ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Divljali u bolnici Jordanovac

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by kaya Fri 25 Jan - 19:11

Gnječ wrote:
veber wrote:
Gnječ wrote:ma jebeš sve to doktori su ti sekta imaju zavjet šutnje ko mafija.
nije istina. ima ih stvarno stručnih samozatajnih. ljudi koji su liječnici a ne pobirači kuverti. ali simptomatično je da ercegjarani kada dojdu u medicinu bez soma ojra se ne bude. gori od mene.

ma goni te kriminalce u tri pičke materine barem ih ja jako dobro poznam. kad bi krenuo pisati što sve rade i kako rade tj. ne rade koliko je ljudi zbog banalnih trivijalnih bolesti zbog njihove greške, neznanja, indolencije završilo na groblju, okrenuo bi ti se želudac hitro bi spakirao kofer i pobjegao iz ove perverzne psihopatske proklete vukojebine.
Ali interesantno kako ne zna jesu li imali primjedbu !
A ne nisu, htjeli su ih prebiti jer su zadovoljni s tretmanom .

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by vuksadinare Fri 25 Jan - 19:18

Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:Ja bi htjela cuti sto druga strana ima reci. 
Otprilike su bacili covjeka u  neku sobu  i ostavili  da umre pa ispricali ovima - sta , pa bolestan je bio !

a pazi ti šupka liječnika što si on dozvoljava:

Jakopović je otkrio da je bila riječ o mlađem umrlom pacijentu koji se već duže vremena liječio na odjelu od karcinom pluća. Novinare je zanimalo kolika je materijalna šteta nastala.

"Materijalna šteta je u ovom trenutku nevažna, obzirom na tragičnu situaciju. Nažalost obitelj to nije mogla prihvatiti i postupila je tako. Prijetili su nam i životnom ugrozom", naglasio je.

Na pitanja što su im zamjerali, rekao je da je to neprimjereno pitanje prema medicinskim djelatnicima.

"Molim vas da takva pitanja više ne postavljate. Ne znam jesu li imali primjedbu ili ne, znam samo da su postali agresivni i da su nam prijetili", poručio je Jakopović.


Na upit za komentar o sve češćim napadima na liječnike, rekao je da nema komentara.

znači rvacke liječnike je neprimjereno pitati što su to zajebali sa terapijom ili dijagnozom

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/opsadno-stanje-u-bolnici-jordanovac-obitelj-umrle-pacijentice-porazbijala-bolnicu-policija-intervenirala-silom---546885.html
ne kuzim sto su zajebali...pacijent bolovao od karcinoma pluca dakle rak...clanovi obitelji vjerovali da ce pacijent biti taj jedan od 100 000 koji ce prezivjeti rak..nije..i sad doktori,bolnica kriva...za ovakav slucaj prvi put cujem da je netko porazbijao pola bolnice jer je pacijent umrao od raka...kao da je ne znam u pitanju prehlada ili upala slijepog crijeva


neznaš detalje i ne seri. jako dobro poznam rvacke liječnike zločince.
ajd ne seri krrtrmcino jedna smrdljiva..jebote u tu idiotsku glavu da te jebo...sto moze lijecnik ako lik ima karcinom u ovom slucaju vjerovatno romi kojima je otisla glava obitelji nositelj socijalne pomoci pa cio svijet kriv...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by vuksadinare Fri 25 Jan - 19:21

T. wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:Ja bi htjela cuti sto druga strana ima reci. 
Otprilike su bacili covjeka u  neku sobu  i ostavili  da umre pa ispricali ovima - sta , pa bolestan je bio !

a pazi ti šupka liječnika što si on dozvoljava:

Jakopović je otkrio da je bila riječ o mlađem umrlom pacijentu koji se već duže vremena liječio na odjelu od karcinom pluća. Novinare je zanimalo kolika je materijalna šteta nastala.

"Materijalna šteta je u ovom trenutku nevažna, obzirom na tragičnu situaciju. Nažalost obitelj to nije mogla prihvatiti i postupila je tako. Prijetili su nam i životnom ugrozom", naglasio je.

Na pitanja što su im zamjerali, rekao je da je to neprimjereno pitanje prema medicinskim djelatnicima.

"Molim vas da takva pitanja više ne postavljate. Ne znam jesu li imali primjedbu ili ne, znam samo da su postali agresivni i da su nam prijetili", poručio je Jakopović.


Na upit za komentar o sve češćim napadima na liječnike, rekao je da nema komentara.

znači rvacke liječnike je neprimjereno pitati što su to zajebali sa terapijom ili dijagnozom

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/opsadno-stanje-u-bolnici-jordanovac-obitelj-umrle-pacijentice-porazbijala-bolnicu-policija-intervenirala-silom---546885.html
ne kuzim sto su zajebali...pacijent bolovao od karcinoma pluca dakle rak...clanovi obitelji vjerovali da ce pacijent biti taj jedan od 100 000 koji ce prezivjeti rak..nije..i sad doktori,bolnica kriva...za ovakav slucaj prvi put cujem da je netko porazbijao pola bolnice jer je pacijent umrao od raka...kao da je ne znam u pitanju prehlada ili upala slijepog crijeva

Izbilo im kakav doplatak ili socijalu iz kućnog budžeta...
Sjebalo ih što je umro u bolnici pa skočili živci...
Da je umro u kući, držali bi ga u frižideru još 20 godina...
:tu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by Guest Fri 25 Jan - 19:56

vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:Ja bi htjela cuti sto druga strana ima reci. 
Otprilike su bacili covjeka u  neku sobu  i ostavili  da umre pa ispricali ovima - sta , pa bolestan je bio !

a pazi ti šupka liječnika što si on dozvoljava:

Jakopović je otkrio da je bila riječ o mlađem umrlom pacijentu koji se već duže vremena liječio na odjelu od karcinom pluća. Novinare je zanimalo kolika je materijalna šteta nastala.

"Materijalna šteta je u ovom trenutku nevažna, obzirom na tragičnu situaciju. Nažalost obitelj to nije mogla prihvatiti i postupila je tako. Prijetili su nam i životnom ugrozom", naglasio je.

Na pitanja što su im zamjerali, rekao je da je to neprimjereno pitanje prema medicinskim djelatnicima.

"Molim vas da takva pitanja više ne postavljate. Ne znam jesu li imali primjedbu ili ne, znam samo da su postali agresivni i da su nam prijetili", poručio je Jakopović.


Na upit za komentar o sve češćim napadima na liječnike, rekao je da nema komentara.

znači rvacke liječnike je neprimjereno pitati što su to zajebali sa terapijom ili dijagnozom

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/opsadno-stanje-u-bolnici-jordanovac-obitelj-umrle-pacijentice-porazbijala-bolnicu-policija-intervenirala-silom---546885.html
ne kuzim sto su zajebali...pacijent bolovao od karcinoma pluca dakle rak...clanovi obitelji vjerovali da ce pacijent biti taj jedan od 100 000 koji ce prezivjeti rak..nije..i sad doktori,bolnica kriva...za ovakav slucaj prvi put cujem da je netko porazbijao pola bolnice jer je pacijent umrao od raka...kao da je ne znam u pitanju prehlada ili upala slijepog crijeva


neznaš detalje i ne seri. jako dobro poznam rvacke liječnike zločince.
ajd ne seri krrtrmcino jedna smrdljiva..jebote u tu idiotsku glavu da te jebo...sto moze lijecnik ako lik ima karcinom u ovom slucaju vjerovatno romi kojima je otisla glava obitelji nositelj socijalne pomoci pa cio svijet kriv...

šta psuješ krme ustaško jel ti nije neugodno tako psovat pička ti materina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by marcellus Fri 25 Jan - 20:03

veber wrote:
Gnječ wrote:ma jebeš sve to doktori su ti sekta imaju zavjet šutnje ko mafija.
nije istina. ima ih stvarno stručnih samozatajnih. ljudi koji su liječnici a ne pobirači kuverti. ali simptomatično je da ercegjarani kada dojdu u medicinu bez soma ojra se ne bude. gori od mene.
eskapedinjo ne voli doktore jer mu daju jake ljekove i stavljaju ga u svakakve košulje

_________________
Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by kaya Fri 25 Jan - 20:20

sljedeći put će razmisliti hoće manjinu tretirati kao hrvate - umro je! šta je cudno, pa bio je bolestan! I zagrize sengulu otprilike ili se javi na mobitel .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by Guest Fri 25 Jan - 20:47

Kazneni zakon

Nesavjesno liječenje

Članak 181.
(1) Doktor medicine, doktor dentalne medicine ili drugi zdravstveni radnik koji obavljajući zdravstvenu djelatnost primijeni očito nepodobno sredstvo ili način liječenja ili na drugi način očito ne postupi po pravilima zdravstvene struke ili očito nesavjesno postupa pa time prouzroči pogoršanje bolesti ili narušenje zdravlja druge osobe,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Ako je kaznenim djelom navedenim u stavku 1. ovoga članka prouzročena teška tjelesna ozljeda drugoj osobi ili je postojeća bolest znatno pogoršana,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora do tri godine.

(3) Ako je kaznenim djelom navedenim u stavku 1. ovoga članka prouzročena osobito teška tjelesna ozljeda drugoj osobi ili je kod druge osobe došlo do prekida trudnoće,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(4) Ako je kaznenim djelom navedenim u stavku 1. ovoga članka prouzročena smrt jedne ili više osoba,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri do dvanaest godina.

(5) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počinjeno iz nehaja,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora do šest mjeseci.

(6) Ako je kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka počinjeno iz nehaja,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora do jedne godine.

(7) Ako je kazneno djelo iz stavka 3. ovoga članka počinjeno iz nehaja,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora do tri godine.

(8) Ako je kazneno djelo iz stavka 4. ovoga članka počinjeno iz nehaja,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

Narodne novine br. 125 07.11.2011 Kazneni zakon: Članak 181.

https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/181-clanak-nesavjesno-lijecenje

LIJEČNICI PRED SUDOM

U GODINU DANA 80 POSTO VIŠE TUŽBI ZA NESAVJESNO LIJEČENJE Smjernice za utvrđivanje odgovornosti doktora nastale su analizom mučnog slučaja iz Osijeka

Broj kaznenih postupaka protiv liječnika i drugog medicinskog osoblja u velikom je porastu. Prema podacima Državnog odvjetništva za 2016. godinu (za 2017. još nije objavljeno izvješće), broj odraslih osoba koje su bile prijavljene za kaznena djela protiv zdravlja ljudi porastao je za gotovo 80 posto u odnosu na godinu ranije (169 osoba je prijavljeno).

...

Znanstveni članak, prvi koji ima podlogu u konkretnom slučaju, sucima može poslužiti kao svojevrsni vodič pri utvrđivanju odgovornosti. Temelji se na slučaju s Odjela ginekologije KB Osijek iz 2004. godine. Dana 15. ožujka u 6 sati u bolnici zaprimili su ženu u 18. - 19. tjednu trudnoće koja je krvarila nakon spolnog odnosa. Od prvog pregleda prilikom zaprimanja u bolnicu, pa sve do 17. ožujka u 5.15 sati ujutro kada je žena umrla, načinjen je cijeli niz propusta u kojemu je sudjelovalo više liječnika. Od najmanje troje liječnika koji su trebali kazneno odgovarati za djelo nesavjesnog liječenja, na kraju je pravomoćno osuđena samo jedna liječnica, i to ona koja je neposredno bila zadužena za pacijenticu u trenutku kada se njezino stanje bitno pogoršalo.

...U odnosu na A. A. utvrđena su četiri propusta: nakon nepristajanja pacijentice na pobačaj nije učinio kontrolne laboratorijske nalaze, nije uveo preventivnu antibiotsku terapiju i nije zabilježio preporuku za pobačaj i njezino odbijanje. Četvrti propust (uključuje i šefa Odjela H. H.) bio je što dežurnu službu nisu upoznali sa stanjem pacijentice i označili je kao rizičnu i ugroženu.

Sud je A. A. oslobodio odgovornosti smatrajući da je postupao ležerno i rutinski, ali ne i nesavjesno. Tim prije što je njegovo postupanje odobrio šef Odjela H. H.

U odnosu na C. C. i B. B. utvrdilo se da je C. C. već nakon vizite oko 17 sati bila dužna obavijestiti B. B. o stanju pacijentice, a i sama B. B. kao nadslužba bila je dužna interesirati se o stanju svih rizičnih pacijenata. Dakle, došlo je do ozbiljnih propusta u komunikaciji srednje službe i nadslužbe. Tu je komunikaciju trebalo bilježiti i dokumentirati sukladno pravilima. Nadalje, nakon porasta temperature oko 20 sati dežurna služba (B. B. i C. C. u zajedničkim konzultacijama) bila je dužna osim terapije Ketocefa uvesti intenzivniju antibiotsku terapiju. Već tada, rekli su vještaci, moglo se zbog visoke temperature posumnjati na septički abortus. Bolovi u stomaku, naveli su dalje vještaci, bili su očiti znak unutarnjeg krvarenja te je trebalo ponoviti krvnu sliku i izvaditi koagulogram, a ne voditi pacijenticu na rendgen.

- Da se u 20 sati postupalo sukladno pravilima struke, život pacijentice bio bi gotovo 100 posto spašen, dok bi u 2.30 još uvijek postojale realne šanse da bude spašen - zaključili su vještaci.

https://www.jutarnji.hr/specijal/buducnost-zdravstva/u-godinu-dana-80-posto-vise-tuzbi-za-nesavjesno-lijecenje-smjernice-za-utvrdivanje-odgovornosti-doktora-nastale-su-analizom-mucnog-slucaja-iz-osijeka/6989361/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by marcellus Fri 25 Jan - 20:56

kaya wrote:sljedeći put će razmisliti hoće manjinu tretirati kao hrvate - umro je! šta je cudno, pa bio je bolestan! I zagrize sengulu otprilike ili se javi na mobitel .

kajo, stvar je vjerojatno u tome da ga nisu htjeli pustit doma iz bolnice jer ko što neko reče ovako bi još 20 godina primali socijalu a njega držali u frižideru

_________________
Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by kaya Fri 25 Jan - 21:11

marcellus wrote:
kaya wrote:sljedeći put će razmisliti hoće manjinu tretirati kao hrvate - umro je! šta je cudno, pa bio je bolestan! I zagrize sengulu otprilike ili se javi na mobitel .

kajo, stvar je vjerojatno u tome da ga nisu htjeli pustit doma iz bolnice jer ko što neko reče ovako bi još 20 godina primali socijalu a njega držali u frižideru
Ma ja ti mislim da su oni bacili pacijenta u neku sobu i ovima preko jedne stvari rekli  - umro je, sta je cudno!
Sad kada to nama naprave mi padnemo u nesvjest otprilike  a ovi razbiju bolnicu i doktore. 
Ja sam prosle zime s tatom obilazila bolnice jer je neku gripu zakacio a u toj imam iskustvo da su me dozivjeli kad sam doslovno otela iz ruku   sestri onu sjedalicu na kotace i ispricala da televiziju zovem ako ga ne odvedu odmah na inhalator da posnime kako im pacijenti polumrtvi stoje u cekaoni a oni se presetavaju  s noge na nogu. Tek kad sam frku napravila vode,  inace mozes umrijeti slobodno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Divljali u bolnici Jordanovac - Page 2 Empty Re: Divljali u bolnici Jordanovac

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum