ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nediljon se idje na misu issusati

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by Eroo 6/4/2019, 12:37

vili40 wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:
danni1 wrote:
vili40 wrote:inače sam za to da trgovine nedjeljom ne rade,ali sve,i konzum i lidl i kaufland i svi ostali.Ali tako je to kod nas,krkan gradonačelnik hadezajec umjesto da se obrati svojem anemičnom i ostaloj nakupini,on tjera iz grada čovjeka koji se drži zakona i huška ljude.Sutra razbijeni izlozi ili premlačivanja?Tko će biti kriv,opet moja pokojna baba?
Kad dođem nedjeljom u zagreb a ono masa ljudi po šoping centrima,ako ništa ne kupuju bar kava ili da proluftaju djecu,ma kakva misa i crkva,to su priče za zatucane budale da smo veći katolici od haitija.No jedan dan u tjednu bi ipak trebao biti neradni pa nek ljudi radije odu u prirodu ili doma odmaraju.
Odeš li kad nedjeljom u crkvu da vidiš imali gužve?

Misa traje 1 sat, poslije odeš u šoping centar na bauljanje i kavicu.
nema me baš u crkvi otkad je počeo tamo dolaziti kojekakav ološ i otkad se sa oltara šalju političke poruke.A ni u šoping centar na bauljanja.Toga sam se oslobodio.
Od onda otkad ološ pokušava osporavati većinske(94%) kršćanske odluke.Od vjeronauka u školama, pa nadalje... :)
vidjet ćemo tih 94% kad će plenki(već se naveliko šuška o tome)nabaciti porez(ili kako će se to već zvati) na crkvu pa će svatko moći i na taj način dokazati svoju vjeru i domoljublje a ne ovako besplatno iz istog koša.Samo prije mora pripremiti teren a priprema ga na veliko jer se polako ali sigurno rješava svih zapreka u stranci.Samo polako...
Kako Vatikan kaže, tako će bit...Kršćani imaju svoga papu, nekrst neka si izabere svoga, pa makar to  to i Kenwood Kenon. :)

Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by veber 6/4/2019, 14:01

marcellus wrote:
veber wrote:u njemačkoj je zabranje rad nedjeljom za trgovine, sve ostalo radi.

a kaj ti je "sve ostalo", tvornice rade nedjeljom?
normalno. kaj misli da netko gasi liniju bmw-a u petak?

mi smo išli u neku tvornicu srediti robote. imali smo od 06:00 do 22:00. u 14:00 je krenula srednja smjena s paljenjem peći. za tih 18h smo dobili 3 dana plaćeno free plus 988€ dnevnice. obožavam radit nedjeljom u njemačkoj.

čisto da ne lupetaš, serijska proizvodnja se nigdje ne gasi osim kada krepa. ciklus servisa je 06:00 do 13:30, nedjeljom jer dolazi u 14:00 smjena. u njemačkoj samo trgovine ne rade. i ponedjeljkom mesnice i restorani, u biti hof. pravi restorani rade stalno.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by veber 6/4/2019, 14:05

vuksadinare wrote:
veber wrote:u njemačkoj je zabranje rad nedjeljom za trgovine, sve ostalo radi. no nijemci idu vikendom van grada. izleti i sl. onda odu na ručak ili grilaju u prirodi.


kod nas su kradezejovci dali narodu da ode u nedjelju spizdit ono malo siće kaj ima u šopingu.

boli me kurac kaj nikaj ne radi nedjeljom jer sam ionako vani. nemam potrebe za šopingom.


a, na mise ni bavarci ne idu.
Kaj ti nisi rekel nekidan da ne radis i da si doma.
:)
ti si po običaju malouman, pol foruma zna da sam otišao poslije nove godine u njemačku. i nisam radio 14 mjeseci, a nisam bio na trošku države kao neki.
dobio sam dobru ponudu pa sam otišao. jel ti sada jasnije? ide mi treća plaća u njemačkoj.

skoncentriraj se.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by marcellus 6/4/2019, 15:24

veber wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:u njemačkoj je zabranje rad nedjeljom za trgovine, sve ostalo radi.

a kaj ti je "sve ostalo", tvornice rade nedjeljom?
normalno. kaj misli da netko gasi liniju bmw-a u petak?

mi smo išli u neku tvornicu srediti robote. imali smo od 06:00 do 22:00. u 14:00 je krenula srednja smjena s paljenjem peći. za tih 18h smo dobili 3 dana plaćeno free plus 988€ dnevnice. obožavam radit nedjeljom u njemačkoj.

čisto da ne lupetaš, serijska proizvodnja se nigdje ne gasi osim kada krepa. ciklus servisa je 06:00 do 13:30, nedjeljom jer dolazi u 14:00 smjena. u njemačkoj samo trgovine ne rade. i ponedjeljkom mesnice i restorani, u biti hof. pravi restorani rade stalno.

da, mislim da tvornice vikendom ne rade. Osim ako ne rade samo roboti.

nigdje u svijetu pravi restorani ne rade ponedjeljkom, pogotovo ne oni visoke klase, jer jedan dan u tjednu je potreban za dovest stvari u red, inače se to ne obavi kak treba

_________________
nediljon se idje na misu issusati - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by debotoijusto 6/4/2019, 15:50

vuksadinare wrote:Debo druzis li se ili si se kadkad nasao u drustvu svecenika...ono mislim tolerantan si covjek pa valjda mislim ono pretrpis :)

jesam ali me nije dirao , bogu hvala
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by debotoijusto 6/4/2019, 15:56

danni1 wrote:
vili40 wrote:inače sam za to da trgovine nedjeljom ne rade,ali sve,i konzum i lidl i kaufland i svi ostali.Ali tako je to kod nas,krkan gradonačelnik hadezajec umjesto da se obrati svojem anemičnom i ostaloj nakupini,on tjera iz grada čovjeka koji se drži zakona i huška ljude.Sutra razbijeni izlozi ili premlačivanja?Tko će biti kriv,opet moja pokojna baba?
Kad dođem nedjeljom u zagreb a ono masa ljudi po šoping centrima,ako ništa ne kupuju bar kava ili da proluftaju djecu,ma kakva misa i crkva,to su priče za zatucane budale da smo veći katolici od haitija.No jedan dan u tjednu bi ipak trebao biti neradni pa nek ljudi radije odu u prirodu ili doma odmaraju.
Odeš li kad nedjeljom u crkvu da vidiš imali gužve?

Misa traje 1 sat, poslije odeš u šoping centar na bauljanje i kavicu.

split , gospa od kauflanda , dva zdanja jedan do drugog , odes na misu pa metar dalje zakoracis u prodajni centar , nediljom issati...

https://slobodnadalmacija.hr/misljenja/zona-sumraka/clanak/id/527911/zlatko-gall-nakon-gospe-od-kauflanda-split-ce-dobiti-i-gospu-od-parkiralista
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by veber 6/4/2019, 15:59

marcellus wrote:da, mislim da tvornice vikendom ne rade. Osim ako ne rade samo roboti.

nigdje u svijetu pravi restorani ne rade ponedjeljkom, pogotovo ne oni visoke klase, jer jedan dan u tjednu je potreban za dovest stvari u red, inače se to ne obavi kak treba
znači, misliti je drek znati kako bi moja pok. mati rekla, a koju ero voli jebat.
serijska proizvodnja staje samo na 8h odnosno jednu smjenu kako bi se izvelo nužno održavanje.

znači sve od hrane pa do bmw-a radi 7 dana u tjednu u tri smjene. gašenje galvanske peći traje 2 dana, paljenje tri. cijena je par milijuna eura. peć se gasi kada krepa...
...salama ne čeka, ionako je pokvareno meso. radi 7/3/365.
...aluminij u peći za felge treba 3-5 dana da se zagrije.


u njemačkoj samo trgovine ne rade nedjeljom, sve ostalo radi. turci i ostali imaju trgovine uvijek možeš kupiti kod njihnedjeljom.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

nediljon se idje na misu issusati - Page 2 Empty Re: nediljon se idje na misu issusati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum