ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Ringo10 6/5/2019, 10:45

RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:
pismejker wrote:dakle,Moonja..kaze jedan pasandžer
Izjave vise svjedoka to potvrdjuju, sad sam slusao nekog strucnjaka iz Kanade kaze po onome sto se vidjelo sa snimka, udar munje je vrlo moguc uzrok iako je velika rijetkost da se to dogodi, ali moguc je takav sticaj okolnosti.
Da. Udar munje i pun tank kerozina.

A Bože sačuvaj. Sad kad to pogledaš dobro i onih tridedetak izvuklo živu glavu uopće.
Udar munje navodno nije izazvao pozar. Nego je navodno onesposobio instrumente i za navigaciju i za komunikaciju i piloti su presli na manualno prinudno slijetanje skoro naslijepo sa ogranicenim mogucnostima upravljanja.  Sliejtanje je bilo otezano zbog punih tankova ali kad je slijetao avion NIJE BIO U PLAMENU. Avion se bukvalno odbio od zemlje i onda se ponovo prosto srucio na pistu i tad  je sve popucalo i tankovi su eruptirali i avion se zapalio.

https://www.youtube.com/watch?v=Iqd_0VfjXjM

Izgleda da su neki kreteni u avionu izvlacili svoj osobni prtljag i time usporili evakuaciju i to ce pokazati kriminalna istraga. Bilo je govora i da su vatrogasci kasnili ali izgleda da nisu i da se na snimku ne vide jer su bili na suprotnoj strani od kamera.

Takodjer se postavlja pitanje kako je udar munje napravio takve fatalne posljedice jer munje udaraju u avione svaki dan i to vise navodno i nije neki veliki problem.

Ako je problem do masina, treba reci da se radi o suvremenim motorima francuske proizvodnje kao sto je i vecina kljucnih komponenti aviona zapadne proizvodnje.

Uglavnom, teragedija i bit ce zanimljivo vidjeti rezultate istrage.

Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by vuksadinare 6/5/2019, 10:46

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:
pismejker wrote:dakle,Moonja..kaze jedan pasandžer
Izjave vise svjedoka to potvrdjuju, sad sam slusao nekog strucnjaka iz Kanade kaze po onome sto se vidjelo sa snimka, udar munje je vrlo moguc uzrok iako je velika rijetkost da se to dogodi, ali moguc je takav sticaj okolnosti.
Da. Udar munje i pun tank kerozina.

A Bože sačuvaj. Sad kad to pogledaš dobro i onih tridedetak izvuklo živu glavu uopće.
Udar munje navodno nije izazvao pozar. Nego je navodno onesposobio instrumente i za navigaciju i za komunikaciju i piloti su presli na manualno prinudno slijetanje skoro naslijepo sa ogranicenim mogucnostima upravljanja.  Sliejtanje je bilo otezano zbog punih tankova ali kad je slijetao avion NIJE BIO U PLAMENU. Avion se bukvalno odbio od zemlje i onda se ponovo prosto srucio na pistu i tad  je sve popucalo i tankovi su eruptirali i avion se zapalio.

Izgleda da su neki kreteni u avionu izvlacili svoj osobni prtljag i time usporili evakuaciju i to ce pokazati kriminalna istraga. Bilo je govora i da su vatrogasci kasnili ali izgleda da nisu i da se na snimku ne vide jer su bili na suprotnoj strani od kamera.

Takodjer se postavlja pitanje kako je udar munje napravio takve fatalne posljedice jer munje udaraju u avione svaki dan i to vise navodno i nije neki veliki problem.

Ako je problem do masina, treba reci da se radi o suvremenim motorima francuske proizvodnje kao sto je i vecina kljucnih komponenti aviona zapadne proizvodnje.

Uglavnom, teragedija i bit ce zanimljivo vidjeti rezultate istrage.
jbg..kad se vise ne racuna na ruke nego preko moba i kompa...pa se zaboravilo rucno upravljat :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by vuksadinare 6/5/2019, 10:47

kako je žare ručno uspjesno sletio pa je morao zrakoplov zapaliti šarcem :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Serbinho-3 6/5/2019, 18:16

Pilot kriv, avion je dobro odalamio dva puta zadnjim delom od pistu.

Avion je bio sposoban za upravljanje.

Ovo oko blokade hodnika, jer su neki vadili torbe, umesto da beze, vrlo moguce, nisam jos video nista oko toga, ali vrlo verovatno.

Vatrogasce nisam video, mogu oni biti iza, ali se vodeni top vidi a nije ga bilo.

Generalno, posada kriva za smrt ljudi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27359
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Serbinho-3 6/5/2019, 18:17

Oni prvi sto su izasli, otišli, bas ih briga za ostale u avionu.

Poslednje vreme došlo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27359
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Ringo10 6/5/2019, 19:47

Sad sam gledao na jednom australskom TV kanalu jednog pilota i on kaže da udar munje može blokirati elektroniku u avionu, ali da je to vrlo rijetko i da tu mora biti odredjen stjecaj okolnosti jer su avioni danas od toga dobro zaštićeni. Ali kaže da je moguće pod određenim okolnostima ali nije baš elaborirao kakvim. 

Kaže da ono i onakvo slijetanje nije normalno i da treba ispitati razloge onakvog odbijanja i ponovnog udara aviona o pistu. Nije rekao otvoreno ali sve navodi da je u tu u pitanju greška ljudskog faktora.

Sve do sada poznato navodi na zaključak da nije problem bio u samome avionu nego u kombinaciji ljudskog faktora i vanjskih utjecaja pod čime se može podrazumijevati udar munje.

Ali kaže čovjek da treba sačekati rezultate istrage.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Šandor Winnetou 6/5/2019, 22:05

pismejker wrote:
Ringo10 wrote:
pismejker wrote:????..Grom udario u avijun i zapalijo ga...to nije greska u avijunu.. :clown
Grom!!!???

Jel stvarno ili se zajebavaš

Zar nemaju ti avioni nekakvu zaštitu od gromova
tja,nesh je tak osestra danas mrmljala kad je citala vijesti na internetu..normalno da imaju,no ako je u datom trenu punio gorivo...svasta je moguce..
No

_________________
Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji - Page 2 Empty Re: Moskva, Avion gori, Kud koji, mili moji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum