ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Totalni luđaci

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Totalni luđaci Empty Totalni luđaci

Post by Trinity Fri 17 Aug - 12:09

Ovo je za njih reforma: Vlada predlaže povećanje minimalca za poduzetnike 100%



Toliko se priča o poreznim reformama koje bi po svakoj logici trebale značiti rasterećenje rada i poduzetništva, kako bi se omogućilo što lakše otvaranje novih obrta i tvrtki, zapošljavanje radnika i poslovanje. Ali izgleda da hrvatska vlada vidi reforme malo drugačije od ostatka svijeta jer u novom prijedlogu zakona - koji je trenutno u fazi e-rasprave, najavljuje se povećanje poreznog opterećenja za male poduzetnike. Saša Cvetojević je na Facebooku izdvojio:

Ministarstvo financija povećava minimalnu osnovicu za obračun poreza i doprinosa članova uprava ili izvršnih direktora privatnih tvrtki i to na način da će se minimalna osnovica povećati s faktora 0.65 na 1.1, što znači da će minimalna bruto plaća člana uprave/direktora biti nešto veća od 8.800 kuna.

Ako promatramo samo trgovačka društva koja zapošljavaju jednog ili nijednog zaposlenog, u HR ih je u 2017. godine bilo 68.635 i za poslovnu godinu 2017 su iskazali gubitak od 1.6mlrd kuna (kumulativno za sva društva).

A ako promatramo mikro-mikro trgovačka društva (ona s milijun kuna prihoda ili manje) u 2017 godini ima ih ukupno 82.494, ostvaruju oko 19 milijardi kuna prihoda, zapošljavaju ukupno 87.752 osobe i za poslovnu godinu 2017 iskazale su gubitak od 2.687 milijardi kuna.

Trgovačka društva koja će najviše biti pogođena ovom mjerom su ujedno i društva koja jedva preživljavaju te će implementacija ove promjene sasvim sigurno ta društva odvesti u još veće minuse te će generirati ogromne gubitke i stvoriti nove nezaposlene i novi val ekonomske emigracije.


Last edited by Triny on Fri 17 Aug - 12:17; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by Trinity Fri 17 Aug - 12:10

Ova mjera će najviše pogoditi poduzetnike-početnike, freelancere, odnosno tvrtke s jednom zaposlenom osobom, samozaposlene građane koji su tek na početku svoga poslovnog rada. Ovo je najbolji način da se svaka poslovna ideja sasječe u korijenu, da se što više oteža bilo kakav uspjeh. Ovo je udar na najslabije, a koristit će isključivo velikim i već uspješnim poduzećima u kojima direktori već imaju plaću koja je veća od ovog prijedloga.

Inače, zemlje poput Njemačke i Irske, koje imaju minimalnu plaću za radnike, ne nameću minimalac samozaposlenima i direktorima poduzeća jer je svrha minimalca valjda da poslodavac isplaćuje minimalno određeni iznos svojim radnicima. Ako je netko samozaposlen i ne uspije jedan mjesec zaraditi dovoljno za svoj minimalac, on je u prekršaju što ne može sam sebi isplatiti plaću koju je država propisala. Ima li to ikakvog smisla? Naravno da nema.

Ivana Ninčević-Lesandrić, saborska zastupnica iz redova Mosta, najavila je u intervjuu za Liberal da priprema zakon koji bi potpuno oslobodio poduzetnike-početnike poreznih davanja, tako da im se olakša početak. Začudila se kad je saznala da Vlada predlaže nešto potpuno suprotno, a to je povećanje poreza za poduzetnike-početnike za gotovo 100 posto.

"Moj prijedlog zakona je spreman i odmah ću u rujnu pokušati prikupiti 30 potpisa da se stavi na dnevni red, nadam se da će drugi zastupnici pokazati interes", rekla nam je.

https://liberal.hr/clanak.php?id=2026
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by Trinity Fri 17 Aug - 12:15

Bogami, tu samo napalm pomaže.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by AssadNaPodmornici Fri 17 Aug - 12:26

Odlično podrška plenkovicu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by marcellus Fri 17 Aug - 12:29

hehe mantra "građana" ove države je od osnutka "prokleti liberalni kapitalizam"

_________________
Totalni luđaci 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by aben Fri 17 Aug - 16:33

"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by catabbath Fri 17 Aug - 16:39

Haha ovo me podsjeća na jedan razgovor s uhljebom zaposlenim u županiji. Nešto pričamao o plačama i on meni, ti bi trebao imati min 10 000 kn plaću, to je valjda na tom tragu. :)
Btw. oni žive u paralelnom svemiru, oni plaću ne moraju zaraditi, njima se plaća magično stvori na računu svaki misec a vjerojatno je takav lik i pisao zakon.

_________________
Totalni luđaci Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by Leviathan2 Sat 18 Aug - 2:29

no koment :)

_________________
Totalni luđaci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by immortal Sat 18 Aug - 14:44

Triny wrote:Bogami, tu samo napalm pomaže.
affraid to sam cekala
sad ce svi morati u pobunu, jedino nas to moze zastititi
istupanje jednog po jednog ugrozenog ili ugrozenih grupica uvijk biva brzo ismijano, uguseno
ovo je put u pozitivu.. tj revoluciju
immortal
immortal

Female
Posts : 23276
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by AssadNaPodmornici Sat 18 Aug - 14:56

mortal wrote:
Triny wrote:Bogami, tu samo napalm pomaže.
affraid to sam cekala
sad ce svi morati u pobunu, jedino nas to moze zastititi
istupanje jednog po jednog ugrozenog ili ugrozenih grupica uvijk biva brzo ismijano, uguseno
ovo je put u pozitivu.. tj revoluciju
gotovo ti je.. ti si možda te skada skužila da za sve tvoje probleme u državi, nisu krivi "fantomski" srbi, yugosloveni, pederi, četnici, nego - hrvati, pravoslavci, i domoljubi - ta ekipa je razjebala državu.. sada je već kasno
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by immortal Sat 18 Aug - 15:01

AssadNaPodmornici wrote:
mortal wrote:
Triny wrote:Bogami, tu samo napalm pomaže.
affraid to sam cekala
sad ce svi morati u pobunu, jedino nas to moze zastititi
istupanje jednog po jednog ugrozenog ili ugrozenih grupica uvijk biva brzo ismijano, uguseno
ovo je put u pozitivu.. tj revoluciju
gotovo ti je.. ti si možda te skada skužila da za sve tvoje probleme u državi, nisu krivi "fantomski" srbi, yugosloveni, pederi, četnici, nego - hrvati, pravoslavci, i domoljubi - ta ekipa je razjebala državu.. sada je već kasno
nije nikad kasno
immortal
immortal

Female
Posts : 23276
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by AssadNaPodmornici Sat 18 Aug - 15:10

mortal wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mortal wrote:
Triny wrote:Bogami, tu samo napalm pomaže.
affraid to sam cekala
sad ce svi morati u pobunu, jedino nas to moze zastititi
istupanje jednog po jednog ugrozenog ili ugrozenih grupica uvijk biva brzo ismijano, uguseno
ovo je put u pozitivu.. tj revoluciju
gotovo ti je.. ti si možda te skada skužila da za sve tvoje probleme u državi, nisu krivi "fantomski" srbi, yugosloveni, pederi, četnici, nego - hrvati, pravoslavci, i domoljubi - ta ekipa je razjebala državu.. sada je već kasno
nije nikad kasno
nemožeš ti sa epikurom, speakerom, matildom, erom i ostalom ekipom biti na istoj strani.... oni su zajedno sa HDZom(prije bili  neki od njih priznali u KPJ) (i nekim ljevičarima ofc) elita, dio elite, žive privilegirano i ne odgovara im promjena sustava, a da bi sustav ostao isti oni ti prodaju priču od "domoljublju" i "velikom hrvatstvu"(kao što su isti oni ili njihovi roditelji prodavali priču o yugoslovenstvu i bratstvu i jedinstvu) a ti radiš za njih, crnčiš za sitne pare, a oni ti još govore "da živiš dobro, da budi sretna što nije još gore, vidiš kako ista ekipa komentira što 9ljudi spava u prostoriji od 30m2 , a tuširaju se na plaži, bez klime nakon 12h posla.. kao "može tebi biti još gore, budi zadovoljna što nisi u africi", dok ista ekipa dobija desetke tisuća kuna neradeći ništa a uzimajući tvoj ropski rad.." a ti nemožeš pomisliti recimo od tome da kupiš svoj stan, svoje auto ili startaš familiju.. a onda ekipa za koje radiš , koja je cijedi i iskorištava kao r0ba(bilo izravno a bilo neizravno kao uhljebi preko poreza), te uvjerava da su za sve krivi yugosloveni, i srbi ... dobro došla i progledala, službeno si postala yugoslovenka
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by epikur37 Sat 18 Aug - 15:20

aben wrote:"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur
x
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by aben Sat 18 Aug - 15:58

epikur37 wrote:
aben wrote:"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur
x
"ako zajednica oće da priman blasfemičare u svoj kaić, jo ću primati blasfemičare u svoj kaić"- epikur

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by AssadNaPodmornici Sat 18 Aug - 15:59

što ako zajednica kaže da treba homofobe kazniti sa 3godine zatvora

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by epikur37 Sat 18 Aug - 16:00

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur
x
"ako zajednica oće da priman blasfemičare u svoj kaić, jo ću primati blasfemičare u svoj kaić"- epikur

Zajednica ureduje zajedničke stvari

Nego, di mi je bolje hobu..u Barbari u Preko ili Trapuli u Ugljanu...

I kaš na piće ako si u ZD?
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by aben Sat 18 Aug - 16:08

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur
x
"ako zajednica oće da priman blasfemičare u svoj kaić, jo ću primati blasfemičare u svoj kaić"- epikur

Zajednica ureduje zajedničke stvari

Nego, di mi je bolje hobu..u Barbari u Preko ili Trapuli u Ugljanu...

I kaš na piće ako si u ZD?
jo sun siromah, ne grin po restorantima...jedino sun sigur za olive island marina, namo je lipo.

a, nis još,  za dvi sedmice...ako sedemo na piće, jo častin ali ti ploćoš, jer je tvoja lova moja lova

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by epikur37 Sat 18 Aug - 16:24

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:"mi smo zajednica, otpor i nada su uzaludni"- epikur
x
"ako zajednica oće da priman blasfemičare u svoj kaić, jo ću primati blasfemičare u svoj kaić"- epikur

Zajednica ureduje zajedničke stvari

Nego, di mi je bolje hobu..u Barbari u Preko ili Trapuli u Ugljanu...

I kaš na piće ako si u ZD?
jo sun siromah, ne grin po restorantima...jedino sun sigur za olive island marina, namo je lipo.

a, nis još,  za dvi sedmice...ako sedemo na piće, jo častin ali ti ploćoš, jer je tvoja lova moja lova

najdraži su mi boduli :D

More
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by L'âme Sat 18 Aug - 17:03

Epi, ne budi lud..bit ce ti gore nego s govijem :-))

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by RayMabus Sat 18 Aug - 17:20

Puca mi kurac za privatnike, triba se uhljebit negdi na državnu sisu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Totalni luđaci Empty Re: Totalni luđaci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum