ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Go down

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d Empty MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Post by michaellcmacha 27/10/2015, 14:29

http://direktno.hr/en/2014/direkt/28810/Kampanje-su-znale-biti-nasilne-ali-nikada-primitivne-kao-ova-ljevi%C4%8Darska.htm
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d Empty Re: MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Post by michaellcmacha 27/10/2015, 14:30

Kakav je to stav: Mi – Oni? Rijec je o specificnom politickom razlikovanju prijatelj – neprijatelj. Milanovic svjesno militarizira politiku: Carl Schmitt, govoreci o ovom odnosu, neprijatelja tumaci kao potencijalno ratujucu skupinu ljudi. Za Milanovica je, ocito je, HDZ takav neprijatelj, a da ne bude sumnje treba prizvati u sjecanje njegov proslotjedni implicitni poziv na fizicki obracun, retorickim pitanjem: Zar misle da ih se bojimo. Drugi nije politicki protivnik u demokratskoj pluralistickoj utakmici; drugi je fizicka prepreka koju valja odstraniti, a da bi ga se takvim dozivjelo, protivnika valja denigrirati do te mjere da ga vlastita skupina uistinu dozivi kao egzistencijalnu ugrozu. Tako Milanovic i SDP, u konacnici, opravdavaju svoj pocetni postulat: HDZ su proizveli u arinemezu, samo zato jer je za potrebe svoga PR-a Milanovic kampanju odlucio voditi tako da totalizira polje politickog.
Da o tome ne bi bilo dvojbe, valja pogledati dokle se proteze ta opreka Mi – Oni; profesor Dejan Jovic s pravom upozorava: „Milanovićev govor u Karlovcu (ovako kako je prenijet u medijima), na prvi pogled, jest progresivan. On se suprotstavlja ksenofobiji, tradicionalizmu i nacionalizmu. Ali, na drugi pogled - on širi predrasude i stereotipe koji su sastavni dio (i to bitan dio) upravo tih doktrina i ideologija. O Balkanu, kojeg izgleda uopće ne poznaje, Milanović nastupa orijentalistički i sasvim tuđmanistički: to je carstvo mraka, tamni vilajet u kojem caruje zatvorenost. Nasuprot tome je "Europa", civilizacija, nasuprot tome smo "Mi" (kolektivno!). "Oni" i "Mi" - to je granica Balkana i Europe. HDZ nas želi vratiti na Balkan, a mi tamo ne spadamo, nego smo UVIJEK spadali u Europu.“
Unutar takvog horizonta „everything goes“. Recimo, rasizam. Milanovic ce mrtav-hladan rasisticki uvrijediti Cincare, ali ukupna hrvatska lijeva inteligencija, poslovicno – makar po obvezi svojih sinekurcina – ce tu rasisticku opasku presutjeti, uz izuzetak pametnog i cestitog Ine Beskera, koji ce dapace Milanovica, ne bez cinizma, opomenuti da rasizam nema veze s domoljubljem. Zanimljivo je ovdje spomenuti da je moj sukob s Milanovićem buknuo upravo povodom rasizma: on se družio s nacistom koji zagovara rasnu teoriju biološke insuficijencije Hrvata koji zarad te falinge ne umiju stvoriti državu. Već tada sam uvidio da njemu rasizam ne smeta i to sam javno, sredinom prosloga ljeta, i kazao.
Jedino sto je gore od cinjenice da je sada i sam ogrezao o rasizam, notorna je istina da se esdepeov blok iz dana u dan ispostavlja kao amoralna sutljiva massa confusa, koja u vlastohleplju bez da trepne prelazi preko svega, od toleriranja Glavasevih crnokosuljasa pa sve do prastanja rasizma, nakon sto su vec priviknuti na lokalsovinisticke ispade o Prnjavoru i, sjetite se, Spickovini.
Ovo privikavanje na primitivizam Zorana Milanovica nije slucajno: to je naprosto kuhanje zabe; mjesecima je svoje „zoranizme“ plasirao kao normu, pa su ponavljanjem i postali normalni zargon ljevice, koja sada suti kao u onom bugarskom vicu o tome da su se u socijalizmu krajnici operirali u toj zemlji rektoskopski, koliko su usta zatvorena bila. Sute hrvatski intelektualci, u toj svom prirodnom stanistu, iako su im čeljusti toliko od lajanja razjapljene da galebovi kruže ponad njihovih glava, kao jedini znak javne uporabe uma. Sada kada se rasizam uz ksenofobiju udomacio na socijalistickom krilu, kad je socijalno postalo pritom i nacionalno, nista cudno da bagra suti, tolerirajuci nacional-socijalizam.
O, da, da, o tome je rijec, ni o kakvom soft-nacionalizmu kao o nekom drustvenopozeljnom patriotizmu, jer taj i takav soft-nacionalizam upravo je u svom oportunizmu rodno mjesto svekolikog sovenstva! Rijec je naprosto o nacionalizmu koji je za potrebe izborne kampanje Milanovic adaptirao i osnovni PR-alat: iako je jos za afere Lex Perkvovic jasno da je Milanovic nacionalist koji ce se konfrontirati i s Angelom Merkel samo da pred „stranim pritiskom“ obrani „nacionalni interes“, puni je obim ovaj nacionalizam dobio danas, u antagoniziranju Republike Hrvatske ne samo s cjelokupnom regijom, Srbijom, Madjarskom, Slovenijom, nego i s EU, koju Milanoviceva „Balkanska ruta“ izravno, u suradnji s Ciparasom, podriva.
Stoga ne treba cuditi da je Glavasevic spao na Glavasa, a Milanovic snosljivo s jedne strane Markovoga trga gleda na drugu zdrug druga Branislava: Milanoviceva je politika ta koja militarizira, ta koja drugog vidi kao neprijatelja, ta koja totalitarizira diskurs, koja se ne libi nasilja – ponavljam pitanje iz Pule: Misle li da ih se bojimo? – pa onda nimalo ne cudi da mu je Glavas samorazumljivo politicki interesantan, ne tek kao potencijalni koalicijski partner.
Mozda mi stoga sve cesce, ispraznjen od ikakvog programskog sadrzaja – je Vujic nije stigao koncipirati socijaldemokraciju za XXI. stoljece – Milanovic slici na Ducea. Kad su tog dripca pitali koji je njegov program, odgovorio je: „Program? Ja hocu vlast! To je moj program.“ Nastase Milanovic, Maras i drugi drugovi, tog su kova: njima je vlast samosvrsna, oni naprosto zele i dalje ostati na vlasti i jedina je svrha te zelje da oni vladaju, pri cemu ni sredstva koja se u borbi za vlast rabe, a ni ta krajnja svrha, dobra vladavina, nemaju vise veze s moralom cak ni kao alibijem.
I upravo tu, kod Marasa, mozemo spomenuti divan primjer primitivizma SDP-ovih hardlinera: Maras nam, ponukan novopronadjenim domoljubljem ljevice, tumaci tko su autenticno hrvatski generali, a tko oni cije je hrvatstvo okrnjeno sluzbom u JNA. Zamislite: Maras prebraja krvna zrnca, jer je Krsticevic nacionalno insuficijentan, buduci da je sluzba u JNA, jasno, stigma jugoslavenstva. Nevjerojatno! Pa SDP ljude odjednom vidi kao nacionalno upitne, gradjane kao hrvatski insuficijentne.
SDP odjednom privatizira patriotizam: SDP, to su Hrvati; drugi, oni su nacionalno nedostatni. Za potrebe kampanje Milanovic se poceo dernjati u domoljubnom transu, da bi danas Maras privatizirao hrvatstvo i dijelio generale na hrvatske i jugoslavenske. Ova se figura tradicionalno naziva Mundus inversus: magarac jase popa, strop je na podu, sve je naopako – svijet je izvrnut. I gle, stvarno: mali Glavasevic, kao da je Glavasev mali, kaze da Glavaseva garda nije neprihvatljiva, jer da nitko nije imao nacisticke simbole!? Tko to alibira nacional-socijalizam izostankom svastike
A hrvatska lijeva inteligencija, obojica njih, i Zuppa i lula – sute.
Sute, iako su svjedoci svog tog primitivizma: Majke ti ga!, ha, pa i prostitucija se svih Milanovicevih provincija izrazava u ambicioznijem idiomu no sto je govor njegovih javnih predizbornih nastupa. Zelite li da vam prepricam vic koji zavrsava sa: Saraj, malo, saraj!? Zasto ga za ruckom ne prepricate svojoj mamsi, ili barem kcerkici, vi imbecilni mutavi klajbirgeri? Znate li tko tu po kome sara, u tom skarednom vicu iz nacrnjih rasistickih dubina vasih nijemih dusa? Je li vam jasno da ni u, vi kazete: mrakobjesju HDZ-a nije zabiljezen slican primitivizam? I vi cete i sutra tvrditi da ste vi urbani, uljudjeni, da ste gradjanska ljevica, a da su desno primitivni ognjistari? Vi? Ma vi ste bagra.
Nema veze, sve je dopusteno, samo da ostanemo na vlasti.
Ocito je neka strasna potreba, kad se i nacizam i rasizam prastaju, kad se prasta notorni primitivizam, ksenofobija i sovenstvo, kad se na drugog gleda kao na stranca a na politickog protivnika kao na neprijatelja, ocito je ovo borba na zivot i na smrt, pa ako je tako, onda bi konacno trebalo kazati tko se tu bori da se ako je potrebno sve promijeni – da SDP postane desnica, recimo – samo da sve ostane po starom? Tko je protagonist te interpasivnosti? Kome je iza SDP-a do toga da jos samo ovaj mandat prodje, pa tko ziv, tko mrtav?
Milanovic bi hrvaskoj javnosti trebao poloziti racuna o tome tko financira medije osnovane samo da bi klevetali Tomislava Karamarka, jer, ako nista drugo, fer bi bilo javnost upoznati s interesnim skupinama u cije ime Zoran Milanovic istupa: je li to moguce novac interesne strukture proizasle iz staroga rezima, one koja je Hrvatsku shvatila tek kao Nojinu arku tranzicije, pa sada, pokravsi sve u privatizaciji, ideloski indiferenta, seli asete na ljevicu, koju, ako treba, moze redizajnirati po protokolu vlastite proslosti: devedesetih su se zvali tehnomenadjeri, je li? E da bi danas za sva zla Hrvatske krivila neoliberalizam, kapitalizam i, jasno, HDZ.
Oci koje ne vide nacionalizam Zorana Milanivica, upozoravaju na povijesni revizionizam Karamarka! Koji revizionizam? Prijedlog da se u Ustav ugradi kategorija antitotalitarizma? Pogledajmo taj zahtjev izbliza.
Ako se uz antifašizam u Ustav želi dodati i antikomunizam, ili pak, sumarno, antifašizam i antikomunizam zamjeniti antitotalitarizmom, koji oba zla, i komunističko i fašističko, istovjetno osuđuje kao totaliterne sustave, otkud onda to da bi antitotalitarizam imao biti hrvatsko nacionalističko nijekanje – antifašizma?
Kakva je to logika: kazati da bi se unošenjem pojma antitotalitarizma u hrvatski Ustav uzjednačio antifašizam s totalitarizmom? Jasno, za paleokomuniste kratak je put od današnje RH do NDH i odmah se ustaštvo javlja u nastavku rečenice, ali, zanemraimo simptome, ponašajmo se na tren vladati kao da su takvi sasvim ubrojiv, unatoč ovoj očitoj logičkoj insuficijenciji: antitotalitarizam je protiv totalitarizama, fašizam je totalitarizam, ergo, antitotalitarizam je protiv fašizma, a ne protiv antifašizma. Stoga ni na koji način ne izjednačava antifašizam s totalitarizmom, dapače, mogli bismo kazati da antitotalitarizam jest i antifašizam, baš kao što je i antikomunizam.
Odakle onda ljevici zaključak da bi Karamarko i HDZ zastupali ideju da je antifašizam jednak totalitarizmu?
Davnih dana o tome sam pisao komentirajući prijedlog tada ministra Karamarka da antifašizam u Ustavu zamijeni pojmom antitotalitarizma: Kazao sam tada da čak ni na Europski dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih sustava utvrđen Deklaracijom Europskog parlamenta o proglašenju 23. kolovoza europskim danom sjećanja na žrtve staljinizma i nacizma, o tome u Hrvatskoj nije uputno govoriti.
Čudno, budući da su u nas o posttotalitarizmu najpametnije govorili upravo ljevičari:
„Ako su mir i stabilnost Evrope nakon Drugog svjetskog rata, bez obzira na blokovsku podijeljenost, bili utemeljeni na antifašizmu, danas nakon takozvanih demokratskih revolucija 1989. Evropa se ujedinjuje na postkomunističkoj odnosno posttotalitarnoj paradigmi. Taj preokret simbolički je kondenziran u padu berlinskog zida kao metafori konačnog oslobođenje od obaju totalitarizama dvadesetog stoljeća, fašističkog i komunističkog.“, kazat će Boris Buden.
„…bez SSSR-a pobjeda nad Nijemcima jednostavno nije bila moguća, sa SSSR-om nije bio moguć antitotalitarni program.“, veli Žarko Puhovski.
Hrvatski antifašizam, nažalost, nije bio i antitotalitaran: borba protiv jednog totalitarizma, fašizma, skončala je u drugom totalitarizmu, diktaturi proletarijata.
K tome, jesmo li iznenada zaboravili Marxa? Zamijeniti antifašizam antitotalitarizmom ne znači odreći ga se, nego ga prevladati kao očuvanog i uzdignutog na viši nivo, upravo u smislu Hegelovog pojma Aufhebung, koji je Marxu bio od naročitog značaja: nešto se ukida po formi, ali na višem stupnju čuva po sadržaju.
O tome da se primitivno Karamarku predbacuje – pazite – bigotno crkveno obrazovanje, ta treba li tu trositi rijeci? To je retorika Kumrovacke skole sedamdesetih. Ali, ona zivi na stranicama hratskih listova. To je govor politkomesarijata, to je zargon presuda koje su vodile u kazamate.
I onda se govori o tome da demokratskom redukcionizmu desnice? Uz otvoren nacional-socijalizam SDP-a koji prebraja krvna zrnca, sovenski ljude omalovazava ako su iz provincije ili ih rasisticki gadi degutantnim kafanskim prostaklukom? Cega se bojite, primitivci? Cega se hrvatska ljevica boji? Povlastice da primitivizam nazivate poetikom, a reakciju na nj ideologizacijom kulture? Ma dajte, molim vas, pa kad je vec personalizirao kampanju, onda je morao pristati i na to da alegorizira vase vrijednosti: ta, vas pulen pisa s balkona po crncima u svojim javnim obracanjima premijeru Srbije, a vi , bagro, sutite! Tko ste vi, uopce, da o svjetonazoru druge strane ma i zucnete, vi prostaci, vi primitivci, vi sutljiva gradjanska vecino koja je jednako tako sutjela i kad su konc-logori orili kricima zrtava. Ne, vi niste lijevo: vi ste taj odvratni komformisticki centar, to srediste u koje se svi guraju, a u kojemu nema gradjana, jer da ga ima, usudio bi se uporabiti razum u javne svrhe, pa kazati primitivizmu sto ga ide.
Ali, vi to nikada niste znali. Vi ste patentirali znamenitu hrvatsku sutnju. Dijelom jer ste glupani, pa otkud bi ista znali, a dijelom jer ste amoralna bagra, pa kalkulirate sa sutrasnjim mozebitnim osobnim prosperitetom.
Bilo kako bilo, odvagnuti ste i pronadjeni prelakim.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d Empty Re: MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Post by michaellcmacha 27/10/2015, 18:16

jebo te pa taj Milanović je totalna budaletina... on će svojim izjavama doslovno uništiti sdp do izbora....nakon što je blebno da su mu srbi izborna baza sad se dosjetio da bi možda ipak bolje bilo da su to katolici...kru te neće i budale...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d Empty Re: MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Post by jastreb 27/10/2015, 19:22

Ma. Partijska (HDZ-ovsko-SDP-ovska) posla.

Predizborna laprdanja dvije suprostavljene frakcije.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d Empty Re: MI HRVATI - Milanović, Maras, Stazić i t d

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum