ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Sora 8/4/2019, 15:03

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:..kordic nije bio ni blizu kad se odvijao napad na ahmice..napad na neko mjesto iskljucivo donosi vojna hijerarhija..a politicka se moze sloziti ili ne mora..
A sto se dogodi ako se politicka hijerarhija ne slozi?
ovisi da li se glavni slozio ili nije...recimo npr...kod nas se mogao valentic ne sloziti sa tuđmanom oko operacije oluje..ali tuđmanova je posljednja...tako je bilo u tom periodu posljednja mate bobana...on je kao tada predsjednik HZ HB bio i zapovjednik vojske tj hvo jer je imao takve politicke ovlasti...da ej mate boban rekao nece biti akcije ne bi bilo akcije
Da, sve akcije je potvrđivao Boban, a posebno one koje je izvodila Kažnjenička bojna.
Pa, jebote, pa jel ti znaš o kakvim se tipovima radilo? :)

Počinitelji su bili pripadnici sljedećih postrojbi: Anti-teroristička bojna Vojne Policije HVO-a "Jokeri"Viteška brigada HVO-aPPN Vitezovi te brigada "Nikola Šubić Zrinski".


Jebala te kažnjenička bojna 

Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by prckov 8/4/2019, 15:07

Sora wrote:
prckov wrote:salonski moralisti u akciji
ko o cemu kurva o postenju
Tebi bi kurva dobro dosla 
Samo ..da je veca od tebe cheers
kurve su ok
al smeca nisu

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:07

kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:Q
mutava baštarda wrote:
... Zločin se dogodio, svi su okrenuli glavu kao da se ništa nije dogodilo ili kao da je to normalno... E pa nije normalno... boli me neka stvar za haag, to je trebalo odraditi zbog sebe, a ne zbog haaga. Ljudi koji bacačem plamena spaljuju živo dijete nisu zaslužili nikakvu zaštitu.

Svakako. No, kakve Kordić ima veze s tim konkretnim zločinom?
Pazi, on nije osuđen za konkretan zločin niti mu je bilo koji takav dokazan, a do ostvarenja pravde definitivno nećemo doći tako da sudimo nedužne i ne progonimo krivce zato jer nam to politički odgovara, a upravo je to ono što je ICTY u ovom slučaju učinio.
I u takvom je slučaju krajnje neodgovorno reći boli me neka stvar za Haag, jer nam je Haag itekako radio o glavi što se posebno vidjelo na slučaju Gotovine, a o izbjegavanju progona pravih krivaca za agresiju na Hrvatsku iz Srbije i ne govorimo.
Kordic je zapovijedio naoad na Ahmiće 

Nije mogao, jer nije bio vojni zapovjednik i nije imao takve ovlasti.
Ajde? A koga vojni zapovjednici traze zeleno? To oni sami odluce i sprovedu ili moraju traziti od politicara zeleno, predsjednika, potpredsjednika.. kako to ide ha?

To to pokušavaš ispasti upućena u funkcioniranje vojske na terenu ili što bi rekao prcko pitaš samo nako'?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:09

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:Q


Svakako. No, kakve Kordić ima veze s tim konkretnim zločinom?
Pazi, on nije osuđen za konkretan zločin niti mu je bilo koji takav dokazan, a do ostvarenja pravde definitivno nećemo doći tako da sudimo nedužne i ne progonimo krivce zato jer nam to politički odgovara, a upravo je to ono što je ICTY u ovom slučaju učinio.
I u takvom je slučaju krajnje neodgovorno reći boli me neka stvar za Haag, jer nam je Haag itekako radio o glavi što se posebno vidjelo na slučaju Gotovine, a o izbjegavanju progona pravih krivaca za agresiju na Hrvatsku iz Srbije i ne govorimo.
Kordic je zapovijedio naoad na Ahmiće 

Nije mogao, jer nije bio vojni zapovjednik i nije imao takve ovlasti.
Ajde? A koga vojni zapovjednici traze zeleno? To oni sami odluce i sprovedu ili moraju traziti od politicara zeleno, predsjednika, potpredsjednika.. kako to ide ha?

To to pokušavaš ispasti upućena u funkcioniranje vojske na terenu ili što bi rekao prcko pitaš samo nako'?

Mislim, koji je vrag vama koji govorite o Kordićevoj odgovornosti za Ahmiće?
Jeste li uopće pročitali ICTY presudu, barem u osnovama?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:11

vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:..kordic nije bio ni blizu kad se odvijao napad na ahmice..napad na neko mjesto iskljucivo donosi vojna hijerarhija..a politicka se moze sloziti ili ne mora..
A sto se dogodi ako se politicka hijerarhija ne slozi?
ovisi da li se glavni slozio ili nije...recimo npr...kod nas se mogao valentic ne sloziti sa tuđmanom oko operacije oluje..ali tuđmanova je posljednja...tako je bilo u tom periodu posljednja mate bobana...on je kao tada predsjednik HZ HB bio i zapovjednik vojske tj hvo jer je imao takve politicke ovlasti...da ej mate boban rekao nece biti akcije ne bi bilo akcije

Boldano nisu moje riječi. Vuk je nešto zabrljao s citatom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by prckov 8/4/2019, 15:16

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:Q


Svakako. No, kakve Kordić ima veze s tim konkretnim zločinom?
Pazi, on nije osuđen za konkretan zločin niti mu je bilo koji takav dokazan, a do ostvarenja pravde definitivno nećemo doći tako da sudimo nedužne i ne progonimo krivce zato jer nam to politički odgovara, a upravo je to ono što je ICTY u ovom slučaju učinio.
I u takvom je slučaju krajnje neodgovorno reći boli me neka stvar za Haag, jer nam je Haag itekako radio o glavi što se posebno vidjelo na slučaju Gotovine, a o izbjegavanju progona pravih krivaca za agresiju na Hrvatsku iz Srbije i ne govorimo.
Kordic je zapovijedio naoad na Ahmiće 

Nije mogao, jer nije bio vojni zapovjednik i nije imao takve ovlasti.
Ajde? A koga vojni zapovjednici traze zeleno? To oni sami odluce i sprovedu ili moraju traziti od politicara zeleno, predsjednika, potpredsjednika.. kako to ide ha?

To to pokušavaš ispasti upućena u funkcioniranje vojske na terenu ili što bi rekao prcko pitaš samo nako'?
ona bi daruvarcu mozak prosula al je sad odjednom dobila napad salonskog morala pa da bi pokazala svu sirinu svog svjetonazora kordic mora bit kriv, I tako ona postane beskompromisni borac za pravdu svjeckog kalibra, I mjerilo kako napredno celjade treba da misli I da se ponasa. 
moracemo joj ako vec ne podic spomenik kao velikanki svog vremena ono bar jedan selfi zveknit I uokvirit :D

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by vuksadinare 8/4/2019, 15:16

je'l bilo iskreno ili nije tko ce ga znati...osobno mislim da se trebalo napraviti na cvrscem saveznistvu kontra milosevica i srbije...ali je prevladao strah od doticnog i ne bas neka vjera u sebe da se moze,...to ej bilo vidljivo jos 1990...i na onim sastancima sest predsjednika republike...kucan je bio nesto ofanzivniji ali opet ne bas skroz....tuđman oprezniji i vagao...alija totalno defanzivan..bulatovic ej bio slobin potrcko...gligorov duda varalica..ali naginjao na milosevicevu stranu...slobo ej bio najbahatiji sto je bilo i logicno..nastupao je realno sa pozicije sile sto je tada na koncu imao...plus sto mu je dobar dio međun.zajednice drzao lojtru....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:21

mortal wrote:
Eroo wrote:
Yehudim wrote:U vojsci se zapovjedi dobijaju - napismeno -

te sa potpisima zapovjednika.

  Šta je bio cilj napada na selo (masakra ) ?

Protjerati stanovnike i spaliti selo

ili pobiti sve živo i spaliti selo ?
Misliš na Grabovicu, Uzdol, Buhine kuće, Križančevo selo, Bugojno etc?
O kojoj vojsci pričaš?
navikla gamad biti zadovoljna i osjećati s nedužno dok se kolje i uništava Hrvatski narod
sve što Hrvat napravi zločin je
ZATO STO JE POLA HRVATA NA JEDNOJ POLA NA DRUGOJ STRANI...zavadi pa vladaj,a Balije itekako znaju podmititi i zavaditi.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:22

dr. Josip Jurčević je u više navrata javno iznosio svoje mišljenje, a budući da je kvalificirani povjesničar, uz to i ravnatelj Središnjeg arhiva MORH-a te da je kao vještak ICTY-a imao prigodu detaljno se upoznati sa svim materijalima i dokumentima vezano za sudski postupak kako Dariu Kordiću tako i “šestorci Herceg Bosne”, riječ je sasvim sigurno o kompetentnoj osobi.

„Budući da kao vještak nisam imao pravo na procesu govoriti o slučaju Kordić već samo o slučaju šestorice, odlučio sam prvenstveno iz ljudskih i kršćanskih razloga naći način kako ipak unutar suđenja šestorici otvoriti slučaj Kordić. Znajući kako djeluje sud u Haagu i da će tužiteljstvo željeti osporiti moju ekspertizu, ali i kompromitirati mene kao čovjeka, prvo sam posjetio Darija u zatvoru, a onda sam želio objaviti intervju o tome, progovoriti o istini, znajući prije svega da to prati i Haag, te da bi mi na suđenju šestorke mogli postavili pitanje o tome. Uspio sam u Večernjem listu BiH progovoriti o tome, gdje sam rekao da sam se u zatvoru susreo s iznimno duhovnim čovjekom. Usput sam rekao i da je presuda Kordiću krajnje kriminalna, neistinita, te da se temelji na krivotvorinama hrvatskih državnih institucija, a kako bi se optužilo Kordića i oslobodilo Blaškića, te kako o tome postoje brojni dokumenti i dokazi. Naravno na sudu je tužitelj, želeći me kompromitirati, pustio tu sliku iz Večernjeg govoreći kako sam posjetio najgoreg ratnog zločinca osuđenog na 25 godina zatvora. Počeo je navoditi ono što sam rekao u intervjuu, a ja sam govorio ‘da, časni sude’. Kada je tužitelj završio sa svojim izlaganjem zamolio sam sudca da kažem jednu rečenicu koja objašnjava slučaj Kordić, te sam rekao: ‘Sve što ste pročitali u intervju je točno, ali to nisam rekao ja nego tužiteljica Carla del Ponte‘. Naime, najbolji pokazatelj da je Dario nevin je činjenica da na temelju dokumenta upravo to tvrdi Carla del Ponte koja je nakon sramotne drugostupanjske presude, znajući da će prije ili kasnije izaći istina, podnijela zahtjev za obnovu postupka protiv Blaškića u kojem navodi da su MUP i Vlada RH krivotvorili dokumente. Nažalost, Sudsko vijeće nije odobrilo ponavljanje postupka iz formalnih razloga, kako su naveli zbog pravne sigurnosti žrtava i osuđenih, a bez obzira što stvari ne odgovaraju činjenicama. (…) Čak u optužnici stoji da nije imao nikakve vojne ovlasti nego je osuđen zbog navodne dvostruke linije zapovijedanja, te po uputama iz Hrvatske bio generalno zadužen za zločine. Ne postoji ni jedan jedini dokaz o tome pa čak ni onaj o navodnom sastanku u hotelu u Vitezu”.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:23

Na tribini je govorio i sam Dario Kordić koji je naglasio:
 “Moje će srce biti na mjestu tek kada i zadnji uznik izađe iz zatvora, dok su oni tamo ni ja ne mogu biti radostan i sretan. Molim vas da nastavite moliti za njih kao što ste molili i za mene.”
Zatim je iznio kratku kronologiju svoga boravka u zatvoru i rekao kako tijekom cijelog postupka protiv njega nije bilo nikakvih dokaza, te da je čak pobijena i prvotna optužnica tužitelja o događajima u Ahmićima, a u kojoj nema niti spomena njegovog imena.
Kratko se osvrnuo i na neke bitne detalje koji pojašnjavaju kako je završio montirani politički proces koji je protiv njega vođen:
 „Na samome kraju nalaze jednog Hrvata, osuđenog na 25 godina zatvora i s njim ulaze u dogovor. On dolazi za svjedoka, a da moji branitelji i ja to ni ne znamo. Inače znao sam ga iz haškog pritvora, s kata, gdje je razgovarao sa mnom, šišao me. Ali u ratu se nikada nismo ni sreli. Njegov zadatak bio je reći da sam ja tu noć pred Ahmiće došao u Vitez. On nije mogao reći laž da me sam vidio, nego je rekao da je navodno čuo tu informaciju o tom sastanku u Hotelu Vitez i razgovoru o Ahmićima od svog zapovjednika, pa je čak i nabrojao te ljude koji su navodno na njemu bili. Pošto je meni i mojim odvjetnicima to bilo iznenađenje, mi smo doveli sve te nabrojane ljude, a koji su izvijestili sud da oni nisu bili na tom sastanku i da tamo nisam bio ni ja. Ja u taj grad nisam otišao sedam dana prije navodnog sastanka, a ni sedam dana kasnije. Naš tim donosi i druge dokaze, poput knjige popisa onih koji su ulazili u hotel, u kojoj moga imena nema, ali sud uzima za pravo jedino riječ tog svjedoka i to iz druge ruke. Na kraju izlaganja on počne plakati i kaže kako, iako je svjedočio protiv mene, mora pročitati jedno pismo. U pismu stoji: ako taj navodni svjedok učini sve po dogovoru bit će dobro i njemu i još nekim hrvatskim uznicima, te kako je osoba koja piše pismo u dogovorima s ministrima iz tadašnje Račanove Vlade. Nakon što je pročitao to pismo, sudac je dao zadatak tužitelju da to ispita, ali evo prošle su godine i to se nikada nije dogodilo“.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by prckov 8/4/2019, 15:27

pismejker wrote:
mortal wrote:
Eroo wrote:
Yehudim wrote:U vojsci se zapovjedi dobijaju - napismeno -

te sa potpisima zapovjednika.

  Šta je bio cilj napada na selo (masakra ) ?

Protjerati stanovnike i spaliti selo

ili pobiti sve živo i spaliti selo ?
Misliš na Grabovicu, Uzdol, Buhine kuće, Križančevo selo, Bugojno etc?
O kojoj vojsci pričaš?
navikla gamad biti zadovoljna i osjećati s nedužno dok se kolje i uništava Hrvatski narod
sve što Hrvat napravi zločin je
ZATO STO JE POLA HRVATA NA JEDNOJ POLA NA DRUGOJ STRANI...zavadi pa vladaj,a Balije itekako znaju podmititi i zavaditi.. :starac
dok je somova bice i udica
sora cak ni isilovce nikad ne optuzi za zlocin a proziva tude
hajd da je ona neutralna spram zlocina I osuduje svaki zlocin, pa porazgovarat ako se u tom slucaju uopce ima sta porazgovarat, jer svi se slazu I osuduju sve zlocine. Time je ta prica zavrsena
medutim ovo je udica za somove a somova I moralnih kurvi kako vidimo ima I na forumu
da su bar korisni idioti pa hajd
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:33

Menea zaprepašcuje cinjenica da podosta ,uvjetno receno Hrvata,napada krscanstvo i katolicku crkvu..unatoc svemu i problemima u njoj..
NITI jedan Musloid ne napada ISLAM i islamske religijske institucije..
Ja sa krscanstvom imam kao Sora sa nevinoscu,dodirnbih tocaka..pa opet,niti osjecam potrebu,niti napadam Crkvu..a zasto bih uopce..??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:33

Kordića najviše napadaju upravo oni koji nikad nisu progovorili o pravdi i istini: o tomu kako su svi masovni zločini muslimana i mudžahedina u BiH ostali nekažnjeni – užasni zločini genocida i etničkog čišćenja što su ih nad hrvatskim civilima (ženama, djecom i starcima) “u ime Allaha” i u cilju stvaranja prve islamske države u Europi, diljem BiH počinili zločinačka “Armija BiH” i njezini pomagači iz radikalnih terorističkih islamističkih organizacija (od kojih je jedan dobar dio bio i formalno u sastavu muslimanske vojske).

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:33

Njih ti nekažnjeni zločini (masakri, ritualna odsijecanja glava, komadanja žrtava motornim pilama i sabljama, silovanja, pljačke i paljevine mudžahedina i Alijinih bojovnika iz “Armije BiH”) ne zanimaju. Najvažnije im je ušutkati glas istine. Ali, ne shvaćaju da uvijek ima ljudi koji će je iznositi – kao što je to činio časni i pošteni bosansko-hercegovački novinar Esad Hećimović koji je motiv za borbu protiv radikalnih islamista nalazio u tomu da je BiH branio od onih koji su mu je došli “oteti”.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Guest 8/4/2019, 15:34

jos uvijek je napad najbolja odbrana,a Hrvati nikad ne napadaju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:35

Istina o ratu u BiH, pa i hrvatsko-muslimanskom sukobu se već odavno zna.
Nju je, među ostalim, svojom vrhunskom vojno-stručnom analizom utvrdio i potvrdio vojni američki ekspert Charles R. Shrader i činjenice iznio u svojoj knjizi Muslimansko-hrvatski građanski rat u srednjoj Bosni: vojna povijest 1992.- 1994., Zagreb, 2004. (Vidi: https://www.scribd.com/document/47080023/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-1-dio; https://www.scribd.com/document/47080167/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-2-dio)
Shraderova studija plod je dugogodišnjih minucioznih istraživanja koja su obuhvaćala proučavanja svih raspoloživih dokumenata i izvora, istraživanja na autentičnim lokacijama događaja (uz razgovore sa svjedocima i osobama koje su imale neposredna saznanja o njima), uz primjenu najsuvremenijih vojnih i geo-strateških doktrinarnih metoda. Njegov je nedvojbeni zaključak do kojega nakon svega dolazi: teza kako su Hrvati izazvali sukobe s “Armijom BiH” ravna je apsurdu i protivna svim utvrđenim činjenicama i logici.
 Tvrditi da su Hrvati iz srednje Bosne ili Lašvanske doline napali muslimane, jednako je perverzno kao i optužiti građane Sarajeva, Bihaća, Vukovara, Osijeka, Gospića, Dubrovnika ili bilo kojega drugog opkoljenog grada za agresiju na one koji su ih mjesecima i godinama držali u okruženju, sustavno im razarajući domove i ubijajući ih. Tijekom hrvatsko-muslimanskog oružanog sukoba 95% ratnih operacija odvijalo se na hrvatskim područjima (dakle, na teritoriju koji je po svim dotadašnjim međunarodnim mirovnim sporazumima – pa i Vance-Owenovom planu iz siječnja 1993. godine pripadao Hrvatima), što također govori o tomu tko je bio agresor a tko žrtva.
 Tijekom rata iz BiH je protjerano preko 150.000 Hrvata. U muslimanskoj agresiji na hrvatska područja pobijeno ih je 1.606, među kojima čak 1.088 civila (ove hrvatske žrtve, dakle, čine gotovo petinu od 8.858 koliko ih je ukupno poginulo tijekom rata na području cijele BiH – prema podacima Demografskog odjela ICTY-a iz 2010. godine).

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Šandor Winnetou 8/4/2019, 15:47

flumen wrote:Istina o ratu u BiH, pa i hrvatsko-muslimanskom sukobu se već odavno zna.
Nju je, među ostalim, svojom vrhunskom vojno-stručnom analizom utvrdio i potvrdio vojni američki ekspert Charles R. Shrader i činjenice iznio u svojoj knjizi Muslimansko-hrvatski građanski rat u srednjoj Bosni: vojna povijest 1992.- 1994., Zagreb, 2004. (Vidi: https://www.scribd.com/document/47080023/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-1-dio; https://www.scribd.com/document/47080167/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-2-dio)
Shraderova studija plod je dugogodišnjih minucioznih istraživanja koja su obuhvaćala proučavanja svih raspoloživih dokumenata i izvora, istraživanja na autentičnim lokacijama događaja (uz razgovore sa svjedocima i osobama koje su imale neposredna saznanja o njima), uz primjenu najsuvremenijih vojnih i geo-strateških doktrinarnih metoda. Njegov je nedvojbeni zaključak do kojega nakon svega dolazi: teza kako su Hrvati izazvali sukobe s “Armijom BiH” ravna je apsurdu i protivna svim utvrđenim činjenicama i logici.
 Tvrditi da su Hrvati iz srednje Bosne ili Lašvanske doline napali muslimane, jednako je perverzno kao i optužiti građane Sarajeva, Bihaća, Vukovara, Osijeka, Gospića, Dubrovnika ili bilo kojega drugog opkoljenog grada za agresiju na one koji su ih mjesecima i godinama držali u okruženju, sustavno im razarajući domove i ubijajući ih. Tijekom hrvatsko-muslimanskog oružanog sukoba 95% ratnih operacija odvijalo se na hrvatskim područjima (dakle, na teritoriju koji je po svim dotadašnjim međunarodnim mirovnim sporazumima – pa i Vance-Owenovom planu iz siječnja 1993. godine pripadao Hrvatima), što također govori o tomu tko je bio agresor a tko žrtva.
 Tijekom rata iz BiH je protjerano preko 150.000 Hrvata. U muslimanskoj agresiji na hrvatska područja pobijeno ih je 1.606, među kojima čak 1.088 civila (ove hrvatske žrtve, dakle, čine gotovo petinu od 8.858 koliko ih je ukupno poginulo tijekom rata na području cijele BiH – prema podacima Demografskog odjela ICTY-a iz 2010. godine).
sori i sorićima ovakvo što ništa ne znači, oni znaju svoju "istinu" i po njoj će tamburati do kraja života

_________________
Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by flumen 8/4/2019, 15:50

meni je glupo stalno jedno te isto ponavljat...davno je dokazano da je Kordic nevin. Na robiju je trebao Stipe Mesic...doduse ne zaradi Ahmica, al nema to sad veze.
Tko se zeli informirati, moze naci i zapisnike i izjave svjedoka...samo, lakse je mantrat jedno te isto, pa makar bila laz.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by vuksadinare 8/4/2019, 15:55

druga stvar alija i abih se nisu drzali dogovora...da tamo gdje su muslimani vecina da hvo bude pod zapovjednistvom abih...a tamo gdje su hrvati vecina abih pod zqapovjednistvom hvo-aa tamo gdje su brojcano podjednaki da se ustroji zajednicki stozer..tek u nekim dijelovima taj se sporazum primjenjivao poput orasja,dijela tuzlanske regije i bihacka regija...dokaz zasto je sarajevo opstriralo taj dogovor pokazuju i dokazi da cak u sarajevu gdje su bosnjaci bili u vecini jos u ljeto 1992 taj dogovor se opstruirao makar se hvo stavio pod komandu abih u sarajevu ovi su krenuli da hvo nestane...makar nije bilo sanse da je hvo mogao necim ugroziti abih...dok istovremeno u mostaru i hercegovini izvodile su se zajednicke operacije kontra srpskih snaga kao i u jajcu,posavini,bihacu...na podrucju srednej bosne u travniku hvo je trazio da se ustroji zajednicko zapovjednistvo tijekom ljeta 1992 ovi su to odbijali kao i u novom travniku,gornjem vakufu ili uskoplju te na prostoru jablanice...neustrojavanje zajednickog zapovjednistva u travniku,novom travniku nezravno je utjecalo na pad jajca jer je zapovjednistvo abih odbijalo da zajedno sa zapovjednistvom hvo-a posalju snage kao pomoc jajcu...tako da je samo hvo travnik poslao jednu postrojbu hvo prema jajcu sto je bilo nedovoljno za spas jajca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by prckov 8/4/2019, 16:00

flumen wrote:meni je glupo stalno jedno te isto ponavljat...davno je dokazano da je Kordic nevin. Na robiju je trebao Stipe Mesic...doduse ne zaradi Ahmica, al nema to sad veze.
Tko se zeli informirati, moze naci i zapisnike i izjave svjedoka...samo, lakse je mantrat jedno te isto, pa makar bila laz.
ma inace ovakve teme se ne serviraju radi pijeteta prema zrtvama a pogotovo ne da se osudi zlocin generalno, bez obzira na boju
uvjek je u pitanju nekakav aktivizam pojedinih smradova koji time manipuliraju javnost ili nekoj patologiji koja u tome nalzi svrs
a ko do sad soru nije procito treba se zabrinit

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Sora 8/4/2019, 17:46

flumen wrote:meni je glupo stalno jedno te isto ponavljat...davno je dokazano da je Kordic nevin. Na robiju je trebao Stipe Mesic...doduse ne zaradi Ahmica, al nema to sad veze.
Tko se zeli informirati, moze naci i zapisnike i izjave svjedoka...samo, lakse je mantrat jedno te isto, pa makar bila laz.
Mesić vam smeta u dokazivanju istine 

Nego JURČEVIĆ ..
covjece pa taj gkeda krvoločno ..
Ko sto se Francek smijao krvoločno

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Tko je  Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga  - Page 7 Empty Re: Tko je Dario Kordic ili sto radi hdz i Kaptol na slavljenju boga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum