca.

* Šta se dogodilo kada su državni organi dobili procenu stručnjka?
- To ne znam. Ja sam svoju kopiju poneo u London i ceo život sam je nosio sa sobom. Kada sam pomislio da je devedesetih godina došlo vreme da se vratim u Beograd, predao sam je Arhivu Grada. Predao sam i još nešto, zapisnik sa sednice Svetog arhijerejkog sinoda SPC iz 1942. godine koji je posvećen Jasenovcu, a koji je tajnim kanalima završio u Londonu 1943.

* Posle rada od 50 godina na Jasenovcu i dokumenata koje ste sakupili, šta još mora da se zna?


- Jasenovac, Jadovno, Prebilovci, jame na Velebitu... nisu delo zavedenih ili izmanipulisanih ljudi. To je proizvod državne politike NDH i napora cele te države da fizički istrebi srpski narod. Genocid nad Srbima nisu vodile ustaše, već sam vrh Katoličke crkve na čelu sa Alojzijem Stepencem.Učestvovali su svi, hrvatski domobrani, obični seljaci, železničari, a kada je 1944. postalo jasno da Nemačka gubi rat, ponovo su svi uložili veliki napor da sakriju tragove genocida. Moša Pijade i Mile Budak su se sretali i po ovom pitanju. Tito je, kako je to otkrila dr Smilja Avramov, 1944. išao u tajnu audijenciju kod pape. Možda je sa teritorije bivše SFRJ ova dokumentacija nestala, ali u svetskim arhivama, u to sam ubeđen, postoji.

* Šta ste našli tragajući po svetu?


- U Londonu, recimo u Javnom arhivu je više od 2.000 dokumenata o ustaškoj državi i zločinima nad Srbima. U Arhivu SSSR u Moskvi smo našli tek dva dokumenta. Plašim se da su braća komunisti učestvovala u prikrivanju zločina. U malom Muzeju holokausta u gradu Aki, u Izraelu, pronašli smo more dokumenata i svedočenja o ovim zločinima. Godine 2000. u Njujorku, kada je naša Međunarodna komisija za istinu o Jasenovcu izlagala veze Katoličke crkve sa genocidom, ustao je profesor Majkl Bernbaum iz Muzeja Holokausta u ovom gradu i izgrdio nas što ništa ne radimo da se istina sazna. Naime, mi smo tada imali podatak da je oko 370 katoličkih sveštenika bilo direktno uključeno u likvidacije Srba, dok je Bernbaum imao spisak od 1.400 imena. Krenuvši za ovim spiskom, naša komisija je došla do imena 1.371 katoličkog sveštenika koji je učestvovao u likvidacijama. Ako se zna da je 1941. u Hrvatskoj bilo oko 2.000 katoličkih sveštenika, nije teško izračunuti koliko ih je među njima bilo ubica.

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by veber 11/2/2021, 13:21

Sovak wrote:Pizdarije oko Jasenovca se lako daju riešiti.

Prvo izvornu dokumentaciju na vidielo.

Drugo, prekopati područja za koje tvrdiju da su masgrobnice.

Sve se rieši kak pičkin dim za godinu dana.
dokumentacija je u beograd u beograd, tako da se možemo slikat.
ali može se tražiti uvid u zemaljski muzej u minhenu gdje postoji dokumentacija-ne cijela ali postoji.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare 11/2/2021, 13:22

marcellus wrote:ujkani su uostalom klali "na ruke", nije bilo plinskih komora i toga, masovna smaknuća su trajali niti godinu dana, dok nije crveni križ ušao u logor, bio je pritisak međunarodne javnosti, domaće javnosti, pa i stepinca i crkve, tako da nije jasno kad bi stigli pobit tih milion srba (da ne govorimo da ih je u cijelom ratu poginulo pola milijuna - uključujući travanjski rat, bombardiranje beograda, četničke postrojbe na tlu srbije i ndh, partizane u ndh i srbiji, civile koje su potukle švabe, i tako dalje). To s pola milijuna su podaci srpskih povjesničara.

Dakle, jasenovac - cca 80 k mrtvih, što je i dalje zastrašujuće puno, od toga 13 k hrvata, židovi, cigani, cca 40 k srba
...ubijalo se na taj nacin jer se jasenovac nije mogao izgraditi na bazi kao njemacki logori...nisu imali novca ko njemci...nit su realno znali..njemci im nisu htjeli pomoci jer nije jasenovac bio njihova briga..jasenovac je bio na primitivan nacin izgradjen logor...prvo greska je bilo logor graditi na mocvarnom i poplavnom podrucju..drugo u blizini pobunjenickog podrucja..trece ustade su kuburile sa ljudstvom u jasenovcu a domobranstvo nije htjelo dati ljudstvo..pokusaj gradnje krematorija ostao na pokusaju..i nista im nije preostalo nego nozem..municija je bila preskupa za bacanje..jer su ovisili o njemcima..okarakterizirao bi jasenovac...kao logor u pokusaju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by crvenkasti 11/2/2021, 13:23

marcellus wrote:
da su i spaljivali, kosti ostanu.

Kaj, kost ne mre gorit?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Stanojko 11/2/2021, 13:24

Cao, zdravo...

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by crvenkasti 11/2/2021, 13:26

Stanojko wrote:Cao, zdravo...

Aj bok
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by marcellus 11/2/2021, 13:39

crvenkasti wrote:
marcellus wrote:
da su i spaljivali, kosti ostanu.

Kaj, kost ne mre gorit?

polij se benzinom i zapali pa vidi šta će ostat.

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by veber 11/2/2021, 13:41

Stanojko wrote:Evo, pa citajte o jedinoj relevantnoj istrazi koja je napravljena:

KADA je Državna komisija sudskih antropologa bivše SFRJ u sastavu: dr Zdravko Marić, Vida Brodar, Aton Pogačnik i dr Srboljub Živanović, septembra 1964. završila prvu fazu ispitivanja masovnih grobnica na stratištu u Donjoj Gradini sa druge strane Save od logora Jasenovac, uplašili smo se brojeva do kojih smo došli. Na stratištima duž reke, u masovnim grobnicama koje su se prostirale na dužini 12,5 kilometara i širini 4,5, složili smo se nedvosmisleno da tu leži više stotina hiljada zverski ubijenih ljudi - 700.000 Srba, 23.000 Jevreja i 80.000 Roma! U grobnice, široke šest, a duboke osam metara, naslagani su jedno na drugo, po 27 osoba, starih i mladih. Prve analize uzroka smrti svedočile su da je oko 20 odsto njih u grob otišlo živo.

Ovako danas, sa gorčinom u glasu, govori  akademik Srboljub Živanović, jedini profesor medicine Državne komisije koja je istraživala broj žrtava u Jasenovcu i predsednik Međunarodne komisije za istinu o ovom NDH logoru sa sedištem u Londonu. Živanović ističe da je Komisija izvršila 130 sondažnih bušenja na 100 masovnih grobnica, čiji su se rovovi protezeli između 60 i 80 metara. Radili su, seća se, tri meseca, te daleke 1964. godine. Posle prvih izveštaja, sve je, međutim, stopirano. Država im nije rekla zašto.

* Sa kolegama iz Sarajeva i Ljubljane bili ste prva stručna komisija koja je za račun države pokušala da utvrdi broj žrtava?


- I pre nas je bilo istraživanja. Prvo je bilo u maju 1945. Komisija ZAVNOH iznela je tada procenu o između 500.000 i 600.000 ubijenih. Dve godine kasnije, bivši logoraš dr Nikola Nikolić sa sinom u Donjoj Gradini je identifikovao 258 grobnica dužine od 60 do 80 metara dubokih oko osam metara. Borci iz Kozarske Dubice 1961. ponovo su počeli sa istraživanjima, mada oni nisu imali stručna znanja. Nas su pozvali 1964. i bili smo najreprezentativnija grupa stručnjaka do tada. Posebnim bušilicama izvršili smo otvaranje 100 grobnica i posle tri meseca teškog rada izneli smo državnim organima procenu o broju žrtava.

* Kako je izgledao odlazak u Jasenovac 1964?


- Bilo je čudno. Veliki profesori iz Beograda, Zagreba, Ljubljane nisu hteli ni da čuju da budu u sastavu te komisije. Pošto je ona ipak stvorena, odabrani su referentni centri iz Sarajeva, Ljubljane i Novog Sada, odakle sam i ja odabran kao docent sa medicinskim znanjem. Sećam se da sam prvo otišao u Aušvic da se spremim za posao jer do tada nisam znao mnogo o istraživanju masovnih stratišta. U tom logoru sam video da su Nemci praktično, industrijski ubijali žrtve, praveći od njih sapune, češljeve. U Donjoj Gradini smo naišli na žrtve koje su sadistički ubijane iz mržnje i sa velikom strašću.


* Koja vam je prva asocijacija kada se danas prisetite tog vremena?


- Strah i stravičan slatkasti miris smrti uvek kada je sonda otvorila grobnicu. Kada se istražuje jedna takva raka, pa kada u ruke uzmete polomljenu lobanju jednogodišnjeg deteta, to vas promeni zauvek. Kada god govorim o tome, pa i u ovom momentu, ja se tresem, a kao sudski antropolog svašta sam video. Onda možete zamisliti kakav je to osećaj bio. Kada vidite cucle, kantice za mleko, flašice...

* Vama je bilo zabranjeno da fotografišete svoje nalaze. Šta ste radili sa pronađenim stvarima u grobnicama?


- Nismo smeli da slikamo, ali sve smo beležili u radne sveske. Svaki član komisije je vodio dnevnik i posle radnog dana jedan drugom smo pregledali zapisnike i potom ih potpisivali. Sva četiri dnevnika imaju potpise svih članova komisije. U tim zapisnicima su neke od najstrašnijih stvari koje čovek može da zamisli. Recimo, u lobanjama su se tada još nalazili ostaci mozga i oni su poslati na obradu u Zavod za sudsku medicinu u Ljubljanu. Na osnovu rada došli smo do zaključka da je gotovo dvadeset odsto žrtava živo otišlo u grob. U grobnicama, naročito tamo gde su bili ujamljeni Romi, nalazili smo ogromne količine zlata, đerdana, dukata, i sve to smo posle otvaranja grobnica ponovo sahranjivali. Mi smo imali obećanje da će se istraživanje nastaviti i pravljeni su planovi kako dalje.

* Kako ste došli do broja od 730.000 umorenih samo u Gradini?


- Anton Pogačnik je radio matematičku procenu broja žrtava na osnovu broja grobnica i na osnovu broja pronađenih žrtava u onima koje su bile otvorene. Svi smo se složili oko ove brojke.

* Međutim, pošto ste u jesen 1964. predali nalaze, sve je stalo?


- Obavezali smo se na ćutanje u javnosti, a ja nisam mogao da ne govorim. Razgovarao sam sa jednim novinarom "Politike". Međutim, taj tekst nikada nije ugledao svetlost dana. Kada sam pitao novinara Momu Stefanovića šta se događa, on mi je samo kratko rekao da ga više nikada o tome ništa ne pitam. Posle još nekih signala, 1965. sam emigrirao u Afriku, pa u Englesku, a 1968. indirektno mi je saopšteno da se ne vraćam u zemlju. Ipak, nastavio sam sa istraživanjem Jasenovca.

* Šta se dogodilo kada su državni organi dobili procenu stručnjka?
- To ne znam. Ja sam svoju kopiju poneo u London i ceo život sam je nosio sa sobom. Kada sam pomislio da je devedesetih godina došlo vreme da se vratim u Beograd, predao sam je Arhivu Grada. Predao sam i još nešto, zapisnik sa sednice Svetog arhijerejkog sinoda SPC iz 1942. godine koji je posvećen Jasenovcu, a koji je tajnim kanalima završio u Londonu 1943.

* Posle rada od 50 godina na Jasenovcu i dokumenata koje ste sakupili, šta još mora da se zna?


- Jasenovac, Jadovno, Prebilovci, jame na Velebitu... nisu delo zavedenih ili izmanipulisanih ljudi. To je proizvod državne politike NDH i napora cele te države da fizički istrebi srpski narod. Genocid nad Srbima nisu vodile ustaše, već sam vrh Katoličke crkve na čelu sa Alojzijem Stepencem.Učestvovali su svi, hrvatski domobrani, obični seljaci, železničari, a kada je 1944. postalo jasno da Nemačka gubi rat, ponovo su svi uložili veliki napor da sakriju tragove genocida. Moša Pijade i Mile Budak su se sretali i po ovom pitanju. Tito je, kako je to otkrila dr Smilja Avramov, 1944. išao u tajnu audijenciju kod pape. Možda je sa teritorije bivše SFRJ ova dokumentacija nestala, ali u svetskim arhivama, u to sam ubeđen, postoji.

* Šta ste našli tragajući po svetu?


- U Londonu, recimo u Javnom arhivu je više od 2.000 dokumenata o ustaškoj državi i zločinima nad Srbima. U Arhivu SSSR u Moskvi smo našli tek dva dokumenta. Plašim se da su braća komunisti učestvovala u prikrivanju zločina. U malom Muzeju holokausta u gradu Aki, u Izraelu, pronašli smo more dokumenata i svedočenja o ovim zločinima. Godine 2000. u Njujorku, kada je naša Međunarodna komisija za istinu o Jasenovcu izlagala veze Katoličke crkve sa genocidom, ustao je profesor Majkl Bernbaum iz Muzeja Holokausta u ovom gradu i izgrdio nas što ništa ne radimo da se istina sazna. Naime, mi smo tada imali podatak da je oko 370 katoličkih sveštenika bilo direktno uključeno u likvidacije Srba, dok je Bernbaum imao spisak od 1.400 imena. Krenuvši za ovim spiskom, naša komisija je došla do imena 1.371 katoličkog sveštenika koji je učestvovao u likvidacijama. Ako se zna da je 1941. u Hrvatskoj bilo oko 2.000 katoličkih sveštenika, nije teško izračunuti koliko ih je među njima bilo ubica.
srpska mitomanija je srpska mitomanija.

prosječni srbin je 2m visok, u ramenima barem 0,8m a kada legne minimum je 0,3m.

ali uzet ćemo svjetske ergometrijske podatke  di je prosječni srbin visok 1,72 širok 0,5m i bez trbušine zauzima 0,3m

kroz te podatke ako bacimo 30% niz savu ispadne 113 400 kubnih metara srba.
treba taj volumen popunit u grobnice

srblje i bosilje pride dodaje da su hitani u savu.
znači trećina 56,700 m3 je zaplutalo.
iliti u broju 200 000.

malo ih jebe matematika.

nijemci kroz logore pobili 6 000 000
staljin nekih 2 000 000
i na trećem mjestu je ndh sa 800 000.

ovi na trećem mjestu su imali jebenu učinkovitost.
dva logora i 0,8 milja
oni s brčićima s 5000 logora jedva 8 000 000
još ako ubrojimo japance....


Last edited by veber on 11/2/2021, 13:43; edited 1 time in total

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by marcellus 11/2/2021, 13:41

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:ujkani su uostalom klali "na ruke", nije bilo plinskih komora i toga, masovna smaknuća su trajali niti godinu dana, dok nije crveni križ ušao u logor, bio je pritisak međunarodne javnosti, domaće javnosti, pa i stepinca i crkve, tako da nije jasno kad bi stigli pobit tih milion srba (da ne govorimo da ih je u cijelom ratu poginulo pola milijuna - uključujući travanjski rat, bombardiranje beograda, četničke postrojbe na tlu srbije i ndh, partizane u ndh i srbiji, civile koje su potukle švabe, i tako dalje). To s pola milijuna su podaci srpskih povjesničara.

Dakle, jasenovac - cca 80 k mrtvih, što je i dalje zastrašujuće puno, od toga 13 k hrvata, židovi, cigani, cca 40 k srba
...ubijalo se na taj nacin jer se jasenovac nije mogao izgraditi na bazi kao njemacki logori...nisu imali novca ko njemci...nit su realno znali..njemci im nisu htjeli pomoci jer nije jasenovac bio njihova briga..jasenovac je bio na primitivan nacin izgradjen logor...prvo greska je bilo logor graditi na mocvarnom i poplavnom podrucju..drugo u blizini pobunjenickog podrucja..trece ustade su kuburile sa ljudstvom u jasenovcu a domobranstvo nije htjelo dati ljudstvo..pokusaj gradnje krematorija ostao na pokusaju..i nista im nije preostalo nego nozem..municija je bila preskupa za bacanje..jer su ovisili o njemcima..okarakterizirao bi jasenovac...kao logor u pokusaju

jebiga švabo je imo tehnologiju, plinske komore, sve, oni su uvijek bili napredni pogotovo što se tiče tehnike, pa vidi mercedes... ovi naši su bili tehnološki zaostali, metak i čakija. Stara priča... ko u maratoncima kad od švaba naruče onaj krematorij pa se dive tehnici a u biti i dalje bacaju mrtve u rabljene lijesove.

_________________
Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Guest 11/2/2021, 13:45

Ringo10 wrote:
I tu brojevi mrtvih nista ne mijenjaju

A to sto nema mnogo ostataka je logicno jer su ustase spaljivali leseve na gomile
Tako da to nije nikakav argument ustaskim apologetima

Koji kurac ih onda preuveličavate do grotesknih razmjera?
I to bez ikakvih iole valjanih dokaza jer izjave svjedoka nisu nikakvi dokazi. Izjave svjedoka mogu biti samo INDICIJE, a nipošto dokazi.
Indicije koje treba dalje istraživati.
Što se tiče spaljivanja leševa, da neki oboljeli od tifusa su spaljivani u tzv. Piccilijevim pećima, da se ne širi zaraza, ali to nije dugo trajalo, a peći su bile keramičarske i nisu imale kapacitet za spaljivanje većeg broja leševa ljudi.
A posebno je zanimljivo da su se u pećima "spaljivali" logoraši odnosno leševi i mjesecima nakon što su peći srušene ali samo po izjavama svjedoka.
Toliko i o autentičnosti i istinitosti tih izjava.
To je argument otprilike na razini onoga koji je svojevremeno provali Robi na forumu kako su leševi mogli biti uništeni sumpornom kiselinom.
Pa mogli su, ali je problema u tome da sumprona kiselina itekako ostavlja tragove, a njih nije bilo niti u Aušvicu, a kamoli u Jasenovcu.
Ili još gore, ta priča o masovnom spaljivanju leševa je jednako vrijedna kao i ona srpska kako je od milion Srba napravljen sapun.
I to na temelju kojih dokaza?
Na malo nedefinirane masne tvari za koju su srpski znanstvenici zaključili kako je riječ o materiji od koje se pravio sapun od milion Srba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Guest 11/2/2021, 13:47

crvenkasti wrote:
marcellus wrote:
da su i spaljivali, kosti ostanu.

Kaj, kost ne mre gorit?

Kosti gore, ali ne mogi izgoriti u potpunosti.
Uvijek bude dosta materijalnih ostataka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj! - Page 7 Empty Re: Balkanski Auschwitz bio je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum