ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIDRO OKO VRATA

Go down

SIDRO OKO VRATA Empty SIDRO OKO VRATA

Post by debotoijusto 22/11/2015, 15:54

Kakvog smisla ima državno sufinanciranje samozapošljavanja kad je nemoguće preskočiti prepreke već u Regionalnom uredu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Splitu, premda uvjeti odgovaraju onome što se traži?

Sumnjam da sam dobio negativan odgovor a da nitko nije ni pogledao moju dokumentaciju – kazao nam je Mirko Karlovac (38), diplomirani ekonomist iz Splita, koji je pokušao dobiti državni poticaj od 25 tisuća kuna za pokretanje samostalne djelatnosti uvjeren da odgovara kriterijima, ali...

Imam sve uvjete

– Priča ukratko ide ovako: priložio sam HZZ-u u Splitu dokumentaciju iz koje je vidljivo da sam 10 godina radio kao diplomirani ekonomist u uglednim tvrtkama, većinom u stranom vlasništvu, i u nekima obavljao poslove voditelja. Sada sam želio osnovati tvrtku za izradu i održavanje web-stranica, čime se odavno već i bavim, radio sam niz stranica za poznate firme s našeg područja, a imam i dva međunarodna certifikata za web-dizajn, dok sam poslovnom planu priložio čak i izjave partnera koji su spremni sklopiti suradnju sa mnom kad krenem.

Dakle, to je osiguran posao sa šest partnera. Točno nakon zakonskih mjesec dana otišao sam na splitski Zavod, gdje su mi kazali doslovno: "Kolegica je pogledala, ali još nije donesena nikakva odluka. Bit ćete obaviješteni tijekom sljedećeg tjedna" – ispričao nam je Karlovac, kojeg je pravo iznenađenje čekalo kad se vratio kući.

Nemaju pojma

– Dobio sam preporučeni dopis iz splitskog HZZ-a u kojem se u tri rečenice navodi kako je moj zahtjev – odbijen. Iznose se tri razloga odbijanja koji me navode na zaključak da moj poslovni plan i dokumentaciju nisu ni pročitali. Kao glavni razlog navodi se da nemam nikakvog iskustva u tom poslu, što znači da uopće nisu pogledali stranice koje sam radio do sada.

Navode kako se "boje za budućnost mog poslovanja", a donio sam izjave budućih poslovnih partnera. I treće, stavljaju da sam predao poslovni plan 28. rujna, a rok za izdavanje poticaja preko državnog vaučera za male poduzetnike je 25. rujna. Ali ja taj vaučer nisam ni tražio! I pitam, kako osoba koja nema nikakvog poduzetničkog iskustva ima uopće stručnosti za donošenje ovakve odluke, koji su to informatički stručnjaci pogledali moju dokumentaciju i izrađene web-stranice? Znaju li u kojim su programima rađeni?

Od srca me je nasmijao još jedan razlog iz odbijenicu: stavio sam da su mi za dva računala, a sada imam samo jedno, prijenosno, potrebna dva licencirana softvera, što su nazvali – neopravdanim. Pa ti ljudi doista nemaju pojma o čemu govore, a odlučuju o sudbinama! Što je najgore, ne postoji način žalbe na odbijenicu, ni do koga se ne može doći telefonom, ali ipak sam poslao žalbe u središte HZZ-a u Zagreb, Regionalnom zavodu u Split, ministru Marasu...

Dani prolaze, ali nitko ne odgovara. Nikakvo čudo, a iz Applea dobijete odgovor nakon 12 sati – ogorčen je Karlovac.

Množe socijalu

– Bilo bi lijepo da sam dobio državni poticaj i očekivao sam ga jer udovoljavam traženim uvjetima, ali uporan sam i osnovat ću obrt s njima ili bez njih. Neka ovo bude upozorenje onima koji ulaze u ovaj projekt na to što ih čeka i s kime imaju posla. Ne može se nešto gledati ovlaš kad znamo u kakvim je problemima Hrvatska i tko bi morao biti motor razvitka, a tko servis građanima i poduzetnicima. Ne želim biti teret državi, želim samo prehraniti svoju obitelj, a što država dobiva ovakvim postupkom? Potencijalni socijalni slučaj – zaključuje Mirko Karlovac.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/307567/Default.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by Guest 22/11/2015, 15:59

a bog te jebo hahaha , taj zavod za zapošljavanje doslovno ukinuti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by L'âme 22/11/2015, 16:03

To je onaj isti gdje cijelu godinu zaposljavaju referente,voditelje,etc.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by neva 22/11/2015, 16:15

u ovoj državi je birokracija zaštićena poput ličkih medvjeda, pa se izgleda još jedino (ali nažalost kratkotrajno i slabo učinkovito) može pisati medijima i žaliti se na indolenciju, nestručnost i nerad državnih službenika koji se ponašaju kao da oni nas plaćaju, a ne mi njih. i koje, jasno, ne smiješ navesti imenom i prezimenom, jer bi te mogli tužiti za sramoćenje :O
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by aben 22/11/2015, 16:45

uhljebi bi to tribali diliti apsolutno svakome ki ih to pito.
daju ti 25 iljod, ke moroš uplotiti za porez u roku jene godine. normalno, potpišeš in uz zadužnicu. dijabolično.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by gargamel0101 22/11/2015, 17:19

Što će mu licencirani software za web dizajn? Pa ima hrpu besplatnog koji radi istu stvar. Za tući HTML i CSS dovoljan mu je bilo koji tekstualni editor ili kakav punokrvni ali besplatni IDE koji podržava i programske jezike. Pore toga, za dizajn, a pogotovo web dizajn mu ne treba Photoshop ili Illustrator. Za te poslove dovoljni su Gimp i Inkscape.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by darth_vader 22/11/2015, 17:54

To sve na ulicu pobacati kroz zatvoren prozor...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by Guest 22/11/2015, 20:52

gargamel0101 wrote:Što će mu licencirani software za web dizajn? Pa ima hrpu besplatnog koji radi istu stvar. Za tući HTML i CSS dovoljan mu je bilo koji tekstualni editor ili kakav punokrvni ali besplatni IDE koji podržava i programske jezike. Pore toga, za dizajn, a pogotovo web dizajn mu ne treba Photoshop ili Illustrator. Za te poslove dovoljni su Gimp i Inkscape.
vidi,vidi štreberskog Geek-a... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SIDRO OKO VRATA Empty Re: SIDRO OKO VRATA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum