ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Page 12 of 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Šandor Winnetou 25/10/2019, 22:16

Serbinho-3 wrote:RS postoji a ti govoris o izgubljenom ratu.

HR deo u Bosni ne postoji, ali ste zato pobedili.

Nije ni tebi lako.
rs RH presječe i porobi kad nam se digne kurac a zašto RS uopće posgoji zahvalite u srbskom narodu omraženim amerikancima.

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by RayMabus 25/10/2019, 22:18

tre wrote:
Serbinho-3 wrote:RS postoji a ti govoris o izgubljenom ratu.

HR deo u Bosni ne postoji, ali ste zato pobedili.

Nije ni tebi lako.
rs RH presječe i porobi kad nam se digne kurac a zašto RS uopće posgoji zahvalite u srbskom narodu omraženim amerikancima.
Već je presječena u Brčkom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Šandor Winnetou 25/10/2019, 22:19

T. wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:Dve tri divizije S400 odmah spremne za odbranu Srbije.
pomnoži sa 10 (kako vi srbi to već radite) pa možda dobiješ nešto od svega
Psihijatrija...
Tko bi uopće i zašto išao napasti pripizdinu srbiju?
baš, uopće ne kužim što bi netko a pogotovo mi imali ikakve koristi od te vukojebine confused

_________________
Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Šandor Winnetou 25/10/2019, 22:22

RayMabus wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:RS postoji a ti govoris o izgubljenom ratu.

HR deo u Bosni ne postoji, ali ste zato pobedili.

Nije ni tebi lako.
rs RH presječe i porobi kad nam se digne kurac a zašto RS uopće posgoji zahvalite u srbskom narodu omraženim amerikancima.
Već je presječena u Brčkom.
pa jeste ali se mularija nada da će to balije i RH gledati s naklonom ako to republika genocidna pokuša sebi prisvojiti.

_________________
Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by T. 25/10/2019, 22:22

tre wrote:
T. wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:Dve tri divizije S400 odmah spremne za odbranu Srbije.
pomnoži sa 10 (kako vi srbi to već radite) pa možda dobiješ nešto od svega
Psihijatrija...
Tko bi uopće i zašto išao napasti pripizdinu srbiju?
baš, uopće ne kužim što bi netko a pogotovo mi  imali ikakve koristi od te vukojebine confused
Sve što je iole valjalo tamo je ionako na kosovu...
A to odavno više nije srbija...
Plus su ameri stavili svoje šape na to...
Stvarno ne kontam ove unezvjerene forumske srbe...
Radi čega bi itko normalan napao srbiju, leskovačkog roštilja?
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by RayMabus 25/10/2019, 22:23

tre wrote:
RayMabus wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:RS postoji a ti govoris o izgubljenom ratu.

HR deo u Bosni ne postoji, ali ste zato pobedili.

Nije ni tebi lako.
rs RH presječe i porobi kad nam se digne kurac a zašto RS uopće posgoji zahvalite u srbskom narodu omraženim amerikancima.
Već je presječena u Brčkom.
pa jeste ali se mularija nada da će to balije i RH gledati s naklonom ako to republika genocidna pokuša sebi prisvojiti.
Pa mogu pokušat....
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Šandor Winnetou 25/10/2019, 22:24

T. wrote:
tre wrote:
T. wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:Dve tri divizije S400 odmah spremne za odbranu Srbije.
pomnoži sa 10 (kako vi srbi to već radite) pa možda dobiješ nešto od svega
Psihijatrija...
Tko bi uopće i zašto išao napasti pripizdinu srbiju?
baš, uopće ne kužim što bi netko a pogotovo mi  imali ikakve koristi od te vukojebine confused
Sve što je iole valjalo tamo je ionako na kosovu...
A to odavno više nije srbija...
Plus su ameri stavili svoje šape na to...
Stvarno ne kontam ove unezvjerene forumske srbe...
Radi čega bi itko normalan napao srbiju, leskovačkog roštilja?
a oni su otprilike ko i kurton na sudu; gospon sudac mene su navukli!!

_________________
Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Šandor Winnetou 25/10/2019, 22:27

RayMabus wrote:
tre wrote:
RayMabus wrote:
tre wrote:
Serbinho-3 wrote:RS postoji a ti govoris o izgubljenom ratu.

HR deo u Bosni ne postoji, ali ste zato pobedili.

Nije ni tebi lako.
rs RH presječe i porobi kad nam se digne kurac a zašto RS uopće posgoji zahvalite u srbskom narodu omraženim amerikancima.
Već je presječena u Brčkom.
pa jeste ali se mularija nada da će to balije i RH gledati s naklonom ako to republika genocidna pokuša sebi prisvojiti.
Pa mogu pokušat....
i ja kažem, nakon toga ćemo imati divljinu u zaleđu ali neće više biti divljaka u njemu.

_________________
Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by RayMabus 25/10/2019, 22:30

Nato može zatvorit zračni prostor ruskim avionima prema Srbiji. Koje gluperde. Stave S 400 u Srbiji i ništa njih to ne jebe.

Bude opet oslobađanje Beograda men se čini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by RayMabus 25/10/2019, 22:32

Putin ih navlači ko male majmune a ovi mu još plješću.

S 400 u Srbiji i kao eto neš ti nama nitko ništa ne može a Nato samo zatvori zračni prostor oko Srbije ruskim avionima.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-124
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Counter-Strike 25/10/2019, 22:58

crvenkasti wrote:Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 5

Mi to ne bi znali ni koristit.

Sve je na ćirilici.
ma nema veze,samo stisneš dugme,ko na veš mašini :chiefi
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by RayMabus 26/10/2019, 01:10

Ilija T. Radaković: BESMISLENA YU-RATOVANJA 1991-1995
SadržajPrethodno poglavljeSledeće poglavlje

X
NISMO ĆUTALI

“Svako začaurivanje u čistu srpsku kulturu smatram štetnim i besperspektivnim za same Srbe.”
General-pukovnik Dr Gojko Nikoliš
[size]

TRI UPOZORENJA KOČE POPOVIĆA (1989)

Sprečiti dalji sunovrat*)
*) Pismo Koče Popovića “Borbi” 1989.

Poštovani direktore i uredništvo,
Molim vas da u vašem listu objavite ovaj moj kratki komentar. Povod neodržani “miting istine” u Ljubljani.
l. Neću se baviti ovde ko je i koliko odgovoran za nesrećni tok događaja (iako imam svoje mišljenje).
2. Potpuno je besmisleno koristiti jedan lažan razlog, kakav je “miting istine” za ovoliku furtutmu. Razlozi su daleko dublji.
3. Nečija jednonacionalna “istina”, samim tim što je takva, ne može biti istina. Ona suzbija razboritost slobodnih građana.
4. U stvorenoj situaciji jedino što preostaje jeste: da se kompetentni predstavnici dveju strana sastanu i pokušaju pronaći kakav-takav zajednički jezik, i tako spreče zajednički dalji sunovrat.

[/size]
1. decembra 1989.
Koča Popović
[size]

Koča Popović govori za “NIN”**)
**) “Nin”, 21. juna 1991.

Pred pripremani miting antibirokratske revolucije u Ljubljani 1989. Koča Popović je javno govorio “o sunovratu”. Dvije godine kasnije, ljetujući posljednji put (u svojoj 83. godini) u voljenom Dubrovniku, Koča opet govori, ovog puta šire, ne isključuje “krv do koljena” u Hrvatskoj i u Bosni i na Kosovu, koje “može biti silom smireno samo privremeno”. Šta je u ovoj fazi jugoslovenske krize izjavio Koča Popović? Mnogi su otišli “a tek Marko (Nikezić) - praznina za koju nema zamene”. Po Koči, Nikezić je bio racionalniji od njega, a Koča “staloženiji” i nastavlja: “Politika koja nas je bacila u nacionalistička razračunavanja nije uvezeno zlo, već je ona naše ogledalo i naša najrazornija žica”, jer smo u masi toliko “necivilizovani da manipulisanje pali”.
O najuticajnijim nacionalnim liderima Koča kaže: “Prepoznaju se po tome što veruju u silu i propagandu, a neistomišljenike teško podnose.” Koča pronalazi sličnosti između Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana. On ostaje uvjeren da je nacionalizam negacija demokratije. Na pitanje idemo li u građanski rat, odgovara: “Mogućno je, ali to ne bi bio klasičan građanski rat u kome bi se obračunavali delovi i iste nacije. Oružani sukob naših nacionalizama bio bi građanski rat u okviru Jugoslavije, a ne u republikama.”
Govoreći o liderima na srpskoj i hrvatskoj strani, Koča tvrdi: “Ne verujem da su lideri toliko čisti, pre bih rekao da su mešanci, jedna polovina glave im radi više ili manje uspešno, a druga, što iziskuje mudrost, državničku pronicljivost u odnosu na budućnost - tako reći je na nuli.” Na pitanje da li u srpsko-hrvatskom čvoru, koji opako steže nacionalističko samouništavanje, vidi ljude kadre da nađu političko rješenje, Koča odgovara: “U ovom trenutku ne vidim ni jedan uverljiv razlog da verujem u miran rasplet. Hrvatski i srpski nacionalistički lideri mogu, istina, pokušati da dođu do kompromisa, ali, uglavnom, na račun trećih.” I konkretnije, “ne isključujem mogućnost da Bosna plati ceh”.
Na pitanje da li isključuje mogućnost sporazuma o autonomiji Srba u Hrvatskoj, Koča Popović je gotovo kategoričan: “Ne smatram ga izglednim.” Na pitanje šta će napraviti JNA, Koča razmišlja: “Ne znam šta će vojska napraviti u međuvremenu. Pričaju da ostaje svuda. Ali šta protiv tako žilavih jednoumlja da uradi bilo koja vojska? Neće li njeni uspesi biti vrlo privremeni, sa toliko negativnih posledica za budućnost, da to nije nikakvo rešenje. Neće li se i vojska sama izložiti opasnosti raspadanja? Kosovo se, možda, može okupirati, ali Hrvatska (i Bosna) sasvim sigurno ne može.”
Govoreći o “aktivnoj pasivnosti” u sprečavanju rata “svesnim uzdržavanjem”, Koča daje pozitivnu ocjenu vojsci, ali zaključuje: “Ne verujem da vojska sama može nešto da postigne, prosto zato što sila, kao takva, ništa ne rešava.” Koča nastavlja: “Ishod zavisi od političkih odnosa snaga, jer glavni centri moći ostaju u glavnim republikama na osnovama i pod kontrolom nacionalističkih pokreta i programa, a oni sve više zavise od jurišnika nacio-šovinističkog divljanja, rastućih i uveliko naoružanih proustaških i pročetničkih, na sve spremnih agresivaca, čije je usmerenje u biti fašističko.”

Koča Popović govori za “Nedelju”

U intervjuu “Nedelji” (23. juna 1991), Koča Popović je još oštriji i konkretniji: “Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najniži oblik društvene svesti.” Koča je ljut što, eto, “Bosnu pokušavaju da raščereče, raščupaju”, vjerujući i dalje da je Bosna “veoma važna tačka za budućnost Jugoslavije”. Koča je gnjevan na Dobricu Ćosića i kaže: “Ma, kakav Ćosić. Ćosić je Srbenda. A ja nisam Srbenda. Ja sam Srbin po rođenju, inače sam Jugosloven.” Najinteresantnije je mišljenje ovog kosmopolite o nacionalnim strankama, gdje kaže: “Nacionalne stranke nisu moj izbor. Ne mislim da se neće, na nesreću, održati na vlasti, ali za sebe pouzdano znam da svoju ideologiju neću graditi ni na opanku ni na šajkači”, i nastavlja: “HDZ je pobedio dobrim delom zahvaljujući Miloševiću. On je glavni zaslužnik ili krivac za tu pobedu, jer je tako bezvezno vodio srpsku politiku da je morao da potakne i natera ove da utočište traže u nacionalizmu”. Govoreći o budućnosti Srbije, Koča kaže: “Ma kakva budućnost. Budućnost Srbije je daleka. Srpsko-hrvatski spor je tako dubok da će mu trebati 20 do 50 godina da se zaborave jame... i njihovo obnavljanje.”
Ovo su samo tri reakcije poštovanog i cjenjenog partizanskog komandanta, prvog do Tita, intelektualca međunarodnog nivoa, načelnika Generalštaba JNA, ministra inostranih poslova, potpredsjednika SFRJ. Dakle, Koča Popović je kao na skeneru predviđao situaciju. Zar se ne treba složiti sa ovim ocjenama i predviđanjima i zar ih uopšte treba komentarisati?[/size]

SadržajPrethodno poglavljeSledeće poglavlje
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Counter-Strike 26/10/2019, 11:39

RayMabus wrote:Putin ih navlači ko male majmune a ovi mu još plješću.

S 400 u Srbiji i kao eto neš ti nama nitko ništa ne može a Nato samo zatvori zračni prostor oko Srbije ruskim avionima.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-124
imam osjecaj da je Nostradamus ovo sve predvidio,dzaba sad filozofirat,sve je vec predodredjeno
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by crvenkasti 26/10/2019, 11:48


Inače, rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su srpski oficiri prošli intenzivnu obuku kako bi samostalno mogli da izvode zadatke na ruskim PVO sistemima.

Kad znaju ćirilicu. Mi ne možemo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Eroo 26/10/2019, 12:04

crvenkasti wrote:

Inače, rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su srpski oficiri prošli intenzivnu obuku kako bi samostalno mogli da izvode zadatke na ruskim PVO sistemima.

Kad znaju ćirilicu. Mi ne možemo.
Sve je pod kontrolom, niš se ne boj. :)
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Ringo10 26/10/2019, 12:06

RayMabus wrote:Putin ih navlači ko male majmune a ovi mu još plješću.

S 400 u Srbiji i kao eto neš ti nama nitko ništa ne može a Nato samo zatvori zračni prostor oko Srbije ruskim avionima.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-124
Ma nemoj, zatvori zračni prostor ruskim avionima 

MA baš bih to volio da vidim
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Eroo 26/10/2019, 12:10

Navijao sam da Rusi ostave S400 u Srbiji, a oni im dali samo maketu. Sramota. :(

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Guest 26/10/2019, 12:12

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Putin ih navlači ko male majmune a ovi mu još plješću.

S 400 u Srbiji i kao eto neš ti nama nitko ništa ne može a Nato samo zatvori zračni prostor oko Srbije ruskim avionima.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-124
Ma nemoj, zatvori zračni prostor ruskim avionima 

MA baš bih to volio da vidi
jebate, ne mogu pojmiti opcinjenost Natojom..jbt,kao da dijeli Manu i božanski nektar.. Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Ringo10 26/10/2019, 12:13

Eroo wrote:Navijao sam da Rusi ostave S400 u Srbiji, a oni im dali samo maketu. Sramota. :(
MA nije S-400 za takve zemlje. Njima je Pantsir S sasvim odgovarajući.

Da Hrvati imaju mozga i muda i oni bi to nabavili.

Ali nemaju ni jedno ni drugo ... šta ćeš
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by crvenkasti 26/10/2019, 12:15

Ringo10 wrote:
Eroo wrote:Navijao sam da Rusi ostave S400 u Srbiji, a oni im dali samo maketu. Sramota. :(
MA nije S-400 za takve zemlje. Njima je Pantsir S sasvim odgovarajući.

Da Hrvati imaju mozga i muda i oni bi to nabavili.

Ali nemaju ni jedno ni drugo ... šta ćeš

Nije zato, nego jer ne znamo ćirilicu!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Guest 26/10/2019, 12:18

Ringo10 wrote:
Eroo wrote:Navijao sam da Rusi ostave S400 u Srbiji, a oni im dali samo maketu. Sramota. :(
MA nije S-400 za takve zemlje. Njima je Pantsir S sasvim odgovarajući.

Da Hrvati imaju mozga i muda i oni bi to nabavili.

Ali nemaju ni jedno ni drugo ... šta ćeš
Ma bed je tko bi to i koristio...Mladj bjezi i sakom i kapom u Tudjinu,da pečalbari,novi se bas i ne radjaju,skole sve vise zjape prazne,univerziteti ne mogu popuniti ucionice studentima... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju - Page 12 Empty Re: Reuters: Rusi dopremili S 400 i Pantsir u Srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum