ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by darth_vader 21/11/2015, 23:28

Svatko s iti malo mozga mora biti zlovoljan s ovakvim "domaćim" terenom...samo mazohizam je ovdje na žalost svima nama genetski predodređena karakteristika...

darth_vader

Posts : 19734
2014-04-17


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by debotoijusto 21/11/2015, 23:32

Brain32 wrote:
debotoijusto wrote:
marcus-t wrote:
jasambrend wrote:Seriously?  affraid  A ne samo pohlepa za ekstraprofitom sa istim popratnim efektom?
Sračunaj koliko prosječno hrvatsko kućanstvo troši na hranu mjesečno. Onda izračunaj koliko bi manje potrošio u Njemačkoj ili recimo Češkoj, Slovačkoj...
Mislim da bi neki onda otplaćivali kredite bez previše napora. Možda bi se i izvukli iz dužničkog ropstva. A kad nisi rob, onda počneš i razmišljati. Možda čak i usprotiviti nekim planovima koje elite imaju za tebe.  :D
izracunaj koliko kosta stanovanje u slicnom kvartu gdje obitavas i njemacku pa ti cijena gela za tusiranje postane nebitna stavka
Gluposti, bit je u razlici koja ti ostane nakon podmirivanja troškova života.
Uzeti ću za primjer svog bratića koji radi kao OFR građevinu(inače ima završenu samo osnovnu) u Njemačkoj, mjesečna plaća mu je 1700€ jer radi za našeg krkana ne za Švabu.

Na ovom linku je stan u centru Berlina od 50m2 za 670€ koji uključuje plin, struju, vodu, internet i grijanje: 
https://housing.justlanded.com/en/Germany_Berlin/For-Rent_Apartments/berlin-apartment-0
Znači kompletno rješenje, ostaje mu 1130€ za život u zemlji u kojoj je hrana jeftinija - to je 8588kn

Dakle zanemario sam činjenicu da jednom čovjeku ne treba 50m2 kao i činjenicu da fakat ne moraš živjeti u centru tim više što je njihov javni prijevoz u usporedbi sa našim Star Trek razina a uz to i jeftiniji.

Ako to prenesemo u RH, na prosječnu plaću, ne plaću šljakera sa osnovnom nego službenom prosječnom plaćom RH u iznosu od 5510kn ili 725€, ako odaberemo stan u centru Zagreba koji ćemo platiti 300-500€ mjesečno BEZ režija u zemlji gdje je hrana skuplja, moram pitati o kojoj pičci materini mi pričamo ovdje?

Pun mi je više kurac te samodopadne ekipe koja se iselila negdje van pa kuka kako nije lako...a ovdje je lako a? Pička im materina, tamo rade ko konji jer za to dobiju pare, ovdje radiš ko konj da ne dobiješ otkaz. Kao tamo se radiiii...da a ovdje se drka kurac? Drka se ako si "ustranci"....
mozes i tako gledat  , njemacka je zemlja kao stvorena za tebe
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Guest 21/11/2015, 23:32

jasambrend wrote:Svatko s iti malo mozga mora biti zlovoljan s ovakvim "domaćim" terenom...samo mazohizam je ovdje na žalost svima nama genetski predodređena karakteristika...
Rekao bih prije inertnost..Opet,na balkanu je obicaj pomaganja uzajamnoga jako izrazen,pa ljudi radije jedni druge pokrivaju i pomazu..tako se prezivljava...

U Svabiji je brutala,nema milosti,nema susjecanja,cak niti izmedju clanova obitelji,sve se gleda kroz novac..Ljudi ne kukaju sto je vani tesko raditi..navikne se na sve,no tesko se priviknuti na izuzetno drugacija pravila zivljenja...to je ljudima tesko..

Ljudi su otudjeni,a vikendom nastaje freneticno opijanje,usiljeno veselje,nis zajednicko sa toplim obiteljskim okupljanjem..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Brain32 22/11/2015, 02:33

bogomdani wrote:Ljudi ne kukaju sto je vani tesko raditi..



Molim?!? Koji to ljudi ne kukaju? Ja sam ovo upravo i napisao ovako jer mi je fakat više puna kapa tog kukanja...ako je vani tako grozno a tu je tako super koji su kiki onda išli? Neka se vrate pa neće kukat...šatro....
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Yehudi 22/11/2015, 08:28

Pa uvik je i bila jeftinija potrošačka košarica, šta je sad čudno.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by marcellus 22/11/2015, 09:33

marcus-t wrote:
marcellus wrote:
marcus-t wrote:Marcellus, kako ti ovo objašnjavaš? :D

a kako bi objašnjavao, pa otkad ja pamtim je u Njemačkoj sve uvijek bilo jeftinije, uključujući vegetu...
I tebi je normalno da apsolutno isti artikl, ista marka košta i do 113% više u Hrvatskoj nego u Njemačkoj?  :D

pa naravno da je normalno, ovo je ipak socijalistička država u kojoj su porezi duplo veći nego u Njemačkoj kako bi se namirilo sve potrebite. Dodaj još mito, reket, korupciju i antiprivatničku klimu, i jasno da je ovdje puno puno skuplje poslovati nego u njemačkoj, sve da ti radnici rade i badava
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by marcellus 22/11/2015, 09:42

recimo na auto ovdje plaćaš porez, pa PDV 25%, pa trošarinu, pa za co2 pa harač tlaku namet itd pa na jedan auto koji kupiš sebi kupiš još jedan državi i onda će neki kreten reć da živimo u kapitalizmu

_________________
Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Guest 22/11/2015, 11:19

Brain32 wrote:
bogomdani wrote:Ljudi ne kukaju sto je vani tesko raditi..



Molim?!? Koji to ljudi ne kukaju? Ja sam ovo upravo i napisao ovako jer mi je fakat više puna kapa tog kukanja...ako je vani tako grozno a tu je tako super koji su kiki onda išli? Neka se vrate pa neće kukat...šatro....
cupas iz konteksta..rekoh zasto kukaju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by v_vlado 22/11/2015, 13:02

marcellus wrote:
marcus-t wrote:
marcellus wrote:
marcus-t wrote:Marcellus, kako ti ovo objašnjavaš? :D

a kako bi objašnjavao, pa otkad ja pamtim je u Njemačkoj sve uvijek bilo jeftinije, uključujući vegetu...
I tebi je normalno da apsolutno isti artikl, ista marka košta i do 113% više u Hrvatskoj nego u Njemačkoj?  :D

pa naravno da je normalno, ovo je ipak socijalistička država u kojoj su porezi duplo veći nego u Njemačkoj kako bi se namirilo sve potrebite. Dodaj još mito, reket, korupciju i antiprivatničku klimu, i jasno da je ovdje puno puno skuplje poslovati nego u njemačkoj, sve da ti radnici rade i badava
A to mene jebe u poslovanju!!!!!hvala kolega....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Guest 22/11/2015, 20:29

jedino im je voce skupo a potpuno nejestivo...Pametni kupuju kod Rusa voce..i povrce..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Potrošačka košarica jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum