ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Page 10 of 26 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 18 ... 26  Next

Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:20

....realno treba reci da je u svakoj vojsci bio i određen postirak onih koji su iz toga vidjeli svoju korist..i zao su se prikljucivali i dolazili...obicno su takvi bili snalazljivi i mali nekoliko planova...idealist je dosao samo iz jednog razloga ideala...aj ti nekom dokazi ispocetka da je dosao sa necasnim namjerama..tesko..svi c elijepo pricati..ali sve to ispliva na povrsinu kasnije...kad se takvi ucvrste u hijerarhiji onda ga mos jebat dobio je moc...izgradio logistiku...veze...

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 22/1/2019, 06:24

vuksadinare wrote:....realno treba reci da je u svakoj vojsci bio i određen postirak onih koji su iz toga vidjeli svoju korist..i zao su se prikljucivali i dolazili...obicno su takvi bili snalazljivi i mali nekoliko planova...idealist je dosao samo iz jednog razloga ideala...aj ti nekom dokazi ispocetka da je dosao sa necasnim namjerama..tesko..svi c elijepo pricati..ali sve to ispliva na povrsinu kasnije...kad se takvi ucvrste u hijerarhiji onda ga mos jebat dobio je moc...izgradio logistiku...veze...
PA to ti je opceljudska karakteristika odkako je svijeta i vijeka.

Entuzijasti i idealisti guraju i mijenjaju svijet i ne zale zrtava a karijeristi i oportunisti se prilagodjavaju i jedre na prilikama koje im se ukazuju za osobnu korist.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:25

realno...dosta vojski je imalo npr...postrojbe sastavljene samo od problematicnih..zasto?..pa zato sto se takvih mogu najlakse rijesiti..ako ih posalju u pogibeljne i na prljave zadatke...time su na taj nacin cistili s eod takvih a sa opravdanjem pruzili smo im sansu jbg poginuli na zadatku moraju biti jednaki sa drugima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:29

npr.ameri,briti,njemci,rusi,francuzi su u drugom svjetskom ratu imali takve postrojbe sastavljene od krimosa svih fela...kojima su davali najteze zadatke a ovi morali takve izvrsavati radi iskupljenja..obicno ih je malo prezivjelo...na racun takvih psotrojbi snimljeni su i neki filmovi poput dvanest zigosanih...rat prokletih...filmovi o legiji stranaca..ameri su u vijetnamu imali dvije takve postrojbe...doslovce samo ih je 20% prezivjelo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:32

marcellus wrote:
bepobavulin wrote:
marcellus wrote:usput kad se govori o titi kako velikom vojskovođi i pobjedniku

staljin ga je ne jednom ribao zbog vojne nesposobnosti

a jugu je na kraju oslobađala crvena armija
crvena armija je oslobodila i budimpeštu 1945., ali o tome sad orban i mađari šute ko zaliveni i uvijek spominju onu revoluciju iz 1956. što je bila 3 godine nakon smrti staljina... šta nije bila dok je staljin bio živ?

a šta nisu partizani ušli u zagreb dok je hitler bio živ nego nakon što se ubio
Ha ha 

A da se nije ubio, partizsni bi bili jos u sumi 
E Marcelko  
Daj da ne trošim rijeci na tvoje pizdarije i verbalne akribacije 
Daj brate pisi BAJKE , IMAS NESTO U SEBI ZA TO 
nadmašit ces i braću Grimm

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:38

marcellus wrote:
Ringo10 wrote:1942. on je pobijedio

a 1991. se odnekud stvorila HV i sve što je on stvorio razjebala, i antifašističku JNA i antifašističku SFRJ, taj dio povijesti ti je promako?
HV je dakle razjebaka antifasticki SFRJ 

To je bio cilj a ne samostalna drzava? 
Ustvari da. 

Politicki je to bio primarni cilj odavno zakuhao u Američkoj Strategiji rušenja socijslizma. 
I uvesti demokraciju. 
Da. 

Epohalni zaokret . 
Zahvaljujuci kpjem idioti poput Marcelka kolo vode. 
A NORMSLNOM svijetu se bljuje . Ako nije gladan i ako tanko ne sere. 
Pljuc. 
Jebote demokracija. 
SF SN

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 22/1/2019, 06:42

JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:43

marcellus wrote:usput kad se govori o titi kako velikom vojskovođi i pobjedniku

staljin ga je ne jednom ribao zbog vojne nesposobnosti

a jugu je na kraju oslobađala crvena armija


VID MARCELKA 
KAD LAZE KOZA, NE LAZE ROG .tak se veli zar ne 

UPOTRIJRBIO JE Marcelko RIJEC "oslobađala" 
:aw

Pa dobro Marcelko jesi se zajrbuniol stol ? 
Oslobađala ha . 
Od ustasa i cetnika i nacifašista ha 

I velis crvena armija je oslobađala .. jugu 
Saveznici ne ? 
Nisu slali bombice i to?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:45

Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
Ma naravno 
Koja pamet 
Taj stvarno ima mozak za pol marke kilo 
Ja to vidim vec odavno 
I nazalost takav je NOUNAR i pise . Doduse u opskurnoj tiskovini 

Ovdje valjda testira svoje lude teze.
Ocito cim lude teze  tim bolji NOUNARI 
Nazalost

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:46

Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:51

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
Ja nisam novinar 
Niti yehudi 
Mozemo biti kak nam se digne 
Osobito ja ..)) 

Marcelko. Ima svoje izviore. 
Ha ha 
Jbt kaj ti to znaci ? Imati svije izvore . A di ? U nekoj kleti na KAPTOLU 
PRI BISKUPIMA ? 

Sta znaci imati svoje izvore, ti naivčinio vučja. Nista . 
Marcelko laze kad zine. 
Da su mene toliko puta ulovili u lazi  
Ovdje na forumu , KAO MARCELKA , MENE BI BILO STID I SRAM .
A dubre besramno

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:53

Da 
Ako sam jednosmjerna 
Ti si fuko dvosmjeran valjda 
I vjerujes lazljivcima 

Fuko DUDEK hrvatski vulgaris

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 22/1/2019, 06:54

RINGO 
HVALA 
SVAKA TI DALA 
da nema takvih kao ti , covjek bi se osjećao lud u ludom drustvu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:54

Sora wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
Ja nisam novinar 
Niti yehudi 
Mozemo biti kak nam se digne 
Osobito ja ..)) 

Marcelko. Ima svoje izviore. 
Ha ha 
Jbt kaj ti to znaci ? Imati svije izvore . A di ? U nekoj kleti na KAPTOLU 
PRI BISKUPIMA ? 

Sta znaci imati svoje izvore, ti naivčinio vučja. Nista . 
Marcelko laze kad zine. 
Da su mene toliko puta ulovili u lazi  
Ovdje na forumu , KAO MARCELKA , MENE BI BILO STID I SRAM .
A dubre besramno
procitaj malo svoje postove u proslosti i moje ili marcelove...nsita vise nista manje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:55

Sora wrote:Da 
Ako sam jednosmjerna 
Ti si fuko dvosmjeran valjda 
I vjerujes lazljivcima 

Fuko DUDEK hrvatski vulgaris
boze moj..ima li gluplje do tebe ovdje..pizzon ti nije do gleznja po tom pitanju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 06:56

Sora wrote:RINGO 
HVALA 
SVAKA TI DALA 
da nema takvih kao ti , covjek bi se osjećao lud u ludom drustvu
inace si po svim parametrima normalna Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 22/1/2019, 07:10

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
Ja sve objektivno sagledavam. A posebno hrvatske budalaštine i nebuloze.

Ma kakav marcellus i njegovo ostraživačko novinarstvo. I njegovi izvori. gluparije!
On je objektivan istraživački novinar koliko je i Jurčević objektivan povjesničar a Sedlar objektivan filmski redatelj.
Njima se sve svodi na ono - Tito i NOP demoni a endehazija i ustaše nedužni anđeli ... koji su eto jadni napravili pokoju maaaalu greškicu ... ali jebi ga ...

HAjde bježi.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 07:16

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
Ja sve objektivno sagledavam. A posebno hrvatske budalaštine i nebuloze.

Ma kakav marcellus i njegovo ostraživačko novinarstvo. I njegovi izvori. gluparije!
On je objektivan istraživački novinar koliko je i Jurčević objektivan povjesničar a Sedlar objektivan filmski redatelj.
Njima se sve svodi na ono - Tito i NOP demoni a endehazija i ustaše nedužni anđeli ... koji su eto jadni napravili pokoju maaaalu greškicu ... ali jebi ga ...

HAjde bježi.
..gledaj...svatko ima pravo na svoja gledista...ne ulazim u to....marcelo niej do danas domoljub kao mnogi...covjek jednostavno dise prohrvatski oduvijek...isto pise danas o nekim temama sto ej govorio prije tridesetak godina i vise...nije se 'probudio' 1992 godine....sedlar ej isto platio za vrijeme juge svoju bulu...i to se zna ponajprije kao sportas i poznati vaterpolist koji se nije libio reci sto misli..zato nije mogao igrati za jugu...niti nastupati za mladost u yu prvenstvima...za jurcevica ne znam...jer mi nije bio poznat do prije dvadesetak godina..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 22/1/2019, 07:20

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:Joj E 
Dosadili ste Bogu i vragu 
S tim grobnicama nepostojecima 
Nista nova nakon rata , svuda isto 
Osvete 
I ratni trofeji 
klaonica i ratno stradanje ne prekida se preko noci
PA dobro, gdje su im te tolike masovne grobnice o kojima seru non stop.

AKo nesto i nadju pitanje je o kome se radi, ko je zrtva a ko dzelat.

Ovdje se radi samo o ustasonostalgiji i pokusajima pranja ustaskog rezima.
Ma nevjerivatno 
Stalno iskopavaju 
Nista ne mogu sad nakon toliko godina ni naci ni IDENTIFICIRATI 
KOJA SULUDA MANIJA i opsesija ne mos vjerivati 
Sva da ta pokvarena crkva ima stofa za naoadati pobjednike u ratu 
Jer su za vrijeme KOMUNZMA izgubili povlastice 
Bome nisu onda biskupi isli u lov , kurvsli se po hotelima i ljubili dječicu 
Ko danas :K
Za vrijeme socijalizma su popovi i hodze iz sve tri konfesije bili na pravom mjestu. 

Kad bi se ovdje u Australiji ili bio gdje na tome famoznom Zapadu ta bratija ponasala kao u bivsoj SFRJ, to bi bio skandal nad skandalima. 
I brzo bi shvatili gdje im je mjesto i kako se imaju ponasati.
To klerikalno izivljavanje na podrucjima bive SFRJ je katastrofa.

Bez Slovenije dakako, tamo je Crkveni kler odpremljen tako gdje mu je mjesto.
a ka'k se ponasaju?..koliko vidim bas u tim zapadnim zemljama se raskalaseno ponasaju i najvise ima pedofila i problema :)
Nemaju pristupa u politiku. Imaju sve što im treba za crkveni i karitativni rad i podršku vlasti.

Ali POLITIKA i državni posli - OUT.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 22/1/2019, 07:21

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:JA sam ovog marcellusa smatrao nekada pametnijim likom.

A frajer je tako glup i zaludjen da je potpuno besmjisleno odgovarati na njegove nebuloze.
marcelo nije glup...on je istrazivacki novinar...ima svoje izvore...i tako se ophodi...nije jednosmjeran kako mislis...ovo jednosmjeran se moze odnositi na osobe poput sore..a i ti puno ne zaostajes mada za razliku od sore mozes i nesto objektivno sagledati...najzatucaniji i jednosmjerni likovi su ovdje sora i  yehudim...
Ja sve objektivno sagledavam. A posebno hrvatske budalaštine i nebuloze.

Ma kakav marcellus i njegovo ostraživačko novinarstvo. I njegovi izvori. gluparije!
On je objektivan istraživački novinar koliko je i Jurčević objektivan povjesničar a Sedlar objektivan filmski redatelj.
Njima se sve svodi na ono - Tito i NOP demoni a endehazija i ustaše nedužni anđeli ... koji su eto jadni napravili pokoju maaaalu greškicu ... ali jebi ga ...

HAjde bježi.
..gledaj...svatko ima pravo na svoja gledista...ne ulazim u to....marcelo niej do danas domoljub kao mnogi...covjek jednostavno dise prohrvatski oduvijek...isto pise danas o nekim temama sto ej govorio prije tridesetak godina i vise...nije se 'probudio' 1992 godine....sedlar ej isto platio za vrijeme juge svoju bulu...i to se zna ponajprije kao sportas i poznati vaterpolist koji se nije libio reci sto misli..zato nije mogao igrati za jugu...niti nastupati za mladost u yu prvenstvima...za jurcevica ne znam...jer mi nije bio poznat do prije dvadesetak godina..
Sedlarove vaterpolo frustracije nisu nikakvo opravdanje za njegov proustaški povijesničarski revizionizam.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 22/1/2019, 07:26

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:
Ringo10 wrote:
PA dobro, gdje su im te tolike masovne grobnice o kojima seru non stop.

AKo nesto i nadju pitanje je o kome se radi, ko je zrtva a ko dzelat.

Ovdje se radi samo o ustasonostalgiji i pokusajima pranja ustaskog rezima.
Ma nevjerivatno 
Stalno iskopavaju 
Nista ne mogu sad nakon toliko godina ni naci ni IDENTIFICIRATI 
KOJA SULUDA MANIJA i opsesija ne mos vjerivati 
Sva da ta pokvarena crkva ima stofa za naoadati pobjednike u ratu 
Jer su za vrijeme KOMUNZMA izgubili povlastice 
Bome nisu onda biskupi isli u lov , kurvsli se po hotelima i ljubili dječicu 
Ko danas :K
Za vrijeme socijalizma su popovi i hodze iz sve tri konfesije bili na pravom mjestu. 

Kad bi se ovdje u Australiji ili bio gdje na tome famoznom Zapadu ta bratija ponasala kao u bivsoj SFRJ, to bi bio skandal nad skandalima. 
I brzo bi shvatili gdje im je mjesto i kako se imaju ponasati.
To klerikalno izivljavanje na podrucjima bive SFRJ je katastrofa.

Bez Slovenije dakako, tamo je Crkveni kler odpremljen tako gdje mu je mjesto.
a ka'k se ponasaju?..koliko vidim bas u tim zapadnim zemljama se raskalaseno ponasaju i najvise ima pedofila i problema :)
Nemaju pristupa u politiku. Imaju sve što im treba za crkveni i karitativni rad i podršku vlasti.

Ali POLITIKA i državni posli - OUT.
moras znati da tamosnja crkva niej bila izlozena vjetrometini burne proslosti i sadasnjosti kao katolicka crkva na ovim prostorima...na ovim prostorima u proslosti itekako ej svecenstvo placalo glavom...svoje zivote...a mnogi da nisu imali veze sa politikom..lako ej bilo biti svecenik u autraliji,americi,francuskoj...ali bormes nije bilo lako biti na ovim prostorima tko tvrdi suprotno laze...na ovim prostorima su svecenici bili prisilejni baviti se politikom jer su na to bili primoravani..jos od doba osmanlijskog carstva..nadalje...tu nema nikad niti ej bilo stabilnog mira da bi se svecenstvo moglo bezbrizno puustiti d aobavlja ono za sto su predodređeni i ostnu van politike...u kog se narod mogao na ovim prostorima u burnim veremenima osloniti u dobru i zlu nego na svecenike..narocito u ruralnim podrucjima...ili svecenicima ili hajducima..treceg nije bilo...oslije su dosli politicari premazani svim mastima od kojih je vecina uvijek bila nedobronamjerna prema puku iz svojih interesa....jbg tako ej kako je...uvjeti na terenu diktiraju i ponasanje crkve
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 10 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 26 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 18 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum