Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Page 1 of 1
Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Stručnjaci za napade u inozemstvu
Vojska židovske države nije dokazala svoje sposobnosti ni u kojem trenutku.
http://www.delo.si/nedelo/eksperti-za-napade-v-tujini.html
Za napade v tujini, tudi za sicer nepotrjeni napad na sirsko vojaško letališče T-4 ta teden, Izraelci zelo radi uporabljajo ameriška letala F-15. Foto: Reuters
U obranu svojih interesa, Izrael često brutalno krši međunarodna pravila.
Zbog još nepouzdane napade sirijskih snaga vlade s borbenim borbama u gradu Dumi u okupiranom istočnom gutaskom dvoru istočno od sirijskog glavnog grada Damaska, raketni napad na Tijas i T-4 vojnu bazu u središnjem dijelu zemlje ostao je neprimijećen u ponedjeljak. Navodno je izvršio izraelsko zrakoplovstvo. Iako židovska država ne komentira optužbe, napad na ciljeve u Siriji nikako ne bi bio prvi. Izrael je poslao pravi stručnjak za intervencije u drugim zemljama u sedam desetljeća od svog osnutka.
Prvi napad na napad ranog ponedjeljka ujutro prijavila je službena sirijska tiskovna agencija Sana. Izvještaj je bio oskudniji. Njihova zračna obrana pucala je neke rakete, od kojih su neke udarile zračna baza T-4 i ubile neke osoblje. Osumnjičeni su za napad na Amerikance.
Izraelska tišina
Međutim, Amerikanci su brzo izvijestili da nisu poslali rakete u bazu vojske Bashar al-Asada . Osim Sirija, Iranci, pripadnici libanonske Hezbollahske milicije, kao i Rusi trebali bi biti u podrumu. I iz Rusije, optužbe su napravljene da je T-4 zapravo bio potresen od strane Izraelaca. Njihovi borci F-15 trebali bi lansirati osam raketa preko područja Libanona, za koje suverenitet manje je briga za Izrael, a da ne dopire do sirijskog zračnog prostora.
Komunisti u Sirijskom ratu, predsjednik Rusije i Sirije Vladimir Putin (lijevo) i Bashar al-Assad (desno). Napad na prve vojnike izbjegavaju Izraelci, oni nemaju nikakvih rezervi za druge. Fotografija: AFP
S ruskim oružjem pojačana sirijska zračna obrana, izvijestili su da su pet raketa presrela, a tri pogođena vojnom bazom. Uz sirijske vojnike, uključujući Irana i Hezbollaha poginulo je 14 osoba. Rusi nisu među žrtvama.
Budući da je ovo vojna baza na području s kojega, zbog dugogodišnjeg rata, ionako nema pouzdanih podataka, te se izjave ne mogu potvrditi. Niti Izrael nije potvrdio, ali je poznato da ponekad ne daju informacije o svojim vojnim pothvatima. Ne samo se pohvaliti u to vrijeme, već u pravom trenutku.
Izraelska vojska, možda po broju vojnika, nije jedna od najvećih na svijetu, ali svakako je među vodećim na području izvedbe, učinkovitosti, opreme i oružja, uključujući nuklearne bombe; on ih ne prepoznaje, poriče, poriče. Vojska židovske države već je kroz ratove, operacije spašavanja, likvidacije u inozemstvu i vojnih akcija duboko na teritoriju drugih zemalja već pokazala svoje sposobnosti. Ne nužno samo one susjedne.
Brat Netanyahu
Snaga izraelske vojske, službeno izraelske obrambene snage (IDF), nesporna je. O tome svjedoče niz uspješnih ratova, koji bi se trebali izgubiti nakon igre brojeva. Ali brojke ne govore sve. Izrael je pretekao arapske zemlje, u svim područjima, osim u izobilju. Prije svega, izuzetna motivacija je ključ uspjeha. Izraelci su svjesni da se izgubljeni ratovi ne mogu priuštiti. Pri tome često ne rade malo o međunarodnim pravilima i brutalno krše suverenost drugih zemalja.
Danas veliki napad na Izrael je nezamisliv. U prošlosti su se arapski susjedi sukobili u nekoliko ratova, od kojih je najveći izjava o državi Izrael 1948., šestodnevni rat 1967. i JomCipur 1973. godine.
Usred tih velikih sukoba, IDF je uključen i još uvijek sudjeluje u mnogim manjim. Osim toga, njezine zrakoplovne snage provele su čitav niz napada na čak i vrlo udaljene ciljeve, a njegovi komandosi uspjeli su u gotovo nevjerojatnim postignućima. U zapovjedništvima zapovjedništva, Netanyahijev brat , stariji Jonathan i mlađi Benjamin , imali su važnu ulogu, a sada već dugi niz godina Izraelski premijer.
Stariji Netanyahu je obavio jednu od najpoznatijih operacija komandosa, zapravo već na granici vjerojatnosti. To je bio naselje talaca Air Franceovih zrakoplova koje su zaplijenili teroristi, dva palestinska i dva člana njihovih ekstremnih lijevih camerada iz tadašnje Zapadne Njemačke. Dana 27. lipnja 1976. zrakoplov je odveden iz Tel Aviva u Pariz i mnogi Izraelci bili su na njemu, ali su putnici umjesto toga sletjeli u grad nakon otmice sletjeli u najvažniju zračnu luku Ugande Entebbi. Tu su otmičari osobno pozdravili tada bizarnog diktatora ove zemlje, Idi Amin .
Uskoro su pušteni putnici nežidovske obitelji, u zatočeništvu bilo je 12 članova posade i 94 putnika, uglavnom Židova iz Izraela. Otmičari su zatražili 5 milijuna dolara otkupnine za zrakoplov, a posebno oslobađanje 53 palestinskog i pro-palestinskog ekstremista, od kojih je 40 bilo u izraelskim zatvorima i 13 u drugim zemljama.
Nakon kratkog pregovora, Izrael je odlučio spasiti stvari silom. U Ugandi, 4000 kilometara daleko u srce Afrike, 100 komandom i vozila, upravljani od Idi Amin, poslani su avionima kako bi zbunili vojnike u Ugandi u zračnoj luci koji bi pomislili da se diktator vozi okolo sa svojom pratnjom. Akcija 4. srpnja, u kojoj je štrajkačka jedinica vodila Jonathan Netanyahua, bila je uspješna. Zapovjednici su ubijali otmičara i spasili 102 taoce - tri ih je ubijeno od strane terorista, dok je jedan putnik bio u bolnici, a ubijali su ga Ugandani.
Nakon akcije, izbila je bitka između ugandinskih vojnika u zračnoj luci i Izraelaca. Umro je u Netanyahu, koji je bio jedina vojna žrtva na izraelskoj strani. Ugandani su bili kraći, kao zapovjednici koji su ubijali više od 40, i uništili vojne zrakoplove u zračnoj luci tako da ih se nije moglo napasti kad su letjeli. Cijela je akcija trajala manje od sat vremena od slijetanja do polijetanja.
Čak je i mlađi brat Netanyahu, aktualni izraelski premijer Benjamin, sudjelovao u kampanji za spašavanje taoca na zrakoplovu. Četiri godine prije Ugande, 8. svibnja 1972., zrakoplov belgijskog prijevoznika Sabene tijekom leta iz Bruxellesa u Izrael zaplijenio je četiri palestinskog terorista, dvojicu muškaraca i dvije žene nakon privremenog uhićenja u Beču. Sletjeli su u zračnoj luci u Tel Avivu i zatražili oslobađanje više od 300 Palestinaca iz izraelskog zatvora. Inače su prijetili da će raznijeti zrakoplov.
Komandosi imali su mnogo bolje šanse u to doba nego u Ugandi kasnije, budući da su bili prebačeni u kućni dvorište. Kada 16 stručnjaka 9. svibnja popped avion, oni brzo obaviti zadatak. Ubili su jednog čovjeka koji je otet, teroristi su ubijeni jedan putnik, a 89 putnika i sedam članova posade spašeni su. Preživjeli su osuđeni na doživotni zatvor, ali su ih zamijenili izraelskim vojnicima nakon sukoba u Libanonu više od deset godina kasnije.
Spasilačka aktivnost talaca na sabenovom zrakoplovu uz spektakularnost, kao što je održana usred bijela dana, poznata po činjenici da su u njemu sudjelovali dvojica kasnijih izraelskih premijera. Benjamin Netanyahu, ranjen, bio je šef jedinice štrajka Ehud Barak , čelnik vlade od 1999. do 2001. godine.
Uz spašavanje taoca komandama, Izrael je također provodio više kontroverznih akcija. Najpoznatiji je dugogodišnji lov na sve što je povezano s pokoljem izraelskih sportaša na olimpijskim igrama u Münchenu 1972. Kao strogo tajnovita operacija, organizirala ga je Mossadova obavještajna služba, a likvidatori su, naravno, bili obučeni vojnici, nemoguće je reći koliko je ubojstava bilo provedeno u stranim zemljama, osobito s bombi i vatrenim oružjem. Međutim, ovakva likvidacija bila je velika, osobito u Europi.
Nuklearna obrana
Izrael je počeo razvijati nuklearno oružje odmah nakon deklaracije zemlje u drugoj polovici 1940-ih. Iako nikada nije priznao - ali nije također poričao - da je imao najviše razarajuće oružje, trebao bi imati potpuno funkcionalnu nuklearnu bombu 60-ih godina 20. stoljeća.
Budući da je ovaj program izvan bilo koje međunarodne kontrole, nije jasno koliko nuklearnih bombi ide. Procjene su u rasponu od 75 do 400; ako je točan broj, Izrael je treća najjača nuklearna energija u svijetu, za Rusiju i SAD, ispred Francuske, Kine i Velike Britanije. No, tu su i rakete koje mogu slati nuklearne bojeve glave, možda čak i iz podmornica, bilo gdje na Bliskom Istoku ili čak dalje.
Budući da je Izrael bio okružen i još uvijek okružen zemljama s kojima ima loše, ako ne i neprijateljske odnose, barem kao svoj vlastiti nuklearni arsenal, važno je za njega da ne dolazi u bilo koju neprijateljsku zemlju za nuklearno oružje. Stoga je u lipnju 1981. izgrađena nuklearna elektrana u blizini iračkog glavnog grada Bagdada, koji je bio bitan dio ambicija iračkog diktatora Saddama Husseina da proizvodi nuklearno oružje i uništi ga. Napad je izvršio osam F-16, praćenih s šest F-15 boraca.
Akcija je bila zapanjujuća jer su morali letjeti 1600 kilometara daleko iznad neprijateljskog područja Saudijske Arabije, duboko u unutrašnjost još neprijateljskijeg Iraka i leđa. Husein nikada nije nikada proizvukao nuklearno oružje. Uspjeh kampanje bio je još veći jer Izrael nije izgubio pilote ili zrakoplove.
Imao je nuklearne ambicije ili ih Iran još uvijek ima. Zato je Izrael planirao napad na nuklearne sposobnosti Islamske Republike. Ovaj napad vjerojatno bi bio čak i lakši nego u Iraku 1981. godine, budući da su Sirija i Irak sada zaplijenjeni i da će teško ometati zrakoplove izraelskih zrakoplova. Međutim, kampanja je barem privremeno na ledu, jer je Iran, potpisivanjem sporazuma s Bećem potpisanog 2015. s pet stalnih članova Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda i Njemačke, napustio svoje nuklearne planove. Međutim, sporazum je sada u neizvjesnosti zbog rijetko razumnih odluka američkog predsjednika Donalda Trumpa . Ako to ne uspije, Izrael će skoro sigurno izvući planove za uništenje nuklearnih postrojenja iz Irske. Ili su ih već!
Original: http://www.delo.si/nedelo/eksperti-za-napade-v-tujini.html
Vojska židovske države nije dokazala svoje sposobnosti ni u kojem trenutku.
http://www.delo.si/nedelo/eksperti-za-napade-v-tujini.html
Za napade v tujini, tudi za sicer nepotrjeni napad na sirsko vojaško letališče T-4 ta teden, Izraelci zelo radi uporabljajo ameriška letala F-15. Foto: Reuters
U obranu svojih interesa, Izrael često brutalno krši međunarodna pravila.
Zbog još nepouzdane napade sirijskih snaga vlade s borbenim borbama u gradu Dumi u okupiranom istočnom gutaskom dvoru istočno od sirijskog glavnog grada Damaska, raketni napad na Tijas i T-4 vojnu bazu u središnjem dijelu zemlje ostao je neprimijećen u ponedjeljak. Navodno je izvršio izraelsko zrakoplovstvo. Iako židovska država ne komentira optužbe, napad na ciljeve u Siriji nikako ne bi bio prvi. Izrael je poslao pravi stručnjak za intervencije u drugim zemljama u sedam desetljeća od svog osnutka.
Prvi napad na napad ranog ponedjeljka ujutro prijavila je službena sirijska tiskovna agencija Sana. Izvještaj je bio oskudniji. Njihova zračna obrana pucala je neke rakete, od kojih su neke udarile zračna baza T-4 i ubile neke osoblje. Osumnjičeni su za napad na Amerikance.
Izraelska tišina
Međutim, Amerikanci su brzo izvijestili da nisu poslali rakete u bazu vojske Bashar al-Asada . Osim Sirija, Iranci, pripadnici libanonske Hezbollahske milicije, kao i Rusi trebali bi biti u podrumu. I iz Rusije, optužbe su napravljene da je T-4 zapravo bio potresen od strane Izraelaca. Njihovi borci F-15 trebali bi lansirati osam raketa preko područja Libanona, za koje suverenitet manje je briga za Izrael, a da ne dopire do sirijskog zračnog prostora.
Komunisti u Sirijskom ratu, predsjednik Rusije i Sirije Vladimir Putin (lijevo) i Bashar al-Assad (desno). Napad na prve vojnike izbjegavaju Izraelci, oni nemaju nikakvih rezervi za druge. Fotografija: AFP
S ruskim oružjem pojačana sirijska zračna obrana, izvijestili su da su pet raketa presrela, a tri pogođena vojnom bazom. Uz sirijske vojnike, uključujući Irana i Hezbollaha poginulo je 14 osoba. Rusi nisu među žrtvama.
Budući da je ovo vojna baza na području s kojega, zbog dugogodišnjeg rata, ionako nema pouzdanih podataka, te se izjave ne mogu potvrditi. Niti Izrael nije potvrdio, ali je poznato da ponekad ne daju informacije o svojim vojnim pothvatima. Ne samo se pohvaliti u to vrijeme, već u pravom trenutku.
Izraelska vojska, možda po broju vojnika, nije jedna od najvećih na svijetu, ali svakako je među vodećim na području izvedbe, učinkovitosti, opreme i oružja, uključujući nuklearne bombe; on ih ne prepoznaje, poriče, poriče. Vojska židovske države već je kroz ratove, operacije spašavanja, likvidacije u inozemstvu i vojnih akcija duboko na teritoriju drugih zemalja već pokazala svoje sposobnosti. Ne nužno samo one susjedne.
Brat Netanyahu
Snaga izraelske vojske, službeno izraelske obrambene snage (IDF), nesporna je. O tome svjedoče niz uspješnih ratova, koji bi se trebali izgubiti nakon igre brojeva. Ali brojke ne govore sve. Izrael je pretekao arapske zemlje, u svim područjima, osim u izobilju. Prije svega, izuzetna motivacija je ključ uspjeha. Izraelci su svjesni da se izgubljeni ratovi ne mogu priuštiti. Pri tome često ne rade malo o međunarodnim pravilima i brutalno krše suverenost drugih zemalja.
Danas veliki napad na Izrael je nezamisliv. U prošlosti su se arapski susjedi sukobili u nekoliko ratova, od kojih je najveći izjava o državi Izrael 1948., šestodnevni rat 1967. i JomCipur 1973. godine.
Usred tih velikih sukoba, IDF je uključen i još uvijek sudjeluje u mnogim manjim. Osim toga, njezine zrakoplovne snage provele su čitav niz napada na čak i vrlo udaljene ciljeve, a njegovi komandosi uspjeli su u gotovo nevjerojatnim postignućima. U zapovjedništvima zapovjedništva, Netanyahijev brat , stariji Jonathan i mlađi Benjamin , imali su važnu ulogu, a sada već dugi niz godina Izraelski premijer.
Stariji Netanyahu je obavio jednu od najpoznatijih operacija komandosa, zapravo već na granici vjerojatnosti. To je bio naselje talaca Air Franceovih zrakoplova koje su zaplijenili teroristi, dva palestinska i dva člana njihovih ekstremnih lijevih camerada iz tadašnje Zapadne Njemačke. Dana 27. lipnja 1976. zrakoplov je odveden iz Tel Aviva u Pariz i mnogi Izraelci bili su na njemu, ali su putnici umjesto toga sletjeli u grad nakon otmice sletjeli u najvažniju zračnu luku Ugande Entebbi. Tu su otmičari osobno pozdravili tada bizarnog diktatora ove zemlje, Idi Amin .
Uskoro su pušteni putnici nežidovske obitelji, u zatočeništvu bilo je 12 članova posade i 94 putnika, uglavnom Židova iz Izraela. Otmičari su zatražili 5 milijuna dolara otkupnine za zrakoplov, a posebno oslobađanje 53 palestinskog i pro-palestinskog ekstremista, od kojih je 40 bilo u izraelskim zatvorima i 13 u drugim zemljama.
Nakon kratkog pregovora, Izrael je odlučio spasiti stvari silom. U Ugandi, 4000 kilometara daleko u srce Afrike, 100 komandom i vozila, upravljani od Idi Amin, poslani su avionima kako bi zbunili vojnike u Ugandi u zračnoj luci koji bi pomislili da se diktator vozi okolo sa svojom pratnjom. Akcija 4. srpnja, u kojoj je štrajkačka jedinica vodila Jonathan Netanyahua, bila je uspješna. Zapovjednici su ubijali otmičara i spasili 102 taoce - tri ih je ubijeno od strane terorista, dok je jedan putnik bio u bolnici, a ubijali su ga Ugandani.
Nakon akcije, izbila je bitka između ugandinskih vojnika u zračnoj luci i Izraelaca. Umro je u Netanyahu, koji je bio jedina vojna žrtva na izraelskoj strani. Ugandani su bili kraći, kao zapovjednici koji su ubijali više od 40, i uništili vojne zrakoplove u zračnoj luci tako da ih se nije moglo napasti kad su letjeli. Cijela je akcija trajala manje od sat vremena od slijetanja do polijetanja.
Čak je i mlađi brat Netanyahu, aktualni izraelski premijer Benjamin, sudjelovao u kampanji za spašavanje taoca na zrakoplovu. Četiri godine prije Ugande, 8. svibnja 1972., zrakoplov belgijskog prijevoznika Sabene tijekom leta iz Bruxellesa u Izrael zaplijenio je četiri palestinskog terorista, dvojicu muškaraca i dvije žene nakon privremenog uhićenja u Beču. Sletjeli su u zračnoj luci u Tel Avivu i zatražili oslobađanje više od 300 Palestinaca iz izraelskog zatvora. Inače su prijetili da će raznijeti zrakoplov.
Komandosi imali su mnogo bolje šanse u to doba nego u Ugandi kasnije, budući da su bili prebačeni u kućni dvorište. Kada 16 stručnjaka 9. svibnja popped avion, oni brzo obaviti zadatak. Ubili su jednog čovjeka koji je otet, teroristi su ubijeni jedan putnik, a 89 putnika i sedam članova posade spašeni su. Preživjeli su osuđeni na doživotni zatvor, ali su ih zamijenili izraelskim vojnicima nakon sukoba u Libanonu više od deset godina kasnije.
Spasilačka aktivnost talaca na sabenovom zrakoplovu uz spektakularnost, kao što je održana usred bijela dana, poznata po činjenici da su u njemu sudjelovali dvojica kasnijih izraelskih premijera. Benjamin Netanyahu, ranjen, bio je šef jedinice štrajka Ehud Barak , čelnik vlade od 1999. do 2001. godine.
Uz spašavanje taoca komandama, Izrael je također provodio više kontroverznih akcija. Najpoznatiji je dugogodišnji lov na sve što je povezano s pokoljem izraelskih sportaša na olimpijskim igrama u Münchenu 1972. Kao strogo tajnovita operacija, organizirala ga je Mossadova obavještajna služba, a likvidatori su, naravno, bili obučeni vojnici, nemoguće je reći koliko je ubojstava bilo provedeno u stranim zemljama, osobito s bombi i vatrenim oružjem. Međutim, ovakva likvidacija bila je velika, osobito u Europi.
Nuklearna obrana
Izrael je počeo razvijati nuklearno oružje odmah nakon deklaracije zemlje u drugoj polovici 1940-ih. Iako nikada nije priznao - ali nije također poričao - da je imao najviše razarajuće oružje, trebao bi imati potpuno funkcionalnu nuklearnu bombu 60-ih godina 20. stoljeća.
Budući da je ovaj program izvan bilo koje međunarodne kontrole, nije jasno koliko nuklearnih bombi ide. Procjene su u rasponu od 75 do 400; ako je točan broj, Izrael je treća najjača nuklearna energija u svijetu, za Rusiju i SAD, ispred Francuske, Kine i Velike Britanije. No, tu su i rakete koje mogu slati nuklearne bojeve glave, možda čak i iz podmornica, bilo gdje na Bliskom Istoku ili čak dalje.
Budući da je Izrael bio okružen i još uvijek okružen zemljama s kojima ima loše, ako ne i neprijateljske odnose, barem kao svoj vlastiti nuklearni arsenal, važno je za njega da ne dolazi u bilo koju neprijateljsku zemlju za nuklearno oružje. Stoga je u lipnju 1981. izgrađena nuklearna elektrana u blizini iračkog glavnog grada Bagdada, koji je bio bitan dio ambicija iračkog diktatora Saddama Husseina da proizvodi nuklearno oružje i uništi ga. Napad je izvršio osam F-16, praćenih s šest F-15 boraca.
Akcija je bila zapanjujuća jer su morali letjeti 1600 kilometara daleko iznad neprijateljskog područja Saudijske Arabije, duboko u unutrašnjost još neprijateljskijeg Iraka i leđa. Husein nikada nije nikada proizvukao nuklearno oružje. Uspjeh kampanje bio je još veći jer Izrael nije izgubio pilote ili zrakoplove.
Imao je nuklearne ambicije ili ih Iran još uvijek ima. Zato je Izrael planirao napad na nuklearne sposobnosti Islamske Republike. Ovaj napad vjerojatno bi bio čak i lakši nego u Iraku 1981. godine, budući da su Sirija i Irak sada zaplijenjeni i da će teško ometati zrakoplove izraelskih zrakoplova. Međutim, kampanja je barem privremeno na ledu, jer je Iran, potpisivanjem sporazuma s Bećem potpisanog 2015. s pet stalnih članova Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda i Njemačke, napustio svoje nuklearne planove. Međutim, sporazum je sada u neizvjesnosti zbog rijetko razumnih odluka američkog predsjednika Donalda Trumpa . Ako to ne uspije, Izrael će skoro sigurno izvući planove za uništenje nuklearnih postrojenja iz Irske. Ili su ih već!
Original: http://www.delo.si/nedelo/eksperti-za-napade-v-tujini.html
Eroo- Posts : 79085
2016-07-22
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo- Posts : 79085
2016-07-22
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Janša je bio neko vojno lice,a za ostale ne znan.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
jastreb- Posts : 34059
2014-04-22
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Vulin ti uopće nije služiJo vojske i eno ti ga ministar obrane.jastreb wrote:Janša je bio neko vojno lice,a za ostale ne znan.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
Eroo- Posts : 79085
2016-07-22
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Naši su svi odreda uspješni dezerteri.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
melkior- Posts : 17503
2015-08-09
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
jansa je bio vojno lice kad je nastala slovenija, prije je bio novinar mladine koji je napisao kao vojnu tajnu u mladini i na tome je poslije izgradio karijerujastreb wrote:Janša je bio neko vojno lice,a za ostale ne znan.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
_________________
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
Opet se prenebregavaš. Ni onaj picijol nije služio vojske. Pobiga je u Kanadu.Eroo wrote:Vulin ti uopće nije služiJo vojske i eno ti ga ministar obrane.jastreb wrote:Janša je bio neko vojno lice,a za ostale ne znan.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
jastreb- Posts : 34059
2014-04-22
Re: Israelci - stručnjaci za "akcije" u inozemstvu
jastreb wrote:Opet se prenebregavaš. Ni onaj picijol nije služio vojske. Pobiga je u Kanadu.Eroo wrote:Vulin ti uopće nije služiJo vojske i eno ti ga ministar obrane.jastreb wrote:Janša je bio neko vojno lice,a za ostale ne znan.Eroo wrote:Israelski premijeri su odreda bivši uspješni komandosi, a naši?
Imate višak pob-jegulja.
Eroo- Posts : 79085
2016-07-22
Similar topics
» Svi Israelci s konferencije AIPAC-a u Washingtonu moraju u karantnu
» Lukašenko: Živ sam i nisam u inozemstvu
» Rekordne uplate s rada u inozemstvu
» Dobar trenutak za zaduživanje u inozemstvu
» Preliminarni rezultati glasovanja Rusa u inozemstvu
» Lukašenko: Živ sam i nisam u inozemstvu
» Rekordne uplate s rada u inozemstvu
» Dobar trenutak za zaduživanje u inozemstvu
» Preliminarni rezultati glasovanja Rusa u inozemstvu
Page 1 of 1
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum