ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skromna koliba

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by marcus-t 27/10/2015, 11:41

Eva wrote:Kak je ono rekel Isus!? confused Prije će deva kroz iglene uši nego bogataš u kraljevstvo nebesko. Gledajući kaj Crkva posjeduje, sumnjivo mi je to kraljestvo nebesko.
Vi ste se odrekli Isusa. Bit će baš zbog ovog njegovog proročanstva. Ej, bogati neće u raj? Za Židove je bio mrtav istog trena kad je to izjavio. :D

marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 11:43

Ma, ne brini, držim da si moralnija osoba nego ovi moji ZG klerikalni  susjedi. Osim kaj imaju bogat vozni park, ni ljubavni i sexualni život ni im isposnički. Ak raja ima, oni ga vidjet neće
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by marcus-t 27/10/2015, 12:04

Eva wrote:Ma, ne brini, držim da si moralnija osoba nego ovi moji ZG klerikalni  susjedi. Osim kaj imaju bogat vozni park, ni ljubavni i sexualni život ni im isposnički. Ak raja ima, oni ga vidjet neće
ža kad rabin vozi mečku od 500K EUR, onda je to OK? pirat
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by v_vlado 27/10/2015, 13:32

A tko će prerezat vrpcu na ovak skromnoj kletici???
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 13:34

E moj biskupe ako je ono što propovjedaš istina jadna ti i majka i otac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 13:53

marcus-t wrote:
Eva wrote:Ma, ne brini, držim da si moralnija osoba nego ovi moji ZG klerikalni  susjedi. Osim kaj imaju bogat vozni park, ni ljubavni i sexualni život ni im isposnički. Ak raja ima, oni ga vidjet neće
ža kad rabin vozi mečku od 500K EUR, onda je to OK? pirat
Protestanski pastor umre pa dođe u Raj. Na smome ulazu sveti Petar predaju mu ključeve golfa; Jer si na zemlji bio pošten i vjeran. Ali pastor vidi katoličkog župnika kako se vozi u mercedesu!! Što, zar je taj bolji od njega!? No, Petar ga umiruje; Pa.....znaš, celibat, velika odricanja....to se mora nagraditi. No, dobro, razumijem, kaže naposljetku pastor. Tada ugleda rabina kako vozi rolls-royce!!! Pa što je to, rabina ne opterećuje celibat niti odricanje. Kakav je to način!! Zašto bi on vozio toliko bolji auto?! Psst, reče sveti Petar, to je šefov rođak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 14:42

pizzon wrote:Kuća sa pogledom na okean-Kalifornija

skromna koliba - Page 2 24439
E to je koliba, a ne ona potleušica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:00

To je koliba, a ne dvori! Drvena kuća od 50 četvornih metara i drvena kapelica od nekoliko četvornih metara, što sam napravio kako bih se mogao povući u tišinu i mir prirode, moliti se Bogu, no premalo stignem doći do ovoga mjesta – rekao nam je biskup Košić.

Vjerujem da će i ovo biti legalizirano, plaćeno je, i da će se Vlado na miru odavati mističnim zanosima uz dobru kapljicu. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by v_vlado 27/10/2015, 15:06

Mijenjam svoju vilu za popovu klijet.......
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:10

Sa eng. wiki:

Košić is known for his extreme right wing political views for which he is called by some "Nazi-Bishop", which he refuses to acknowledge stating that he is "against any totalitarianism". He is also a strong opponent and critic of left-wing Cabinet of Zoran Milanović, calling it "anti-Croatian".[5]



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:10

v_vlado wrote:Mijenjam svoju vilu za popovu klijet.......
Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:12

Le Roi Soleil wrote:
[5]

skromna koliba - Page 2 Eb29a4d2367aba1e8f9a3b1b4f4d7638

Tražeći “Košićeve dvore” po moslavačkim brdima i šumama, našli smo – drvenu kuću. Naime, do redakcije su doprle informacije da je biskup sisački mons. Vlado Košić sagradio neprimjereno luksuzno imanje između Ivanić-Grada i Popovače. Zatekli smo ga u dvorištu s kosilicom u rukama.

– To je koliba, a ne dvori! Drvena kuća od 50 četvornih metara i drvena kapelica od nekoliko četvornih metara, što sam napravio kako bih se mogao povući u tišinu i mir prirode, moliti se Bogu, no premalo stignem doći do ovoga mjesta – rekao nam je biskup Košić, odgurnuvši od sebe kosilicu, kada smo mu rekli zbog čega smo došli, dodajući da se našao na meti zbog svoje poruke vjernicima i župnicima pred izbore.

Poslao poslanicu


– Poslao sam poslanicu da se u nedjelju prije izbora molimo za novu vlast i novi Sabor, ali da to ne budu ljudi koji će raditi protiv svoga naroda. Dakle, nenarodna i protunarodna vlast, nego ljudi koji će biti zauzeti za svoj hrvatski narod i koji će naše obiteljske, vjerničke i domoljubne vrijednosti promicati – kaže nam biskup Košić.

Na pitanje znači li to da se opredijelio za neku političku opciju, mons. Košić odgovara da se opredijelio – protiv.


– To znači da sam se opredijelio protiv neke političke opcije, koju sam još na početku, u travnju 2012., nazvao nenarodnom, zbog odustajanja Sabora nad komemoracijom u Bleiburgu. Rekao sam da je to sramota i da ta vlast nije uz svoj narod, jer se posvećuje štovanju žrtava samo jedne skupine ljudi, ali ne i cijelog naroda. Rekli su mi da ju je izabrao narod i da ne može biti nenarodna. To nikad nisam ni stavljao u pitanje, ali javni posao podliježe javnoj kritici, a vlast je javna i svi je mogu vrednovati – kaže on i ne misli da se na taj način miješa u politiku.

Na vlasti neokomunisti


– Ako gledamo na politiku kao uže stranačko bavljenje poslovima, onda to nije primjereno crkvenim ljudima. Ako je politika briga za opće dobro, onda smo itekako pozvani biti odgovorni i svoj glas dižemo kada vidimo nepravde, kada treba zaštititi malog čovjeka, kada je zbog nečega ugroženo čitavo nacionalno biće... Tako je odredio Drugi vatikanski sabor, nekoliko enciklika, a i sam papa Franjo, koji je u Argentini bio u sukobu s vlašću. Mi se imamo pravo boriti protiv korupcije, štititi obitelj, boriti se za svoj narod – misli mons. Košić, dodajući da sadašnjoj vlasti najviše zamjera to “što se priklonila samo jednoj skupini ljudi”.

Forsiraju antifašizam, a to je samo smokvin list za komunizam i žele zaštititi komunističke zločine. Ova vlast nije bila socijaldemokratska i nije se zalagala za prava radnika, već je to neokomunistička vlast. Promovirala je komunizam, branila ga, kao i udbaške zločine. Zašto je protuhrvatska? Rekao sam to kada je vlast demonstrirala brutalnu represiju nad braniteljima u Vukovaru, jer to može napraviti samo protuhrvatska i protunarodna vlast – kaže Košić, ne skrivajući da ga bole etikete koje mu pripisuju.

– Boli da sam naci-biskup, jer nisam propagirao nikakav fašizam. Dapače, protiv svih totalitarizama jednako sam se zalagao, ali je ova vlast zaboravila žrtve komunizma. Kod nas 1945. nije došla stvarna sloboda, već je došlo još veće zlo, gdje je pobijeno 600 katoličkih svećenika – kaže biskup Košić, čija se molitva protiv “nenarodne vlasti” jučer čitala u svim crkvama njegove biskupije.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/biskup-kosic-zbog-molitve-protiv-sdp-a-optuzuju-me-da-imam-luksuzno-imanje-u-moslavini-1032968
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:14

Eva wrote: Ali pastor vidi katoličkog župnika kako se vozi u mercedesu!! 
I zapjeva: Oh, Lord, won't you buy me a Mercedes Benz.  :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:15

*dudette* wrote:Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P

Mudro zboriš ćerce, Bakho ga obdario dobrom kaplicom i mam bu se vinuo k zvijezdama. santa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by mutava baštarda 27/10/2015, 15:15

U mom kraju su skromniji pastirski stanovi . Jebi ga, centralizacija...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:17

Le Roi Soleil wrote:
*dudette* wrote:Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P

Mudro zboriš ćerce, Bakho ga obdario dobrom kaplicom i mam bu se vinuo k zvijezdama. santa
I spoznal Istinu. Jel se tko sjeća tko je pisal istinu s velikim I?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:17

Le Roi Soleil wrote:
*dudette* wrote:Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P

Mudro zboriš ćerce, Bakho ga obdario dobrom kaplicom i mam bu se vinuo k zvijezdama. santa
Sve će to Bog legalizirati.  B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:18

Eva wrote:
Le Roi Soleil wrote:
*dudette* wrote:Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P

Mudro zboriš ćerce, Bakho ga obdario dobrom kaplicom i mam bu se vinuo k zvijezdama. santa
I spoznal Istinu. Jel se tko sjeća tko je pisal istinu s velikim I?
Autor s velikim A.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:22

*dudette* wrote:
Le Roi Soleil wrote:
*dudette* wrote:Tamo ćeš uz pomoć Dioniza biti bliže Bogu  flower A u trenucima kontemplativne osame možeš aktivno moliti...  :P

Mudro zboriš ćerce, Bakho ga obdario dobrom kaplicom i mam bu se vinuo k zvijezdama. santa
Sve će to Bog legalizirati.  B-)

Frcat će perje kod legalizacije, i crvene kapice.  :D

Ali to neka im san ne remeti. :]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:25

Kakve crvenkapice. To je tema za sljedeću sinodu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Guest 27/10/2015, 15:30

Neka se vrata za njima zatvore, da nigdje osim u vlastitim kućama ne mogu igrati lude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

skromna koliba - Page 2 Empty Re: skromna koliba

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum