ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Eroo 13/12/2018, 00:36

AssadNaPodmornici wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:Broj prekovremenih radnih sati diže se s 250 na 400 godišnje

Donešen dvotrećinom jer Orban toliko ima u saboru

Pritisak njemačke automobilske industrije tamo zbog manjka radne snage

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/579512/maari-usvojili-39robovlasnicki-zakon39-broj-maksimalno-dopustenih-prekovremenih-radnih-sati-povecava-se-s-250-na-400-na-godinu
Šta se uopće petljaju u radne sate.
To je stvar poslodavca i posloprimca.
ovisi.. i nije baš. sićam se sebe prije par godina, mladog i naivnog, a željan rada i posla.. jedan mjesec gazdi odradio 226 radnih sati, a on plaću 3800kn.. a u ugovoru piše 160 . a nemožeš ništa, meni trebaju pare, a ovaj dili otkaze kao pop hostiju a meni treba plaća.. a dobiješ otkaz nemožeš ništa drugo.. štaš sada
Vidiš, kao mlad i nisi znao puno. Trebao si rezonirati kako  te uče pa još i plaćaju za to. Tako sam ja razmišljao kad san bija u tvojin godinan. Imao sam svaki mjesec najmanje 80 sati prekovremenih, a priznavali su mi ih samo 10. I to sam mogao samo koristit kao
slobodne dane. Ni to nisam činio jer su me poslovi i rokovi uvijek sačekali kad se vratim. I vidi vraga, zbog skraćenog vremena bi morao
učiniti još više prekovremenih kako bih posao završio na vrijeme. Kad se naučiš i kad bez tebe više ne ide, ili barem ne tako dobro,
onda se ti oni pobrinu i za plaću. Drugi i ne ti.  :D


Last edited by Eroo on 13/12/2018, 00:39; edited 2 times in total

Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2018, 00:38

kralju posao koji sam radio je glup i nauči se u 5dana.. 
u ostalom neke poslove koji se dobro plaćaju, ja sam se sam nudio da radim besplatno i da me uči.. i odradio sam hrpu takvih situacija, bio bih "besplatan" po par dana samo da dobijem iskustvo i naučim .

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 13/12/2018, 00:41

Nek Orban radi šta god oće ,ja samo znan da mu je nezaposlenost 3,5% i može samo padat tako da ova mjera nema smisla , mislim ovi će morat radit više a za manje para samo nemoraju baš tu, ima i Irska
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Eroo 13/12/2018, 00:43

PS: Samo bih dodao, budi najbolji, ili se barem potrudi da to budeš, ma što radio.
      O dobrom kadru se daleko čuje, a tržište rada je za takve širom otvoreno,
      čak i u državi u kojoj živiš.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Eroo 13/12/2018, 00:44

AssadNaPodmornici wrote:kralju posao koji sam radio je glup i nauči se u 5dana.. 
u ostalom neke poslove koji se dobro plaćaju, ja sam se sam nudio da radim besplatno i da me uči.. i odradio sam hrpu takvih situacija, bio bih "besplatan" po par dana samo da dobijem iskustvo i naučim .
Ispravno, podržavam! :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 13/12/2018, 00:51

Ja da sam u Mađarskoj nebi radija ništa , glasa bi za Jobbik i zalaga se za progon cigana
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by veber 13/12/2018, 00:57

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:2013e došla nova linija. nisam otišao na GO, samo sam ženu i djecu odfurao na viksu u zadar. imao sam preko 1000 sati prekovremenog. 
sve one koji rade od 6-14, a 15 do 14 su kod ure treba jebat, dat im minimalnu plaću i kada cvile da voziš bmw treba im ruku strgat i sa strganom rukom poslat da čist snijeg u norveškoj.

radio sam ja ovo lito,  , dizanje u 6ujutro, radni dan traje do 8navečer.. večera, tuširanje, i mrtav krepan iden spavat.. i tako dan za danom.. ali sam bio plaćen i takav je bio dogovor.. iako je trebalo to biti bolje plaćeno, ali eto iduće lito,


dok raditi za nekoga 1h sat prekovremeno a ovaj ti to neće platiti .. 10minuta "prekovremenih takvih" je previše(nemora čak niti financijski, dovoljno ti je da kaže, hvala ti što si mi uletio, i zahvali lipo, itd) 

u njemačkoj se prekovremeni plaćaju 50% više, tuka bi ja i 12h dnevno, .. kod nas prekovreemni besplatno. odjebi to.
gle, meni je firma sve to platila. recimo ja drkam kurac već godinu dana, ne radim, ne želim radit jer si to mogu priuštit. kaj ljudi rade kada ne rade? to mi je nepoznanica. ja izlazim van, ganjam ženske, ali nakon godine dana dojadi. moram počet nekaj delat jer bum poludio nikaj ne radeći.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2018, 01:19

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:2013e došla nova linija. nisam otišao na GO, samo sam ženu i djecu odfurao na viksu u zadar. imao sam preko 1000 sati prekovremenog. 
sve one koji rade od 6-14, a 15 do 14 su kod ure treba jebat, dat im minimalnu plaću i kada cvile da voziš bmw treba im ruku strgat i sa strganom rukom poslat da čist snijeg u norveškoj.

radio sam ja ovo lito,  , dizanje u 6ujutro, radni dan traje do 8navečer.. večera, tuširanje, i mrtav krepan iden spavat.. i tako dan za danom.. ali sam bio plaćen i takav je bio dogovor.. iako je trebalo to biti bolje plaćeno, ali eto iduće lito,


dok raditi za nekoga 1h sat prekovremeno a ovaj ti to neće platiti .. 10minuta "prekovremenih takvih" je previše(nemora čak niti financijski, dovoljno ti je da kaže, hvala ti što si mi uletio, i zahvali lipo, itd) 

u njemačkoj se prekovremeni plaćaju 50% više, tuka bi ja i 12h dnevno, .. kod nas prekovreemni besplatno. odjebi to.
gle, meni je firma sve to platila. recimo ja drkam kurac već godinu dana, ne radim, ne želim radit jer si to mogu priuštit. kaj ljudi rade kada ne rade? to mi je nepoznanica. ja izlazim van, ganjam ženske, ali nakon godine dana dojadi. moram počet nekaj delat jer bum poludio nikaj ne radeći.
ja sam se ovo lito satra, i zaradio OK lovu (nije neka, ali hrpa ljudi radi godinu i više za takvu lovu) pa zimu mogu lagano.. iako i ova zima mi je radna.. evo sada radim do božića za ovu firmu , zvao me direktor da uletim, frend mi pokrenuo građevinsku firmu pita me mogu li uletiti posli nove godine.. ja kažem mogu.. idem na ubrzani kurs iz njemačkog , plus doma učim pola-ure -uru svaki dan dodatno.. i krećem na novi kurs, grad split (točnije njemačka) plaćaju prekvalifikacije.. izabra sam jedan zanat, trajat će dva mjeseca obuka, još nešto da učim :tu guštam kako se ono reće.. volim raditi i učiti nešto bez presinga.. a zato me čeka jebačko lito, posli nove idem pregovarati za posao i plaću
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by veber 13/12/2018, 01:27

mogao bi upisat tečaj za brod. recimo tanker :D:li da počnem nekaj delat, a ne samo izlazit van. evo novogodišnja odluka, iza nove godine počimam radit, makar i u čistoći. jebga nemre, tamo ne koriste računala...
...mislim da ću od bmw-a prihvatit ponudu, samo ne da mi se radit.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Leviathan2 13/12/2018, 02:17

mjesalica zakon, ni brige ni pameti :9
jebite se vi s vasim zvanjima :P

_________________
Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by veber 13/12/2018, 07:31

neda mi se ni na mješalici radit. zadnje sam frendu krov popločio, a to je bilo u rujnu. drkam kurac cijelu godinu.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 14/12/2018, 02:34

U Budimpešti već dva dana prosvjedi

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2049867

Tek tri tisuće prosvjednika , ništa od toga
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 16/12/2018, 19:44

Ovi još prosvjeduju

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/580152/tisuce-maara-na-ulicama-prosvjedovalo-protiv-orbanove-politike
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Guest 16/12/2018, 19:47

na Golom otoku traže kamenoklesare.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 16/12/2018, 19:54

Bavarska je na dva metra zapadno od Mađarske , samo će mu iselit sto tisuća mladih u Bavarsku i to če biti to

Ima nezaposlenost od 3,5 % a upire ekonomiju Rad za šaku riže
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 16/12/2018, 20:16

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Protesti_madjarska_epa

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/budimpesta-oko-10000-ljudi-protestovalo-protiv-orbanove-vlade

Slabo su to Orban i njegovi ortaci proučili , nemožeš na nezaposlenost od 3,5% i Bavarska traži radnu snagu a plaće tri puta veče i na dva je metra zapadno a Mađari mogu tamo radit upirat ekonomiju Rad za šaku riže
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 16/12/2018, 20:40

Gubitak stanovništva od 2011 do 2018 priko 160 iljada ljudi

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Hungary

Ide to njima ta politika Rad za šaku riže
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by immortal 16/12/2018, 22:26

ne mogu vjerovati
za koga planiraju rad od 400 sati godišnje
vlasnike ili djelatnike ????

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23275
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by immortal 16/12/2018, 22:27

Gnječ wrote:na Golom otoku traže kamenoklesare.
Goli traži obnovu izgleda
immortal
immortal

Female
Posts : 23275
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 16/12/2018, 23:24

Orban se malo zaletija , prosvjed u Budimpešti danas

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Budimpesta-Tan2018-12-16_18234957_2
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by RayMabus 21/12/2018, 22:56

Ovi još prosvjeduju

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/hiljade-madjara-protestuje-protiv-orbanove-politike-na-ulicama-budimpeste/181221158
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon" - Page 2 Empty Re: Mađarski sabor usvojio "robovlasnički zakon"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum