ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by RayMabus 8/4/2019, 23:16

Rabarbara wrote:
RayMabus wrote: Čovjek koji nije zadovoljan svojim poslom nije ni zadovoljan svojim životom.
Ovo je istina. Nije lako trećinu dana biti nesretan ili nezadovoljan.
Da to ti inaće piše u knjizi Problemi posla koju je napisa Ron Hubbard osnivać Scinetologija koju sam ja pročita i napravija tečaj na tu temu prije nekih 18 godina tj sa svoje 22 godine.

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Problemi_rada

To su ti podaci od Ashtar komande.

https://www.olx.ba/artikal/29013538/knjiga-pomoc-za-probleme-na-poslu-pisac-l-ron-hubbard-a/

Nabavi pa čitaj.

RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by veber 8/4/2019, 23:19

kaya wrote:
veber wrote:ove priče o tome kako je dobro ili kako je loše mi idu na kurac.

dobro ti je koliko si sam napraviš i koliko želiš.

ljudi s prostora ex yu pretvore 2500€ u domaću valutu i onda dobiju cifru.
ali nitko od njih ne gleda stan i ne gleda hranu. ja sam si u excelu vodio troškove od plaće do plaće.

firma mi plaća hotel, dva obroka i putne troškove. čak kada su čuli da imam predugovor za auto, ponudili su da ga oni uzmu na leasing, uplate početnu ratu i kasnije meni dadu auto i uzmu mi od plaće za korištenje vozila. u mom slučaju dobra je kombinacija jer bi plaćao 20% manje.

da se vratimo bitku. za normalan život trebaš oko 600-800€ za izlaske, kave i sl. ako ne želiš jesti u aldiju, lidlu i sl. otićeš jest van. večerat možeš od 6-12€ to je slijedećih 200-300€. 

e, sada. dođu ljudi iz ex yu i vide 2500€, zaborave stan 600-800€, "zaborave" hranu 500€, benzin, auto i sl. odjednom 2500 više nije 2500 već ovdje u bavarskoj 600-700.

i onda imaš ekipu koja jede samo paštete i sl i ekipu koja ima dobre ugovore.
odriču se svega da bi skucali 1200-1500€ mjesečno sa strane.

svaki novčić ima dvije strane.

mene najviše ubija kaj nesmijemo raditi subotom, onda odemo okolo na izlete i spizdimo lovu, benzin...
E ti si vec realno napisao kako stvari stoje.
mislim, sada bumo se malo lagali.
to je činjenica. znam dosta ljudi koji su ovdje nezadovoljni. jedno je kaj si izračunaju, a drugo je kaj stvarno ispadne.
a, da bi otišao u njemačku i kako ti veliš spavao u kontejneru ne pada mi napamet.

i tako ti je kako ti je.

moja poruka je ako ti firma ne osigura smještaj, jelo i putne troškove, a obeća ti 2500€ zaboravi.
ali to sam ja. 

znaš koji je najveći problem naših ljudi?
želi se u selu pojaviti s novim mercedesom.

mada sam sebi upadam u usta jer ja kupujem novi auto. no firma mi je garant.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by veber 8/4/2019, 23:37

Rabarbara wrote:
veber wrote:
Rabarbara wrote:
veber wrote:nekaj bi napisao ali neću :D
Nemoj.  :D
neću :D
Ok. Onda neću ni ja.  :^0
kako negacijom doći do potvrdnosti :P
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by kaya 9/4/2019, 10:26

pismejker wrote:
kaya wrote:Jedna  stvar te demantira yoda, zasto imaju potrebu objasniti indexu da im je genijalno i da ih svi postuju  , to ti je prvi znak neke gorcine, ili nama?!
Jednom su u munchenu neki njemci zvali kuharicu u restoranu  koja je iz hrvatske jer su je poznavali i eto tako, rekli joj jedna cura iz hrvatske je s nama. Ovoj je prvo  bilo vidno neugodno jer netko iz hrvatske vidi da je kuharica , upoznaka se preko k.. ali morala je sjesti jer su joj to stalni gosti, drugo,  prvo mi je objasnila da ludo zaraduje i pokazala prsten od parsto eura za koji je izmislila da kosta 20 hiljada a onda se digla od stola. Tako da, njih ti peglaju neki kompleksi , hoce da mi mislimo da su ludo uspjeli..

Bit ce da vas to pogadja ,ako cem ose povoditi po reakcijama..jednostavno je lik htio svoje odusevljenje javno pokazati..i po forumima se to isto dogadja..u zadnjih 5 godina jel ja nekom djelujem pun gorcine??kako sam se prije kako se sad ponasam u komunikaciji sa kolegama na forumu...Prije se moze reci da sam dok sam doli bio bio pun gorcnine i frustracija...
sad jos ostaje da saekam godinu i po proslavim svapsku putovnicu i postanem oficijelni punopravni gradjan svabije..

Stovise Kayo,nije sad samo pitanje,onih vani,nego OPCENITO tko se malo pohvali da je uspio,izaziva reakcije jalnušne,izaziva ljubomoru,ruganje i ostalo..

Pa ti sama si se Kayo rugala i ne propustas priliku se narugati ljudima koji vrijedno i predano rade vani,ne kradu i ne prodaju karakter za nesh para...

Nije svima lako,nije nikom lako..ali novac dodje u dan ili prije,a ako si dobar djelatnik ili radnik,itekako te gazda cijeni..Zasto to naglasavam,pa zato,jer nije za povjerovati,kako je ovdje drustvo normalno i zrelo,a ne na nivou balkanskih plemena i divljaka...Ovdje covjek u 5 godina ak ose trudi moze jako puno postici,samo radom,nema ovdje muvanja..a doli??doli nisam,kako sam vec zilijun puta rekao,za 30 godina postigao ,sto sam ovdje za 5..
Puno ljudi je ujedno prvi puta bilo u nekoj sredjenoj pravno i uredjenoj drzavi GDJE SVATKO JE JEDNAK SA PRAVIMA SANSAMA I PRED ZAKONOM...jednostavno neki nikako tome da se nadive i nacude..

I na kraju Kayo,i onaj koji radi za 1200 Ojrova,a sam je zivi dobro..bolje nego ti Kayo.. :cleanteeth
da ti pravo kazem, ja sumnjam u to da si ti uopce u njemackoj. Cijeli dan pises  po forumu a nema njemca koji ce ti to tolerirati na poslu. To jedino u hrvatskoj mozes. Osim ako nisi tamo na kakvoj burzi za nezaposlene. 
Inace, ok se ponasas na forumu , nista osobno niti nesto protiv tebe imam. Dapace. 
I onaj koji radi u njemackoj za 1200 eura nema sta za jesti kada plati stan i rezije.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by Guest 9/4/2019, 11:53

kaya wrote:
pismejker wrote:
kaya wrote:Jedna  stvar te demantira yoda, zasto imaju potrebu objasniti indexu da im je genijalno i da ih svi postuju  , to ti je prvi znak neke gorcine, ili nama?!
Jednom su u munchenu neki njemci zvali kuharicu u restoranu  koja je iz hrvatske jer su je poznavali i eto tako, rekli joj jedna cura iz hrvatske je s nama. Ovoj je prvo  bilo vidno neugodno jer netko iz hrvatske vidi da je kuharica , upoznaka se preko k.. ali morala je sjesti jer su joj to stalni gosti, drugo,  prvo mi je objasnila da ludo zaraduje i pokazala prsten od parsto eura za koji je izmislila da kosta 20 hiljada a onda se digla od stola. Tako da, njih ti peglaju neki kompleksi , hoce da mi mislimo da su ludo uspjeli..

Bit ce da vas to pogadja ,ako cem ose povoditi po reakcijama..jednostavno je lik htio svoje odusevljenje javno pokazati..i po forumima se to isto dogadja..u zadnjih 5 godina jel ja nekom djelujem pun gorcine??kako sam se prije kako se sad ponasam u komunikaciji sa kolegama na forumu...Prije se moze reci da sam dok sam doli bio bio pun gorcnine i frustracija...
sad jos ostaje da saekam godinu i po proslavim svapsku putovnicu i postanem oficijelni punopravni gradjan svabije..

Stovise Kayo,nije sad samo pitanje,onih vani,nego OPCENITO tko se malo pohvali da je uspio,izaziva reakcije jalnušne,izaziva ljubomoru,ruganje i ostalo..

Pa ti sama si se Kayo rugala i ne propustas priliku se narugati ljudima koji vrijedno i predano rade vani,ne kradu i ne prodaju karakter za nesh para...

Nije svima lako,nije nikom lako..ali novac dodje u dan ili prije,a ako si dobar djelatnik ili radnik,itekako te gazda cijeni..Zasto to naglasavam,pa zato,jer nije za povjerovati,kako je ovdje drustvo normalno i zrelo,a ne na nivou balkanskih plemena i divljaka...Ovdje covjek u 5 godina ak ose trudi moze jako puno postici,samo radom,nema ovdje muvanja..a doli??doli nisam,kako sam vec zilijun puta rekao,za 30 godina postigao ,sto sam ovdje za 5..
Puno ljudi je ujedno prvi puta bilo u nekoj sredjenoj pravno i uredjenoj drzavi GDJE SVATKO JE JEDNAK SA PRAVIMA SANSAMA I PRED ZAKONOM...jednostavno neki nikako tome da se nadive i nacude..

I na kraju Kayo,i onaj koji radi za 1200 Ojrova,a sam je zivi dobro..bolje nego ti Kayo.. :cleanteeth
da ti pravo kazem, ja sumnjam u to da si ti uopce u njemackoj. Cijeli dan pises  po forumu a nema njemca koji ce ti to tolerirati na poslu. To jedino u hrvatskoj mozes. Osim ako nisi tamo na kakvoj burzi za nezaposlene. 
Inace, ok se ponasas na forumu , nista osobno niti nesto protiv tebe imam. Dapace. 
I onaj koji radi u njemackoj za 1200 eura nema sta za jesti kada plati stan i rezije.
Pa eto sluzbeno sam odjavljen u RH,ukupno sam prijavljen 5 i pol godina u svabiji,mjesecno imam kreditnih izdataka 3 kredita u visini 1800 ojra,plus zivotni troskovi..Lijepa bi to burza bila da mi sve to pokriva.. cheers cheers cheers

u 5 i po godina sam kupio dva nova auta,jedan prodao jer sam vidio da mi dva ne trebaju,lovu preusmjerio na polog za kupovinu stana,uzeo jos jednu staru svapsku kutju na selu,zabaceno jeftino,pa je sa nekom ekipom pomalo restauriram i renoviram..

Trenutno radim za Burazera koji je u Svicarskoj ,ne radim u nijednoj svapskoj firmi jerbo mi je ovo dovoljno za pokrivanje sebea..

Da nisam u svabiji,bio bih u sveckoj ili irskoj najvjerovatnije,mada ponesto razmisljam i tim opcijama,prije irska radi govornog podrucja..

Da sam doli,nit bi imao posla,nit bi imao sto jesti.. :|

Sto se tice lika sa 1200,pametni odu na selo do 10-15 kilometara,i jednosobni sa rezijama ne plate vise od 350 ojrova..
nesh su pale cijene jos,a stala je i potraznja istih..dakle 850 mu ostane za ziviti..hrana mu ne moze biti vise od 250 ojrova mjesecno,ostane 600,moze uzeti neki kredit do 10000 ojrova-na tu placu i kupiti pristojni polovni auto,ili novi,neki manji gracki..
uredno ako se zivi i redovno sve placa,nece mu nish faliti..

E sad,ako je navikao izlaziti,piti pusiti,onda je najebo..jer to ipak nece moci.. :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2019, 12:16

meni jedan dobar frend, onaj bivši HDZovac iz hercegovine,(koji se nije uspia preko rodijačke HDZove veze uvaliti na državnu sisu nakon što je služio partiji 10godina)..

švabo poslodavac mu plaća sve troškove. dakle spava u hotelu, ima svoju sobu i zajedničku kuhinju. ima osigurau hranu, . dakle u startu 0 troškova.

nakon 2god je naučio osrednje njemački jezik, i sada radi kao konobar.. ima manču i plaću, rekao je da izlazi mjesečno sa 2200-2300€ .. nije neka lova za njemačku - međutim, pazi pokriveni mu svi osnovni troškovi - smještaj, režije, hrana... ostaje mu samo trošiti za izlaske.. 

prvih neznam godinu dana(radio je neki drugi fizički posao, imao 1500€ minimalac ali svi troškovi isto pokrivenih), je vraćao doma 800€ da mu roditelji prokriju razne dugove jer ih je "čardak zvan RH" ovršio na nekoliko fronti.. 

sada je uzeo neko bjesno auto, na kredit od neznam, 200-300€ mjesečno, i kamatnu stopu zaboravih. .ali mislim da je rekao 1 ili 1.5%.. čujem ga preko fejsa tu i tamo, zadnji put kada sam ga vidio u RH, rekao je da će "uštediti lovu, vratiti dugove starcima, i ima neku nekretninu koju bi sredio za sebe".. 

sada govori da mu se nepada napamet vraćati. 

iman jednog drugog frenda.. (ovo su mi bliži frendovi), ovaj je visoko obrazovan, radi u istraživačkom institutu.. njemu isto tako ta njemačka institucija pokrila smještaj, praktički mu dala stan na korištenje, sa 2sobe i dnevnim boravkom, zove mene i frenda da dođemo gore da ima prostora.. nisam ga pita za plaću, ali njemu bi mogla biti +3000€ plaća.. preko 3k sigurno. lik se udeblja, jer kaže, nenormalno je.. dobro zarađuje,.. ima na institutu menzu gdje za par € dobije kvalitetan ručak, a onda posli posla navečer svaku večer izlazi sa kolegama vanka, ima brutalnu plaću, i 15-20€ uzme kuvani obrok, desert, i dva pića. .. nesprema ništa. isto tako ovdje vozio auto renoult clio (a lik je lumen , baš ono IQ 140 poena), i bio još među prvi iz naše ekipe koji je imao svoje auto.. a imao renault clio.. 

a poslao mi prije par dana slike svoga auta u njemačkoj.. brutala.. i to ga uzeo nakon 8-9mjeseci u njemačkoj. 

isto je govoria da će u njemačkoj godinu, možda 2-3god max, sada govori da se nevraća u RH, i priprema teren za dovuć brata, zove i nas.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by Guest 9/4/2019, 12:22

sve je to od osobe do osobe Yoda..tko je mladji vise trosi na gluposti,stariji vise kupuju funkcionalne stvari...ja vec 20 godina nisam pohodio diskoteku,nego se pokupimo nas nesh parova pa napravimo rostilj ili kucnu zabavicu ili filmski maraton zviznemo..to ne kosta nish osim onog sto uzmes u marketima..i sam ili zene pripreme..tu i tamo sa Rujkom odemo van subotom,popijemo kofi u jednom kofishopu,sto je otvorila jedna Čamuginja,poslije picimo i kupujemo sto volimo..moj je Media markt ili saturn,njeno trgovacki centri,parfumerije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2019, 12:38

pismejker wrote:sve je to od osobe do osobe Yoda..tko je mladji vise trosi na gluposti,stariji vise kupuju funkcionalne stvari...ja vec 20 godina nisam pohodio diskoteku,nego se pokupimo nas nesh parova pa napravimo rostilj ili kucnu zabavicu ili filmski maraton zviznemo..to ne kosta nish osim onog sto uzmes u marketima..i sam ili zene pripreme..tu i tamo sa Rujkom odemo van subotom,popijemo kofi u jednom kofishopu,sto je otvorila jedna Čamuginja,poslije picimo i kupujemo sto volimo..moj je Media markt ili saturn,njeno trgovacki centri,parfumerije..
 , njemačka je zemlja gdje tko radi može uspjeti. tko neradi, neće se baš probiti.
u RH tko radi, nije ti nikakva garancija za uspjeh. može se uspjeti ali , možeš se truditi i raditi i sve ostalo i bivaš osuđen na 400-500€ plaće sa kojim nemožeš imati niti auto, niti sutra stan, niti ženu niti djecu, sa druge strane jebivjetri i neradnici preko HDZovske(ili lijeve isto) korupcijske mreže i uhljebljivanja i krađe i lopovluka žive ko bubreg u loju, kupuju stanove , auta.. HDZovci su najbolji primjer ovoga, svaki dan u medije se pojavi neki HDZovac, neki totalni jebivjetar , čiji je CV za raditi skladišni posao od 3000kn, kako je direktor nečega, krao, uhljebljivao. 

a drugi rade za 500€ da hrane takve debile. ili moj IQ 140frend radio za   1200€... i non stop mu Hrvati podapinjali nogu.. ljubomira zavist itd.. ode za njemačku, ima pokriven stan, posao gdje su brutalno dobre kolege, i +3000€ plaću. ovaj što je imao 400-500€ sezonski i pokušao postati jedan od HDZovaca koji bi se uhljebio, i nije uspio, ima i 2200€ i također pokrivene troškove.

eto što je njemačka. 
jedan se u RH tukao da da postane uhljeb i radio ljeti kao šanker ili vozač za turističkua agenciju za 600€ , a zimi nezaposlen i gura se u HDZu, sada u Njemačkoj ima 2200€ stalno i pokriven smještaj

drugih high IQ, imao "dobar posao" u RH za 1200€ , i nakon par godina postao podstanar i kupio renoult clio(mi kod njega dolazili vikendom na druženja i to se smatra uspjehom u RH) sada u njemačkoj firma mu plaća stan , i ima +3000€ 

a sa druge strane Culeji, Đikići, razni HDZovci, HNSovic, Žalac, i takva ekipa..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by Guest 9/4/2019, 12:45

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:sve je to od osobe do osobe Yoda..tko je mladji vise trosi na gluposti,stariji vise kupuju funkcionalne stvari...ja vec 20 godina nisam pohodio diskoteku,nego se pokupimo nas nesh parova pa napravimo rostilj ili kucnu zabavicu ili filmski maraton zviznemo..to ne kosta nish osim onog sto uzmes u marketima..i sam ili zene pripreme..tu i tamo sa Rujkom odemo van subotom,popijemo kofi u jednom kofishopu,sto je otvorila jedna Čamuginja,poslije picimo i kupujemo sto volimo..moj je Media markt ili saturn,njeno trgovacki centri,parfumerije..
 , njemačka je zemlja gdje tko radi može uspjeti. tko neradi, neće se baš probiti.
u RH tko radi, nije ti nikakva garancija za uspjeh. može se uspjeti ali , možeš se truditi i raditi i sve ostalo i bivaš osuđen na 400-500€ plaće sa kojim nemožeš imati niti auto, niti sutra stan, niti ženu niti djecu, sa druge strane jebivjetri i neradnici preko HDZovske(ili lijeve isto) korupcijske mreže i uhljebljivanja i krađe i lopovluka žive ko bubreg u loju, kupuju stanove , auta.. HDZovci su najbolji primjer ovoga, svaki dan u medije se pojavi neki HDZovac, neki totalni jebivjetar , čiji je CV za raditi skladišni posao od 3000kn, kako je direktor nečega, krao, uhljebljivao. 

a drugi rade za 500€ da hrane takve debile. ili moj IQ 140frend radio za   1200€... i non stop mu Hrvati podapinjali nogu.. ljubomira zavist itd.. ode za njemačku, ima pokriven stan, posao gdje su brutalno dobre kolege, i +3000€ plaću. ovaj što je imao 400-500€ sezonski i pokušao postati jedan od HDZovaca koji bi se uhljebio, i nije uspio, ima i 2200€ i također pokrivene troškove.

eto što je njemačka. 
jedan se u RH tukao da da postane uhljeb i radio ljeti kao šanker ili vozač za turističkua agenciju za 600€ , a zimi nezaposlen i gura se u HDZu, sada u Njemačkoj ima 2200€ stalno i pokriven smještaj

drugih high IQ, imao "dobar posao" u RH za 1200€ , i nakon par godina postao podstanar i kupio renoult clio(mi kod njega dolazili vikendom na druženja i to se smatra uspjehom u RH) sada u njemačkoj firma mu plaća stan , i ima +3000€ 

a sa druge strane Culeji, Đikići, razni HDZovci, HNSovic, Žalac, i takva ekipa..

..I sve je time receno...UVJETI isti za sve..naravno ne mosh se nadmetati sa nekim kome je obitelj 100-200 godina u nekom biznisu,sto radi vec uhodanih poslova,sto radi razvijenog trzista,sto radi same financijske zaledjine..
svabe je izuzetno tesko nadjebati jer su posveceni poslu i visokoprofesionalni..ali tome ne treba niti teziti,nego sebe sto je vise moguce usavrsiti i raditi tempom,koji ti omogucuje trzisnu utakmicu,zaradu,ali i vrijeme za opustanje i odmor..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by RayMabus 9/4/2019, 12:54

Kome se radi nek ide u Njemačku a kome ne nek leži doma ka i ja i boli ga kurac ( to je onih 150 tisuća na zavodu koje oni misle upregnit za kikiriki , da šta ćeš ).

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by veber 9/4/2019, 22:16

kaya wrote:
I onaj koji radi u njemackoj za 1200 eura nema sta za jesti kada plati stan i rezije.
kao što sam već prije napisao. sa 1200€ u bavarskoj nemreš živjet, zaboravi. ne znam di svetoje živi, ali znam koji su moji troškovi. i koliko mi ostane mjesečno. danas smo bili na večeri. 13€ ali obični Hof još jedno pivo 17€, obična birtija, ali dobra klopa. ujutro mineralna , dvije kave u lokalnoj birtiji 4€. znači bez izslaska 21€ za kavu i večeru. to je 500€ mjesečno jer si barem 10 dana navečer vani pa ode još. ovisno da li roštiljamo kod nekog ili odemo van. znači 100-1200€. u tome nije stan, doručak, ručak, auto i sl.

živo me zanima kako živiš u bavarskoj sa 1200€ mjesečno, plaće.

mislim pretpostavljam, aldi i kontejner, stan zaboravi.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku - Page 5 Empty Re: Josip iz Stuttgarta otkriva: Što sam dobio, a što izgubio odlaskom iz Hercegovine u Njemačku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum