ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 16:23


Autor: Marcel Holjevac
Je li trebalo izaći i potpisati zahtjev Željke Markić da se referendumom zabrane predizborne koalicije? Sad se vidi da je to i te kako bio opravdan zahtjev. Političko predizborno lešinarenje u Hrvatskoj je tragikomično.

Ona je nesposobna, glupa, ona se hvali rastom BDP-a koji je na razini statističke greške, govorio je Radimir Čačić. Kad oni dođu na vlast, tvrdio je, gospodarski će rast biti 5% godišnje, a to je ostalo zapisano i u planu 21: 5% godišnjeg rasta BDP-a do 2015. Rezanjem proračuna za samo pet milijardi kuna Jadranka Kosor neće ništa napraviti, tvrdio je i rekao kako je to donja granica pristojnosti. Pohvalio je i Sanadera rekavši kako je jedini kvalitetan potez HDZ-ove Vlade u sedam godina bio onaj kada je Ivo Sanader prije odlaska srezao proračun za pet milijardi kuna, a sve nakon toga išlo je na povećanje. Uštede od oko pet milijardi kuna mogu se postići ‘smanjenjem transfera političkim prijateljima’, a rekao je i kako se nada da premijerka neće uvesti porez na banke, jer bi ona, onako tulava i bedasta, ‘sprčkala’ i taj novac.

Gospodarske pokazatelje Vlade Jadranke Kosor nazvao je povratkom u 2003. godinu te je godine u kojima je ona bila na vlasti proglasio potpuno izgubljenim. “Prestanimo vjerovati demagogiji! U Hrvatskoj je jednostavno premalo ljudi radi. Mi nudimo porast zaposlenosti kroz porast bruto društvenog proizvoda, a to ćemo ostvariti velikim investicijskim ciklusima u energetici, turizmu, infrastrukturi i navodnjavanju. Najveći problem Hrvatske je nesposobna Vlada”, njegove su riječi iz 2011.

Danas, četiri godine kasnije, što je vlada koja je zajedno s njim kao potpredsjednikom uradila? Mogu samo sanjati rezultate koje je imala vlada Jadranke Kosor! Hvale se rastom koji postoji samo u njihovom glavama. Rezanja proračuna nije bilo, ni za pet milijardi što je 2011. proglašavao donjom granicom pristojnosti. Ni za kunu. Proračun je otišao u nebo s njegovim i Milanovićevim dolaskom, umjesto obećanog rezanja proračunskog deficita on je također rastao. Veliki investicijski ciklusi? Taman posla, u Hrvatsku više nitko ne ulaže, strane korporacije bježe iz nje. Veće poreze su Čačić i ekipa uveli čim su došli na vlast, a novac sprčkali na uhljebe. Premalo ljudi radi, govorio je Čačić 2011. E pa danas ih nakon mandata vlade kojoj je on do nedavno bio potpredsjednik radi znatno manje.

Čačić više nije u toj vladi. Otišao je ne zbog nesposobnosti, ne čak zbog laganja o tome da nije usmrtio ljude u saobraćajnoj nesreći, ne zbog iskazane nevjerojatne bezosjećajnosti za žrtve i potpune beskrupuloznosti, nego zbog toga što ga je mađarski sud osudio na bezuvjetnu kaznu zatvora. Koju je odslužio igrajući golf u zatvoru s pet zvjezdica.

Na izjave iz 2011. Jadranka Kosor mu nije ostala dužna: “Jadni su oni koje Čačić, koji želi biti glavni vozač Kukuriku koalicije, sretne na cesti. Jadni su i oni kojima ne isplaćuje plaće u svojem poduzeću i svi oni koji imaju pet tisuća kuna, a nisu se obogatili poput njega. Svi bi mi bili jadni kad bi on zasjeo u ‘vozilo budućnosti’, a suvozač bi mu opravdavao sve ono što bi taj glavni vozač radio”, poručila je Kosor Čačiću jasno aludirajući na njegovu prometnu nesreću u Mađarskoj u kojoj je poginulo dvoje ljudi te na situaciju u Coningu kojeg si je Čačić privatizirao pa upropastio.

Ovih dana bivši ljuti politički i privatni protivnici skupa pijuckaju kavice i zajedno planiraju povratak na vlast. Kosor je, iako nije bila ni izbliza tako loša premijerka kao što su je mediji predstavljali – a svakako je bila normalnija, psihički stabilnija, pristojnija i sposobnija od “Mad Zox” Zorana Milanovića – kasnije izgubila sve kredite. Nekoć je udbaška bratija u Hrvatskoj koristila razne redikule i naivce kako bi na ulici srušila vlast Jadranke Kosor, pa je tako Pernar, nesvjestan igre u koju su ga ubacili, poslužio kao okidač velikih demonstracija kojima se htjelo srušiti Vladu prije nego što uspije potpisati ulazak u EU. Jasno, to bi odgodilo ulazak, i vratilo nas u “region”, po želji Britanaca: nije uostalom bilo prvi put da njihova tajna služba ruši pučem vlade na Balkanu (Simović!), uz strahovite posljedice za kolonije kakvima nas smatraju. Danas ta ista udbaška bratija šeće Jadranku Kosor po raznim Stankovićima kako bi se ova vlada održala još četiri godine. Kosor je, iako i dalje cijenim ono što je radila kao premijer, nisko pala. A najniže koaliranjem s Čačićem, koji je pak u koaliciji s Josipovićem. Ne samo zato što ju je vrijeđao, ne samo zato što ju je ponižavao dok je bila premijerka, nego zato jer to nije čovjek kojem je mjesto u bilo kojoj i bilo kakvoj vladi. To je čovjek koji se cerio i slavio na proslavi izborne pobjede Ive Josipovića, skrivajući da je dva dana ranije ubio dvoje ljudi i pokušavajući to zataškati. Čovjek bez empatije, morala, čovjek koji je upropastio ukradenu firmu, ostao dužan stotine milijuna dobavljačima i državi, čovjek koji uostalom kao potpredsjednik Milanovićeve vlade nije uspio uraditi ama baš ništa. Još gora stvar je što je ona pristala ići na izbore s koalicijom u kojoj je i Josipović, koji je aktivno podržavao “prosvjede” na kojima je rušena Kosor – obzirom na njegovu “londonsku vezu” Jovića, vjerojatno je upravo on i stajao iza tog patetičnog pokušaja državnog udara u režiji starih “prijatelja” Hrvatske. Da je tome tako da se zaključiti i iz izjava koje je tada davao, ali i iz sudjelovanja njegovih savjetnika na prosvjedima.

Kosor je još nedavno odbacivala mogućnost izlaska na izbore u takvom društvu. A evo, sastaše se Čačić i Kosor da bi porazgovarali o aktualnoj političkoj situaciji te o tome kako bi bilo najbolje kada bi neka treća opcija vodila iduću vladu. Prošlog su tjedna potpisali sporazum o izbornoj suradnji po kojem će Kosor biti prva na listi u V. izbornoj jedinici kao nezavisna, a kandidira je Čačićeva stranka u sklopu koalicije Uspješna Hrvatska! Što je u toj koaliciji uspješno, tko je od njih kad bio uspješan, osim što je Čačić bio uspješan u privatizaciji? Treća opcija je sastavljena od otpadaka prve dvije, plus nešto neovisnih redikula! Možda s njima u koaliciju uđe i Orah Mirele Holy, koju je isti taj Čačić isprašio iz vlade kao balavicu kad je htjela zaustaviti neke njegove ekocidne projekte u Istri koji se srećom nisu realizirali! Danas jedni drugima tepaju, Čačić više ne vrijeđa Kosor nego govori: “Jadranka Kosor je, obzirom da je politika mjerljiva disciplina, jedna od rijetkih s neupitnim rezultatima, a u nepotpunom premijerskom mandatu donijela je teške i važne odluke. Stala je iza programa tvrdih reformi i bolnih rezova”. To je istina, ali to nije ono što je govorio tada. A ono što Jadranka Kosor govori danas, nije ono što je govorila prije šest mjeseci, kad je odbacivala mogućnost koaliranja s Josipovićem i Čačićem.

Kad čovjek pogleda kakva je ta treća opcija, i prve dvije izgledaju puno prihvatljivije! Jer, tu treću opciju uglavnom čine političari koji su već pokazali svoju nesposobnost, a udružuju se samo kako bi maznuli što više glasova na izborima, iako ih svjetonazorski ne povezuje baš ništa, osim što su se navukli na vlast ko neki nogometni manageri na kokain. A simbol trećeg puta, MOST, koalicija sastavljena od lokalnih nesrvstanih političara koji su kao neka alternativa – doduše još i najozbiljnija kad se pogleda kakve su druge “alternativne” opcije od Živog zida do Josipovića – isto nije imun na političko prostituiranje. “Vjerovali ili ne, ovaj lik mi je doslovno počeja ići na k…. sa svojom demagogijom”, napisao je primoštenski šerif Stipe Petrina, još jedan lik iz serije “na rubu normalnosti”, na svom faceu, za Božu Petrova. Da Petrina nije baš čovjek koji ima neko znanje i razumije se u nešto pokazao je i podrškom diletantima iz Živog zida, koji su do sad uspjeli velikom broju ljudi kojima je prijetila ovrha priuštiti da uz deložaciju moraju platiti i nekoliko destaka tisuća kuna globe za sprječavanje službene osobe u obavljanju dužnosti (a sve deložacije su provedene na kraju, nakon što su se dečki razišli, jer ovrhe uostalom ne provode banke nego sudovi).

Uglavnom, Petrina je za Petrova još prošli tjedan govorio: “On govori o reorganizaciji gradske uprave, ne vidim baš da je sredio stvari kao što smo mi ovdje… on je zaposlio nove uhljebe. Onda, govorio je o smanjenju plaća, da bi si na kraju vratio plaću na 9500 kuna. Stavio je svog prijatelja za zamjenika… Moji vijećnici nemaju ni kune, ne usude se ni pitat, ja sam u volonterskom statusu. Mi se po rezultatima više ne mjerimo s općinama, nego sa županijama. A koji su to njegovi rezultati? Zapravo, Božo me po svojoj demagogiji pomalo podsjeća na don Ivana Grubišića!”

Ovaj tjedan, Petrina i Petrov su u koaliciji i sad su najbolji prijatelji. Samo devet dana nakon što je izrekao ono iz prethodnog pasusa, Petrina je rekao: “Od samog početka gajio sam simpatiju prema Boži Petrovu, koja je bila poljuljana kada je krenuo s okupljanjem nezavisnih kandidata. Posumnjao sam da je možda riječ o režimskome igraču kojemu je cilj stvaranje opcije koja će pridobiti 2 do 3 posto glasača i koja bi služila isključivo razbijanju stvarnih alternativa. To sam već nekoliko puta doživio u svojoj izbornoj jedinici. Međutim, nakon nekog vremena shvatio sam da su Božo i njegovi suradnici stvorili pravu frontu protiv dvije vodeće stranke kojoj sam se jednostavno morao pridružiti. Na zadnjim izborima u našoj izbornoj jedinici je zbog nejedinstva propalo masu glasova”.

Nakon ovakve političke travestije tko još normalan može glasati za ikog od te dvojice??? Da i sam Stipe Šuvar vodi Partiju, a Ivić Pašalić HDZ, radije bih i za njih glasao negoli za takvu “treću” opciju! Ta treća opcija je opcija političkih prostitutki koje liježu u predizborni krevet s bilo kime, bilo kad, za koji glas više! A i dvije vladajuće stranke imaju u koaliciji okupljene podrepaške strančice, koje ne služe bog zna čemu ali će, tko god dobio izbore, tražiti svoj dio kolača, svoja ministarstva, svoje predstavnike u javnim poduzećima! I zbog takvih imamo 20 ministarstava, a ne 8 ili 9 kao normalne države! Da bi se “koalicijske partnere” i njihove apetite zadovoljilo!

Predizborne koalicije su rak rana hrvatkog političkog sustava, i treba ih zabraniti. Na žalost, to nikom u hrvatskoj politici ne odgovara, i zato je minirana jedna hvale vrijedna inicijativa Željke Markić koja je išla za tim da se politički prostor počisti od suvišnih stranaka i strančica koje ničije interese osim vlastitog malobrojnog članstva ne zastupaju.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 16:28

Dobar tekst, jos uvijek predug ali ide na bolje. Bilo kako bilo ali ljudi u DNRH su toliko otupili i zaglupili da se ovakove stvari desavaju i desavati ce se. Bit je da je ovo vrijedjanje zdravog razuma. Cacic, Kosor i Josipovic u istom loncu????? Cak i partijski brantelji lika i djela Iveka Josipovica (dok je bio predsjednik) sada peru ruke. Jad, bijeda, kurvaluk, pokvarenost..... Nisam pratio ovo sa Petrinom i Petrovom.. Dno dna. Sami gad do gada. Znaci , kila mozga je pojeftinila. Korak naprijed, natrag dva. Uskoro na rad u Poljsku i balticke zemlje. Tststststsss

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by epikur37 Fri 16 Oct - 16:34

abraham wrote: Cacic, Kosor i Josipovic u istom loncu?????


dobro, liberalni centar a s kim su najavili poslijeizbornu koaliciju?
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by vuksadinare Fri 16 Oct - 16:37

epikur37 wrote:
abraham wrote: Cacic, Kosor i Josipovic u istom loncu?????


dobro, liberalni centar a s kim su najavili poslijeizbornu koaliciju?
sami sa sobom..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by Guest Fri 16 Oct - 16:39

Solidan tekst ali pre-dugačak. Skratiti na 1000 slova max.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by marcellus Fri 16 Oct - 17:53

jebiga rođo vi bi mene cenzurirali i kratili, sad ću se udružit s oliverom frljićem :D

_________________
Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by marcellus Fri 16 Oct - 17:54

uglavnom nušić bi imao posla da je živ i da je hrvat. A razmišljam da kolumnu koju sam preuzeo od dujmovića "tjedni pregled hrvatske političke gluposti" nazovem "kila mozga dvije marke" u čast abrahama i njegove potštapalice

_________________
Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 18:14

No hard feelings.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by n_razbojnik Fri 16 Oct - 18:19

za simpatije Kosor i Pravda sam znao mnogo prije koalicije, kada su se sastajali po regionalnim televizijama i uvlačili u čmar jedno drugom...sam Bog zna zašto sam uopće nabasao na to is lušao njihove proljeve

e ali Gazimir me razočarao, umjesto da opali dve triske onoj i povrati vlast u svojoj stranci, on se udružuje sa ovim luzerima,on rođeni pobjednik

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 18:23

Danasnji hrvatski "Nusic"-i su na strani vladajucih i to debelo naplacuju. Neki popije kantu ali... jebiga. Sve nekako iscaseno, iskrivljinjeno, ausvinkel. Nekada je to znalo biti i simpaticno. Nekada su dobri izgovori , kao  moralni pobjednici, prvaci improvizacije i sl, bili simpaticni i dovoljni. Danas , govorim u svoje ime, sam ostario i pun mi je kurac ovog kretenizma, seljakluka, silovanja zdravog razuma i gluposti. Vrijeme se promijenilo. Ja, ???? Bilo kako bilo od Iveka do jebacine u BB i Farma-i. Kila mozga dvije marke... Jest ali u kurcu. Biljezim se s stovanjem.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by kic Fri 16 Oct - 18:57

nevjestin_razbojnik wrote:e ali Gazimir me razočarao, umjesto da opali dve triske onoj i povrati vlast u svojoj stranci, on se udružuje sa ovim luzerima,on rođeni pobjednik
:lol:
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 19:54

U zemlji gdje se sve moze postici preko noci i nekonvencionalnim metodama, gdje se rak lijeci sodom bikarbonom, gdje avioni zaprasuju vlastiti narod,gdje djecu ne treba vakcinirati, gdje.............

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by marcellus Fri 16 Oct - 20:18

abraham wrote:U zemlji gdje se sve moze postici preko noci i nekonvencionalnim metodama, gdje se rak lijeci sodom bikarbonom, gdje avioni zaprasuju vlastiti narod,gdje djecu ne treba vakcinirati, gdje.............


Šuti jebote nemoj da te Zrinka čuje
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 20:22

marcellus wrote:
abraham wrote:U zemlji gdje se sve moze postici preko noci i nekonvencionalnim metodama, gdje se rak lijeci sodom bikarbonom, gdje avioni zaprasuju vlastiti narod,gdje djecu ne treba vakcinirati, gdje.............


Šuti jebote nemoj da te Zrinka čuje
Jebes Zrinku, meni tu pricu prodaje par visoko obrazovanih ljudi iz DNRH. Internet je prepun tih pizdarija i to se pusi. I te kako. Da ne spominjemo BB o Farmu i tako to........ Cajke ........ Jos je i dobro kako je/ce biti.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by kic Fri 16 Oct - 20:25

najbolje da sdp&hdz i njihove satelitske stranke vladaju do sumraka bogova po marcelu :p

na kraju, Petrina je svojeglava beštija, ali ne vidim da je Petrov nešto tu kriv, on stvarno i ima rezultate iza sebe, vratio je masu dugova, poništio mnoge štetne ugovore, primjerom je vladao bez plaće, taj savez se uopće ne može usporediti s degutantnom kopulacijom Čačića i Kosorke..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 21:39


_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 21:46


_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by abraham Fri 16 Oct - 21:48


U mojoj opcini problema nema
guzve na stanici cesta su tema
naprasno bogacenje bez sistema
porezi veliki, a gdje ih nema


Dubrava iz mojega djetinjstva
Dubrava iz koje smo ti i ja

U mojoj opcini problema nema
ceste lose, nece vozit' krema
cinovnika hrpa, malo fotelja
zaposlenih dosta, a gdje ih nema



U mojoj opcini problema nema
nema love, nema dilema
kanalizacija jos nije potrebna
aktivista hrpa, a gdje ih nema




Daleke 79-te. Uhljebi, bogacenje preko noci, ceste i kanalizacija.Muhahahahahahaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu Empty Re: Nužda je majka čudnog (predizbornog) društva u krevetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum