ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preminuo mitropolit Amfilohije

Page 27 of 32 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Next

Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Guest 2/11/2020, 12:54

debotoijusto wrote:
Sovak wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:dakle ta vaša priča o "trećem" je priča "dogodine u kninu" i "srpsko kosovo". Doslovce.

To je gotova stvar, prošlo svršeno vrijeme, i više nije na stolu kao opcija.


Ali jeste, na tvoju žalost :)

na moju žalost je da je tako kako je. Meni bi bilo draže da se BIH razjebe i svakom svoje, ali to nije opcija - i neće biti u dogledno vrijeme. Odnosno, jest, ali uz podjelu na dva dijela - srpski i muslimanski, bez "trećeg" dijela. Jer ne postoji treći entitet.

Naravno da ne postoji, postoji FBiH čiji su dijelovi HRHB i RBiH.

Zanimljivo je kako lako otupuštaš hrvatski dio i hrvatski narod nizvodu. Praktički odričeš se.

Ali bi lako prijonuo zajedno s Bujancem i Hasančetom i ekipom na Banja Luku.

Smisleno vam je ići protiv Srba ali besmisleno gurati za Hrvate.

Kao što rekoh, jugo-komunistička opcija jednako je štetna i vaša pravaško-islamistička.


Kaj god ... smislenije je srbofiliju prekrivati interesom Hrvata u BiH. :W

Dajmenajme.


Nego reci frendu iz Kaknja neka skine Petreta Hektorovića i metne Vuka Stefanovića Karadžića na avatar.

Može i ono krepano orjunaško govno iz Travnika Andrića.

Bit će mu baš po mjeri.



Jednom za svagda i tebi i tvom srbofiličaru.

Srpska (zapadni dio) može postati problem Hrvatskoj jedino u slučaju da u nekoj budućnosti

budu ti Srbi toliko glupi i da opet posluže Srbiji za neke sumanute ideje o granici na Kupi i tak to.

Tada se krokodilska usta trebaju zatvoriti i riješiti to pitanje zauvijek.


Ukoliko budu dovoljno pametni i ne budu pudlica na lajni Beograda nitko ih neće dirati.

Niti to sada tko i pomišlja. Ako i tko pomišlja, taj je debela politička periferija. 


Drugo, rekel sam više puta kaj treba napravit: crta Krupa - Rama - Mostar (zapadna obala Neretve) - Ravno.

Hrvate sjeverno od te crte prebaciti južno, nehrvate prebaciti sjeverno.

Da, jebem li vas sve po redu - humano preseljenje.

Puno bolje nego klanje ili neobranjivi i nesuvisli jebeni koridori do enklava Viteza, Jajca, Kiseljaka,

Novoga Travnika i čega sve ne.

Hrvatska tako zaokružuje jedan kompaktniji teritorij i Hrvatima koji bi došli jedan normalnijii sigurniji život.

Sve sjeverno i istočno od te crte nas ne treba zanimati osim kako sam gore naveo u sigurnosnom smislu.

Srbi kak Srbi ... je l' - mozga malo, a pameti još manje.

U svakom slučaju nikaj nerješivo.

Svima koji mi vele nakon ovoga da sam cvjećar, kifličar ili koja pička materina jebem sve žeMsko po popisu.

U čvalje.

Uh ... kak sam nepristojan ... jebat ga - nisam ''avangarda'' ...  iz Kaknja.


Bok.


cutin miris trenja na desnici
u desnom kutu pregazene misli 19st. a drugom desnom nacionalorjunasi sto se ufaju u krkana da ih oslobodi

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 R926XLVrkA3v48mooIh0BmIyOqTOZk6e1iExCXvE6q639BO_pw18wvay_yof3YQkWoiHGU2bLR3uOEqTv73gwjjza94wjWu4O4qDDuXAEByhD4Uc9clcp96pNQ


Kaj god.

Samo progresivno molim.

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Propas10

Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by marcellus 2/11/2020, 13:28

uglavnom... jebo ih pokojni amfilohije.

_________________
Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Guest 2/11/2020, 13:31

Sovak wrote:
debotoijusto wrote:
Sovak wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:dakle ta vaša priča o "trećem" je priča "dogodine u kninu" i "srpsko kosovo". Doslovce.

To je gotova stvar, prošlo svršeno vrijeme, i više nije na stolu kao opcija.


Ali jeste, na tvoju žalost :)

na moju žalost je da je tako kako je. Meni bi bilo draže da se BIH razjebe i svakom svoje, ali to nije opcija - i neće biti u dogledno vrijeme. Odnosno, jest, ali uz podjelu na dva dijela - srpski i muslimanski, bez "trećeg" dijela. Jer ne postoji treći entitet.

Naravno da ne postoji, postoji FBiH čiji su dijelovi HRHB i RBiH.

Zanimljivo je kako lako otupuštaš hrvatski dio i hrvatski narod nizvodu. Praktički odričeš se.

Ali bi lako prijonuo zajedno s Bujancem i Hasančetom i ekipom na Banja Luku.

Smisleno vam je ići protiv Srba ali besmisleno gurati za Hrvate.

Kao što rekoh, jugo-komunistička opcija jednako je štetna i vaša pravaško-islamistička.


Kaj god ... smislenije je srbofiliju prekrivati interesom Hrvata u BiH. :W

Dajmenajme.


Nego reci frendu iz Kaknja neka skine Petreta Hektorovića i metne Vuka Stefanovića Karadžića na avatar.

Može i ono krepano orjunaško govno iz Travnika Andrića.

Bit će mu baš po mjeri.



Jednom za svagda i tebi i tvom srbofiličaru.

Srpska (zapadni dio) može postati problem Hrvatskoj jedino u slučaju da u nekoj budućnosti

budu ti Srbi toliko glupi i da opet posluže Srbiji za neke sumanute ideje o granici na Kupi i tak to.

Tada se krokodilska usta trebaju zatvoriti i riješiti to pitanje zauvijek.


Ukoliko budu dovoljno pametni i ne budu pudlica na lajni Beograda nitko ih neće dirati.

Niti to sada tko i pomišlja. Ako i tko pomišlja, taj je debela politička periferija. 


Drugo, rekel sam više puta kaj treba napravit: crta Krupa - Rama - Mostar (zapadna obala Neretve) - Ravno.

Hrvate sjeverno od te crte prebaciti južno, nehrvate prebaciti sjeverno.

Da, jebem li vas sve po redu - humano preseljenje.

Puno bolje nego klanje ili neobranjivi i nesuvisli jebeni koridori do enklava Viteza, Jajca, Kiseljaka,

Novoga Travnika i čega sve ne.

Hrvatska tako zaokružuje jedan kompaktniji teritorij i Hrvatima koji bi došli jedan normalnijii sigurniji život.

Sve sjeverno i istočno od te crte nas ne treba zanimati osim kako sam gore naveo u sigurnosnom smislu.

Srbi kak Srbi ... je l' - mozga malo, a pameti još manje.

U svakom slučaju nikaj nerješivo.

Svima koji mi vele nakon ovoga da sam cvjećar, kifličar ili koja pička materina jebem sve žeMsko po popisu.

U čvalje.

Uh ... kak sam nepristojan ... jebat ga - nisam ''avangarda'' ...  iz Kaknja.


Bok.


cutin miris trenja na desnici
u desnom kutu pregazene misli 19st. a drugom desnom nacionalorjunasi sto se ufaju u krkana da ih oslobodi

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 R926XLVrkA3v48mooIh0BmIyOqTOZk6e1iExCXvE6q639BO_pw18wvay_yof3YQkWoiHGU2bLR3uOEqTv73gwjjza94wjWu4O4qDDuXAEByhD4Uc9clcp96pNQ


Kaj god.

Samo progresivno molim.

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Propas10

Jebote rošule! Na 4 točka. Odkad ovo nisam vidio.

To su meni kupili kad su mislili da ću s time izgubit više kila. Pa sletio niz jedno stubište koje zovemo "90 skalina". I ode sva hrskavica iz jedne noge. Da izjednačim stvari drugu sam sjebo kad sam s ponijem se strmopizdio kod kuće pokojnog Brace Pipinića...s druge strane nitko me više nije na sportove nagovarao.


Last edited by MaximusDecimusMiridije on 2/11/2020, 13:33; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 13:32

marcellus wrote:uglavnom... jebo ih pokojni amfilohije.
a sto mislis da oni zaluju zbog njegove 'svetosti'...riknuo im je drugi 'politicko duhovni' vođa...zapravo prvi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Noor 2/11/2020, 13:37

kaya wrote:nego da ne zaboravimo jer vidim da su ova slinavca hektor i epi  prebacili temu na klasično slinavljenje kako su jadni a kiflari ih ne razumiju
početak je bio da su bili ogorčeni jer je amfilohije krepo a mi ne razumijemo koliko je to velika ličnost, pa evo:

"Čovjek je bio omiljen među svojim narodom, predvodio je autentičan masovni kršćanski pokret koji je uspio pobjediti mafijašku vlast, crkvi izgraditi ogromnu popularnost, kao takav markantna i povijesna pojava uz sve svoje nedostatke.

Naravno od ove pravašije na forumu ne treba očekivati da kuže bilo što"

duo avangarda  :facepalm

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Guest 2/11/2020, 13:40

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:uglavnom... jebo ih pokojni amfilohije.
a sto mislis da oni zaluju zbog njegove 'svetosti'...riknuo im je drugi 'politicko duhovni' vođa...zapravo prvi...

Zapravo mislim da većina čak žaluje zbog ovoga prvoga. Masu se to pomješa sa raznim drugim stvarima u ovome kraju na kraju budu takvi ljudi nekakva perjanica čitavog nekakvog ne znam ni ja...pogleda na život valjda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 13:41

Noor wrote:
kaya wrote:nego da ne zaboravimo jer vidim da su ova slinavca hektor i epi  prebacili temu na klasično slinavljenje kako su jadni a kiflari ih ne razumiju
početak je bio da su bili ogorčeni jer je amfilohije krepo a mi ne razumijemo koliko je to velika ličnost, pa evo:

"Čovjek je bio omiljen među svojim narodom, predvodio je autentičan masovni kršćanski pokret koji je uspio pobjediti mafijašku vlast, crkvi izgraditi ogromnu popularnost, kao takav markantna i povijesna pojava uz sve svoje nedostatke.

Naravno od ove pravašije na forumu ne treba očekivati da kuže bilo što"

duo avangarda  :facepalm
....nisu oni losi ali nikako da se pronađu u svemu tome...zagrebu i hdz-u kao sad vjeruju a opet i ne vjeruju bas...srbiji i srbima bi vjerovali ali oni opet pocesto iskocu neekumenskim djelima pa ni njima do kraja ne mo'š vjerovati..jedino dodi vjeruju..valjda ce vjecno zivjeti :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by michaellcmacha 2/11/2020, 13:48

evo jednog realnog osvrta o liku i djelu piratovog "Đede" jebo ga on iz pakla, kud je juče otpremljen...

Sujeverno ubeđenje “o pokojniku samo najlepše” obeležje je licemerja i mahnite želje za dopadanjem većini, najveće je breme pod kojim posrće naša intelektualna javnost. Nema ne reči kritike, nego čak ni hladnih i objektivnih informacija iz života i dela Radovića, koje mogu osenčiti kratkovidu opsednutost recentnim političkim delovanjem najmoćnijeg velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve. Svi ćute, skrivaju se iza lažnog morala, malograđanskog pravila da mrtav čovek svojom smrću briše svu svoju lošu prošlost, sve grehe protiv društva i sredine u kojoj je decenijama štetno delovao.

Radović je, poslednjim političkim angažmanom, postao nekakav simbol borbe protiv dugogodišnje vlasti, ne samo u Crnoj Gori, već i u Srbiji, nekakav duhovni opozicioni lider, arbitar najviših političkih događaja. I svi ćute, jer je mrtav.

Risto Radović nije bio dobar čovek. I kao jerej i kao fizičko lice, život je vodio posrćući pod svojom ambicijom da vlada: i crkvom, i državom, i ljudima i narodima. Ta ambicija počivala je na dubokom neslaganju sa novim dobom, sa pravom svih ljudi na život, na slobodu misli i verovanja, sa pravom na sopstveni identitet, bilo rodni, bilo seksualni, bilo nacionalni ili čak verski.

Vođen idejom “istrage poturica”, opsednut putem ka “Novom ljetu”, Crnoj Gori i Srbiji bez Bošnjaka, bez i samih Crnogoraca, Radović nikada nije krio svoj prezir za druge narode i vere, i više od toga. Muslimane je nazivao “lažnim ljudima, sa lažnom vjerom”, pravdajući srebrenički genocid. Ostaće zapamćen kao duhovnik koji je Arkana i njegovu paravojsku na Petrovdan, ni manje ni više, uveo u cetinjski manastir, da ih blagoslovi pre pohoda na Hrvatsku.

Biće zabeleženo i to kako se javno nudio za jataka Radovanu Karadžiću, kako je njegovu majku sveticom proglasio, samo zato što je rodila onog što je “srpske zemlje” “čistio od muslimana”, kao čovek koji je javno plakao samo za Miloševićem, a koji je, nad odrom Zorana Đinđića, pred njegovom majkom, ženom i decom, praktično proklinjao ubijenog premijera. Tada nije važilo pravilo “o pokojniku sve najlepše”, naprotiv, pred sandukom mučki ubijenog čoveka, pred njegovim najbližima, pred čitavom ožalošćenom zemljom, pravdao je njegove ubice i to nimalo metaforično, već direktno, govoreći kako je premijer završio kao njegovi politički preci, Obrenovići, po mitropolitovom mišljenju, pravedno posečen mačem kojeg se laćao, naslednik politike neprijatelja amfilohijevskog srpstva, koji je pružio ruku Zapadu, umesto da je osakati.


Risto Radović umro je od korone, zbog komplikacija izazvanih njegovim poznim godinama i dubokim višedecenijskim nerazumevanjem higijene života. Mesecima svi mi, kao taoci ove pandemije, brojimo mrtve, koje porodice u poslednjim trenucima borbe za život ne mogu ni da vide, a kamoli da im tela sahrane. Risto Radović je bio izuzet te strašne smrti. Mogao je i imao je sve, svu pažnju i prisustvo svojih, do poslednjeg daha. Sada njegovo moguće još uvek zarazno telo, ne samo da nije higijenski pokopano, nego je ponuđeno na celivanje, na bdenje, pod onim staklenim pokrovom, balsamovano i pripremljeno za idolopoklonstvo.

Ljudi, celivajući ovu mrtvačku vitrinu, jedan za drugim, u stotinama, ponovo stavljaju život običnog čoveka niže od života crkvenog velikaša, bogoslova etničke netrpeljivosti, zaštitnika ubica i krvoloka, propovednika mržnje i smrti za sve koji su drugačiji. Kada je držao liturgiju za upokojenje srpskog parlamenta i Vlade Republike Srbije, baš kao kad je slao kletve na Beograd zbog “smrada sodomije” koju naša vlast silom ne sprečava, kada je, uz pomoć vojske, postavio limenu crkvu na Rumiji, gazeći vekovni ekumenski karakter svetog mesta, kada je vikao da korona ne postoji i da je se ne treba plašiti, on nije radio na polzu svog naroda.

Sada, kada leži u klimatizovanom sanduku, kao da nam se iz groba smeje: radostan što i mrtav uspeva da emanira mržnju, da zastraši slabe i da proizvede kukavičluk, ćutanje i poraz gotovo celokupne naše inteligencije koja se boji da javno kaže kakav je to čovek Risto Radović zaista bio.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 13:54

michaellcmacha wrote:evo jednog realnog osvrta o liku i djelu piratovog "Đede" jebo ga on iz pakla, kud je juče otpremljen...

Sujeverno ubeđenje “o pokojniku samo najlepše” obeležje je licemerja i mahnite želje za dopadanjem većini, najveće je breme pod kojim posrće naša intelektualna javnost. Nema ne reči kritike, nego čak ni hladnih i objektivnih informacija iz života i dela Radovića, koje mogu osenčiti kratkovidu opsednutost recentnim političkim delovanjem najmoćnijeg velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve. Svi ćute, skrivaju se iza lažnog morala, malograđanskog pravila da mrtav čovek svojom smrću briše svu svoju lošu prošlost, sve grehe protiv društva i sredine u kojoj je decenijama štetno delovao.

Radović je, poslednjim političkim angažmanom, postao nekakav simbol borbe protiv dugogodišnje vlasti, ne samo u Crnoj Gori, već i u Srbiji, nekakav duhovni opozicioni lider, arbitar najviših političkih događaja. I svi ćute, jer je mrtav.

Risto Radović nije bio dobar čovek. I kao jerej i kao fizičko lice, život je vodio posrćući pod svojom ambicijom da vlada: i crkvom, i državom, i ljudima i narodima. Ta ambicija počivala je na dubokom neslaganju sa novim dobom, sa pravom svih ljudi na život, na slobodu misli i verovanja, sa pravom na sopstveni identitet, bilo rodni, bilo seksualni, bilo nacionalni ili čak verski.

Vođen idejom “istrage poturica”, opsednut putem ka “Novom ljetu”, Crnoj Gori i Srbiji bez Bošnjaka, bez i samih Crnogoraca, Radović nikada nije krio svoj prezir za druge narode i vere, i više od toga. Muslimane je nazivao “lažnim ljudima, sa lažnom vjerom”, pravdajući srebrenički genocid. Ostaće zapamćen kao duhovnik koji je Arkana i njegovu paravojsku na Petrovdan, ni manje ni više, uveo u cetinjski manastir, da ih blagoslovi pre pohoda na Hrvatsku.

Biće zabeleženo i to kako se javno nudio za jataka Radovanu Karadžiću, kako je njegovu majku sveticom proglasio, samo zato što je rodila onog što je “srpske zemlje” “čistio od muslimana”, kao čovek koji je javno plakao samo za Miloševićem, a koji je, nad odrom Zorana Đinđića, pred njegovom majkom, ženom i decom, praktično proklinjao ubijenog premijera. Tada nije važilo pravilo “o pokojniku sve najlepše”, naprotiv, pred sandukom mučki ubijenog čoveka, pred njegovim najbližima, pred čitavom ožalošćenom zemljom, pravdao je njegove ubice i to nimalo metaforično, već direktno, govoreći kako je premijer završio kao njegovi politički preci, Obrenovići, po mitropolitovom mišljenju, pravedno posečen mačem kojeg se laćao, naslednik politike neprijatelja amfilohijevskog srpstva, koji je pružio ruku Zapadu, umesto da je osakati.


Risto Radović umro je od korone, zbog komplikacija izazvanih njegovim poznim godinama i dubokim višedecenijskim nerazumevanjem higijene života. Mesecima svi mi, kao taoci ove pandemije, brojimo mrtve, koje porodice u poslednjim trenucima borbe za život ne mogu ni da vide, a kamoli da im tela sahrane. Risto Radović je bio izuzet te strašne smrti. Mogao je i imao je sve, svu pažnju i prisustvo svojih, do poslednjeg daha. Sada njegovo moguće još uvek zarazno telo, ne samo da nije higijenski pokopano, nego je ponuđeno na celivanje, na bdenje, pod onim staklenim pokrovom, balsamovano i pripremljeno za idolopoklonstvo.

Ljudi, celivajući ovu mrtvačku vitrinu, jedan za drugim, u stotinama, ponovo stavljaju život običnog čoveka niže od života crkvenog velikaša, bogoslova etničke netrpeljivosti, zaštitnika ubica i krvoloka, propovednika mržnje i smrti za sve koji su drugačiji. Kada je držao liturgiju za upokojenje srpskog parlamenta i Vlade Republike Srbije, baš kao kad je slao kletve na Beograd zbog “smrada sodomije” koju naša vlast silom ne sprečava, kada je, uz pomoć vojske, postavio limenu crkvu na Rumiji, gazeći vekovni ekumenski karakter svetog mesta, kada je vikao da korona ne postoji i da je se ne treba plašiti, on nije radio na polzu svog naroda.

Sada, kada leži u klimatizovanom sanduku, kao da nam se iz groba smeje: radostan što i mrtav uspeva da emanira mržnju, da zastraši slabe i da proizvede kukavičluk, ćutanje i poraz gotovo celokupne naše inteligencije koja se boji da javno kaže kakav je to čovek Risto Radović zaista bio.
ljubitelji 'đede' kazu da to nije istina..odnosno on je kao svaki srbin svjetovno htio biti srbinom pa shodno tome neprijatelje srba tretirao je kao i svaki srbin-neprijateljem :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 13:56

jer kao sto je rekao jednom netko..'nekad moras odvojiti u zivotu svjetovno od bozanskog da bi bio potpun' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by jastreb 2/11/2020, 14:02

vuksadinare wrote: 
Vucko je bio desnica i konzervativac kad vas 99% nije bilo ili nije smjelo...dok si ti nosio stafetu kao titov pionir po tuzli vucko je gulio u 29 novembar sa 17 godina jer je u begesu napisao grafit HOP i zaradio tri prijave..godina 1989
Ma ti si trebao prvo skočiti,pa onda reći hop.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 14:03

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Vucko je bio desnica i konzervativac kad vas 99% nije bilo ili nije smjelo...dok si ti nosio stafetu kao titov pionir po tuzli vucko je gulio u 29 novembar sa 17 godina jer je u begesu napisao grafit HOP i zaradio tri prijave..godina 1989
Ma ti si trebao prvo skočiti,pa onda reći hop.
znao sam da me u stopu pratis... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by jastreb 2/11/2020, 14:04

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Vucko je bio desnica i konzervativac kad vas 99% nije bilo ili nije smjelo...dok si ti nosio stafetu kao titov pionir po tuzli vucko je gulio u 29 novembar sa 17 godina jer je u begesu napisao grafit HOP i zaradio tri prijave..godina 1989
Ma ti si trebao prvo skočiti,pa onda reći hop.
znao sam da me u stopu pratis... :)
Pa i ne baš. Nisi uopće interesantan.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 14:08

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Vucko je bio desnica i konzervativac kad vas 99% nije bilo ili nije smjelo...dok si ti nosio stafetu kao titov pionir po tuzli vucko je gulio u 29 novembar sa 17 godina jer je u begesu napisao grafit HOP i zaradio tri prijave..godina 1989
Ma ti si trebao prvo skočiti,pa onda reći hop.
znao sam da me u stopu pratis... :)
Pa i ne baš. Nisi uopće interesantan.
pa sto me onda citiras... :) ...nego daj prozbori koju rijec o amfilohiju radovicu...ti si bar svojevrsna ex yu enciklopedija
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by marcellus 2/11/2020, 14:08

michaellcmacha wrote:evo jednog realnog osvrta o liku i djelu piratovog "Đede" jebo ga on iz pakla, kud je juče otpremljen...

Sujeverno ubeđenje “o pokojniku samo najlepše” obeležje je licemerja i mahnite želje za dopadanjem većini, najveće je breme pod kojim posrće naša intelektualna javnost. Nema ne reči kritike, nego čak ni hladnih i objektivnih informacija iz života i dela Radovića, koje mogu osenčiti kratkovidu opsednutost recentnim političkim delovanjem najmoćnijeg velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve. Svi ćute, skrivaju se iza lažnog morala, malograđanskog pravila da mrtav čovek svojom smrću briše svu svoju lošu prošlost, sve grehe protiv društva i sredine u kojoj je decenijama štetno delovao.

Radović je, poslednjim političkim angažmanom, postao nekakav simbol borbe protiv dugogodišnje vlasti, ne samo u Crnoj Gori, već i u Srbiji, nekakav duhovni opozicioni lider, arbitar najviših političkih događaja. I svi ćute, jer je mrtav.

Risto Radović nije bio dobar čovek. I kao jerej i kao fizičko lice, život je vodio posrćući pod svojom ambicijom da vlada: i crkvom, i državom, i ljudima i narodima. Ta ambicija počivala je na dubokom neslaganju sa novim dobom, sa pravom svih ljudi na život, na slobodu misli i verovanja, sa pravom na sopstveni identitet, bilo rodni, bilo seksualni, bilo nacionalni ili čak verski.

Vođen idejom “istrage poturica”, opsednut putem ka “Novom ljetu”, Crnoj Gori i Srbiji bez Bošnjaka, bez i samih Crnogoraca, Radović nikada nije krio svoj prezir za druge narode i vere, i više od toga. Muslimane je nazivao “lažnim ljudima, sa lažnom vjerom”, pravdajući srebrenički genocid. Ostaće zapamćen kao duhovnik koji je Arkana i njegovu paravojsku na Petrovdan, ni manje ni više, uveo u cetinjski manastir, da ih blagoslovi pre pohoda na Hrvatsku.

Biće zabeleženo i to kako se javno nudio za jataka Radovanu Karadžiću, kako je njegovu majku sveticom proglasio, samo zato što je rodila onog što je “srpske zemlje” “čistio od muslimana”, kao čovek koji je javno plakao samo za Miloševićem, a koji je, nad odrom Zorana Đinđića, pred njegovom majkom, ženom i decom, praktično proklinjao ubijenog premijera. Tada nije važilo pravilo “o pokojniku sve najlepše”, naprotiv, pred sandukom mučki ubijenog čoveka, pred njegovim najbližima, pred čitavom ožalošćenom zemljom, pravdao je njegove ubice i to nimalo metaforično, već direktno, govoreći kako je premijer završio kao njegovi politički preci, Obrenovići, po mitropolitovom mišljenju, pravedno posečen mačem kojeg se laćao, naslednik politike neprijatelja amfilohijevskog srpstva, koji je pružio ruku Zapadu, umesto da je osakati.


Risto Radović umro je od korone, zbog komplikacija izazvanih njegovim poznim godinama i dubokim višedecenijskim nerazumevanjem higijene života. Mesecima svi mi, kao taoci ove pandemije, brojimo mrtve, koje porodice u poslednjim trenucima borbe za život ne mogu ni da vide, a kamoli da im tela sahrane. Risto Radović je bio izuzet te strašne smrti. Mogao je i imao je sve, svu pažnju i prisustvo svojih, do poslednjeg daha. Sada njegovo moguće još uvek zarazno telo, ne samo da nije higijenski pokopano, nego je ponuđeno na celivanje, na bdenje, pod onim staklenim pokrovom, balsamovano i pripremljeno za idolopoklonstvo.

Ljudi, celivajući ovu mrtvačku vitrinu, jedan za drugim, u stotinama, ponovo stavljaju život običnog čoveka niže od života crkvenog velikaša, bogoslova etničke netrpeljivosti, zaštitnika ubica i krvoloka, propovednika mržnje i smrti za sve koji su drugačiji. Kada je držao liturgiju za upokojenje srpskog parlamenta i Vlade Republike Srbije, baš kao kad je slao kletve na Beograd zbog “smrada sodomije” koju naša vlast silom ne sprečava, kada je, uz pomoć vojske, postavio limenu crkvu na Rumiji, gazeći vekovni ekumenski karakter svetog mesta, kada je vikao da korona ne postoji i da je se ne treba plašiti, on nije radio na polzu svog naroda.

Sada, kada leži u klimatizovanom sanduku, kao da nam se iz groba smeje: radostan što i mrtav uspeva da emanira mržnju, da zastraši slabe i da proizvede kukavičluk, ćutanje i poraz gotovo celokupne naše inteligencije koja se boji da javno kaže kakav je to čovek Risto Radović zaista bio.

govno od čo'eka...

_________________
Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by abraham 2/11/2020, 14:09

Jebo te pa tip se vech raspao a vi josh uvijek o njemu. Dajte mu trg u Zagrebu vishe. Onaj Cvjetni meni vuche na djecu cvjecha , na hashishare i tako shto. Na reakciju a i na nacionalizma. Eto taj prijedlog treba dati Radi i ekipi. Tako se radi ekumena....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 14:11

abraham wrote:Jebo te pa tip se vech raspao a vi josh uvijek o njemu. Dajte mu trg u Zagrebu vishe. Onaj Cvjetni meni vuche na djecu cvjecha , na hashishare i tako shto. Na reakciju a i na nacionalizma. Eto taj prijedlog treba dati Radi i ekipi. Tako se radi ekumena....
koliko negativac realno je povijesna osoba sa ovih prostora naravno ne u pozitivi..jedan od vodecih huskaca pa realno i poticatelja ratnih sukoba..kako s kraja osamdesetih tako i devdesetih a nije bas ni posustajao ni u u 21 stoljecu sto se tice huskanja,velikosrpstva...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by jastreb 2/11/2020, 14:12

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Vucko je bio desnica i konzervativac kad vas 99% nije bilo ili nije smjelo...dok si ti nosio stafetu kao titov pionir po tuzli vucko je gulio u 29 novembar sa 17 godina jer je u begesu napisao grafit HOP i zaradio tri prijave..godina 1989
Ma ti si trebao prvo skočiti,pa onda reći hop.
znao sam da me u stopu pratis... :)
Pa i ne baš. Nisi uopće interesantan.
pa sto me onda citiras... :) ...nego daj prozbori koju rijec o amfilohiju radovicu...ti si bar svojevrsna ex yu enciklopedija
Pa već sam napisao da je bio klerofašist i da je zloupotrebljavao religiju.

Mislim da je to bio najekstremniji srpski vladika.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 14:13

zapravo njega su i smatrali pravim vođom spc-a...kad se uzdizao na taj pijedestal patijarh pavle je vec bio prestar i zapravo onomad on je vodio spc iza zavjese...a patrijarh irinej je zapravo kopija ovog...u stvari sad kopija moze preuzeti žezlo posto je ovaj odapeo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by abraham 2/11/2020, 14:14

vuksadinare wrote:
abraham wrote:Jebo te pa tip se vech raspao a vi josh uvijek o njemu. Dajte mu trg u Zagrebu vishe. Onaj Cvjetni meni vuche na djecu cvjecha , na hashishare i tako shto. Na reakciju a i na nacionalizma. Eto taj prijedlog treba dati Radi i ekipi. Tako se radi ekumena....
koliko negativac realno je povijesna osoba sa ovih prostora naravno ne u pozitivi..jedan od vodecih huskaca pa realno i poticatelja ratnih sukoba..kako s kraja osamdesetih tako i devdesetih a nije bas ni posustajao ni u u 21 stoljecu sto se tice huskanja,velikosrpstva...
Gonite ga u pizdu materini, kolega. Nije vrijedan jedne nano sekunde osim ako nije zajebancija u pitanju. Onima koji ga zahle zehelim da krenu njegovim stopama i to je to. Ostalo kila mozga i zvakanje itog sijena.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by vuksadinare 2/11/2020, 14:17

abraham wrote:
vuksadinare wrote:
abraham wrote:Jebo te pa tip se vech raspao a vi josh uvijek o njemu. Dajte mu trg u Zagrebu vishe. Onaj Cvjetni meni vuche na djecu cvjecha , na hashishare i tako shto. Na reakciju a i na nacionalizma. Eto taj prijedlog treba dati Radi i ekipi. Tako se radi ekumena....
koliko negativac realno je povijesna osoba sa ovih prostora naravno ne u pozitivi..jedan od vodecih huskaca pa realno i poticatelja ratnih sukoba..kako s kraja osamdesetih tako i devdesetih a nije bas ni posustajao ni u u 21 stoljecu sto se tice huskanja,velikosrpstva...
Gonite ga u pizdu materini, kolega. Nije vrijedan jedne nano sekunde osim ako nije zajebancija u pitanju. Onima koji ga zahle zehelim da krenu njegovim stopama i to je to. Ostalo kila mozga i zvakanje itog sijena.....
gonili bi ga mi..ali ima jedna veliki problem sto dansnji vladari u srbiju doslovno naricu za njim po sistemu..'druze amfilohije nikad sa tvog puta skrenit necemo'...znaci problem je sto ce zivjeti i dalje ali u ovim drugima...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 27 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 32 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum