ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slovenija zabranila rad nedjeljom

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by Guest 1/10/2020, 22:07

Radno vrijeme se normira ali heteronomno, a ne autonomno.

Netko je spomenuo SAD i rad nedjeljom - ne postoji niti je postojao federalni propis koji regulira radno vrijeme.

Država, ako se opredijelila za slobodno tržište, nema razloga ulaziti u ekonomske odnose. Ustav je zabranio prisilni i obvezni rad, i to je sasvim u redu.

Guest
Guest


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 1/10/2020, 22:09

fotkao sam parket. kombinacija bukva hrast slagano u stilu riblja kost.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by Guest 1/10/2020, 22:12

veber wrote:
Legendovich wrote:
veber wrote:
danni1 wrote:Ma super su te države koje zabranjuju rad.

Ja sam za zabranu rada Utorkom. Meni Utorak nekako najgori dan.
mene ulovi nerad četvrtkom.
onda se moram barem tri dana odmarati.
prije i poslije.

Ti Švabo??..Ti kuratz.. :rasta :rasta :rasta
za razliku od tebe ne moram radit.
nemam 1600e kredita
niti sam se morao prekvalificirat od inžinjera do mijenjača pelena.
i dalje ne radim, a skoro će godina.

ti kao mahač poluautomatskom metlom vrlo si tražen.
Naravno da ne moras raditi kad si na socijali svojeg tate i striceva...i kupis josh od drzave za njegu i mjenjanje peleni tvom tati...ne projiciraj tu casnu duznost na druge :rasta :rasta :rasta

Pa koja luda Banka bi ti dala te kredite,kad si nepouzdan kreditno..???

Svabi vecina,otplacuje uredno kredite svojim radom,tako i jest posteno..

Naravno da se nisi morao prekvalificirati,jerbo je mjenjanje pelena..tako prirodno.. lol! lol! lol!

Kako rekoh,naravno da ne radis,kad nisi n nivou kvalitete znanja koje je potrebito u svabiji..

ajd se vise odluci,sto radim.... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by aben 1/10/2020, 22:18

mobiu$ wrote:Radno vrijeme se normira ali heteronomno, a ne autonomno.

Netko je spomenuo SAD i rad nedjeljom - ne postoji niti je postojao federalni propis koji regulira radno vrijeme.

Država, ako se opredijelila za slobodno tržište, nema razloga ulaziti u ekonomske odnose. Ustav je zabranio prisilni i obvezni rad, i to je sasvim u redu.
kakove pizdarije ti pišeš, pa hdz zahtjeva fiksni telefon u kupatilu, ako to ni ulaženje u ekonomske odnose onda ni nedobrovoljno jebanje ni silovanje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by aben 1/10/2020, 22:19

veber wrote:fotkao sam parket. kombinacija bukva hrast slagano u stilu riblja kost.
pa premini to, ne budi seljok.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 1/10/2020, 22:38

Legendovich wrote:
veber wrote:
Legendovich wrote:
veber wrote:
danni1 wrote:Ma super su te države koje zabranjuju rad.

Ja sam za zabranu rada Utorkom. Meni Utorak nekako najgori dan.
mene ulovi nerad četvrtkom.
onda se moram barem tri dana odmarati.
prije i poslije.

Ti Švabo??..Ti kuratz.. :rasta :rasta :rasta
za razliku od tebe ne moram radit.
nemam 1600e kredita
niti sam se morao prekvalificirat od inžinjera do mijenjača pelena.
i dalje ne radim, a skoro će godina.

ti kao mahač poluautomatskom metlom vrlo si tražen.
Naravno da ne moras raditi kad si na socijali svojeg tate i striceva...i kupis josh od drzave za njegu i mjenjanje peleni tvom tati...ne projiciraj tu casnu duznost na druge :rasta :rasta :rasta

Pa koja luda Banka bi ti dala te kredite,kad si nepouzdan kreditno..???

Svabi vecina,otplacuje uredno kredite svojim radom,tako i jest posteno..

Naravno da se nisi morao prekvalificirati,jerbo je mjenjanje pelena..tako prirodno.. lol! lol! lol!

Kako rekoh,naravno da ne radis,kad nisi n nivou kvalitete znanja koje je potrebito u svabiji..

ajd se vise odluci,sto radim.... :rasta :rasta :rasta
robi!
robi, robi. kada si se vratio u njemačku i prijavio se na burzu?
kada si postao teret sestri? gdje ti je rujka koja kuha po srpski?ti radiš.
za koliko?
13-15€ brutto

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 1/10/2020, 22:41

aben wrote:
veber wrote:fotkao sam parket. kombinacija bukva hrast slagano u stilu riblja kost.
pa premini to, ne budi seljok.
kaj bi trebao stavit laminat iz peveca?

đes ba interijeri?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by marcellus 2/10/2020, 04:39

mobiu$ wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
Zakon kao izuzetak određuje da će nedjeljom i praznicima i dalje smjeti raditi trgovine s površinom manjom od 200 četvornih metara, te one u sklopu bolnica i benzinskih crpki, na graničnim prijelazima, u lukama i na aerodromima, željezničkim i autobusnim postajama, s time da će za rad nedjeljom i praznicima u njima raditi sami vlasnici ili honorarno angažirani studenti ili umirovljenici.

kako je zamisljeno kod nas ?
zatvorit sve da se dodvori kaptolatu ?
Slovenija je to odlično smisla.

i onda se udre prica kako slovenija austrija...
kontrola rada/placanja i nek radi tko hoce ako isplativo , sljakeri hoce radit ako dobra lova poslodavci isto a ima gomila ljudi sto radi 60+ h. tjedno i kupuju nedjeljom

neće ti niko radit ni ako je lova dobra ko ima familiju. To je jebeno robovlasništvo da nemaš slobodnu nedjelju. Ok, radit ću nedjelom ako ćeš mi platit bar puta deset ko za običan dan.

usput, ekonomiji u biti šteti rad nedjeljom jer ljudi ne troše, ne idu po izletištima, ne idu na vikende, a to kaj kupe u šoping centrima ionak bi kupili u subotu.

A osoblje na izletištima? Ono nema pravo na neradne nedjelje?

I ne, šoping centri su krcati nedjeljama, naravno da se nakon mise ili bez nje tamo ide nedjeljom.

A nije ni na državi da ti mjerama pronalazi vrijeme koje ćeš provesti s obitelji, a i kako. Gdje je nestao libertijanizam i kritika države u privatnim sferama? :)

u klasičnom kapitalizmu nitko nije radio nedjeljom.

naravno da nije na državi da pronalazi vrijeme koje ću provesti s obitelji, ak žena ne radi četvrtkom a ja utorkom, debo je sretan jer nećemo otići nedjeljom u crkvu, ali ne bismo ni inače, crkva me vidi jednom godišnje otprilike. Ako. Ali zato gledam svaki vikend odvest cure negdje ako imam love.

na državi je da regulira odnose radnika i poslodavaca. To uključuje neradnu nedjelju. Po tumačenju ustavnog suda neradna nedjelja krši pravo na rad, pa onda valjda sve osim robovlasništva krši pravo na rad.

I jebo sjever njemačke, koliko ja imam iskustva sa zapadom europe nedjeljom većinom ne radi nigdje ništa. A u SAD je isto tako. I nisu propali radi toga.

_________________
Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 05:11

ti se pokatoličio pa bi ko i alpski srbi htio biti veći austrijanac od pijanog bavarca.
neradnici zahtjevanju neradne dane, dolaze na posao u devet i te spike.
imaš definiran fond sati koji odradiš.

na misu ionako ne ideš kao niti većina austrijanaca ili bavaraca.

ako babetina u šoping centru ima pravo ne raditi tu neku nedjelju, proizvoljni dan, onda to pravo ima i radnik hitne pomomoći.

ne kužim zakaj bi ti išao u slastičarnu, restoran ili natankirao auto nedjeljom, kada sve to možeš obaviti u petak ili čak u četvrtak.

i zakaj bi kuhao u nedjelju?

zbunkeriraš se u subotu i do ponedjeljka nikam.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by marcellus 2/10/2020, 05:15

veber wrote:ti se pokatoličio pa bi ko i alpski srbi htio biti veći austrijanac od pijanog bavarca.
neradnici zahtjevanju neradne dane, dolaze na posao u devet i te spike.
imaš definiran fond sati koji odradiš.

na misu ionako ne ideš kao niti većina austrijanaca ili bavaraca.

ako babetina u šoping centru ima pravo ne raditi tu neku nedjelju, proizvoljni dan, onda to pravo ima i radnik hitne pomomoći.

ne kužim zakaj bi ti išao u slastičarnu, restoran ili natankirao auto nedjeljom, kada sve to možeš obaviti u petak ili čak u četvrtak.

i zakaj bi kuhao u nedjelju?

zbunkeriraš se u subotu i do ponedjeljka nikam.

japanci isto pokatoličili pa nedjeljom nitko i ništa ne radi.


_________________
Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 05:40

osim toyote, mitshubihija, nissana i mekšita nikaj ne dela. nippon nedjeljom radi od 10.
odoh bajkirat, a ti i dalje nedjeljom ne radi.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by marcellus 2/10/2020, 05:59

veber wrote:osim toyote, mitshubihija, nissana i mekšita nikaj ne dela. nippon nedjeljom radi od 10.
odoh bajkirat, a ti i dalje nedjeljom ne radi.

https://japanintercultural.com/free-resources/articles/why-do-japanese-work-such-long-hours/

Japanese families tend to have different expectations about the time the husbands and fathers will spend at home. It is considered normal for husbands and fathers to not come home early in the evenings. There is no expectation for the father playing with the children on weekdays. Instead, the weekend is considered sacred family time, and it’s rare to find Japanese working on a Saturday or a Sunday.

https://2016.export.gov/japan/doingbusinessinjapan/eg_jp_024493.asp

Japanese Holidays, Local Time & Business Hours
Here are some dates to keep in mind when doing business in Japan.


Hours: The typical Japanese workweek is Monday through Friday, 9:00 a.m. to 5:00 p.m., although many Japanese office workers put in long hours of overtime. Flex work hours have become popular at some large companies. Interestingly, the overwhelming majority of Japanese take their lunch break promptly at 12:00 noon and return to the office at 1:00 p.m. sharp.

Holidays: When a national holiday falls on a Sunday, the following Monday is a compensatory day. In addition, many Japanese companies and government offices traditionally close during the New Year's holiday season (December 28-January 3), "Golden Week" (April 29-May 5) and the traditional “O-Bon” Festival (usually August 12-15).




_________________
Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by marcellus 2/10/2020, 06:00

Opet pričaš napamet, osim toga ženini imaju frendove u japanu i deda joj je tam živel godinama

u japanu vikendom ne radi niš, a to tebe i debilabiodebilaostao muči jer ne kužite zakaj kad ne idu u crkvu.


_________________
Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by aben 2/10/2020, 06:35

veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:fotkao sam parket. kombinacija bukva hrast slagano u stilu riblja kost.
pa premini to, ne budi seljok.
kaj bi trebao stavit laminat iz peveca?

đes ba interijeri?

provjeri malo to s laminatima, nisu oni više ono ča su bili.

a riblja kost je komesarski stil, 
kakav se još uvik nadje po uredima, općinama, pam pam pam parampam

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by aben 2/10/2020, 06:45

marcellus wrote:
mobiu$ wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
Zakon kao izuzetak određuje da će nedjeljom i praznicima i dalje smjeti raditi trgovine s površinom manjom od 200 četvornih metara, te one u sklopu bolnica i benzinskih crpki, na graničnim prijelazima, u lukama i na aerodromima, željezničkim i autobusnim postajama, s time da će za rad nedjeljom i praznicima u njima raditi sami vlasnici ili honorarno angažirani studenti ili umirovljenici.

kako je zamisljeno kod nas ?
zatvorit sve da se dodvori kaptolatu ?
Slovenija je to odlično smisla.

i onda se udre prica kako slovenija austrija...
kontrola rada/placanja i nek radi tko hoce ako isplativo , sljakeri hoce radit ako dobra lova poslodavci isto a ima gomila ljudi sto radi 60+ h. tjedno i kupuju nedjeljom

neće ti niko radit ni ako je lova dobra ko ima familiju. To je jebeno robovlasništvo da nemaš slobodnu nedjelju. Ok, radit ću nedjelom ako ćeš mi platit bar puta deset ko za običan dan.

usput, ekonomiji u biti šteti rad nedjeljom jer ljudi ne troše, ne idu po izletištima, ne idu na vikende, a to kaj kupe u šoping centrima ionak bi kupili u subotu.

A osoblje na izletištima? Ono nema pravo na neradne nedjelje?

I ne, šoping centri su krcati nedjeljama, naravno da se nakon mise ili bez nje tamo ide nedjeljom.

A nije ni na državi da ti mjerama pronalazi vrijeme koje ćeš provesti s obitelji, a i kako. Gdje je nestao libertijanizam i kritika države u privatnim sferama? :)

u klasičnom kapitalizmu nitko nije radio nedjeljom.

naravno da nije na državi da pronalazi vrijeme koje ću provesti s obitelji, ak žena ne radi četvrtkom a ja utorkom, debo je sretan jer nećemo otići nedjeljom u crkvu, ali ne bismo ni inače, crkva me vidi jednom godišnje otprilike. Ako. Ali zato gledam svaki vikend odvest cure negdje ako imam love.

na državi je da regulira odnose radnika i poslodavaca. To uključuje neradnu nedjelju. Po tumačenju ustavnog suda neradna nedjelja krši pravo na rad, pa onda valjda sve osim robovlasništva krši pravo na rad.

I jebo sjever njemačke, koliko ja imam iskustva sa zapadom europe nedjeljom većinom ne radi nigdje ništa. A u SAD je isto tako. I nisu propali radi toga.

jo ne morin verovati da si ti isti čovik ki je nekad piso protiv sigurnosnih pojasov u autima...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 07:03

marc. bil sam u iskušenju da ti pozvonim.
slijedeći tjedan provjeravj kvake na autu, zbog djece.
nisam ziher da li da ti namažem kvaku s nutelom ili cijanofixom. 
da sam ziher da neće djeca biti blizu malo bi bilo cijanofixa.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 07:07

aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:fotkao sam parket. kombinacija bukva hrast slagano u stilu riblja kost.
pa premini to, ne budi seljok.
kaj bi trebao stavit laminat iz peveca?

đes ba interijeri?

provjeri malo to s laminatima, nisu oni više ono ča su bili.

a riblja kost je komesarski stil, 
kakav se još uvik nadje po uredima, općinama, pam pam pam parampam
laminati su zakon. stavio ih kod ženke, cjenovno kao i parket.
a tehnički gledano daleko bolji.
trešnja košta ko dva hrasta.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by vili40 2/10/2020, 07:27

eto saznao sam tu (a gdje bih drugdje) da je Hrvatska i njen lučonoša HDZ onaj dio Europe i svijeta koji ima ustavni sud,slobodno tržište,pravo na rad i još puno toga.Cveta cveće u naše preduzeće.Njemačka,Austrija,Francuska,Švedska,Slovenija i još neke nedemokratske tvorevine to na njihovu žalost nemaju pa su im dućani u nedjelju zatvoreni a narod taj dan gladuje i ne zna što sa sobom a možda je to zbog toga jer nemaju dovoljno novaca da troše i nedjeljom.Naše vođe bi mogle u tjedan ubaciti još pokoji radni dan pa da tjedan ima osam ili čak devet radnih dana jer država(to su oni koji ne da ne rade nedjeljom nego imaju slobodnu i subotu i produžene vikende od utorka koji je praznik do ponedjeljka idući tjedan) jedino i živi od potrošnje i PDV-a.Sva sreća da takvi misle i rade za dobrobit naroda,živjeli.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 07:34

vili40 wrote:eto saznao sam tu (a gdje bih drugdje) da je Hrvatska i njen lučonoša HDZ onaj dio Europe i svijeta koji ima ustavni sud,slobodno tržište,pravo na rad i još puno toga.Cveta cveće u naše preduzeće.Njemačka,Austrija,Francuska,Švedska,Slovenija i još neke nedemokratske tvorevine to na njihovu žalost nemaju pa su im dućani u nedjelju zatvoreni a narod taj dan gladuje i ne zna što sa sobom a možda je to zbog toga jer nemaju dovoljno novaca da troše i nedjeljom.Naše vođe bi mogle u tjedan ubaciti još pokoji radni dan pa da tjedan ima osam ili čak devet radnih dana jer država(to su oni koji ne da ne rade nedjeljom nego imaju slobodnu i subotu i produžene vikende od utorka koji je praznik do ponedjeljka idući tjedan) jedino i živi od potrošnje i PDV-a.Sva sreća da takvi misle i rade za dobrobit naroda,živjeli.
za razliku od kolege, ja maksimalno izbjegavam kupnje vikendom.
ne jer sam kršćanin koji ide na misu, ne jer se treba nacistički kao posvetiti obitelji.
gadi mi se šoping.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by vili40 2/10/2020, 07:40

KTC u kojem kupim 80% onoga što trebam nedavno ukinuo radnu nedjelju i funkcionira.Pazi,dućani ti rade subotom do 21 ali neki moraju u nedjelju ujutro po biber
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by veber 2/10/2020, 07:50

vili40 wrote:KTC u kojem kupim 80% onoga što trebam nedavno ukinuo radnu nedjelju i funkcionira.Pazi,dućani ti rade subotom do 21 ali neki moraju u nedjelju ujutro po biber
maximalno izbjegavam kupnju nedjeljom.
ne zbog vjerskih osjećaja, niti zbog nekih altruizama.
ako je definirano 37.5h unutar 168 to poštujem. u crkvi sam bio prije 150g kao i nedjeljom u trgovini.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Slovenija zabranila rad nedjeljom - Page 4 Empty Re: Slovenija zabranila rad nedjeljom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum