ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:25

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:nekad je zupanjska secerana,mljekara,mlin,mesnica,duro dakovic,trgovinski lanci posavina i sava,gradjevinsko poduzece,toviliste svinja i kravica,sve sve osnovalo davno zupanjsku banku i ona je davla lovu za pokretanje proizvodnji i njihov tijek..kasnije se lova vracala sakamatom,a banka je tada bila medju PRVE 4 banke u RH po snazi i kapitalu..to se da lako provjeriti..poslovnice u svetom duhu 1 i Radnickoj 22 u zegeju,dalje ne znam..
slavonija je bila bougata..
joj kakve ti gluposti pričaš to boli... pa i sisačka banka je imala poslovnice u zagrebu i bila osnovana od "jakih" sisačkih poduzeća, a ono kurac to su sve bili teški gubitaši... INA rafinerija nafte Sisak nikad nije imala nikakve veze sa Siskom... oduvijek je bila pod zagrebom...
ajd citaj jebote irud nefdokazani..

https://zupanjac.net/afera-zupanjska-banka-sladorana-fakti-i-cinjenica

Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 3/6/2020, 00:26

sisačkaeljezara koja je imala oko 17 000 radnika je svaka 4 mjeseca generirala 25 milijuna dolara duga i tako 35 godina... pomnoži 35 x 4 x 25 milijuna... moj Svetozare 3,5 milijardi dolara samo jedna firma u sisku je napravila duga u vrijeme jugoslavije... za vrijeme hrvatske još najmanje milijardu dolara...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 3/6/2020, 00:26

Joj svetozare što ti lupaš..strašno
Prvo dug pa nas neće financirati više pa kad ti objasne da ovi dobro stoje s tim dugom onda bezvezariš nešto..
To on kurir pročita da smo ko u ratu a srbija uspešna ko nemačka pa nas smara s tim...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:29

oooooooyoooooyooooyoooooooooy..!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 3/6/2020, 00:29

Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
JOŠ...
pa svi koji vode ugostiteljsku djelatnost svih ovih godina odlično žive i to ti je to... ako pucaš na lažno prikazivanje povlaštenosti umirovljenih branitelja to uopće ne stoji ali dobro zbog par tisuća velikih mirovina ti/vi stavljate sve nas u isti koš... ja npr baš i nemam neku veliku mirovinu.
nisam niti pomislio na pemzije.nego na realni sektor,zdravi kapital,produkciju,izvoz..
evo pročitaj post u vezi zaduženosti... zamisli kad bi mi mogli biti zaduženi proporcionalno kao i njemačka, koje bi sve investicije bili u stanju pokrenuti... znači umjesto 50 milijardi eura da smo se mogli proporcionalno kao i njemci zadužiti za nekih 300 milijardi eura... dolazili bi njemci kod nas raditi..
e sad..to bi bilo izgledno,samo da vec imate uhodane brutalne produkcije..svabi imaju brutalnu farmaceutsku produkciju,tehnolosku,auto,avio ,svemirsku,tehnologiju svih sorti produkcija..sibaju to po cijelom svijetu..

E sad vi..300 miljardi..yebes i to,ako nemas mocnu masineriju koja ce sto samljeti i generirati veliki profit na konto toga..
menije jako zao sto to nece ici u smjeru razvoja,nego krpanja dugova,odrzavanja drzavne strukture i slicno..
pa zato sam i rekao da imamo to što imamo, i nema teorije da nam upravo taj nijemac dozvoli da mi budemo mali a u stvari veliki... to ti je ko vrabac i lešinar... seru jedan i drugi svaki na svoju hrpu... lešinar kad se posere 3 puta to je brdo a vrabac se treba porat hiljadu puta i neće se ni približiti lešinarovoj hrpi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 3/6/2020, 00:30

Legendovich wrote:
kaya wrote:Eto sveto nađi negdje tablicu vanjskog duga po državama pa pogledaj, rh je bila dužna negdje oko 50 miljardi eura, sad je oko 40 miljardi, znači smanjila ga još. Nema govora o tome da će ju prestati financirati prema tome. I vidi dug ostalih država..
hej dao bog..jos da se Krivosudje prometne u pravosudje i sve postane posteno za investicije,evo mene vami,da mi radite za 5 ojr po satu... lol! lol! lol! lol!
Sveto šuti i radi tamo za 5 eura po satu.
Tu bi te poslali u k..za 5 eura jedino.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:33

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
pa svi koji vode ugostiteljsku djelatnost svih ovih godina odlično žive i to ti je to... ako pucaš na lažno prikazivanje povlaštenosti umirovljenih branitelja to uopće ne stoji ali dobro zbog par tisuća velikih mirovina ti/vi stavljate sve nas u isti koš... ja npr baš i nemam neku veliku mirovinu.
nisam niti pomislio na pemzije.nego na realni sektor,zdravi kapital,produkciju,izvoz..
evo pročitaj post u vezi zaduženosti... zamisli kad bi mi mogli biti zaduženi proporcionalno kao i njemačka, koje bi sve investicije bili u stanju pokrenuti... znači umjesto 50 milijardi eura da smo se mogli proporcionalno kao i njemci zadužiti za nekih 300 milijardi eura... dolazili bi njemci kod nas raditi..
e sad..to bi bilo izgledno,samo da vec imate uhodane brutalne produkcije..svabi imaju brutalnu farmaceutsku produkciju,tehnolosku,auto,avio ,svemirsku,tehnologiju svih sorti produkcija..sibaju to po cijelom svijetu..

E sad vi..300 miljardi..yebes i to,ako nemas mocnu masineriju koja ce sto samljeti i generirati veliki profit na konto toga..
menije jako zao sto to nece ici u smjeru razvoja,nego krpanja dugova,odrzavanja drzavne strukture i slicno..
pa zato sam i rekao da imamo to što imamo, i nema teorije da nam upravo taj nijemac dozvoli da mi budemo mali a u stvari veliki... to ti je ko vrabac i lešinar... seru jedan i drugi svaki na svoju hrpu... lešinar kad se posere 3 puta to je brdo a vrabac se treba porat hiljadu puta i neće se ni približiti lešinarovoj hrpi...
Ajmo zapjevati...



:rasta :rasta :rasta  ajte ekipa,laku nocku zelim.. :offt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 3/6/2020, 00:33

kaya wrote:Joj svetozare što ti lupaš..strašno
Prvo dug pa nas neće financirati više pa kad ti objasne da ovi dobro stoje s tim dugom  onda bezvezariš nešto..
To on kurir pročita da smo ko u ratu a srbija uspešna ko nemačka pa nas smara s tim...
pa to meni nije jasno kako lik poput njega lupeta takve gluposti i onda prodaje tu spike kako radi neke vrhunski plaćene poslove a njegov umni volumen je toliki da jedva pokrije i onu osnovnu bauštelu... i onda krene sa spikom jalnuši ste svi vaki naki... pa jebote tko bi njemu dao da bilo šta ozbiljnije radi, kad ovo što prosipa ovdje takav je i u reali... za ne vjerovati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:33

kaya wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:Eto sveto nađi negdje tablicu vanjskog duga po državama pa pogledaj, rh je bila dužna negdje oko 50 miljardi eura, sad je oko 40 miljardi, znači smanjila ga još. Nema govora o tome da će ju prestati financirati prema tome. I vidi dug ostalih država..
hej dao bog..jos da se Krivosudje prometne u pravosudje i sve postane posteno za investicije,evo mene vami,da mi radite za 5 ojr po satu... lol! lol! lol! lol!
Sveto šuti i radi tamo za 5 eura po satu.
Tu bi te poslali u k..za 5 eura jedino.
:love :love :love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:33

kaya wrote:

zapravo ne postoji država koja nema dug osim možda onih macao, lasao, palao  i ne znam kako se sve zovu, njih par. Ove čunga lunga države što su si sa srbijom dobre 😀

Ne znam za spomenute, ali znam da ih nema Somalija. Dobro, vjerojatno niti Jemen, oni su ionako u građanskom ratu.
Dakle, ako hoćeš živjeti u državi koja nije zadužena niti centa, samo preseliš u Somaliju i uživaš.


Last edited by Speare Shaker on 3/6/2020, 00:34; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:34

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:Joj svetozare što ti lupaš..strašno
Prvo dug pa nas neće financirati više pa kad ti objasne da ovi dobro stoje s tim dugom  onda bezvezariš nešto..
To on kurir pročita da smo ko u ratu a srbija uspešna ko nemačka pa nas smara s tim...
pa to meni nije jasno kako lik poput njega lupeta takve gluposti i onda prodaje tu spike kako radi neke vrhunski plaćene poslove a njegov umni volumen je toliki da jedva pokrije i onu osnovnu bauštelu... i onda krene sa spikom jalnuši ste svi vaki naki... pa jebote tko bi njemu dao da bilo šta ozbiljnije radi, kad ovo što prosipa ovdje takav je i u reali... za ne vjerovati...
sam se ti tjesi.ako ti to pomogne da bolje zaspes.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:36

jebote,svi koji vani rade ,rade z sitnis,po vasem...ai bogati,jadni ne bili... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:37

AssadNaPodmornici wrote:
japan se može zaduživati i preko 200% BDPa i sve super.

Mislim da su prije korona krize bili na nekih 250% udjela javnog duga u BDP-u, a sad su sasvim sigurno još više.
No, sve pet, jer vlada ogromno povjerenje ulagača odnosno vjerovnika da će Japan biti u stanju uredno servisirati svoj dug i to je ono što je najvažnije.
Zapravo, to je i jedino važno, sve ostalo je trlababalan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:39

Serbinho-3 wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Hrvatski dug iznosi 41 milijardu eura, ekonomisti nemaju dobre vijesti

81,5 % u udjelu svog BDP-a.
Recimo tvoja Italija 131%, a članica je eurozone i puno se lakše može zaduživati od Hrvatske i sa nižim kamatama.


Niste daleko od Italije a Italija sam video spominju 160%....

Poljoprivredna proizvodnja ste lošiji, nego za vreme Juge a i zaduženiji ste.

Imate bedu od turista, znam ih u dušu.

Jedini pomak, autoputevi u odnosu na Jugu.

Srbija, nemam sve realne podatke o prinosima poljoprivrednim iz Juge i sada.

Dosta toga rasprodato, dug 24 milijardi a Juga je imala 20 milijardi.

Nemam brojke zvanične, mada mislim da je dosta lošija.

Velike fabrike ugašene, Zastava je bila Tigar za Fiat, koji lade kod kuce.

IMT ugašen, uništeno, rasprodato a gradjevinske kompanije ne postoje.

Nekad su sirom Sveta gradili, sada uzimamo Kineze.

Gle, sve ovo što navodiš je potpuno bezvrijedno u smislu neke iole ozbiljne ekonomske analize.
Znaš zašto?
Zato što iznosiš samo svoje osobne subjektivne dojmove.
Nije čak ni važno što to izgleda kao hrpa naklapanja neke babe s placa, kvaka je u tome da nema niti jednog jedinog validnog podatka koji bi se mogao usporediti sa bilo kojim drugim, a to se tako jednostavno ne radi ako hoćeš da te itko normalan shvati ozbiljno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 3/6/2020, 00:47

Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:Eto sveto nađi negdje tablicu vanjskog duga po državama pa pogledaj, rh je bila dužna negdje oko 50 miljardi eura, sad je oko 40 miljardi, znači smanjila ga još. Nema govora o tome da će ju prestati financirati prema tome. I vidi dug ostalih država..
hej dao bog..jos da se Krivosudje prometne u pravosudje i sve postane posteno za investicije,evo mene vami,da mi radite za 5 ojr po satu... lol! lol! lol! lol!
Sveto šuti i radi tamo za 5 eura po satu.
Tu bi te poslali u k..za 5 eura jedino.
:love :love :love
ja sam danas zgotovio jednu volijeru... još ju sin treba prešpricati i 200 eura čistog ide u džep. budem jednom pokazao kak to zgleda... sad obavljam pripremu za jedno vrtno jezerce na 3 etaže, tj slapa... jbg kad ne ide jedno ide drugo kad ne ide ni to drugo ide ovo treće. plus ja imam stalna primanja tak da ništa od ovog ne moram... i ja se umorim da bih mirno zaspao... boli me kurac koliko ti zarađuješ, samo tvrdim da si ti jebeno potkapacitiran za bilo kakvu nadgradnju, a da bi plaćao 1600 eura kredita morao bi biti upravo to, a ti to nisi... sory svetozare ali to su činjenice... ali ako tebe veseli da tu prosipaš te svoje bisere samo daj... tvoji su i tebi svjetle u mraku dok se trudiš zaspati...;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:49

Svi mitovi o gospodarstvu Jugoslavije

Mit br. 1: "Nije se živjelo na dug"

Istina baš ne odgovara tom mitu. Dug je od 1961-1980. godine rastao po stopi od 17,6% godišnje. Da se taj trend zaduživanja nastavio i da Jugoslavija nije propala, danas bi taj dug iznosio oko 6 bilijuna dolara.

https://www.liberal.hr/jugoslavija-sfrj-gospodarstvo-mitovi-ex-yu-radnicko-samoupravljanje-508

Dakle, ne milijardi nego bilijuna. Za neinformirane, to je 1 000 milijardi.
Dakle, dug Jugoslavije bi danas iznosio 6 000 milijardi USD.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 3/6/2020, 00:51

Legendovich wrote:jebote,svi koji vani rade ,rade z sitnis,po vasem...ai bogati,jadni ne bili... :rasta :rasta :rasta
Aj aj spavat, pazi da otkaz ne dobiješ, sad ovi s balkana lete , ne trebaju nemcima, dok se malo ne oporave.
Laku noć
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 3/6/2020, 00:54

Al možeš u srbiju otići ako dobiješ otkaz u njemačkoj, oni su sada uspešniji od njemačke 😀. Ja idem tamo, ak dobim radnu dozvolu , i zovem ostale ..

kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 00:57

AssadNaPodmornici wrote:

gleda se ukupni industrijski izvoz, hrvatske, srbije, yuge,  pa se gleda per capita itd.

Gleda se prije svega platna bilanca zemlje, jer koji će ti kiki industrijska proizvodnja ako donosi gubitke?
A većina industrijske proizvodnje je upravo i bila takvog tipa. Donosila je neprestane gubitke.
I tako desetljećima.
Primjerice cijeli sustav proizvodnje željeza i čelika, od smederevske željezare, one u Skopju, Sisku, Zenici, Jesenicama... sve do koksare u Bakru.
Znate li zašto je to bio slučaj?
Zato što se uopće nije pazilo na to hoće li proizvodnja donijeti gubitke ili profit, nego samo na to da svi ti pogoni uvezani u jedan sustav imaju dovoljne kapacitete da u ratnom stanju proizvedu dovoljno željeza i čelika i to onda utope u artiljeriju, tenkove, oklopine transportere i slično što je trebalo obraniti zemlju od vansjke agresije sa istoka ili zapada.
Cijeli sustav je imao samo jedan cilj - očuvanje jugoslavenske komunističke političke elite na vlasti i to oružjem.
I niti jedan jedini drugi cilj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 3/6/2020, 00:58

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:

zapravo ne postoji država koja nema dug osim možda onih macao, lasao, palao  i ne znam kako se sve zovu, njih par. Ove čunga lunga države što su si sa srbijom dobre 😀

Ne znam za spomenute, ali znam da ih nema Somalija. Dobro, vjerojatno niti Jemen, oni su ionako u građanskom ratu.
Dakle, ako hoćeš živjeti u državi koja nije zadužena niti centa, samo preseliš u Somaliju i uživaš.
Ma jedva čekam, idem prvo natući lovu u srbiju, e kad se tamo obogatim odo u somaliju uživati.


Last edited by kaya on 3/6/2020, 01:00; edited 2 times in total (Reason for editing : ..)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 3/6/2020, 01:02

Legendovich wrote:

a opet,opet sve projekcije pokazuju da ste pali i ispod Bugarske,pa vi pjevajte borbene..jebioga..lako je bar izguglati..

Pa je, lako je guglati pa i izguglati neke podatke.
Problem dolazi kada iste treba intepretirati na neki smislen način, a onda oni potkapacitirani nedostatkom nekog temeljnog znanja o stvarima o kojima guglaju iz čega dolazi i neinformiranost o međuodnosima izguglanih podataka počnu izvoditi urnebesne zaključke kojima niti sami ne vjeruju, osim ako nisu potpuno pošandrcali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 7 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum